Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Gość do mania487
a na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania - glowa do gory! :) Tych, co leza i sa na Fenoterolu jest nas wiecej :) niektore z nas maja do tego pessar zalozony - ale dotrwamy do wyznaczonego terminu! :) Najwazniejsze to lezec, lezec i jeszcze raz lezec - a do tego pozytywne nastawienie, bo stres i smutki tez maja wplyw na nasz brzuszek i Dziecko :) na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki:) Ja dziś od rana na nogach, ale zasłużyłam tygodniowym leżeniem plackiem:)byłam dzią obejrzec porodówkę w której będę rodzic i jestem mile zaskoczona mam nadzieje że się nie rozczaruję w trakcie, sale są pojedyncze wszystkie z prysznicami i wyglądały na świeżo po remoncie. Magda świetny pomysł z ciuszkami, według mnie tak jak dziewczyny wspomnialy za dużo różu dla dziewczyneki niebieskiego typowego dla chlopców, za mało żywych kolorów typowo niemowlęcych bo dla starszych dzieci jest juz tego więcej. Lubię nawet bardzo pastele ale chciałabym tez kupic coś w żywszych odcieniach i niestety nie moge znaleśc.Napewno gatunek 100% bawełna najlepiej organiczna. Podobają mi się wzory mothercare, next fajne ciuszki ma też roxy mam na myśli wzory ale nie mają niemowlęcych tylko ogolnie dziecięce. Ceny nie ma się co oszukiwac niemowlęce ciuszki sa zakładane po kilka razy bo maluszki bardzo szybko rosna w związku z tym im niższe tym lepiej ale za dobrą jakośc trzeba zapłacic. myślę że bodziaki ok 10-17zł, śpiochy 12-20zł, pajacyki 15-25, kaftaniki 10-20 Ines też uważam że powinien Cię zbadac, ponoc w ciązy zaawansowanej nie powinno byc badań tego typu ale w naszej sytuacji one są bez wątpienia niezbedne. A z twardnieniem brzucha mam dokładnie tak samo tylko do kibelka wstanę a brzuch jak skała, a prasowania wciąż przybywa mąż pierze a sterta ubranek rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też chodzę prywatnie i tez 100zł za wizytę a usg 130ale usg miałam dopiero 2 a w czwartek będzie trzecie. Mój jest bardzo sympatyczny na wszystkie pytania odpowie i sam zapyta czy nie mam jakiś pytań. Też na początku wizyty sprawdza wyniki, tętno dzidzi, ciśnienia, na koniec badanie i dalsze zalecenia, też chodzę na każdą wizytę z mężem. Do tego jeszcze muszę osobno do endokrynologa, bo mam chorą tarczycę i też prywatnie. Oj ciążą to drogi biznes ale jaka inwestycja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a będziecie szczepiły dzieci przeciw meningokokom, rotawirusom, czy pneumokokom? Ja mam możliwość kupienia szczepionek po cenie dla pracowników służby zdrowia i chyba się skuszę, oprócz na rotawirusa, bo to właściwie jest biegunka z tego co czytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awa temat szczepionek mam miec w SR we wtorek za i przeciw wtedy będę myslec na tę chwlę myślę że będę szczepic ale poslucham co myśli o tym połozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AŻaka, ja też mam chorą tarczyce, ale robię regularnie badania krwi i gin mi je sprawdza, więc endokrynologa sobie daruje na razie. Bierzesz jakieś leki? Ja Euthyrox 25 i ciekawe czy będę go mogla brac w czasie karmienia piersią? Nudzi mi się i bolą mnie już oczy od komórki, tv i gazet :/ chyba włączę jakiś film..