Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

witam walentynkowo :)ja po wizycie u gina-wszysko ok,poza ciśnieniem:(za wysokie,mam mierzyć w domu zobaczymy,z małą ok -jeszcze nie zrobiła fikołka.za 3 tyg następna wizyta i wtedy jak to lekarz powiedział -niech się dzieje co chce:):) Malwiśka bardzo mi przykro-nie ważne czy synek czy córcia-najważniejsze żeby było ok. miłego wieczoru wam życzę-ja czekam na swojego Walentego-nie widzieliśmy się od soboty,wraca z podróży i będzie dopiero po 22.ale go wycałuję:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziś zwiedzałam moja porodówkę.Były drzwi otwarte ,wiec skorzystałam.Zachwycona nie jestem,bo starali się zrobić to trochę po domowemu i wydaje mi się ze brudno(brak mi szpitalnej sterylności,wiem dziwak ze mnie).Wyboru nie mam,na pewno będę tam rodzic.Moja położna odbiera jeśli w szpitalu to tylko tam i mój mąż tez tam pracuje,wiec wyjścia nie mam.Jestem zdecydowana na poród w wannie,chociaż moja druga polowa nie jest zachwycona.Ale zawsze mowie,on mnie tylko potrzyma za rękę,a brudna robotę ja muszę odwalić ,wiec decyduje. Najbardziej zachwycona w tym tygodniu jestem z faktu,ze dostaliśmy mc.w przedszkolu,tam gdzie chciałam.Prawie mc.czekaliśmy na odpowiedz.Mimo,ze mała najprędzej pójdzie do przedszkola w maju 2012 to lista była już pełna.Trochę to chore,dzieci jeszcze nie ma na świecie ,a trzeba mc.zaklepywać.U was tez przedszkola już pełne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam-niestety jest jak jest-życie czasem na siłę weryfikuje nasze plany-mając je za nic...ale tak jak pisałyście-Życie toczy się dalej! u nas NIC nowego-dzień wlecze sie za dniem-mój maluszek spuchł dziś na policzku- wiec jutro obowiązkowa wizyta u pedodonty-aż mi się flaki przewracają na myśl że będą go znowu męczyć-na chama trzymać i otwierać buźkę-bo przecież 2 latek sam tego nie zrobi...już się boję...nie na widzę gdy płacze-!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam walentynkowo i życzę miłości :) Nie było nie tu prawie cały weekend, rozkoszowałam się pogodą, a Wy naprodukowałyście, ledwo dobrnęłam do końca i to troszkę po łebkach :) Bardzo się cieszę, że u większości wszytko ok :) Tym, u których odrobinę słabiej życzę poprawy. A ja dziś, moje panie, zdałam egzamin na prawo jazdy i...jestem kierowcą :) Taraaaammmm!!! Niestety za 3 razem :( ale dziś trafił mi się taki Pan, któremu naprawdę zależało by mnie przepuścić :) Może to ta magia walentynek, albo brzucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniała bym-WIOSENNA MAMO-zgłoś tego kolesia pseudo sprzedawce do allegro-i do programu ochrony kupujacych- nie ma prawa wysyłac towaru nie zgodnego z opisem-lub brakami-wezmą mu sie za tyłek raz dwa-w końcu to Twoje pieniązki-a nie darmowe prezenty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak sie czują kwietniuweczki ;). Ciekawe,która pierwsza urodzi dzieciątko :). U mnie jak dotad brzuch nie był duży,a teraz mam wrażenie ze nadrabia na tych ostatnich tygodniach.Oby tylko z tego rozstwpów nie było :O.Macie juz wszystko przygotowane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 34 tyg.i moje dziecko wierci sie na wszstkie strony,nie czuje zeby było główką w dół... Bardzo lubie spac na plecach w ciąży(normalnie przed to nie znosiłam),na boku prawym maly mnie koksuje :P a na lewym spi grzecznie za to ja na lewym mam problemy z oddychaniem,bo mam krzywa przegrode nosowa i tak zle i tak niedobrze :P po ile macie spioszkow albo bajacyków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zasuwam na umówioną wizytę z maluszkiem-trzymajcie kciuki laseczki-potem na zakupy-mam w planach pościel oraz kocyk-pledzik.oraz te podstawowe czyli sexi stringi z siatki hahah i śledzie GIGANty -ale mam dziś głupawkę!!ojojj,-lepsze to niż stan zawieszenia....,,pozdrawiam porannie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie narazie zapisałam do żłobka..jestem na 8 liscie. zobaczymy czy ta nowa ustawa cos przyspieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Ja ubranek mam bardzo dużo, przynajmniej po 10 sztuk bodów i spiochów, do tego kaftaniki, rampersy, spodenki, itp. Byłam dziś na pierwszym zastrzyku z Clexane. Nawet bardzo nie bolało, tylko