Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Gość smętarz dla zwierzaków
haj grubasy ktora to mi zbeszczescila moje loze śmierci? leze juz w tej trumnie i czekam mialy byc kwiaty i szampan a tu hooj ni ma kuwa mac w capa mnie zrobili i tyle zaraz sie rozmnoze z wrazenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
Co do masci to chcialam wam powiedziec ze ja kupilam bardzo tanio w rossmannie (w niemczech, mysle ze w pl w rossmannie tez powinna byc),jest w takim rozowym opakowaniu babydream na zywa sie masc dla karmiacych czy jakos tak.kolezanki mi mowily ze to bardzo dobra i tania masc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta dziękuje bardzo. Mam jeszcze pytanie, czy na SR, na które chodzicie polecają do przemywania pępuszka 70% skażony spirytus, czy może coś innego ? Ja na razie biorę się za listę z wyprawką. Zakupy przede mną, ale w sumie nie ma tego dużo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magd11 dziękuje za informację. Ja akurat szukam czegoś, co mogłoby ewentualnie zastąpić okłady z liści kapusty, które musiałam stosować przy nawale pokarmu i przy zastoju. Chodzenie z zamrożoną kapustą w biustonoszu nie należało do najprzyjemniejszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie polecali do pępuszka Octenisept - do kupienia w aptece. Ponoć od spirytusu już się odchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki! Ale się wczoraj rozpisalyscie :) Mnie obudził kurier telefonem, bo dziś w końcu przywiezie mi łóżeczko. Już się nie mogę doczekać! Zapisałam się na dziś do endokrynologa i mam wizytę o 14.30. Dobrze że wczoraj zrobiłam badania m.in. na hormony tarczycowe, bo termin wizyty ustalałam wczoraj i nie myślałam że będzie tak prędko. Ale przynajmniej będę miala z głowy. To miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! jesli chodzi o ten szlafrok co podala magda, polecam . kupilam w sklpeie tej firmy wlasnie 2 koszule i ten szlafrok. sa świetne,bawelna 100%,mile w dotyku, super gatunek. jest to polska firma MuZZY. cenowo tez super, za koszlule do karmienia zaplacilam ok 40zl a za ten szlafrok 80. dzis biore sie za prasowanie ubranke, druga tura ciuszkow sie wlasnie suszy. pamietam ,ze kiedys ktoras z dziewczyn dodala liste co nalezy zabrac do szpitala. mam prosbe o DODANIE JESZCZE RAZ. zaczynma pakowac torbe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej. Dzisiejsza noc byla dla mnie meczaca. znow bylam niespokojna, brzuch mi twardnial, do tego okropne uczucie pelnosci...ehhhhhh, dokuczajce pachwiny:( moj mezczyzna spal w salonie, uwierzcie mi taka byla niespokojna ze poszlam go obudzic o 5 rano zeby polozyl sie ze mna. to mnie uspokoilo i wkoncu zasnelam..... dzis ide do pracy tylko na 2 godziny. przegladalm ubranka i wiecie ja co...ja nie mam zadnej sukienki dla malej:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO DZIEWCZYN KTÓRE BIORĄ TARDYFERON-czy czułyście sie po nim źle?tzn np mdliło was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki! Rzeczywiście koszulka i szlafroczek bardzo ładne :) Jeżeli chodzi o moją córcię to niektórzy z rodziny mają nadal wątpliwości czy to oby na pewno dziewczynka..mimo, że mamy zdjęcie potwierdzające ;) Ja też już zaczęłam kompletować ubranka pod dziewczynkę :) W razie czego mam też sporo w uniwersalnych kolorkach :) oliwka86 moim zdaniem przy takich dolegliwościach