Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Malwiśka daj sobie z nimi spokój nawet nie komentuj - szkoda na to czasu. Przepraszam ale ja się dziś nie odważę zważyć ale czuję się jak wielorybnik i patrząc na tabelkę to wagowo chyba Was wszystkie przegoniłam hihihihih i dlatego nie wchodzę do wizyty u mojego lekarza na wagę bo nie będę sobie psuła humoru wystarczy mi dzisiejsza zgaga - dziwne bo zawsze miałam wieczorami a tu taka niespodzianka że od rana. Idę zaraz zmontować coś na objad. Hihihihihi wiosenna mamo 2 lata - duuużo hihihih ja bym rady nie dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny wieki nic nie psalm ale caly czas was czytam. Pozdrawiam wszystkie ciezarowki zwlaszcza dziewczyny ktore sa w szpitalach trzymam za was kciuki. U mnie 33+2 samopoczucie niezle, 104 w pasie i 14 kg na plusie. Zazdroszcze wiosenna mamo tego 37 tygodnia juz nie musisz sie obawiac ze mala przyjdzie za szybko. Chodze wlasnie na zajecia do sr polozna zalecala pozycje by maluszek ulozyl sie ladnie do porodu tj aby siedziec na krzesle z wyprostowanymi plecami iszeroko rozlozonymi nogami jak "facet w autobusie":) oraz robienie jakis malych prac na czworakach na podlodze np. ukladanie czegos, codziennie przez dziesiec minut. Mowila tez o masazu krocza oliwa z oliwek. Piciu naparu z lisci malin. Podobno moze przyspieszyc druga faze porodu i zapobiega pekaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie zdxiwcie się jak będziecie wchodzić na naszego maila, ale listy wyprawkowe wysłałam na swojego maila i zniknęły, więc wysłałam od siebie jeszcze raz. Także sytuacja opanowana :) Spakowalam torbę z rzeczami dla siebie na razie, może w pon dla małego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celina 28
hej Kobietki:) wczoraj pisalalm Wam o sobie i swoich obawach .. ze wczoraj gin stwierdzil ze mam skróconą szyjke.. jestem w 35tyg.. dzis odszedł mi czop.. tak podejrzewam poniewaz na raz wypłyneło ze mnie cos gęstego i brązowego.. a teraz mam żółtą wydzieline..boli mnie podbrzusze jak na @ i mam bóle krzyża i nóg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie zbieraj do szpitala i to pędem! Mi też odchodzi ale po kawałeczku więc pewnie do kwietnia bedzie odłaził. Po każdym wiekszym skurczu kawałek wypada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celina 28
przyznam sie ze jak to zobaczylam to spanikowalam ze to juzzz.. ale wiem ze czop moze wypasc pare dni lub tygodni wczesniej..juz powinnam jechac mysllisz? ja sobie pomyslalam ze poczekam i sie poobserwuje, jesli bede miala plamienia krwią kub skurcze to wtedy zadzwonie do gina i pojade, dobrze robie?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestes w niedonoszonej ciazy i moim zdaniem nie masz na co czekać. Co innego jakby to była koncówka to byś sobie mogła na skurcze czekać ale w twoim przypadku moze się uda jeszcze skurcze powstrzymać. Powinnaś jak najszybciej jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli boli cie podbrzusze i jeszcze dodatkowo te objawy o których piszesz to ja naprwde nie wiem co ty jeszcze robisz w domu ,najwyżej stwierdzą ze nic sie grożnego nie dziejej i wrócisz ale ja bym juz była w dorodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celina to może zadzwoń do gina a on Ci powie czy pojechać czy nie, myślę że to dobre rozwiązanie skoro nie chcesz jechać do szpitala. Wiesz co fachowiec to fachowiec, więc zadzwoń do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wielorybki :) oczywiscie żartuje.. ja to sie nawet do tabelki nie wpisuje z moim mega brzuchem, z przyrostem wagi troche lepiej ale tez bym była na pierwszych miejscach. Troche sie dzis wkurzylam .. ale dla dobra dzidzi staram sie uspokiić. Byłam w swoim zakladzie pracy, w kadrach zeby zapytać o pit, bo luty minal a ja nic nie dostałam , no i przy okazji weszłam do keirowniczki żeby sie zapytac czy tak jak obiecala, przedłuzy mi umowe juz teraz (mialam do końca roku, ale automatycznie przedłuzyla sie z powodu ciązy)... a kierowniczka zdziwiona mi mowi że moja umowa juz pod koniec grudnia została podpisana przez dyrektora i razem z pitem wyslana do oddziału pod ktorym bezposrednio jestem zatrudniona. A oddział "zapomniał"' mnie o tym poinformowac albo wyslac pocztą :/ Pomijam fakt że zgodnie z prawem pit mieli obowiązek mi dostarczyc... ale niepotrzebnie sie martwiłam dwa miesiące że mam obiecane przedłuzeie a nikt na ten temat nie mówi. Dobrze że sie dowiedziałm teraz a nie po porodzie kiedy aktualna umowa by wygasla, bo pewnie nie mialabym ciąglosci. Na szczescie po powrocie czekaly na mnie przesyłki ze spioszkami (nie wiem po co kolejne ale trudno) i karuzelka do łożeczka - boska :) jeszcze tylko komoda ma dojść - bo omulkowo wysłali na adres mojej mamy a jej cięzko paczke na poczte zanieść i dopiero teraz sie udało.. no i termometr. Absolutnie koncze zakupy !!! Acha.. dowiedzcie sie jak to jest u was bo u mnie na porodówce trzeba miec własny termometr. Pozdrawiam i te cierpiace i te ktore jeszcze moga poszalec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celina, ja bym też jechała do szpitala, najwyżej cie odeslą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas oficjalnie nic o termometrze nie mówili, ale z doświadczenia wiem ze w każdym szpitalu bardzo się cieszą jak ktoś ma swój :) Każda rzecz przyniesiona z domu jest radością dla szpitala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniało mi się, że jak 2 lata temu chodziłam na SR prowadząca wspomniała o takim urządzeniu do "rozciągania" krocza. Ja tego nie używałam, ale może którąś z Was to zainteresuje. Niestety cena wysoka :( http://epino.net.pl/produkty.php Mówiła też, że niektóre kobiety zastępują to tańszym odpowiednikiem, czyli jakimś pompowanym penisem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ...własnie zjadłam kanapki z szyneczką (u mnie na ryneczku taką bez konserwatów sprzedaja droga jest ale warto)na to ogórek zielony pomidor i -uwaga!!