Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

u mnie jeszcze nie widać wyraźnie na brzuchu kulek,ale ostatnio upodobał sobie jakąś częścią ciała pchać się albo po lewej albo prawej stronie pępka-wyraźnie wtedy mój brzuch jest twardy w tym miejscu.ostatnio mąż małego przegonił,bo mu pokazałam jaki mam brzuch twardy z jednej strony, to ledwo dotknął- a mały uciekł i brzuch zrobił się znów miękki. a dziś jechałam autem, to poczułam go wyraźnie nad pępkiem.pierwszy raz tak wysoko powędrował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka - mój mail to abc.poznan@wp.pl dzięki:) kurcze ale mróz okropny, u mnie minus 12 a musze wyjść z domu za chwile zawieść psa na tresurę:) brrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA__ - ojoj poczułam się jak wyrocznia :) Na moje oko, ale ja się nie znam, to twój maluch leży sobie na pleckach z podniesiona łapką, tak jak leżą noworodki, więc to chyba dobry znak :) Mi tam wygląda na smacznie śpiącego dzidziusia ;) I jak ładnie widać buźkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a ja właśnie tak gdybam czy to,co ma pod główką to jego ręka,czy nie wiem...coś innego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak na chłopski rozum :F jak ja leżałam na usg, to widziałam sufit i on też widział sufit :D no tak jakby, i rękę położył sobie przy głowie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Kasienka tez mi sie wydaj ze to raczka maluszka pod glowka. Wczoraj wieczorem poraz pierwszy maly uzadzil sob meczyla pilkarski w brzuchu, kopniaki czulam w dwoch roznych miejscach I to tak silne ze brzuch mi podskakiwal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOŁO PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ WIEC WIESZ ŻUBRY TE SPRAWY A TUTAJ DZIS MRÓZ AŻ FURCZY SZOK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem po wizycie najprawdopodobniej będzie chlopiec ale za 2tyg mam kolejne usg i mam nadzieje ze cos sie zmieni bo ja chce córkę ale to2usg gdzie wychodzi chlopak i to uczulenie ciążowe porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry w środę :) Dzisiaj mamy z Dzidziusiem PÓŁMETEK!! :D właśnie stuknęło nam 20 tygodni ciąży. 🌻 Fajnie Wam, że już znacie płeć Dziecka. Ja czekam na USG połówkowe- jeszcze ze dwa tygodnie, bo lekarz stwierdził, że zaczekamy trochę, bo i tak mam wszystko w normie. Nastał grudzień - większość z nas czekała na ten miesiąc z kupowaniem rzeczy dla maluszka. A ja zaczekam, aż poznam płeć... bo nie wiem co kupować. Jeżeli będzie Dziewczynka, to właściwie zakupy mam z głowy, bo zostawiłam sobie wszystko po Córci. Jeżeli jednak chłopiec, to trochę poszaleję ;) bo kolory nie pasują :P Hawa a Ty na serio jesteś urażona?? :) daj spokój.... Odezwij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w mroźny poranek! :) Dzisiaj z rana też czułam kulki, jedną mniejszą- prawdopodobnie nóżka a drugą większą - być może główka lub pupcia ;) Kulki czuję najczęściej jak leżę płasko. monsoon wiem wiem :) Mojej mamie też wszyscy mówili, że będzie chłopiec a urodziłam się ja :) Też była zaskoczona. Niby staraliśmy się celować w chłopca... :D jeloonka ja najczęściej czuję malucha z lewej strony. Kiedyś czytałam, że jak pierwsze ruchy czuje się z lewej strony to będzie chłopiec a jak z prawej to dziewczynka ;P ciekawe ile w tym prawdy ;) KASIEŃKAA__ wg mnie to jest rączka Twojego maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasieńka moja dzidzia w 22tc waży 370 gr więc też nie za dużo:)w bydgoszczy też mróz straszny,czaje się bo muszę na zakupy ale aż się boję