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awa ja mam trochę mocniejszą dawke euthyrox 75, i w ciąży dodatkowo jod,ale z tego co lekarz mówił na poczatku, przez jakieś dwa tygodnie po porodzie , nie wolno zmniejszac dawki bo może dojśc do zaburzenia laktacji i nie będziemy miały pokarmu, i ważne jest też nie wiem czy ci lekarz mówił żeby na początku 3 doby po porodzie maluszkowi zrobili badania krwi hormonów tarczycy żeby sprawdzic czy jest zdrowe. a potem w 6 tygodniu powtórzyc. No mój gin woli żebym chodziła do endorkynologa bo mi często hormony skaczą raz tsh za wysokie innym razem za niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awa666 i żaka_86 ja też biorę Euthyrox tyle, że 125. Mam dwa razy w tygodniu zmniejszać dawkę do 112,5.. Ale wyniki znowu mam średnie. Wizyta u Endo w poniedziałek, dowiem się, do kiedy mam brać lek, no i co z karmieniem. O zaburzeniach laktacji nie słyszałam, ale dam Wam znać,co powie moja Endo. Dziewczęta, jakie badania zostały do zrobienia po 33 tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też od początku prywatnie chodze,ale Mój Gin bieże za samą wizyte 60zł,a do tego robi Mi Usg za darmo:)raz tylko płaciłam u radiologa 150 zł za usg ciąży w 20tyg.zobaczymy co teraz w środe pokaże usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj cenią się nasi lekarze, nie ma co. Ja za wizytę płacę 150 zł, na ostatniej miałam robioną cytologię i paciorkowca - dodatkowo 100. Ale jestem z niego super zadowolona. Na każdej wizycie długo rozmawiamy, badanie wewnętrzne, usg wewnętrzne - ze względu n a problemy szyjkowe na każdej wizycie. Do tego usg zwykłe też za każdym razem. Nigdy nie wyszłam z gabinetu niedoinformowana, poirytowana itp. Atmosfera super, trochę na luzie, ale bez zbędnych głupawych żartów. Mam do mojego lekarza pełne zaufanie. Poruszyłyście temat szczepień. Rzeczywiście rzecz godna przemyślenia. Ja osobiście jestem za szczepieniem. Z Martynką nam sie udało i brałyśmy udział w programie szczepień prowadzonym przez szpital dziecięcy chorób zakaźnych. Oprócz szczepień obowiązkowych dostałyśmy wszystkie zalecany absolutnie za darmo. Do tego opieka lekarzy biorących udział w programie 24h. nigdy nie miałyśmy kłopotów z reakcjami po szczepieniu, zawsze wszystko było ok. myślę, że maluszka też będę szczepiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWA ŻAKA NIKOLINA a ja kiedys jak byłam dzieckiem chorowałam na tarczyce i sie leczyłam a TSH było zawsze super nawet teraz w ciazy ale lekarz zlecił poszczególne badanie na FT4 i wyszło dopiero ze jest niedoczynnosc to powoduje spadanie zelaza na łeb na szyje teraz biore EUTHYROX 75 i po jedzeniu JODID 200 i to wszystko zlecił mi gin nie musze dodatkowo leczyc sie u endokrynologa jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie jak tak czytam o waszych dolegliwościach to włos się na głowie jeży.Odpukać póki co nic się nie dzieje(30 tydz.).Od początku żadnych wymiotów,tylko senność która minęła w 4 mc.Ciągle pracuje na pełnych obrotach(średnio o 19-tej,20-tej jestem w domu).Poza małymi dolegliwościami od czasu do czasu (twardnienie i bóle brzucha)nic się nie dzieje. Pewnie popracowałabym do porodu,ale chce tez już trochę posiedzieć w domu,wiec postaram się tylko do końca mc.Oprócz tego sprzątnie domu ,pranie ,gotowanie i zakupy w pełnym wymiarze(mąż pracuje więcej ode mnie wiec nie mam co wymagać odciążania jeśli naprawdę nie ma potrzeby).Nadal robię sama długie trasy samochodem.W przyszły weekend znowu mam około 1100 km do zrobienia.Trochę się obawiam ,ze pewnie będę miała za to ciężki poród ,bo byłoby zbyt piękne,żeby mogło być możliwe. Na