śmietana taka gęsta hmmmm PYSZNE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki dopisuję się do tabelki :) agneszka..........34..........................9........ ... .............98 Anitka75...........33+5.......................17,5..... ................107 aaaaaaanula83....36+3........................13.......................104 awa666............34...........................10....... ..................98 ditta...............34...........................8.... ......................94 hanio.k............27+3........................7,5... .....................88 iissaabel..........35...........................18... ... ..................... jeloonka..........34+5.......................13 ....... .. ............... 101 mamuli.............31+4.......................9,5..... ...................95,5 Martka77..........34+6......................13....... .................109 Mikołajka83.......33..........................12,5.... ....................98 mojmaluszek.....32...........................13,5....... ..................115 pijawa2............33+5.......................7,5... .......................93 A_B.................30+6.......................9,3..... .....................94 calvadoss.........27..........................15..... ......................... Viki_58a..........32..........................12........ .. .................98 MagdaK29........29+6.......................12.......... ..................97 lolita1980........34..........................16.... .......................118 żaka_86.........30+6........................10,5.......... ...............97 limonkowa........29+4.......................4,1....... ................84 mausi86...........28..........................10...... ..................102 wiosenna mama...32........................1,7 kg....................116 KASIEŃKAA__.......21......................1,00.......... .........OK 100 OnaIskierka........33+6...................14............. .............107 basik1978..........35+2......................15.......... .. ............116 malwiska25.........35+2......................5kg....... ...............119 aprils mother11....30+5 ...................9kg.........................98 Jordan.pl.............31+5..................15........ ..................114 Ines_85...............34......................10,5kg..... .................99 oliwka86...............29+6......................6,5kg... .. ..............93 mania487..............34+4......................10kg..... ...............104 karolp ...............30+3........................11 kg....................98 monirys..............32...........................10 kg...................104 nowa788219223.....33+4...................20kg.......... ...........102cm Jenny 29 .............35+4 ....................11kg ...................103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki u mnie też + 1 kg chyba po tych pączkach:) awa ja na codzień uzywam lactacyd ale ponoc po porodzie dobrze myc zwykłym mydłem typu bialy jeleń nie wiem ile w tym prawdy,do tego kuoiłam tantum rose tylko muszę dokupic w drogeri atomizer, co do dawania w łapę też jestem na nie i lepiej dac dobrą kawę czy czekoladki tak jak napisała wiosenna mama i coś napewno sobie do torby przygotuję. A_B to malutka osiąga już bezpieczna wagę więc może niedługo już będzie u Was po, trzymam za Was kciuki Lolita dobrze że jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agneszka..........34..........................9........ ... .............98 Anitka75...........33+5.......................17,5..... ................107 aaaaaaanula83....36+3........................13.......... .............104 awa666............34...........................10....... ..................98 ditta...............34...........................8.... ......................94 hanio.k............27+3........................7,5... .....................88 iissaabel..........35...........................18... ... ..................... jeloonka..........34+5.......................13 ....... .. ............... 101 mamuli.............31+4.......................9,5..... ...................95,5 Martka77..........34+6......................13....... .................109 Mikołajka83.......33..........................12,5.... ....................98 mojmaluszek.....32...........................13,5....... ..................115 pijawa2............33+5.......................7,5... .......................93 A_B.................30+6.......................9,3..... .....................94 calvadoss.........27..........................15..... ......................... Viki_58a..........32..........................12........ .. .................98 MagdaK29........29+6.......................12.......... ..................97 lolita1980........34..........................16.... .......................118 żaka_86.........32+6........................11,5.......... ...............99 limonkowa........29+4.......................4,1....... ................84 mausi86...........28..........................10...... ..................102 wiosenna mama...32........................1,7 kg....................116 KASIEŃKAA__.......21......................1,00.......... .........OK 100 OnaIskierka........33+6...................14............. .............107 basik1978..........35+2......................15.......... .. ............116 malwiska25.........35+2......................5kg....... ...............119 aprils mother11....30+5 ...................9kg.........................98 Jordan.pl.............31+5..................15........ ..................114 Ines_85...............34......................10,5kg..... .................99 oliwka86...............29+6......................6,5kg... .. ..............93 mania487..............34+4......................10kg..... ...............104 karolp ...............30+3........................11 kg....................98 monirys..............32...........................10 kg...................104 nowa788219223.....33+4...................20kg.......... ...........102cm Jenny 29 .............35+4 ....................11kg ...................103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celina 28 czyli u Ciebie już się zaczęło. Ale finał może mieć miejsce równie dobrze miejsce nawet za 2 tygodnie. Najlepiej jednak spakować wszystko, żeby się później nie denerwować. I tak emocje będą ogromne. U nas w szkole rodzenia podkreślali, że odejście czopa nie jest początkiem porodu. Skoro u Ciebie wczoraj stwierdzono, że szyjka się skróciła, to ja bym, tak jak inne dziewczyny, pewnie pojechała do szpitala. Niech sprawdzą i najwyżej Cię odeślą, ale uspokoją. Teraz nasz spokój cenniejszy niż cokolwiek innego. Daj znać jak się czujesz. Trzymam kciuki za powodzenie misji! Lolita1980 zrobiłaś mi smaka tymi kanapkami :) Mniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agneszka..........34..........................9........ ... .............98 Anitka75...........33+5.......................17,5..... ................107 aaaaaaanula83....36+3........................13.......... .............104 awa666............34...........................10....... ..................98 ditta...............34...........................8.... ......................94 hanio.k............27+3........................7,5... .....................88 iissaabel..........35...........................18... ... ..................... jeloonka..........34+5.......................13 ....... .. ............... 101 mamuli.............31+4.......................9,5..... ...................95,5 Martka77..........34+6......................13....... .................109 Mikołajka83.......33..........................12,5.... ....................98 mojmaluszek.....32...........................13,5....... ..................115 pijawa2............33+5.......................7,5... .......................93 A_B.................30+6.......................9,3..... .....................94 calvadoss.........27..........................15..... ......................... Viki_58a..........32..........................12........ .. .................98 MagdaK29........29+6.......................12.......... ..................97 lolita1980........34..........................16.... .......................118 żaka_86.........32+6........................11,5.......... ...............99 limonkowa........29+4.......................4,1....... ................84 mausi86...........28..........................10...... ..................102 wiosenna mama...32........................1,7 kg....................116 KASIEŃKAA__.......21......................1,00.......... .........OK 100 OnaIskierka........33+6...................14............. .............107 basik1978..........35+2......................15.......... .. ............116 malwiska25.........35+2......................5kg....... ...............119 aprils mother11....30+5 ...................9kg.........................98 Jordan.pl.............31+5..................15........ ..................114 Ines_85...............35......................10,5kg..... .................99 oliwka86...............29+6......................6,5kg... .. ..............93 mania487..............34+4......................10kg..... ...............104 karolp ...............30+3........................11 kg....................98 monirys..............32...........................10 kg...................104 nowa788219223.....33+4...................20kg.......... ...........102cm Jenny 29 .............35+4 ....................11kg ...................103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) jeden dzien mnie nie bylo, a tu tyle stron do nadrobienia :) Jesli chodzi o klapki pod prysznic - to szczerze Wam powiem, ze jestem zaskoczona Wasza postawa. Myslalam, ze tylko ja jestem taka pedantyczna, ale pocieszylyscie mnie, ze nie jest tak :) W czasie mojego 2 tygodniowego pobytu w szpitalu to chyba zadnej nie spotkalam z dodatkowymi klapkami - nigdy nie zauwazylam, zeby poza zelem, ewentualnie malenka kosmetyczka i recznikiem - miala ktoras pacjentka klapki pod prysznic! No a na pewno w tych kapciach "puchowych" nie wchodzily do brodzika.... :/ Tak samo kwestia siadania bezposrednio na sedes - wiekszosc nie widziala w tym problemu... Jak dla mnie masakra jakas :/ Bylam dzisiaj u diabetolog na kontroli - ogolnie wszystko ok, jakby co mam sobie troszke zwiekszyc insuline - kolejna wizyta 21 marca, jesli nadal bede w dwupaku... I dobila mnie, mowiac, ze mam sie umowic na wczesniejszy pobyt w szpitalu, przed terminem - bo ja caly czas myslalam, ze pojade dopiero z bolami :D No ale na ten temat bede rozmawiac ze swoim gin za tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celina 28
