Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Gość A'_B
U mnie brzuszek widać wyraźnie. Prez ostatni tydzień śmignął do przodu więc dobrze że mam już spodnie ciążowe :)Pewnie to zależy od tego jaka jest budowa, ja również należę do osób szczupłych więc u mnie odrazu wyskoczył jak tylko dzidzia (macica hehe) zaczęła rosnąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta u góry to ja, coś mi z nickiem się pomerdało. Aha co do tego brzuszka to pewnie jeszcze dlatego u mnie już widać że to druga ciąża, a w pierwszej też widać mi było szybciutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! A u mnie brzusio tylko leciutko się zwiększył. Rano jest ledwo widoczny. Po jedzeniu owszem wydaje się większy.Ale ja tak zawsze miałam, że po jedzeniu strasznie mnie "wysadzało". Bardziej zaczęłam poszerzać się biodrach...też należę do tych szczuplejszych i na razie moja waga stoi w miejscu. Wczoraj miałam koszmarny dzień. Dostałam strasznej migreny...już dawno nie czułam się tak fatalnie :( Czy macie może jakieś sposoby na bóle głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kwietnióweczki, Agneszka, u mnie na ból głowy działa tylko kawa, którą wiadomo staram się teraz pić w minimalnych ilościach. I sen. Teraz na szczęście mogę sobie na niego pozwolić znacznie częściej w ciągu dnia. Dzisiaj z pewnością skorzystam z drzemki popołudniowej, bo noc miałam nie najlepszą. Córka budziła się średnio co godzinę...."mamuuuusia nie mogę się przykryć.... mamuuusia siku, mamuuuusia pić...." :) Do tego moje wyprawy na siusiu .. Więc nocka zeszła na krążenie między pokojem małej i łazienką.... I oczywiście, jak każdy przyzwoity 4-latek, którego w tygodniu wołami z łóżka do przedszkola trzeba ściągać...w niedzielę pakuje sie nam do łóżka o 7;) Wyspana i gotowa na wygłupy:) Miłej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1976
cześć dziewczynki-jesli chodzi o ból głowy to mnie tez kawka pomaga-piję jedną na 2-3 dni jak czuję ze potrzebuje i przedtem mierze ciśnienie zwykle jest niskie więc z czystym sumieniem delektuje się małą czarną.i ból mija w ciągu 10 min.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evvvve
Cześć Chciałam zapytac czy którejś już się zmniejszaja objawy typu bóle piersi i zmeczenie. Mi mineło nagle z dnia na dzień i w ogóle nie czuje że jestem w ciąży. Mdłości nie miałam wcale od początku. Wiem, że te kobiety, którym obumarła ciąża miały najczęsciej takie objawy i strasznie sie boje. Ale znalazłam tez relacje dziewczyn, które tak miały i okazało sie że wszystko w porządku. Zadzwonilam do swojego lekarza, powiedział ze bez badania to nic nie wiadomo i mam jutro z samego rana na usg przyjść. Nie wiem jak przetrwam noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też wracamy ze szpitala najgorsze 3 dni ale z maluchem nic się nie dzieje, na szczęście. mamy leżeć, odpoczywać i dyrygować tatą. już mam trochę dosyć, ta bezczynność jest straszna. no ale dla tej małej istotki zniosę wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś tak pojadłam na obiad, ze do teraz nie mogę patrzyć w kierunku kuchni...............brzusio trochę mnie pobolewa.............ale zniose to........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny u mnie zaczal sie sie 7 tydzien:) brzuch nie boli tyle dobrze natomiast te mdlosci mi zyc nie daja, wymiotowc nie lubie wiec udaje mi sie tego unikac ale czasem to po prostu mam ochote polozyc sie na ziemie zeby nie popuscic:(:( na slodkie mnie nie ciagnie, zjejsc zjem ale bez entuzjazma za to pomidorki palaszuje masowo:) na 13 pazdziernika mam wizyte u polozenej, jeszcze wczesniej musze zaltwic sobie lekarza ktory wypisze mi karte. 17 pazdziernika lece do Polski. jak narazie wage mam stabilna(ewentualne wahania zaleza od tego czy sie objem na noc czy nie :) teramin jaki sobie wyliczylam to 3 maja:)heheheheh moje pytanie jakie kosmetyki polecacie do pielegnacji( rozstepy, biust) jak narazie ja uzywam oliwki z Penatenu i kremu z clareny do biustu (push up) do niego mam zaufanie:) pytam poniewaz mam juz stare rozstepy a nie chce nowych:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja też mam pytanie o kosmetyki. Mam 32 lata więc stosowanie przeze mnie kremów przeciwzmarszczkowych jest zrozumiałe. Do tej pory nawet nie przypuszczałam że mogą szkodzić w ciąży. Cały czas stosuję kremy do twarzy te same co przed ciążą. Zaczynam się martwić czy nie zaszkodziłam nimi dziecku. Czy wy macie jakieś specjalne kremy i mleczka do twarzy> Czy to naprawdę jest tak szkodliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pielęgnacji cery nie wolno stosować kremów z kwasem hialuronowym i z witaminą A. Oczywiście najlepiej też odłożyć na póżniej wszystkie kremy na bazie kwasów owocowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawa2000