baba zrobiła mi zastrzyk pod kątem 90 stopni, a gin mi mówił, żeby robić pod kątem 45 stopni, więc mam nadzieję, że zastrzyk nie przeszedł do pęcherza płodowego... Teraz ponudzę się ogladając tv, jak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kwietnióweczki:) U nas dzisiaj słoneczko i ... lenistwo:) O żłobek, czy przedszkole póki co nie ma co się martwić. Zasady rekrutacji wykluczają wcześniejsze zapisy (oprócz placówek prywatnych). Chyba, że ktoś chciałby zapisać maluszka już na rok 2011/2012, czyli 1 września, maluch musiałby mieć skończone 4 m-ce...ale taki szkrab w żłobku...brrrrr.....wśród tych wirusów i smarków;) Mam dzisiaj obiadową pustkę w głowie. Zupełny brak weny do gotowania. Może naleśniki...przynajmniej szybko... milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja też dzisiaj leniuchuję, piękna pogoda więc pootwierałam okna. Wczoraj miałam aktywniejszy dzień więc dzisiaj trzeba odpocząć. Zaraz ogarnę kolejne zakupy wyprawkowe, potrzebuję jeszcze pościel, matę na przewijak, kosz na pieluchy, termometr i inne drobiazgi, ale już bliżej niż dalej do końca zakupów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurteczkaNA chłopca
zapraszam kurteczka na wiosne dla chlopca 50/56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki :) Piękne u nas dzisiaj słoneczko ale mroźnie;) jeszcze do naszej upragnionej wiosny troszeczke czasu ;) U mnie leci 34tc mały raz wierci sie i kopie mamę a raz cisza tak jak dzisiaj od czasu do czasu mały kopniaczek leniuszek mały U mnie pralka chodzi prawie codziennie z ciuszkami dla małego,susze i z prasowaniem czekam na bratową obiecała mi pomóc(w zeszłą sobotę prasowałam sama ponad 3 godziny to mi potem kręgosłup dokuczał) Wczoraj zrobiłam duże zakupy na allegro 3 koszulki ciążowe(jedna dostałam w prezencie)wystarczą mi 4 sztuki jak myślicie dziewczynki? Kupiłam tez te rzeczy potrzebne do szpitala podkłady,majtki jednorazowe,majtusie ciązowe ,biustonosz do karmienia i poszło troszkę kasy ;( Dla synka też już wszystko mamy ,mąż dokupił ostatnie rzeczy czekamy na paczkę ,kupił mi również ten rogal do karmienia-jak myślicie dziewczynki przyda mi się?mam mieć cc to chyba będzie wygodny do karmienia zeby nie uciskac brzuszka. Wczoraj wybrałam się na mały spacer po sklepach blisko osiedla po godzince musiałam wrócić do domu ,zaczął mnie bolec kręgosłup ,brzuch mi stwardniał i dostałam lekkich skurczy -też tak macie mamuśki?? Pozostaje mi tylko siedzie w domku i czekać na szczęśliwe rozwiązanie ;) Ale sie rozpisałam , miłego dnia dziewczynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka, ja własnie dzwoniłam do państwowego żłobka i sama pani dyrektor radziła sie zapisac juz teraz. Mówiła że nie wiadomo jak zadziała ustawa żłobkowa ale jak dotad nie było szans na doczekanie sie żłobka juz po 4 mcach i raczej na to nie liczy. Z zapisu można zawsze zrezygnowac a gdybym chciala sie zapisac w poxniejszym terminie to nie wiadomo jak długo znów bede czekac. Na tej liscie co ja jestem są praktycznie same kobiety w ciąży. Nie wiem czy takie listy sa zgodne z regulacjami prawnymi, ale w naszym żłobku tak wlasnie sie dzieje... lepiej sie dowiedziec w konkretnej placówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka jak możesz, to wrzuć linka z tymi koszulami. Ja też kupiłam tego rogala do karmienia i mam nadzieję, że sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie U mnie też pogoda piękna! Słoneczko świeci, lekki mrozik -super! Właśnie niedawno wróciłam ze szkoły rodzenia. Dziewczyny gratuluję zdanych egzaminów na prawko! Jestem pełna podziwu :) Różyczka ja ubranek mam sporo więc nawet ciężko mi określić ile czego.. ;) Mi z najpotrzebniejszych rzeczy została jeszcze wanienka ze stelażem, przewijak, termometr i kosmetyki. Pościel też już do mnie idzie :) Anitka75 myślę, że 4 wystarczą spokojnie. Ja mam na razie 3. A jeżeli chodzi o rogal to na pewno się przyda chociaż dzisiaj położna mówiła nam, że zwykła poduszka też w zupełności wystarczy...Też miałam sobie zakupić ale muszę sprawę jeszcze przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ja od rana robię przeprawę z ośrodkiem zdrowia. Lekarka nie chce dac skierownaia dla synka na morfologię bo ona