razie staramy się z mężem w miarę możliwości korzystać z wolności.Wyjścia ze znajomymi,kino.Jeszcze nam się marzy wypad do opery w Dreźnie ,bo mamy naprawdę blisko,aż wstyd nie pojechać.Pozdrawiam babeczki ciepło ,trzymajcie się.Idę wypucować jeszcze łazienkę,bo to mi jeszcze na dziś zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za każdą wizytę płacę 120zł. W tym lekarz mnie bada, waży, mierzy ciśnienie i wszystko dokładnie wyjaśnia. Omawia badania. Za USG płacę dodatkowo 80 zł. Za wszystkie inne badania są również opłaty. Na przykład za morfologię i mocz 23zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mi się udało z lekarzem bo placę tylko 100, lekarz super, w cenie mam zawsze usg, za cytologię też nic dodatkowo nie płacilam. Dziewczyny, zapisałam się od maja na siłownie :D:D i juz nie ma odwrotu bo podpisałam umowę na 12 miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jordan swietny pomysl, ja tez bede chodzic jak minie polog( 6 tyg lub mniej) bede chodzila rano lub pozno wieczorem:) bede odciagala dla malenstwaj, a mleczko a tatus niech karmi:) tutaj znalazlam silownie gdzie dostaje karte i jak chce isc na silke np o 22(nie dajmy sie zwariowac) przykladam karte do czytnika i wchodze:)do tego moja sprawdzona seria cwiczen pilates i bede laska. Postanowilam ze wyrobie sobie miala sylwetke niz przed ciaza:) zeby moj facet wodzil za mna wzrokiem( inny mezczyzni tez) chce byc seksowna mama:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jordan super pomysł z karnetem całorocznym ja niestety z braku mozliwości (nie będzie z kim dziecka zostawic zacznę zajęcia z malutką od ok. 6tygodnia w mojej SR są zajęcia fitness dla matek z dziemi innego wyjścia do września miec nie będę no i do tego basen też z dzieckiem a od wrzesnia jak mąż będzie wieczorami w domku napewno dojdzie do tego bieganie. Ogólnie przed ciążą byliśmy z mężęm aktywni i nie zamierzam z tym skączyc, wręcz przeciwnie:) a wspólnymi siłami dziewczyny będziemy zrzucac zbedne kilogramy po ciąży!!!w kupie raźniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się zapisałam tutaj : http://purepoland.com/zaj%C4%99cia/aerobic teraz jest promocja tylko 100 zł na miesiąc i w cenie wszystko bez ograniczeń: aeroby, ćw siłowe, zajęcia grupowe, sauna, solarium. zapisałam się razem z mężem ale pewnie bedziemy chodzić oddzielnie bo ktoś z małą bedzie musiał zostać:) mleko będe odciągać i do pracy:):) ciężka droga przede mną bo dość dużo przytyłam więc wiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dzisiaj późno ale dopiero teraz w miarę doszłam do siebie. Katar tak mnie męczył że nic mi się nie chciało. Wziełam krople Afrin i jakoś lepiej mi się oddycha. Ja za wizytę płacę 70 zł i w tym jest waga, ciśnienie, badanie na koźle, podgląd dzieciaczka, serducho, i na koniec pogawędka. Karlop - pozazdrościć kondycji Dziewczynki leżące - wytrwałości Siłownia - super sprawa będziemy super mamy, żony i kochanki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jordan nie ma to jak się zmotywować i kupić już teraz karnet na siłownię. Niezły pomysł :) Mania fajnie, że wróciłaś. Magda mnie się podobają ubranka w żywych kolorach, ale pastele też czasami są ładne. Kolory zielone, żółte, turkusowe, a nie tylko różowe dla dziewczynek. Najlepiej jakby nie trzeba ich było wkładać przez głowę czyli np pajacyki rozpinane na całej długości. Dla mnie lepsze są na zamek z możliwością odpinania z góry i z