to już powinnaś przestać pracować...i zacząć odpoczywać. Malwiśka ja akurat wczoraj wzięłam tabletkę na noc bo zapomniałam wcześniej i kiedy przebudziłam się w nocy to właśnie czułam mdłości .ciężko mi stwierdzić czy to akurat po tym...wcześniej nie miałam takich dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę Tardyferon ale co drugi dzień i mnie nie mdli :) Ja wiem że na 100% będę miała synka, więc problem z sukienkami mam z głowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) Wrocilam z 3 dniowego pobytu ze szpitala,po tym jak pojawilo sie w niedziele plamienie,okazalo sie ze szyjka mi sie bardzo skrócila,w dwoch szpitalach mnie nie przyjeto z powodu braku miejsc,tragedia i dodatkowy stres.na szczescie usg szyjki tam gdzie lealam wykazalo,ze ujscie jest zamkniete tylko ta szyjka krotka, bo tylko 28 milimetrow,mialam tez ktg,ktore skurczow nie wykazalo.dostalam cordafen 2xdziennie i lezenie.maly ma 1900 ,czyli taki sredniaczek jak na 32tydzien. wyniki krwi mi sie poprawily bo hemoglobina z 11,5 skoczyla do 12 tak samo jak hematokryt, takze polecam sok z burakow;0Lezalam na trakcie porodowym,i przyznam ze jakos sie uspokoilam jezeli chodzi o porod,nie wygladalo to zle. pozdrawiam wszystkie mamusie i zycze zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem kochana dlatego dzisiaj ide na 2 godzinki tylko, jutro niestey musze isc na 6 ale w piatek pokombinuje zeby nie isc. wedlug tutejszego prawa nie moge pracowac od 8 marca:) wiec jeszcze troszke ale wiadomo jezeli bed sie czula zle to nie bede robila nic na sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) jak samopoczucie słoneczko świeci mocno a ja wzięłam się za pranie i prasowanie ciuszków ale tego na dostawałam przedszkole bym ubrała he he :) Co do maści z rossmana to wczoraj widziałam jest i kosztuje 9zł z groszami sama używam kremu do brzuszka z rossmana i jestem bardzo zadowolona. Mamuli u mnie na SR położna mówiła że przy wypisie ze szpitala lekarz przepisuje specjalny płyn do pępuszka który jest dużo lepszy niż spirytus 70% bo już odchodzą od tego ale nazwy nie pamiętam :) a jeśli chodzi o nawał pokarmu to położna mówiła żeby troszeczkę odciągnąć aż pierś przestanie boleć i delikatnie będzie miększa to uśmierza podobno ból. nai ja też kupiłam piżamy firmy muzzy i są rewelacyjne bardzo miłe i delikatne w dotyku i cenowo w miarę jedna 40zł druga 34zł . oliwka86 odpoczywaj może więcej. Miłego dzionka dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska25 ja biorę Tardyferon (2 tabl. dziennie+80g żelaza z wit. Elevit) i znosze go źle podobnie jak wczesniejsze Ferrum. Budze się z posmakiem krwi w ustach i mam mdłoscia. Jako, że najlepiej brać go na czczo to mdłości towarzyszą mi 2-3 godz. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! dziewczyny, właśnie dostałam smsa od A_B. Jest w szpitalu, przywieźli ją wczoraj z silnymi zawrotami głowy i wymiotami. Badania wykazały krwotok w kręgosłupie. Z małą Laurką na szczęście wszystko ok. Dzisiaj miała jeszcze rezonans, ale na razie nie ma wyników. Pozdrowiłam ją i poprosiłam żeby dawała znać co i jak na bieżąco. Ja miałam kiepski poranek. O 6 wzięlam fenoterol i myślałam że serce mi wyskoczy, tak dudniło. W tej dawce biorę od tygodnia, i wcześniej wszystko było ok... Aprils - uważaj na siebie. Szyjka 28 mm to całkiem przyzwoity wynik jak na ten