nie widzi potrzeby. To nic ze brał ostatnio kilka antybiotyków pod rząd że jest blady że osłabiony że ostatnią morfologię miał ponad pół roku temu i nie wyszła najlepiej. Według niej nie ma problemu. Wiem nie kosztuje to majątku ale kurde ja już za to płace ze składek! Wysłałam tym razem męża bo ja na prawdę nie mam siły na użeranie sie z każdym od sprzedawcy na allegro przez panią w ZUSIE po panią doktor która nie widzi potrzeby, a ja widzę! Kolejny udany dzień ech. Co do przedszkoli u nas nie było problemu. Córka się dostała od razu bez żadnego problemu, syna zapisuje w marcu (zapisuje się rocznikami więc nie można do przodu dziecka wpisać). Żłobków mi nie trzeba bo idę na wychowawczy. A w między czasie pomyślę co zrobić zeby zmienić pracę na jakiś swój biznes. Malwiśka wystawie tylko odpowiedni komentarz, zresztą kolejny do kolekcji i niech się sprzedający cmoknie. Dziadek wnusi dorobi odpowiedni bolec i będzie hulajnoga jak trzeba. Śrubki też już znalazł pasujące. Jejuu ale mam nerwy dziś. Dobrze ze mąż do późna w pracy bo by mu się zebrało za całokształt a tak to mi przejdzie zanim wróci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie, czytam was prawie od początku ale dopiero od kilku dni jestem na zwolnieniu i mam duuużo czasu. Jestem w 32 t.c.- w połowie kwietnia urodzę, mam nadzieję siłami natury, synka:) Anitko75 też się zastanawiałam nad rogalem do karmienia i powiem ci, że wczoraj w szkole rodzenia pani od laktacji pokazała jak tego używać i myśle, że jest bardzo przydatny-zwlaszcza dla mam po cesarce (tu zalecała jeszcze pozycje karmienia "spod pachy"). Co do biustonoszy do karmienia to powiedziała ciekawą rzecz a raczej dała wzór na zakup prawidłowego rozmiaru: na 2-3 tyg. przed porodem należy kupić o jeden rozmiar wiekszą miseczke i jeden rozmiar mniej w obwodzie (jak masz 80C to trzeba kupić 75D) niż gdybyś kupowała idealny na ten dzień. Dziewczyny, temat żlobka wydaje mi sie tak odległy, że nie mogę uwierzyc, że trzeba sie tym juz zająć...slysząc co sie dzieje chyba faktycznie musze się zmobilizować i dowiedzieć się jak to u mnie wyglada miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rogala na razie nie kupiłam. Zamówię po porodzie jak będę wiedziała ze się przyda bo jak nie bedę miała czym karmić to mi rogal nie potrzebny. Koszule mam dwie i jeszcze z dwie by mi się przydały ale złożyłam już zamówienie u mamy bo się wybiera na plac to mi kupi. Tam będą najtańsze i największy wybór, a mama ma super gust wiec kupi ładne. A co do ubranek to nie wiem ile czego mam- dwie szuflady :D Wystarczy na pewno. Przeszła mi ochota na kupowanie mini ciuszków jak sobie pomyśle ze muszę to wyprać i wyprasować to mi się odechciewa, a jak jeszcze sobie pomyśle ze mała to raz założy i wyrosnie to całkiem mi już ochota mija. Jak się mala urodzi to będę szukała sukienek na lato, na razie tych na 0-3 mies styknie :) Na wiosnę jesteśmy przygotowani. Mali mają już buciki i kurteczki (jeszcze czapek im brakuje ale to pikuś), mała ma cały zestaw, ja mam buty z jesieni, dużo w nich nie pochodziłam więc są nieznoszone i mam jedną parę nowych (prezent), kurtki też jakieś się znajda. więc ludzik może już wiosna przychodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeloonka-wielkie brawa dla Ciebie! Kolejny kierowca wśród nas! Brawo!!! Malwiśka, strasznie mi przykro. U nas nie ma możliwości zapisania dziecka do żłobka, zanim się ono nie urodzi (musi mieć PESEL). Ogólnie to niezła paranoja z tym zapisywaniem. Faktycznie, dobrze by było, gdyby ustawa coś zmieniła, ale pesymistycznie myślę, że nieprędko :) Wiosenna mama-walcz! Trzymamy kciukasy! Ja nie będę miała rogala do karmienia, ale zamierzam wykorzystać swoją poduszkę (długą, do spania dla ciężarówek), bez której niewyobrażam sobie żadnej nocy! Jest niezastąpiona! Aaaaa, biustonosze Alles są doskonałe! Świetna jakość i mam nadzieję, że będą się dobrze nosiły :) :) Miłego dla Was! Witamy Cię monirys (pamiętaj o tabelce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kwietniówki :) Muszę Wam powiedzieć, że u mnie dziiaj po raz pierwszy pojawiła się wydzielina z piersi - to chyba ta "siara". Taka raz przezroczysta raz żółtawa. Co prawda nie w jakiejś oszałamiającej