dołu. Fajne są też body kopertowe i do tego półśpiochy z szerokim ściągaczem w pasie. Na lato dobrym rozwiązaniem są rampersy. Dla mnie atrakcyjna cena to ok 10-15 zł, ale jak coś mi się bardzo spodoba mogę zapłacić do 20 zł. Na droższe rzeczy szkoda mi pieniędzy, bo przecież dziecko zaraz z nich wyrasta. Martka też zamówiłam sobie coś z Tchibo. Dzięki za informację. Ja dzisiaj miałam męczący dzień, bo wybieraliśmy fotelik samochodowy dla córki. Trochę się za nią naganiałam w sklepie, ale czuje się całkiem dobrze. Byliśmy już w kilku sklepach i jest problem z dopasowaniem fotelika do samochodu. Niestety nie mamy nic co pasuje idealnie. Karolp jesteś szczęściarą, ale ja też nie mogę narzekać. W poniedziałek mam wizytę, więc się dowiem czy wszystko ok. Ja płacę za wizytę dosyć dużo, bo 150 zł. Wizyty co 4 tygodnie. Raz mam USG, a raz badanie na fotelu. Nigdy dwa na raz. Chodzę do tego lekarza, bo prowadził moją wcześniejszą ciążę. Wtedy było 80 zł. W między czasie mój gin został ordynatorem oddziału ginekologicznego w szpitalu i chyba stąd ta podwyżka. Jestem z niego zadowolona i mam nadzieję, że w przypadku jakiś komplikacji będzie mógł użyć swoich "wpływów". Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy bez pobudek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze wiedzieć z tymi badaniami na tsh dla maluszka. To może jednak pójdę di endo. Ja tsh mam niskie i endo na samym początku ciąźy powiedziała że niskie lepsze. Ft3 miałam ostatnio ok, a ft4 dwa razy wyższe niż powinno, ale gin powiedział, że to lepiej i dla mnie i dla malca. Ale rzeczywiście skonsultuję to z endo, jeśli tylko dostanę się do niej przed rozwiązaniem. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magros-baby.pl
zapraszam na zakupy przyszłe i obecne mamusie na Allegro nasz nick: silveraa lub do sklepu www.magros-baby.pl zostań naszym fanem na facebooku nasze konto MaGrOs-Baby już wkrótce super konkurs! serdezcnie zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płace 80 za wizyte + 20 za cytologie. Na wizycie cisnienie, waga, wywiad, ogladanie badan jak są. Potem na samolot na badanie szyjki, potem usg dopochowowe zeby zmierzyc szyjke i test "jakistam" tzn - jak sie szyjka zachowuje po nacisnieciu dzidzi od góry, a potem zwykłe usg, na koncu moje pytania. Ostatnio kolezanka z innego watku zaplacila za kompletną szczepionkę skojarzoną ok 2 tys. - troche mnie to zszokowalo. Ja dzis zlamalam wszelkie zakazy ruchu - pojechalam pomóc przy prowadzeniu baliku karnawałowego. Mialam puszczac muzyke a skonczyło sie na tym, że tanczylam z dzieciakami... kurcze tęsknie do czasów jak robiłam 2 baliki po 2 godz dziennie i nawet zadyszki nie miałam.. teraz 4 minutowa macarena mnie wykańcza ...eh.. odbije sobie w następny karnawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rety dziewczyny ale miałam wczoraj dzień! Na obiad przychodzili moi rodzice więc przed południem ogarnęłam trochę mieszkanie, potem poszłam z psem na spacer, potem obiad zrobiliśmy, przyszli rodzice, pobyli tak do 17, a że poczułam się troszkę zmęczona to jak wyszli zaraz się położyłam na chwilkę aby odpocząć i... przed chwilą się obudziłam :) Spałam chyba 14 godzin :) :) :) Dzięki za wszystkie odpowiedzi dotyczące ubranek - o takie cenne informacje mi chodziło - Anka fioletowy pajacyk jest boski !!! Myślałam, że tylko ja mam jakąś jazdę na ciuszki NEXT ale wiedzę, że większośći z Was też się podobają. Jak dla mnie ta