oliwka Ja jestem w 11tc, tez mam jescze mdlosci i wymioty. na poczatku czulam tylko mdlosci i jakos tak mi bylo niedobrze na zoladku (caly dzien). kilka dni pozniej zbieralo mnie na wymioty ale sie powstrzymywalam, pod wieczor nie wytrzymalam i zwymiotowalam prawie wszystko co mialam w zoladku. po kilkunastu minutach poczulam sie lepiej. pozniej tak juz robilam codziennie. jesli wyczulam ze mnie mdli szlam wymiotowac i po kazdym wyniotowaniu czulam sie lepiej. kilka razy kiedy mnie mdlilo probowalam wymiotowac ale nie polecialo nic. Mi na mdlosci pomagaly wymioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawa2000
zmiany hormonalne opozniaja prace jelit, dlatego jedzenie zamiast byc trawione zalega w zoladku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mdłosci ejeszcze niemam....ale pewnie nadejda...............mam początki dopiero......ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Piszecie o mdłościach. Mnie już przeszły. Chyba, coś bardzo brzydko pachnie, albo mam rano katar, ale to sporadyczne przypadki. Jeśli chodzi o jedzenie to zajadam się od kilkunastu dni sałatką z rukoli, pomidorów, groszku i wędzonego kurczaka. Na śniadanie musli z jogurtem naturalnym. W zasadzie zdrowa dieta, ale właśnie na taką mam ochotę. Mam trochę problemów z ciśnieniem i muszę je kontrolować dwa razy dziennie. Mam nadzieję, że nic poważniejszego z tego nie wyniknie. Dziś mamy dzień wolny od przedszkola, dlatego się wylegujemy w łóżku. Po południu idę z maluchami na zajęcia dodatkowe i ja się stresuje jak sobie będą radzić, a oni pełen luz. Mój teść w sobotę postanowił zabawić się we wróżbitę i wróżył z obrączki ilość i płeć dzieci. Dwoje pierwszych się mu zgodziło, a trzecią wywróżył dziewczynkę. Nie wiem ile prawdy w takiej wróżbie, ale preferencje teścia już przynajmniej znam. Niech ta jesień i zima szybciej zleci bo mnie taka szaro- bura pogoda przybija okrutnie. Pozdrawiam Was mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny a mi ciagle niedobrze jakbym miała zatrucie pokarmowe ciagle ale bez wymiotów okropne 10 tydzien u mnie mam nadzieje ze wkrótce to minie macie jakies sposoby zeby było lzej juz słyszałam o migdałach zeby chrupac ale ja patrzec na nie nie moge mietuski troszke pomagaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basik.współczuje.....ja tak jak pisalam wczesniej...jeszcze mnie nie dopadła ta dolegliwośc..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są różne teorie. Czytałam, że na mdłości pomagają migdały, skórka od chleba, sucharki, a nawet wygazowana cocacola. Mnie w zasadzie pomagało cokolwiek byleby coś zjeść. 10 tydzień to już blisko końca tych dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka75
Cześć Mamuśki ;) nie odzywam się ale śledzę Wasz wątek. Piszecie o mdłosciach ze Was nękają ;( i aż Wam zazdroszczę ,jestem na początku 11 tygodnia dzidziuś wg lekarza rozwija sie prawidłowo i nie miałam ani razu mdłości ani wymiotów(a chyba bym chciała poczuc jak to jest;) z dolegliwości ciążowych to lekko czasami pobolewaja piersi i swędza sutki ;) Dziewczynki czy to normalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pielęgnacji cery nie wolno stosować kremów z kwasem hialuronowym i z witaminą A. Oczywiście najlepiej też odłożyć na póżniej wszystkie kremy na bazie kwasów owocowych CZEMU NIE WOLNO?????