ilości - kilka kropel. Wcześniej bardzo mnie piersi swędziały. I w sumie chyba pod lekkim naciskiem coś tam pokapało. Czy to oznacza, że będę miała na pewno pokarm dla mojego synka? Bo wcześniej tego nie miałam. Nie wiem czy będzie więcej, ale chciałabym, żeby to oznaczało, że z laktacją nie będzie problemu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki:) w końcu pisze,nie za bardzo dobrze się czuje:( boli mnie brzuch tak jak na okres:( w nocy się budzę o 2 i nie spie:/ mała tak kopie ze cale zebra mnie bolą i tchu mi brakuje...a do tego te skurcze i twardy brzuch:( masakra... wyprawkę mam kompletna już cala... i do mnie tez wszystkie rzeczy mam kupione co w szpitalu muszę mieć...zostało tylko przemeblować pokój i złożyć łóżeczko...i za miesiąc rodzic. mam nadzieje ze za wcześnie nie wyjdzie mała... pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisałam się agneszka..........31..........................8,5........ ... .............95 Anitka75...........31........................15..... .....................106 aaaaaaanula83....33........................11........ .................102 awa666............31...........................9....... ..................98 ditta...............32...........................7.... ......................93 hanio.k............27+3........................7,5... .....................88 iissaabel..........30...........................13... ... ..................... jeloonka..........30+5.......................10 ....... .. ............... 96 mamuli.............29+4.......................7,3..... ...................94,5 Martka77..........32+6......................12....... .................108 Mikołajka83.......29..........................9.... ......................96 mojmaluszek.....29...........................10....... ..................112 pijawa2............29+5.......................6...... ....................95 A_B.................30+6.......................9,3..... .....................94 calvadoss.........27..........................15..... ......................... Viki_58a..........29..........................11....... . ................95 MagdaK29........29+6.......................12.......... ...............97 lolita1980........30..........................13.... ....................114 żaka_86.........29+6........................9,5.......... ...............95 limonkowa........29+4.......................4,1....... ................84 mausi86...........28..........................10...... ..................102 wiosenna mama...32........................1,7 kg....................116 KASIEŃKAA__.......21......................1,00.......... .........OK 100 OnaIskierka........30+5...................12............. .............103 basik1978..........31......................13............ ...............111 malwiska25.........31......................1.9kg....... ...............115 aprils mother11....30+5 ...................9kg.........................98 Jordan.pl.............31+5..................15........ ..................114 Ines_85...............32......................10,5 kg.......................98 oliwka86...............29+6......................6,5kg... .. ................93 mania487..............34+4......................10kg..... ..................104 karolp ...............30+3........................11 kg....................98 monirys..............32...........................10 kg...................104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz PO wizycie-ząbka trzeba było otworzyć by stan zapalny i treść mogła sie uwolnić i zejść brrrr-dużo łez i krzyku-aż samej chciało mi się płakać ze nie mogę mu pomuc a muszę trzymać-poza tym kupiłam pościel 5częściowa z baldachimem-niebieska w króliki z parasolkami-i pledzik z Manterolu zielony w chyba kaczuszki oraz reszte pierdółek do szpitala-uzupełniłam kosmetyczkę-zakupiłam pampersiki-kolejną paczkę-w sumie już 3 bo mam rozm.1-1 paczkę i teraz dokupiłam paczkę 2-a jedne dwójki leżakują już w domku-nie zaszkodzi mieć więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto________ukończony tc_______kg na plusie_________w pasie agneszka..........31..........................8,5........ ... .............95 Anitka75...........31........................15..... .....................106 aaaaaaanula83....33........................11........ .................102 awa666............31...........................9....... ..................98 ditta...............32...........................7.... ......................93 hanio.k............27+3........................7,5... .....................88 iissaabel..........30...........................13... ... ..................... jeloonka..........30+5.......................10 ....... .. ............... 96 mamuli.............29+4.......................7,3..... ...................94,5 Martka77..........32+6......................12....... .................108 Mikołajka83.......29..........................9.... ......................96 mojmaluszek.....29...........................10....... ..................112 pijawa2............29+5.......................6...... ....................95 A_B.................30+6.......................9,3..... .....................94 calvadoss.........27..........................15..... ......................... Viki_58a..........29..........................11....... . ................95 MagdaK29........29+6.......................12.......... ...............97 lolita1980........30..........................13.... ....................114 żaka_86.........29+6........................9,5.......... ...............95 limonkowa........29+4.......................4,1....... ................84 mausi86...........28..........................10...... ..................102 wiosenna mama...32........................1,7 kg....................116 KASIEŃKAA__.......21......................1,00.......... .........OK 100 OnaIskierka........30+5...................12............. .............103 basik1978..........31......................13............ ...............111 malwiska25.........31......................1.9kg....... ...............115 aprils mother11....30+5 ...................9kg.........................98 Jordan.pl.............31+5..................15........ ..................114 Ines_85...............32......................10,5 kg.......................98 oliwka86...............29+6......................6,5kg... .. ................93 mania487..............34+4......................10kg..... ..................104 karolp ...............30+3........................11 kg....................98 monirys..............32...........................10 kg...................104 nowa788219223.....33+4...................20kg.......... ...........102cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvve we Wrocławiu zapisy do przedszkoli i żłobków państwowych są tylko i wyłącznie przez internet, w ściśle określonym przez miasto terminie. Wypełniasz kwestionariusz, za wszystko dostajesz punkty i tyle. Kolejność zgłoszeń nie ma najmniejszego znaczenia. Póki co nic się nie zmienia i po 30 kwietnia rusza rekrutacja na 2011/2012. Żłobki nie prowadzą dodatkowych list i skończyły się nocne kolejki pod placówkami, jak to było jeszcze kilka lat temu. Gdy chcieliśmy zapisać Martynkę do żłobka, M stał pod żlobkiem od 3 w nocy, nie sam oczywiście, tylko z całą watahą innych tatusiów i...się nie dostaliśmy, byliśmy 8 na liście, cóż z tego, skoro nie wiadomo skąd pojawiło się mnóstwo samotnych matek, którym należało się na listach pierwszeństwo. Wg mnie system rekrutacji nie jest teraz doskonały, ale o niebo lepszy od starego. Z wyprawki pozostały mi do kupienia naprawdę drobiazgi. Bardzo się cieszę, że Martynka tak pozytywnie reaguje na braciszka...póki co;) Codzienne całusy w brzuszek, odkładanie dla niego zabawek itp. mam nadzieję, że nie będzie zbyt dużej zazdrości potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awa jeśli nie poinformowałaś pielęgniarki o zaleceniu lekarza to ona zrobiła Ci zastrzyk prawidłowo bo tak podaje się heparynę, ja sama sobie robię zastrzyki i robię je pod kątem 90 stopni, co prawda w brzuch już dawno nie robię od jakiegoś 6 mc bo trochę si boję i mój hasbend się nie zgadza, teraz lecę po udach. Ale jak dobrze ujęła fałd skórny to nic się nie powinno stać, ponadto tam jest dosyć krótka igła więc niby martwić się nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×