moment, mnie tłumaczyli w szpitalu że poniżej 25 mm baczniej się przyglądają, a mój lekarz to w ogóle mówił o 15 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta, jak to krwotok z kręgosłupa?! Aż się wystraszyłam! Dobrze, że z maleństwem wszystko w porządku. Ja jak bylam u gin w 31. tygodniu miałam szyjkę na 20,6 mm z tego co kojarzę i mówił że w sumie ok, bo to już zaawansowana ciąża i ma prawo się skracać. Dużo zdrowka Wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Tak wczoraj właśnie myślałam o A_B, bo codziennie coś pisała, a tu nic :( Musimy jakoś wytrzymać, bo juz nie dużo nam zostało. Ja miałam nockę praktycznie nieprzespaną, bo mój S od godziny 21 do 5 nad ranem miał biegunkę i wymioty. Chyba się czymś zatruł, bo nawet jak wypił wodę, to od razu wymiotował. Cierpiałam razem z nim, bo wiem, co to znaczy. Miłego dnia Kwietniówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze też akurat sobie pomyślałam o A_B, że coś się długo nie odzywa :/ eh Oby szybko do nas wróciła. Ciekawa jestem co z monsoon bo też już się długo nie odzywa ;/ Kurcze a mnie od paru dni swędzi brzuch...akurat w miejscu gdzie malutka najbardziej się napina...zaczęłam częściej się smarować, zobaczymy czy pomoże jak nie to chyba będę musiała zmienić krem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Ditta, jak się A_B odezwie, to pisz kochana. Widzę, że u nas prosta zależność się tworzy...wiek ciąży rośnie wprost proporcjonalnie do dolegliwości....ehh....;) Aprils, ja też myślę, że szyjka 28 mm to bardzo przyzwoity wynik i życzyłabym sobie takiego. Najważniejsze, że zamknięta. Nasze stawianie się brzuszków zaczynam traktować, jako zwykły objaw ciąży w tym okresie...niemożliwe, aby wszystkim nam dokuczały przedwczesne skurcze. Trzeba troszkę wyluzować, zwolnić i będzie dobrze. Zabieram się dzisiaj za sypialnię. Od kilku dni nieustannie myślę, jakby tu coś zmienić, poprzestawiać, przemeblować...sypialnię mam małą ok 15 m2 i wiele nie zwojuję, ale małe odświeżenie dobrze jej zrobi. M się krzywi...wiadomo, to przecież na niego spadnie cała robota, a ja jestem tylko "kierownikiem":) Właśnie synek ma czkawkę, cały brzuch mi podskakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszka, jeśli Twój brzuszek teraz zaczął rosnąć szybciej, dodatkowo malutka się mocno napina, to rzeczywiście możesz odczuwać swędzenie - skóra bardzo mocno się napina. Dobrze, oprócz wcierania kremu, zrobi Ci delikatny pilling brzuszka i naprzemiennie ciepły i ciut chłodniejszy prysznic - powinno poprawić krążenie i wzmocnić naczynia, aby nie pękały. Skoro już dość długo używasz jednego kosmetyku, nie sądzę, aby był to objaw alergii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam dla przypomnienia listę którą udostępniła żaka JEDZIEMY DO SZPITALA DOKUMENTACJA: - Dowód osobisty - Legitymacja ubezpieczeniowa ważna 1 miesiąc - Karta przebiegu ciąży(sprawdzic czy przy grupie krwi jest pieczątka lekarza) - Zaświadczenie o ukończonej szkole rodzenia TORBA NA SALĘ PORODOWĄ(najlepiej jeśli spakuje ją tatuś-będzie wiedziedział gdzie co jest) - 1 pielucha typu Pampres, ubranko dla noworodka(koszulka, śpiochy,skarpetki,czapeczka,kocyk,chusteczki do pupuy) - 1 koszulka nocna, szlafrok - kapcie i klapki pod prysznic - woda mineralna niegazowana(1xzgrzewka) - szczoteczka i pasta do zębów, papier toaletowy - gumka i szczotka do włosów - ręcznik kąpielowy(dotyczy porodu w wannie) - ciepłe skarpetki - pomadka ochronna lub krem do smarowania ust - jeżeli planujesz porod rodzinny -racja żywnościowa dla męża - klapki dla męża, bilon - myjka lub mały ręcznik(do wycierania potu, robienia okładów) - aparat/kamera - telefon z ładowarką - biała czekolada (ponoc pomaga gdy skurcze zanikają,a nam brakuje sił) TORBA NA POŁOŻNICTWO/ZOSTAJE W SAMOCHODZIE - 2 koszule do karmienia i szlafrok-(może byc z porodówki) - kapcie i klapki pod prysznic-(też z porodówki) - 2 ręczniki + ręcznik papierowy - suszarka do włosów(do osuszania krocza) - podkłady higieniczne na sedes(do kupienia w aptece), papier toaletowy - skarpetki bawełniane - 2 staniki do karmienia (1 nie usztywniany na noc do spania) - wkładki laktacyjne, laktator, kubeczek do karmienia - majtki chirurgiczne - krem na brodawki(np. purelan ok27zł nie trzeba zmywac i nie ma parabenów) - podpaski/pieluchy bella mama/20szt - podkłady poporodowe do przewijania/10szt - kółko do siedzenia po poodzie SN - woda mineralna, drobna przekąska - sztucce, kubek - poduszka/jasiek - 20 pieluch jednorazowych-2-5kg - kosmetyki dla dziecka(mydełko, oliwka,krem do pupy, chusteczki do pupy) - 3 zmiany ubranek - czapeczka, skarpetki bez ściągaczy, łapki niedrapki - kocyk - 2 pieluchy flanelowe( do wycierania po kąpieli) TORBA NA WYPIS ZE SZPITALA- zostaje w domu w widocznym miejscu - ubranie dla Ciebie- dolna częśc z okolicy 5,6 miesiąca ciąży,buty - 2 tetrowe pieluchy(do przykrycia dziecka przy wychodzeniu ze szpitala, aby nie złapało szpitalnych wirusów) - 2 papmersy - ubranko, czapeczka - polarowy lub welurowy pajacyk - fotelik samochodowy + kocyk PS. nie zostawiac ciuchów w szatni szpitalnej bo otwarta jest tylko do 15.00 a wypis może byc później!!-tak jest w szpitalu w którym ja chcę rodzic nie wiem jak u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze mam nadzieje,ze z A_B wszystko bedzie dobrze i wogole wszystkie donosimy i urodzimy terminowo mimo malych przejsc. pocieszylyscie mnie z ta szyjka,jak wedrowalam po szpitalach to w kazdym mnie niezle nastraszyli,ale zakonczylo sie narazie dobrze,wystraszylam sie tym plamieniem,ale to moze byc wlasnie efekt skracania sie szyjki. u mnie skonczony 32 weszlam w 33,minimum jeszcze 4 tygodnie.damy rade. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Dziewczyny! Aprils mother - ciesze sie, ze juz do nas wrocilas :) uwazaj na siebie i duzo wypoczywaj, niedlugo nam zostalo :) A wiadomo, ze zawsze "wygodniej" lezec we wlasnym lozku, niz szpitalnym :) A_B - mam nadzieje, ze wszystko sie szybko wyjasni i wszystko bedzie w porzadku. Trzymamy kciuki za Twoje zdrowie i Malenstwa! :* Ja tez jakos od dwoch dni nie moge spac, co chwile budze sie z jakims glupim snem (porod itp), bolem bioder i chyba nawet brzucha :( wczoraj wydawalo mi sie, ze mnie cala noc boli, ale dzisiaj bylam juz tego pewna... Mialam straszny problem z przewroceniem sie z boku na bok, bo nie dosc, ze mi caly bok zdretwial, to jeszcze brzuch bolal :( Sprobuje dzisiaj podlozyc pod brzuch mala poduszke - a jesli to nie pomoze, to wybiore sie jednak wczesniej do lekarza. Na razie uspakajam sie tym, ze w ciagu dnia takiego bolu nie czuje - wiec moze to od zlego ulozenia sie w nocy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprils mother to dobrze, że wszystko ok. Masz rację, już