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny : -) Jeśli chodzi o mdłości mnie już całkowicie minęły. W ogóle wszystkie objawy, zgagi nie mam, piersi nie bolą, jedynie dalej jestem bardziej senna niż zwykle, ale to mi akurat nie przeszkadza :classic_cool: Ale za to mam niesamowite chęci na ogórka kiszonego i kapustę kiszoną, mniam, mniam, mniam :classic_cool: A co do rozstępów, to będę musiała o czymś pomyśleć. Tylko co jest najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Ja mdłości miałam kilka tylko kilka razy. Teraz kompletnie żadnych objawów!!!! Nawet sutki nie są już tkliwe. W sumie się nie martwię, ale w tym tygodniu idę na wizytę, a w przyszłym na USG, więc będę wiedziała, czy wszystko ok. Na tym etapie chyba jest normalne, że dolegliwości powoli ustają. A w drugim trymestrze zwykle jest taki przypływ energii, że góry można przenosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamina A jest szkodliwa w nadmiarze, kwas hialuronowy pomimo że występuje naturalnie w organiźmie w czasie ciąży nie powinien być "podawany" czy to w kremach (gdzie jest małe stężenie i mała wnikliwość w skórę) czy to w zastrzykach. Z kwasami też bym się wtrzymała bo to jednak kwasy i nigdy nie wiadomo do końca czy w czasie ciąży jest to bezpieczne. Oczywiście część zabiegów kosmetycznych też niestety trzeba odłożyć na później np. peeling kawitacyjny, ultradźwięki, mezoterapia, wszystkie zabiegi z wykorzystaniem prądu, makijaż permanentny itp. Oczywiście w czasie ciąży należy dbać o wygląć tak samo jak przez ciążą :) Grunt to nasze dobre samopoczucie. Jeśli kupicie krem przeciwko rozstępom (ja sobie kupie Elancyl firmy Galenic) i jest na nim napisane "od 4 miesiąca" - tak też zacznijcie używać (ani nie wcześniej ani nie później). I co najważniejsze - SYSTEMATYCZNOŚĆ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aprils mother11
Witam, Co prawda mam tylko jeden wpis na początku,ale śledzę was na bierząco:))dzisiaj mialam usg 10 tc,maluch pięknie machał,aż sie wzruszyłam:))ja należe do tych z mdłościami:(czesto i o każdej porze.pozdrawiam wszystkie kwietniówki i ciężarówki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mi też mdłości ustępują:)Może nie czuję się jeszcze całkiem normalnie, ale jest lepiej :)Tylko senność również mnie męczy, ale duży wpływ ma tu chyba kiepska pogoda. Jak świeci słońce człowiek od razu lepiej się czuje. No ale niestety od paru dni przynajmniej u mnie słońca brak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i brzuch też mi trochę wyskoczył. I to nie tylko jak się porządnie najem hehe. Zawsze rano jak wstawalam to raczej miałam płaski, a teraz już nawet z rana go trochę widać. W pierwszej ciąży w tym okresie jeszcze nic nie było widać, ale podobno w drugiej brzuch jest szybciej widoczny. Póki co we wszystkie spodnie jeszcze jakoś wchodzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj zaczął się 10 tc, mdlości ciągle mam ale co dziwne przez weekend kiedy mam wolne to mdli mnie ały dzień, a w tygodniu dopiero po pracy jak wrócę do dom. Może to fakt, że czymś się zajmuję sprawia że jest ok. Natomiast wczoraj (niedziela) po prostu umierałam. Nigdy nie umiałam się zmusic do wymiotów - jak coś mi się działo z żołądkiem to piłam takie tabletki rozpuszczalne i mnie ruszało. Ale teraz rozumie się samo przez siebie że ich nie będę brała. No cóż zostaje wierzyc, ze jeszcze z 2 tygonie i będzie po wszystkim. Już nie moge się doczekac. Poza tym pojutrze mam wyznaczoną wizyte u gina na drugie USG i jestem ciekawa czy zobaczę czy też będę mogła usłyszec bicie serduszka dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam mdłości o każdej porze dnia i nocy na początku jakieś 5 tygodni nie wiem potem minęły a teraz znowu mam i do tego niechęć do jedzenia. nie wiem czy to przez to że biorę luteinę (takie mam wrażenie) albo zwykły zbieg okolicznśći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szpilka- ja też pojutrze idę do lekarza, mam nadzieję, że z maleństwem wszystko wporządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. U mnie leci 12 tydzień i dalej mam mdłości, szczególnie popołudniu. Do tego bóle glowy. No i nadal bolą piersi. Co prawda już nie tak, jak na początku, ale jednak są bardziej tkliwe. Krem na rozstępy zamierzam używać ten sam co ostatnio (FISSAN - do kupienia w aptece). Niektóre dziewczyny mówią, że za tłusty. W sumie dla mnie był ok i z pewnością skuteczny. Milego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×