Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Magda - no właśnie lepiej dmuchac na zimne, ale też nie słyszałam, żeby jakiejś kobiecie farbowanie włosów w ciąży odbilo się na dziecku. Ja w pierwszej ciąży farbowałam chyba 2 razy i wszystko było ok. Ale poczekam jeszcze parę dni, jak tyle wytrzymałam to jeszcze trochę wytrzymam z moimi paskudnymi odrostami. Pozatym uważam, że szczęśliwa mama to zadbana mama:) I zamierzam dobrze wyglądać przez całą ciążę :) I po niej również :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aprils mother11
Jowito - trzymam mocno kciuki za pozytywne wieści ,doskonale wiem co czujesz,miejmy nadzieję,że lekarz się zwyczajnie mylił. Dziewczyny czy u was juz brzuszki się uwypukliły?u mnie 11 tydzien idzie i musze przyznać,że brzuszek z dnia na dzien bardziej widoczny.Dodam,ze jestem szczupła i zawsze miałam płaski brzuch,może dlatego tak wczesnie go widać.Oczewiście cieszy mnie to:)ale chyba musze kupic jakies spodnie ciazowe.Milego i spokojnego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie owszem brzuch już trochę widać, moze dla niewiedzących wyglądam jakbym się porządnie najadła, ale ja wiem, że to nie od najedzenia się. Też muszę rozejrzeć się za jakimiś ciuchami ciążowymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny za miłe słowa. Czasami mąż nie ma już cierpliwości wałkować ze mną ciągle tych samych tematów dot. ciąży...choć muszę przyznać, że jest kochany i bardzo się stara....to jednak wolę tu z Wami obgadać niektóre rzeczy;) Chyba dużo lepiej się rozumiemy i wyjątkowo dużo nas łączy:) U mnie odrosty też już są widoczne i gdyby nie to, że większość czasu i tak spędzam w domu już chyba pognałabym do fryzjera. Thelly u mnie trwa 12 tc, lekarz umówił się ze mną na usg 3d w przyszłym tygodniu. Mówi, że dzidzi będzie wtedy miało ok wtedy 7 cm i jest to idealny moment. Jovitko, odezwij się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszko, chciałam się jeszcze zapytać jaki magnez bierzesz? Ja mam w domu MG500B6 i gdy chciałam go wziąć "dostałam po łapach" od męża, ktory wyczytał, że nie jest wskazany dla kobiet w ciąży.. zostałam przy zwykłych witaminach dla ciężarówek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Eterno bardzo mi przykro bo nie ukrywam, że byłaś mi najbliższa na tym temacie z racji tego, ze u Ciebie też miało być trzecie dzieciątko :( Jowita trzymam mocno kciuki, żeby to wszystko jednak okazało się nieprawdą! Ja o farbowaniu wiele nie powiem bo mam swoje naturalne włosy i ich nie farbuje, ale wizyta u fryzjera również mnie czeka w przyszłym tyg bo muszę podciąć włosy bo mam już zbyt długie. Jeśli chodzi o magnez to ja mam ASMAG forte. Poprosiłam w aptece o jakiś magnez, który można stosować w czasie ciąży i dali mi ten. Na ulotce jest napisane, ze należy zasięgnąć porady lekarza, ale lekarz kazał mi zapytać w aptece o magnez dla ciężarnych i łykać taki jaki mi dadzą bo podobno nie ma żadnej różnicy, więc tak robię. Aprills U mnie nic nie widać. Czasem mam tylko wzdęcia, ale to inna bajka. Ogólnie nie należę do osób najszczuplejszych więc nie spodziewam się, że wcześniej niż pod koniec 5miesiaca będę miała widoczny brzuch. Pozdrawiam i również czekam na wieści. Mam nadzieję, że dobre wieści od Jowity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mamo moze jeszcze kiedys sie znajdziemy na forum mam nadzieje ze uda nam sie jeszcze raz i bardzo chcialabym zeby to bylo jak najszybciej chcialabym zamknac oczy i obudzic sie w grudniu nie walczyc ze soba kazdego dnia...Jestem z wami przyszle mamusie i trzymam kciuki a wy trzymajcie za mnie moze pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie przykre wiadomosci kochane eterno trzymam kciuki jak najbardziej z czasem ból mija i rodzi sie nowa nadzieja wiec głowa do góry kochana jovita daj znac koniecznie co u ciebie bo wiem ze nieswiadomosc jest najgorsza czekam na wiesci u mnie narazie ok ciagłe nudnosci nie mineły brzuch wiekszy jak niewiem az dziwne ale tłumacze sobie ze to druga ciaza i po poronieniu marcowym moze to tez ma jakis wpływ ? niewiem ja mam 1 pazdziernika usg prenatalne ale tak sie boje czy serduszko nadal bije ten strach dotyka kazda z nas i pomyslec ze bedzie trwał do rozwiazania kochane sledze was od poczatku mimo ze nie pisze czesto i do tego pracuje ciagle ale czuje sie dobrze chyba ze lekarz da wytyczne ze mam odpoczywac to pójde na