firma jest obecnie absolutnym wyznacznikiem, szkoda tylko, że ceny mają takie absurdalne czasem oraz że jedyny sklep mają w Polsce w Warszawie... żaka_86 chodzi Tobie o Roxy - linię marki Quiksilver?? I jeszcze jedno krótkie pytanie - CO SĄDZICIE O FLANELI JAKO MATERIALE ZARÓWNO NA NIEKTÓRE CIUSZKI JAK I POŚCIELE? Poruszyłyście temat cen wizyt u gina oraz tego co tam Wam robi. U mojego jest tak, że zawsze płacę 200 zł - w tym mam zawsze badanie ginekologiczne, USG, zwolnienie na miesiąc, zadaje mi różne pytania, odpowieada na wszystkie moje pytania (bez względu na to czy mam jedno czy 20) oraz wypisuje niezbędne recepty. Jest tak, że czasem jestem u niego 10 minut, a czasem 40 jeśli mam jakieś wątpliwości, pytania itp. Ja wczoraj zaczęłam 31 tc, i prawdę powiedziawszy czuję się jak słoń, bolą mnie nogi i zaczynam trochę chodzić jak kaczka - a myślałam, że dziewczyny trochę przesadzają poruszając się tak.... teraz je rozumiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznaję że jeszcze nie czytałam co wczoraj naskrobałyście ale niedługo to zrobie :) Teraz jem śniadanko a potem przychodzi do mnie znajoma. Wczoraj byłam na sesji brzuszkowej w Łodzi...cały dzień pozowania hehe jak tylko będę mieć zdjęcia to wrzucę na galerię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana:)ja też chodze jak kaczka i choć staram się kontrolować nie idzie maszerować z wdziękiem:):)poza tym mam dziwne uczucie jakby mi kości w biodrach się rozchodziły,nie umiem tego określić-jakby się rozszerzały,i nogi jak to mówię w zawiasach mnie bolą,tzn w pachwinach. co do powrotu do formy to mi też bardzo zależy i zaraz jak stanę na nogi mam zamiar się ruszac ile się da,potem siłownia i brzuszki brzuszki brzuszki:):)do czerwca chciałabym nieco się wciągnąć,czeka mnie duża impreza i chciałabym tam jakoś wyglądać.nawet zastanawiałam się jak sie ma korzystanie z solarium do karmienia piersią bo w tej chwili jestem koloru sinobiałego jak córka młynarza:) Magda-ja też się zakochałam w fioletowym pajacyku,ze względu na te słodkie drobiazgi i kolor inny niż rózowy:):)miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Jak samopoczucie? Ja jeszcze leżę w łóżeczku:) Magda, flanela jak dla mnie jest miłym materiałem, tylko szybko się pęczkuje. AB czekam z niecierpliwością na fotki, bo sama idę na sesję w przyszły pon i może coś zgapię, choć parę pomysłów mam:) Dużo zdjęć jest niestety na jedno kopyto :( Mnie się wydaje, że chodzę normalnie, ale ciężko mi to zaobserwować skoro chodzę tylko po domu. Idę na śniadanko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry ! Ja dzisiaj w dużo lepszej formie. Chciałam męża wyciągnąć dzisiaj do kina ale chyba jeszcze sobie odpuszcze żeby tak 100% wyzdrowieć. Dzisiaj zaczynam 32 tydzień czyli 8 miesiąc, zastanawiam się czy czas szybko zleci czy wręcz przeciwnie będzie się dłużył i ciągnął... Martwi mnie tylko to że mój maluszek kopie po jajnikach a główka koło żeber - mały uparciuszek. Martwie się że nie będzie się chciał obrócić i będę miała CC. Wolałabym rodzić naturalnie. Czytałam wszystkie za i przeciw i chyba SN ma mniej komplikacji. Chodzi mi o dochodzenie do siebie po i tak dalej. Dzidzia ma jeszcze 4 tygodnie może odpuści i zrobi fikołka :) A jak Wasze pocieszki gotowe główkami czy też jeszcze balują?? Miłej niedzieli kobitki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co sie dzieje....
c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×