Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

lolita mysle ze spokojnie poczekaj do poniedzialku, ja takie pobolewania mam co jakis czas...i nie wiem czy to ma jakis wplyw na skracanie sie szyjki,bo skurcze bolesne twardnienie brzucha na pewno tak...jak nic sie nie bedzie dzialo powazniejszego to ja bym czekala na wizyte. odpoczywaj wiecej...ja o szyjce dowiedzialam sie jak wystapilo malutkie plamienie, ale tez ponoc dramatu nie ma, mam zalecony oszczedny tryb zycia i ten caprogest + magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprils dzięki za odpowiedz masz racje nic przecież szczególnego się nie dzieje a chyba trzeba sie przyzwyczajać do takich dolegliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! Fajne te dzienniczki, ale szkoda mi kasy, więc będę zapisywala to co potrzebuje w zeszycie. Dziś robimy urodziny męża i całe przygotowanie spadło na mnie, ale w sumie ciasta mamy kupne i jedyne co muszę zrobić to sałatka owocowa, bo.robimy tylko na słodko. Nade mną ujada pies i już mnie deberwuje :/ Codziennie to samo... Mój mały ostatnio bardziej się wierci niż kopie, ale skoro go czuję to nie panikuję. Co do boli brzucha to ja bym zadzwoniła do lekarza albo poczekała do poniedziałku już, chyba że dziś w nocy będzie to samo to wtedy jutro do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) ja tez po nieprzespanej nocy ale przynajmniej wprawy nabieram bo porodzie takie noce to będą pewnie codziennie. Kobietki macie jakis sprawdzony sposób na zaparcia???jem codziennie kiwi, jabłka, otręby jogurty ale to już mi przestało pomagac wysłalam męża do apteki po czopki glicerynowe ale nigdy przedtem ich nie używałam więc nie wiem czy pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaka_86 jak byłam w szpitalu przez chwilę to wyjątkowo "zapartym" zalecali pić parafinę (do kupienia w aptece), ja wciągam płatki owsiane i to pomaga :) Mam za to pytanie do Was o opryszczke wargową (zimno) - czy któraś to miała i pytała lekarza co robić??? Zovirax, hasco-vir, plasterki compeed i inne takie nie sa raczej wskazane dla kobiet w ciazy, ja trochę posmarowałam bo swedzą mnie strasznie usta, ze o wygladzie nie wspomnę. Będę wdzięczna za wszelkie uwagi. własnie rozlazly mi sie na tylku ciążowe jeansy z H&M ;) a już myslalam, że dochdzę w tym co mam-tymczasem muszę jechac na zakupy, znów pewnie kupię ze 2 kocyki i inne niemowlęce gadżety miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki :) Gawi trzymam kciuki, żeby udało Ci się wcześniej wyjść! Dzienniczki super! Też o czymś takim myślałam. Żałuję tylko , że nie kupiłam dzienniczka ciąży. Nikolina który kupiłaś? Ja dzisiaj też po nieprzespanej nocy. Mnie tym razem dopadła jakaś masakryczna zgaga ;/ zachciało mi się jajecznicy na noc.... Mój mąż też ma urodzinki za parę dni, ale dopiero zobaczę się z nim za tydzień :/ Ja dzisiaj pierwszy raz troche niepotrzebnie spanikowałam. jak wstałam malutka nic się nie ruszała a zawsze ją czuję, nawet najmniejsze ruchy...na szczęście po jakimś czasie zaczęły się akrobacje..uff :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto________ukończony tc_______kg na plusie_________w pasie agneszka..........32..........................9........ ... .............95 Anitka75...........31........................15..... .....................106 aaaaaaanula83....33........................11........ .................102 awa666............31...........................9....... ..................98 ditta...............32...........................7.... ......................93 hanio.k............27+3........................7,5... .....................88 iissaabel..........30...........................13... ... ..................... jeloonka..........30+5.......................10 ....... .. ............... 96 mamuli.............29+4.......................7,3..... ...................94,5 Martka77..........32+6......................12....... .................108 Mikołajka83.......29..........................9.... ......................96 mojmaluszek.....29...........................10....... ..................112 pijawa2............29+5.......................6...... ....................95 A_B.................30+6.......................9,3..... .....................94 calvadoss.........27..........................15..... ......................... Viki_58a..........29..........................11....... . ................95 MagdaK29........29+6.......................12.......... ...............97 lolita1980........30..........................13.... ....................114 żaka_86.........29+6........................9,5.......... ...............95 limonkowa........29+4.......................4,1....... ................84 mausi86...........28..........................10...... ..................102 wiosenna mama...32........................1,7 kg....................116 KASIEŃKAA__.......21......................1,00.......... .........OK 100 OnaIskierka........30+5...................12............. .............103 basik1978..........31......................13............ ...............111 malwiska25.........31......................1.9kg....... ...............115 aprils mother11....30+5 ...................9kg.........................98 Jordan.pl.............31+5..................15........ ..................114 Ines_85...............32......................10,5 kg.......................98 oliwka86...............29+6......................6,5kg... .. ................93 mania487..............34+4......................10kg..... ..................104 karolp ...............30+3........................11 kg....................98 monirys..............32...........................10 kg...................104 nowa788219223.....33+4...................20kg.......... ...........102cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto________ukończony tc_______kg na plusie_________w pasie agneszka..........32..........................9........ ... .............95 Anitka75...........31........................15..... .....................106 aaaaaaanula83....33........................11........ .................102 awa666............31...........................9....... ..................98 ditta...............32...........................7.... ......................93 hanio.k............27+3........................7,5... .....................88 iissaabel..........30...........................13... ... ..................... jeloonka..........30+5.......................10 ....... .. ............... 96 mamuli.............29+4.......................7,3..... ...................94,5 Martka77..........32+6......................12....... .................108 Mikołajka83.......29..........................9.... ......................96 mojmaluszek.....29...........................10....... ..................112 pijawa2............29+5.......................6...... ....................95 A_B.................30+6.......................9,3..... .....................94 calvadoss.........27..........................15..... ......................... Viki_58a..........29..........................11....... . ................95 MagdaK29........29+6.......................12.......... ...............97 lolita1980........32..........................15.... ....................115 żaka_86.........29+6........................9,5.......... ...............95 limonkowa........29+4.......................4,1....... ................84 mausi86...........28..........................10...... ..................102 wiosenna mama...32........................1,7 kg....................116 KASIEŃKAA__.......21......................1,00.......... .........OK 100 OnaIskierka........30+5...................12............. .............103 basik1978..........31......................13............ ...............111 malwiska25.........31......................1.9kg....... ...............115 aprils mother11....30+5 ...................9kg.........................98 Jordan.pl.............31+5..................15........ ..................114 Ines_85...............32......................10,5 kg.......................98 oliwka86...............29+6......................6,5kg... .. ................93 mania487..............34+4......................10kg..... ..................104 karolp ...............30+3........................11 kg....................98 monirys..............32...........................10 kg...................104 nowa788219223.....33+4...................20kg.......... ...........102cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny u mnie noc przespana ale niestety w ciągu dnia gorzej... katar i kaszel mi dokuczają, byłam w aptece i dostałam jedynie jakis syrop homeopatyczny i nie bardzo wierze w jego skuteczność... najgorszy jest katar. w poniedziałek byłam u lekarza, nie uwierzycie ile moja mała waży!!! 3,5 kg w 34 tc!!! jestem przerażona! we wtorek ide do ortopedy po zaświadczenie do cesarki nie jestem w stanie naturalnie urodzić z rozejściem spojenia Malwiśka byłaś u tego ortopedy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monirys - mnie parę razy opryszczka w ciąży nawiedziła. Starym dobrym sposobem, bo te apteczne lepiej omijać (tak mi radzono), stosowałam pastę do zębów do wysuszenia i sprawdzałam Sudocrem. Działa! Opryszczka bardzo szybko zeszła. Niektórzy polecają pocieranie czosnkiem, sok podobno działa cuda, ale jakoś po wszelkich przeziębieniach, gdzie czosnku się opchałam, to już miała dość. Mam nadzieję, że kariera opryszczek w ciąży - zakończona! A jeśli chodzi o dzienniczki, to zamówiłam (już teraz widzę, że za dużo): - Dzienniczek ciąży, - Dzienniczek dnia i nocy maluszka, - Dzienniczek karmienia. I ten karmienia już nie jest niezbędny, bo w tym dnia i nocy jest zawarte również karmienie. Więc będzie prezentem dla jakiejś mamy. Taka miła niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniris dzięki za radę parafinę mam w domu zaraz poczytam w necie jak to pic:) Jordan kuruj się i wracaj szybciutko do zdrowia, a te nasze maluchy to jakieś kolosy moja też juest duża i tak sobie myślę że jak tak do końca będzie rosła to chyba ciuszki rozm. 56 pójdą w odstawkę, a są takie śliczniutkie. Ja do tabelki wpiszę się wieczorek bo jestem pełna i zapomniałam się rano zwarzyc i zmierzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was