nikolina własnie wiem ze to nie jest tak od razu i dlatego zachowalam spokój, u mnie to wyglada tak ze nie pojade do tutrjszego szpitala,tylko ewentualnie najpierw dzwonie do gina, sciągam go ewentualnie do szpitala w którym pracuje i tam jade, czyli na Rude, to jest 17 km od mojego miejsca zamieszkania.. Teraz mi bóle przeszły.. wydzielina żółta jest, jesli cos dalej sie bedzie działo to dzwonie i juz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celina 28
nikolina aaa i dziekuje za trzymanie kciuków i zyczenia :) Jestem w 35 tyg to mam nadzieje ze mały posiedzi w brzuszku jeszcze te 2 tygodnie... ale bedzie co ma byc,obbez komplikacji.. ale tak sie zastanawiam czy to nie za wczesniej ten czop mi wypłynał.. ? /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celina, dokładnie, grunt to zachować spokój :) Czujesz jak rusza się Maleństwo? Ułóż się wygodnie, nogi wyżej, coś pysznego do picia, na wieczór ciepła kąpiel, ulubiony film czy muzyka i będzie pięknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to mówią, natury nie oszukasz :) Jak Młody już planuje wielkie wyjście, to znaczy, że tak ma być. Poród w 37 tc uważa się za ciążę donoszoną, więc jak Wielki Dzień przypadnie na za 2 tygodnie, to akurat trafiasz w 10! Wierzę, że będzie dobrze :) Musi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celina 28
nikolina dziekuje za wsparcie, jestes KOchana! :) ja nigdy od razu ze wszystkim do gina nie dzwonilam, czekalam i sie obserwowalam, jakby co bedzie to czas dojechac.. Włąsnie.. te cenne 2 tygodnie, bo gdyby sie urodzil jakos na dniach to nie wiem czy byloby to dla malego bezpieczne.. ;/ ok, wezme letnią kąpiel i sie zrelaksuje:) masz racje, narury sie nie oszuka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane prosze Was czy ktoras kupila wozek bartatine na pasach?:) jak sie sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agneszka..........34..........................9........ ... .............98 Anitka75...........33+5.......................17,5..... ................107 aaaaaaanula83....36+3........................13.......... .............104 awa666............34...........................10....... ..................98 ditta...............34...........................8.... ......................94 hanio.k............27+3........................7,5... .....................88 iissaabel..........35...........................18... ... ..................... jeloonka..........34+5.......................13 ....... .. ............... 101 mamuli.............32+4.......................8,5..... ...................97,5 Martka77..........34+6......................13....... .................109 Mikołajka83.......33..........................12,5.... ....................98 mojmaluszek.....32...........................13,5....... ..................115 pijawa2............33+5.......................7,5... .......................93 A_B.................30+6.......................9,3..... .....................94 calvadoss.........27..........................15..... ......................... Viki_58a..........32..........................12........ .. .................98 MagdaK29........29+6.......................12.......... ..................97 lolita1980........34..........................16.... .......................118 żaka_86.........32+6........................11,5.......... ...............99 limonkowa........29+4.......................4,1....... ................84 mausi86...........28..........................10...... ..................102 wiosenna mama...32........................1,7 kg....................116 KASIEŃKAA__.......21......................1,00.......... .........OK 100 OnaIskierka........33+6...................14............. .............107 basik1978..........35+2......................15.......... .. ............116 malwiska25.........35+2......................5kg....... ...............119 aprils mother11....30+5 ...................9kg.........................98 Jordan.pl.............31+5..................15........ ..................114 Ines_85...............35......................10,5kg..... .................99 oliwka86...............29+6......................6,5kg... .. ..............93 mania487..............34+4......................10kg..... ...............104 karolp ...............30+3........................11 kg....................98 monirys..............32...........................10 kg...................104 nowa788219223.....33+4...................20kg.......... ...........102cm Jenny 29 .............35+4 ....................11kg ...................103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×