niedużo nam zostało. DZisiaj 16-ty, u mnie do terminu dokładnie 2 miesiące. Martka dzięki! Tak też spróbuję zrobić :) Ines_85 ja już od paru miesięcy śpię z poduszką pod brzusiem...Gdyby nie poduszka to chyba bym wcale na boku nie spała...wystarczy, że chwilę nie mam poduszki i już mnie brzuch boli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B ja również wierzę że szybko wrucisz do domku!!!!! JORDAN-czy byłas u ortopedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, prosze o pomoc w wyborze nalepek na ścianę. http://allegro.pl/zestaw-naklejki-na-sciane-27wzorow-34cm-x-60cm-i1463531302.html z tego zestawu wzór 6, 9, 16 albo z tego nr 5 http://allegro.pl/mega-naklejki-na-sciane-23-wzory-90cm-x-60cm-xxl-i1463531200.html naklejki na sciane nad łóżeczko, sciana jest ciemno zółta a łóżeczko brazow-zielone. Acha... dla dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvvve mi się najbardziej 16 podoba :) słodkie te zwierzaczki. Naklejka ma dużo kolorów więc myślę, że będzie się fajnie komponować ze ścianą i łóżeczkiem.A resztę to bym w takiej kolejności wybierała: 9,5, 6. My na zielonej ścianie też będziemy mieć różnokolorowe zwierzaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ditta i Mikołajka piękne brzuszki i mamusie takie promienne :) A_B jeszcze raz dużo zdrówka. Dzięki za informacje odnośnie płynów do czyszczenia pępuszka. Jeżeli ktoś jeszcze może coś dodać - piszcie. Boję się tego nawału pokarmu, bo przy Uli miałam z tym duży problem. Trwał u mnie chyba ponad tydzień. Wezwałam nawet do domu prywatnie pielęgniarkę, bo nie umiałam sobie sama poradzić. Piersi były jak kamienie pomimo karmienia i odciągania. Teraz chcę się dobrze przygotować :) Ja byłam w poniedziałek u lekarza. Na szczęście szyjkę mam długą i zamknięta. Niestety ciągle mam jakieś infekcje pochwy, które po globulkach w ogóle się nie leczą. Pytałam lekarza o ich wpływ na dziecko i niestety powiedział mi, że może to spowodować szybsze pęknięcie pęcherza płodowego :( Tym razem też dostałam globulki, które mają taki pomarańczowy kolor. Zaaplikowałam ją sobie na noc. W nocy budzę się i czuję, że majtki całe mokre. Z sercem, które prawie chce mi wyskoczyć z piersi idę do ubikacji, a tam do tego jeszcze pomarańczowa wydzielina. Byłam pewna, że odchodzą mi wody albo jeszcze coś gorszego.Po kilkunastu sekundach przypomniałam sobie o globulce i odetchnęłam. Niestety ciężko mi było już usnąć, a do tego M akurat wtedy nie było w domu. Po tym incydencie i informacji od lekarza wzięłam się w końcu za wyprawkę :) Poza tym jestem przeziębiona. O ile w dzień jest ok, to w nocy strasznie boli mnie gardło. Do tego dochodzi zgaga i ból bioder, jak leżę na boku. Ciągle się budzę i jestem nie wyspana. Muszę to już chyba traktować jako trening przed następnymi nie przespanymi nockami :) Aprils mother dobrze, że to nic poważnego i jesteś już w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvvve podoba mi się 9 z żyrafą, ale żyrafa może zlewać się ze ścianą...jeśli kolor ściany masz podobny do żyrafy, to lepsze będą żabki (5). :) Ja nad Martynki łóżkiem też mam naklejki i powiem szczerze, że nie jestem zadowolona. Wzór i kolor super, ale po jakimś czasie zaczęly się odklejać. Teraz myślę, aby kupić rolkę tapety w jakieś fajne wzory i właśnie ten kącik wokół łóżka okleić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×