wszystkie!!! mam pytanie czy wam tez tak puchną ręce? dziś nie spalam cala noc z powodu bólu dłoni, prawie nie czułam nic i palców nie dałam rady zgiąć, dzwoniłam do swojego gina i kazał mi Mierzyć ciśnienie, zrobić badanie moczu i poziom białka w surowicy i we wtorek do niego.ale może znacie jakieś sposoby żeby do wtorku wytrwać??? i pytanie z innej beczki starczą mi 2 kocyki jeden z mikrofibry i jeden bawełniany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolina82 dzięki :) przy okazji zakupu nowych spodni zaopatrzę się w Sudocrem - zresztą i tak go miałam kupić dla maleństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga mam ten sam problem ,już o nim kiedyś pisałam drętwienie i ból palców to podobno cisnienie nadgarstkowe ,za dużo wody w organizmie mamy ogranicz sól ,któraś z dziewczyn pisała mi o pokrzywie żeby pić natomista moja ginka powiedziała zeby żadnych ziół nie używać dużo pic i w ogóle nie solić ,jesz duzo nabiału??to też ma wpływ jak ma się za mało białka ,jak mam dłuższą rozmowe telefoniczą to np też mi ręce drętwieją,a rano nie mogę szklanki utrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga nbie mam pojęcia jeśli chodzi o opuchniete dłonie ale ponoc dotyka to wiele kobiet na koniec ciąży. Kocyki ja tez mam tylko dwa jeden cienki drugi gruby, zobaczę po porodzie myślę że na sam początek starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Nikolina :) to fajnie, ze w tym dnia i nocy są rubryki karmienia piersią. Bo jak sprawdzałam porównanie dzienniczków na tej stronie to przy tym dnia i nocy jest info, że rubryki karmienia piersią brak... Jordan to faktycznie jest spora :) Ja mam obawy, że u mnie będzie to samo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że 2 kocyki wystarczą na początku. Zawsze później możesz dokupić. U mnie się już 8 uzbierało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, ja jak zwykle po prośbie:) Zmienicie proszę moje dane w tabelce? Bo piszę z komórki. Znowu nic się nie zmieniło oprócz tygodnia ciąży, dziś zaczynam 32. Nie wiem czy mam się martwić nie wzrastającą wagą już od miesiąca? Lekarz nic ostatnio na to nie mówił. Może dlatego mały też słabo rośnie? A jak liczycie tygodnie ciąży? Bo dla mojego gin byłabym już w 33...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto________ukończony tc_______kg na plusie_________w pasie agneszka..........32..........................9........ ... .............95 Anitka75...........31........................15..... .....................106 aaaaaaanula83....33........................11........ .................102 awa666............32...........................9....... ..................98 ditta...............32...........................7.... ......................93 hanio.k............27+3........................7,5... .....................88 iissaabel..........30...........................13... ... ..................... jeloonka..........30+5.......................10 ....... .. ............... 96 mamuli.............29+4.......................7,3..... ...................94,5 Martka77..........32+6......................12....... .................108 Mikołajka83.......29..........................9.... ......................96 mojmaluszek.....29...........................10....... ..................112 pijawa2............29+5.......................6...... ....................95 A_B.................30+6.......................9,3..... .....................94 calvadoss.........27..........................15..... ......................... Viki_58a..........29..........................11....... . ................95 MagdaK29........29+6.......................12.......... ...............97 lolita1980........32..........................15.... ....................115 żaka_86.........29+6........................9,5.......... ...............95 limonkowa........29+4.......................4,1....... ................84 mausi86...........28..........................10...... ..................102 wiosenna mama...32........................1,7 kg....................116 KASIEŃKAA__.......21......................1,00.......... .........OK 100 OnaIskierka........30+5...................12............. .............103 basik1978..........31......................13............ ...............111 malwiska25.........31......................1.9kg....... ...............115 aprils mother11....30+5 ...................9kg.........................98 Jordan.pl.............31+5..................15........ ..................114 Ines_85...............32......................10,5 kg.......................98 oliwka86...............29+6......................6,5kg... .. ................93 mania487..............34+4......................10kg..... ..................104 karolp ...............30+3........................11 kg....................98 monirys..............32...........................10 kg...................104 nowa788219223.....33+4...................20kg.......... ...........102cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żaka ja zaraz po porodzie miałam zaparcia i stosowałam czopki glicerynowe. Rzeczywiście pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja liczę tak jak mój lekarz. Dzisiaj zaczęłam 32 i tak też liczę :) Nawet jeśli byłam u lek np w 20 tyg 5 dniu to zawsze lekarka mi wpisywała 20 tydzień a nie 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolita 1980 dzięki wielkie za rady!!mi jeszcze gin kazał ciśnienie kontrolować, juz niedługo dziewczyny to damy rade!!!!no z kocykami to dam spokój na razie:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam poprzedni tydzień zaparcia i faktycznie czopki glicerynowe działają, choć nie zbyt przyjemne są w użyciu. ja też tak licze tygodnie jak lekarz. dziś mam 33 tydzien i 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś tu wczoraj wspominał o oponkach :) Ja dziś mierząc swoją oponkę brzuszną postanowiłam też nasmażyć :) Wyszło całe mnóstwo, wiec wyżerka pełną gębą :) A co do pomiarów to moja brzuszna oponka jakoś znacznie się nie zwiększyła :) kto________ukończony tc_______kg na plusie_________w pasie agneszka..........32..........................9........ ... .............95 Anitka75...........31........................15..... .....................106 aaaaaaanula83....33........................11........ .................102 awa666............31...........................9....... ..................98 ditta...............32...........................7.... ......................93 hanio.k............27+3........................7,5... .....................88 iissaabel..........30...........................13... ... ..................... jeloonka..........32+5.......................11 ....... .. ............... 98,5 mamuli.............29+4.......................7,3..... ...................94,5 Martka77..........32+6......................12....... .................108 Mikołajka83.......29..........................9.... ......................96 mojmaluszek.....29...........................10....... ..................112 pijawa2............29+5.......................6...... ....................95 A_B.................30+6.......................9,3..... .....................94 calvadoss.........27..........................15..... ......................... Viki_58a..........29..........................11....... . ................95 MagdaK29........29+6.......................12.......... ...............97 lolita1980........30..........................13.... ....................114 żaka_86.........29+6........................9,5.......... ...............95 limonkowa........29+4.......................4,1....... ................84 mausi86...........28..........................10...... ..................102 wiosenna mama...32........................1,7 kg....................116 KASIEŃKAA__.......21......................1,00.......... .........OK 100 OnaIskierka........30+5...................12............. .............103 basik1978..........31......................13............ ...............111 malwiska25.........31......................1.9kg....... ...............115 aprils mother11....30+5 ...................9kg.........................98 Jordan.pl.............31+5..................15........ ..................114 Ines_85...............32......................10,5 kg.......................98 oliwka86...............29+6......................6,5kg... .. ................93 mania487..............34+4......................10kg..... ..................104 karolp ...............30+3........................11 kg....................98 monirys..............32...........................10 kg...................104 nowa788219223.....33+4...................20kg.......... ...........102cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj chyba poprzednia nie była najbardziej aktualna, już się poprawiam: kto________ukończony tc_______kg na plusie_________w pasie agneszka..........32..........................9........ ... .............95 Anitka75...........31........................15..... .....................106 aaaaaaanula83....33........................11........ .................102 awa666............32...........................9....... ..................98 ditta...............32...........................7.... ......................93 hanio.k............27+3........................7,5... .....................88 iissaabel..........30...........................13... ... ..................... jeloonka..........32+5.......................11 ....... .. ............... 98,5 mamuli.............29+4.......................7,3..... ...................94,5 Martka77..........32+6......................12....... .................108 Mikołajka83.......29..........................9.... ......................96 mojmaluszek.....29...........................10....... ..................112 pijawa2............29+5.......................6...... ....................95 A_B.................30+6.......................9,3..... .....................94 calvadoss.........27..........................15..... ......................... Viki_58a..........29..........................11....... . ................95 MagdaK29........29+6.......................12.......... ...............97 lolita1980........32..........................15.... ....................115 żaka_86.........29+6........................9,5.......... ...............95 limonkowa........29+4.......................4,1....... ................84 mausi86...........28..........................10...... ..................102 wiosenna mama...32........................1,7 kg....................116 KASIEŃKAA__.......21......................1,00.......... .........OK 100 OnaIskierka........30+5...................12............. .............103 basik1978..........31......................13............ ...............111 malwiska25.........31......................1.9kg....... ...............115 aprils mother11....30+5 ...................9kg.........................98 Jordan.pl.............31+5..................15........ ..................114 Ines_85...............32......................10,5 kg.......................98 oliwka86...............29+6......................6,5kg... .. ................93 mania487..............34+4......................10kg..... ..................104 karolp ...............30+3........................11 kg....................98 monirys..............32...........................10 kg...................104 nowa788219223.....33+4...................20kg.......... ...........102cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim razie czekam na czopki awa ja bym się wagą nie martwiła też od miesiąca stoję praktycznie w miejscu dziś jeszcze sie nie ważyłam ale wczoraj stawałam na wage i było tyle samo co 3 tygodnie wstecz a moja mała aż 1 kg przybrała, dziecko sobie w brzuszku poradzi co najlepsze od mamusi wyciągnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tygodni to według mojego gina jestem w koncówce 31 a tak naprawdę mam 30 +6, widzę że każdy gin liczy po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto________ukończony tc_______kg na plusie_________w pasie agneszka..........32..........................9........ ... .............95 Anitka75...........31........................15..... .....................106 aaaaaaanula83....33........................11........ .................102 awa666............32...........................9....... ..................98 ditta...............32...........................7.... ......................93 hanio.k............27+3........................7,5... .....................88 iissaabel..........30...........................13... ... ..................... jeloonka..........32+5.......................11 ....... .. ............... 98,5 mamuli.............29+4.......................7,3..... ...................94,5 Martka77..........32+6......................12....... .................108 Mikołajka83.......29..........................9.... ......................96 mojmaluszek.....29...........................10....... ..................112 pijawa2............29+5.......................6...... ....................95 A_B.................30+6.......................9,3..... .....................94 calvadoss.........27..........................15..... ......................... Viki_58a..........29..........................11....... . ................95 MagdaK29........29+6.......................12.......... ...............97 lolita1980........32..........................15.... ....................115 żaka_86.........29+6........................9,5.......... ...............95 limonkowa........29+4.......................4,1....... ................84 mausi86...........28..........................10...... ..................102 wiosenna mama...32........................1,7 kg....................116 KASIEŃKAA__.......21......................1,00.......... .........OK 100 OnaIskierka........30+5...................12............. .............103 basik1978..........31......................13............ ...............111 malwiska25.........31......................1.9kg....... ...............115 aprils mother11....30+5 ...................9kg.........................98 Jordan.pl.............31+5..................15........ ..................114 Ines_85...............33......................10,5 kg.......................99 oliwka86...............29+6......................6,5kg... .. ................93 mania487..............34+4......................10kg..... ..................104 karolp ...............30+3........................11 kg....................98 monirys..............32...........................10 kg...................104 nowa788219223.....33+4...................20kg.......... ...........102cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Gawi - wszystko bedzie dobrze i zycze Ci, abys mogla jeszcze na jakis czas wrocic do domu przed porodem ;) Trzymaj sie! Ja wlasnie wrocilam od lekarza, jakies straszne grypsko mnie dopadlo i prawie cala noc nie spalam. Poszlam troche profilaktycznie, zeby przez weekend nie biegac po pogotowiach i szukac jakiegos lekarza - dostalam antybiotyk, ale mam go wziac w razie koniecznosci - na razie kazala mi leczyc sie po domowemu :) tzn herbata z lipy (w moim przypadku bez cukru czy miodu), wapno, witamina C, inhalacje z soli i mega duze dawki picia :) Mam nadzieje, ze to mi pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×