wyjść.calvadoss-myślałam o tobie że się już troszkę nie odzywasz-gratuluje synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Calvados synki też są fajne :) Rozumiem Cię bo powiem szczerze, ze wcale się nie ucieszyłam, ze nie będę miała drugiej córeczki. Marzyłam o 2 księżniczkach, które by się razem bawiły. Ale mam swojego misia i jest słodziutki do schrupania i uwierz mi, ze słodszy niż większosć dziewczynek. Właśnie się bawi z siostrą traktorem. Płeć nie jest aż taka ważna. Dziecko to dziecko i zawsze będzie najsłodsze i najwspanialsze dla swoich rodziców. Dziewczyny mam do was pytanie, a raczej prośbę o rade. Napiszcie mi proszę wszystko co można zażywać na grypę podczas ciąży. Jak na razie biorę rutoinoscornin, calcium z witaminą c i propolis. Herbata z cytryną, sokiem malinowym i mleko z miodem. I powiem Wam, ze nic nie daje. Jest coraz gorzej. Co jeszcze mogę brać? Zaczął się nam grudzień. Ostatni miesiąc 2010, a za miesiąc się zacznie nasz rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_agneszka_ - przewidywanie płci dziecka na podstawie tego gdzie siedzi trąca mi troszkę zabobonem, ale obyś miała rację, bo ja jestem zwolennikiem babińca w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Wczoraj byłam u gina na kolejnej wizycie:) USG 3D USG szyjki macicy wszystko super mój chłopak duży i bardzo ruchliwy nie dał nawet się zmierzyć tak szalał w brzuszku :) Dziewczyny czy któraś z Was już miała badanie poziomu glukozy we krwi ??? Ja dostałam skierowanie na to badanie wiecie jak to wygląda??? Poza tym ze muszę wypić 50 g glukozy?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie:) Wiosenna mamo...dobrze, że napisałaś ostatni post... Cieszę się z synka, ale...mam córeczkę i tak troszkę wierzyłam, że będzie druga. Normalnie nie mogę się oswoić z myślą o chłopcu;) Oby był takim przytulakiem, jak Twój synek:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mama - kurcze ja nie jestem medykiem, ale bardzo dużo czytałam o lekach i wyczytałam, że Rutinoscorbin NIE! Mówię tylko co czytałam. Ponoć rutyna nie jest dobra dla maluszka, we wczesnej ciąży może doprowadzić do poronienia :( Ale tak jak mówię nie jestem lekarzem. Ja w 7 tc złapałam przeziębienie, na szczęście bez gorączki i lekarz zabronił mi właściwie leków jeśli nie ma temperatury. Przeleżałam dwa dni plackiem, żywiłam się czosnkiem i pociłam i przeszło. Przeczytałam też gdzieś, że w ciąży można Oscillococcinum,jest homeopatyczne, więc powinno byc ok, ale nikt mi tego nie przepisał. Ja ci radzę pół szklanki wody gorącej, sok z pół cytrynki i łycha miodku i do wyrka. W wersji oryginalnej jest 50 g wódki, ale tym razem odradzę :) Bardzo rozgrzewa i pomaga na kaszel!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelonka, kiedy mój ginekolog zapisywał mi suplement żelaza zalecił przyjmować je razem z rutinoscorbinem. Wczoraj na połówkowym zauważył, że wciąż jestem przeziębiona - rutinoscorbin zalecił brać w max dawkach zalecanych z opakowania - absolutnie bezpieczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaanula83 - ja mam badanie z glukozy 7.12, wiec napisze dokładnie co i jak. Ale już wypytałam koleżanki i....pobierają krew na czczo, potem każą pić glukozę (weź se cytrynkę jak pozwolą wcisnąć sok to będzie smaczniej - mi lekarz sam podpowiedział) potem pobierają krew chyba po godzinie, a potem po 2 i do chaty :) Ale bynajmniej u mnie tak jest musisz siedzieć cały czas na tyłku i nie możesz wyskoczyć np. na zakupy :( więc książę weź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaanula ja już miałam, oczywiście na czczo -najpierw pobierają Ci krew na cukier, potem wypijasz ulepek z glukozy i po równej godzinie od wypicia pobierają jeszcze raz krew. Ulepek do wypicia - chyba że nie lubisz słodkiego mi pani w lab. poleciła żebym zabrała pół cytryny w razie czego jakbym nie dała rady wypić, ale jakoś poszło ja lubie słodkie. Mówiła mi że dzień wcześniej robiła dziewczynie i ta po 45 min nie wytrzymała i zwymiotowała i wtedy niestety takie badanie trzeba powtórzyć więc bidulka musiała jeszcze raz przyjąć ulepek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka77 - może być, że obie mamy rację. Rutyna może być niebezpieczna na początku ciąży, a my już takie początkujące nie jesteśmy :) Jak lekarz kazał brać to brać, ale w każdym razie są na ten temat różne opinie, które po prostu warto znać i zapytać lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka na pewno taki będzie! :) A tak w ogóle to wiesz nic straconego. Zawsze można pomyśleć o trzecim bobasie i a nóż sie różowa królewna trafi :) Ja przed zajściem w tą trzecią ciążę byłam bardzo nastawiona na dziewczynkę, ale jak już się udało to szczerze chciałam chłopca bo by nieduża różnica wieku była i wspólny pokoik i by kontakt by mieli... No ale podobno ma być córcia i też się ciesze. W zasadzie mi już wszystko jedno. Chcę tylko wiedzieć bo nie wiem co mam kupować tzn w jakich kolorach i tylko do tego mi ta wiedza potrzebna :) O tym rutinoskorbinie to nie słyszałam, ze nie można, ale moze na wszelki wypadek przestanę to łykać. . Szczerze to się obawiam, ze czosnek i cytryna nie pomogą. U moich dzieci zaczęło się niewinnie a kończyło na zapaleniu oskrzeli i czuje, ze mnie też rozkłada coraz bardziej. Jak nie przejdzie to w piątek się wybiorę do lekarza. Wiem, ze takie niedoleczone infekcje mogą być groźniejsze niż zażywanie antybiotyków. No nic. Może przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mama - najlepiej nie kombinuj i się nie zastanawiaj tylko zadzwoń, albo napisz maila do swojego ginekologa i wszytko będzie jasne. Będziesz dokładnie wiedziała na czym stoisz. Sama widzisz, że ile forumowiczek tyle opinii :) A jeśli chodzi o leki bez recepty to bez problemu Ci odpowie bez wizyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do obciążenia to pobierają na czczo, potem pije się glukozę (trzeba sobie najczęściej samemu ją kupić w aptece wiec warto zadzwonić i zapytać) z tą cytryną jest tak, ze jedni zalecają a inni mówią ze nie wolno bo zafałszuje wynik. Ciężko się wyznać. Ja raz miałam z cytryną a raz nie. No i później siedzi się godzinę i po godzinie pobierają krew i do domu. Ja też mam jakoś w przyszłym tyg to badanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mam tel do mojego gina a przyjmuje tylko w piątki. Ja chodzę na NFZ i nie mam tam takich dobrych układów. No ale zapytam dziś pediatry jak będę z dziećmi na wizycie. Ona powinna wiedzieć. A co do tych kuleczek pod język homeopatycznych to jadłam to kiedyś i wcale nie pomogło. U mnie homeopatia się niestety nie sprawdza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelonka, zgadzam się:) Być może we wczesnej ciąży rutyna nie jest zalecana. w sumie 2 trymestr jest najbezpieczniejszy, jeżeli chodzi o przyjmowanie jakichkolwiek leków. Mam nadzieję, że teraz swoje wychorujemy i reszta zimy minie bezkatarowo;) Wiosenna mamo, gdy corka przyniosła wiruska do domu też leczyłam się domowymi sposobami...szkoda gadać...mija 4 tydzień a ja wciąż chora:( dziewczynki, dużo zdrówka dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×