zwolnienie a jak jest u was trzymam za was kciuki wszystkie i zycze zdróweczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Eterno dziękuję i trzymam kciuki za Ciebie :) Basik ja od poczatku ciąży jestem na zwolnieniu. Już na pierwszej wizycie lekarz spytał, jaką mam pracę i stwierdził, że lepiej będzie jak będę odpoczywała w domku. Przez ostatni czas czułam sie troszkę gorzej, do tego dochodziły gigantyczne mdłości, więc nawet nie wyobrażam sobie siebie w pracy. Dobrze, że posłuchałam się mojego gina. Wczoraj byłam w centrum handlowym i odwiedzałam sklepy z odzieżą dla dzieciaczków. Już chciałam coś kupić, ale stwierdziłam, że to chyba jeszcze za szybko i lepiej nie zapeszać. Czy któraś z Was kupuje już jakieś drobiazgi dla Maluszka? Dzisiaj zaczął mi się 10 tc... w sumie nie wiem, jak to dokładnie jest liczone, bo z suwaczka wychodzi, że to 9 tc. Ostatnią miesiączkę miałam 15 lipca. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadgdaK29
Ja od tego tygodnia tez juz jestem na zwolnieniu, bo mam troche szalona prace - 3 dni warszawa 2 dni Poznan. Nie dalabym absolutnie rady tak teraz jezdzic, poza tym gin wystawil mi zwolnienie w opcji "musi leżeć" bo uwaza ze mam ciaże zagrozona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikołajka ja nic nie kupuje jak narazie przyjdzie na to czas tez uwazam ze niema co zapeszac mimo ze oczy w sklepie ciagle ciagna do mini ciuszków takie piekne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1976
witam kwietnióweczki jowitko trzymam kciuki czytałam na forum ze zdarzaja sie takie koszmarne pomyłki i potem rodza sie zdrowe dzidzie oby w twoim wypadku tez tak było trzymam kciuki.ja tez się boję kupowac ubranka nie jestem przesądna ale wolę poczekać jeszcze kilka m-cy,ale oglądać uwielbiam zwłaszcza sukienusie takie maleńkie różowe i aż sama z siebie się śmieję taka stara baba a wzruszają mnie maluteńkie butki i inne śliczności.za to naszło mnie na sprzatanie i usuwanie zbędnych ciuchów robienie miejsca w pokoju który będzie dla dziecka i ogólny renament w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajusia99
Cześc ja jestem w 11 tyg i wczoraj farbowałam włosy oczywiście farba bez amoniaku. Polecam Garnier (pisze na niej bez amoniaku ) jest bardzo łagodna nie śmierdzi i naprawde fajnie kryje:) dzis ide o 16 na usg trzymajcie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1976
aha a jeśli chodzi o ciążowe ubrania to jak macie czas-ja siedzę na l4 to warto zajrzeć do sklepów z odzieżą używaną -kupiłam sobie dzinsy ciążowe za 20 zł które są kompletnie niezniszczone i wyglądają jak nowe są z firmy h&m i takie same widziałam w tym sklepie po 149zł.za jakiś czas beda jak znalazł.i siorze w spadku zostawie jak się w końcu weźmie do roboty:)mam problem z zimową odzieżą -zapowiadają zime już w październiku a ja nie mam pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajusia99
Jesli chodzi o magnez to ja biore zwykły z B6 i po 4 dniach mdłości prawie całkowicie mi przeszły, ale może to być również zbieg okoliczności, bo po woli zbliżam się do końca 3 miesiąca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania487
Hej dziewczyny!! Jak się czujecie?? Ja dzis sie wybieram na wizyte u gina. Mam na 16 ale jakoś strasznie się boję. Trzymajcie za mnie kciuki, jak wrócę to napewno się odezwę i napisze jak było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO TO POWDZENIA U GINA.CZEGO SIĘ TU BAC............SPOKOJNIE ......ja już po, ale chyba zmienie swojego na innego bo za szybko mnie spławił.........zdązyłam jednak zabrać zdjęcie maluszka................czy do BIERNACKIEGO KTÓRAŚ CHODZI>???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania487
No ja swojego gina mam dobrego jak narazie, moja ciocia do niego chodzilo, siostra cioteczna i wiele osob z mojej rodziny, i wszystko było dobrze.Mam nadzieje, ze po dzisiejszej wizycie bedzie dobrze, bo mam te dziwne plamienia ale nie z krwia, tylko takie zwykle biale, i troszke sie tego boje, trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Co do farbowania włosów to ja już farbowałam, bo jak zaszłam w ciążę miałam już paskudne odrosty. Wybrałam jednak delikatną farbę bez amoniaku i myślę, że tak jest ok. Poprzednio też czekałam do drugiego trymestru, ale tez nie byłam zmuszona robić tego wcześniej. Teraz bez nałożenia farby wyglądałabym jak kocmołuch. Trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty :) Dziewczynki, czy któraś z was tez ma zaparcia??? Ja nigdy nie miałam, a teraz jakaś masakra. Dawniej po wypiciu zielonej herbaty od razu szłam do kibelka, a teraz nic mnie nie rusza. Macie jakieś sprawdzone sposoby na to cholerstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kiwetniówki, Monsoon, chyba każda z nas ma czasami ten problem.... czasami nie wiem, czy to niechciany ból brzucha zwiastujący kłopoty, czy może ten powiedzmy "jelitowy" ;) Raczej nie sięgam po żadne wspomagacze... wolę soczek jabłkowy, musli z otrębami.. i jest jeszcze coś co działa wręcz natychmiastowo... pikantne skrzydełka kfc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Martka ja biorę Magne B6. Pani dr mi go poleciła. Wczesniej przed ciążą też go brałam. Dla mnie o tyle są fajne te tabletki, ze są powlekane i lepiej jest mi je łykać... Ja dzisiaj jestem strasznie wzdęta! Przez to brzusio stał się bardzo widoczny! ;) Dzisiaj naszła mnie ochota na czekoladę orzechową z rodzynkami i taką sobie zakupiłam!!! :D Od zeszłego weekendu wróciła mi ochota na słodycze! Jesli chodzi o ubranka dla dzieciaczka to ja też jeszcze nic nie kupowałam...za to moja mamuśka już powoli zaczyna ;) U rodziców i teściowej będzie to pierwszy wnuk/ czka, więc już się doczekać nie mogą! ;) Eh ja niestety ostatnio nie mam siły na chodzenie po sklepach :( Dalej nie kupiłam tych spodni ciążowych...Po pracy wracam zmęczona i nie mam już na nic siły. A w weekendy odstraszają mnie tłumy... Włosów też narazie nie farbowałam. Jeszcze wstrzymam się do 2 trym. Odrosty są bo są ale aż tak nie rzucają się w oczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania487
Hej dziewczyny! Już wróciłam od ginekologa.... Wszystko jest ok, nawet Usg mi nie robił i to jest dla mnie dziwne,ale widocznie nie było takiej potrzeby, tylko mnie wazył, i cisnienie mi mierzyl. Nastepna wizyte mam 14.10.2010 czyli prawie za miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki :) Przykro mi czytac, że komuś dzieją się takie smutne rzeczy. Dziewczyny, trzymajcie się. Jesteśmy z Wami. Ja wczoraj byłam na USG i po krwiaku ani śladu. Serduszko bije ładnie. Teraz mam wizytę za 3 tygodnie, 06.10, i lekarz powiedział że będzie robił jakieś badania genetyczne czy coś. W każdym razie dokładniejsze niż do tej pory. Brzuszka nie widac mimo że to już 10,5 tygodnia ale ja mam taką oponkę tłuszczu już od dawna to może dopiero za jakiś czas się powiększy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgiiiii
Hej dziewczyny:) pijawa jak tam? mialas napisac po wizycie. Ja jestem juz po swojej i jestem bardzo szczesliwa ;D mialam usg przez brzuszek juz i widzialam małe dzieciątko i serduszko które biło.. bałam sie bardzo,ale jest wsz ok:) termin mam na 11 kwietnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aprils mother11
bgiiii- ja mam ten sam termin co Ty:)))pozdrawiam ciepło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgiiiii
aprils mother11 to bardzo sie ciesze, jestesmy we dwie:) ale lekarz mnie uprzedził ze to moze ise przesunąć bo mialam troche nie reg @ :( tez podrawiam i zdrówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajusia99
czesc byłam u gina..nie wiem co myslec bo powiedział ze są oznaki ze moze sie odklejac kosmówka.. powiedział ze mam nie dzwigac, raczej sie nie przemęczac i nie współzyc i ze jest ok. powiedział ze maluszek sie prawidłowo rozwija ma teraz 4.11cm i machał łapkami:) powiedział ze nie bedziemy robic narazie zadnych badan bo nie sa potrzebne bo maluch ma sie w "spokoju rozwijac". Ktos miał podobny problem do mojego?? mam mieszane uczucia:( jak wpisałam na neta hasło odklejanie kosmówki to tam pisza za dziewczyny biora jakies leki i leza w łóżku.. moze ja panikuje bo u mnie to odklejanie jest minimalne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajusia99
nie mam zadnych plamień i krwawień tylko czasem czuje taki skurcz w dole brzucha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgiiii nie bardzo wiem o jaką wizytę chodzi. Ostatnie usg miałam 2.09, a teraz idę dopiero 30.09. U mnie jest ok poza mdłościami, ale to też jak najbardziej pozytywny objaw. Czasem czuję ukłucia w dole brzucha lub w okolicach jajników no i pewne rozciąganie się w środku, ale to rosnąca macica więc chyba wszystko ok. Mam nadzieję że młode dobrze się w brzuszku rozwija:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×