Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Hej. Właśnie wrociłam z Zakopanego. Zrobiliśmy sobie zmężem i synkiem małą wyprawę, byliśmy nad Morskim Okiem, potem poszliśmy nad Czarny Staw pod Rysami, oczywiście wszystko na piechotkę bez koników itp bo chyba bym nie zniosłą zapachu. Pomimo 10 godzinnej wycieczki nie czułam praktycznie zmęczenia - a niosłam oczywiście plecak. Musiałam iść w spodniach dresowych bo brzusio już wystaje więc przynajmniej nic mnie nie uciskało. Pogodę mieliśmy cudną :) Dziś na krupówkach tak się objadłam... oczywiście był też mój kochany oscypek, miałam na niego taką ochotę jak nigdy. W pierwszy dzień pobytu byliśmy na Termach w Bukowinie, (pierwszy raz byłam kiedy nie ma śniegu hehe), czułam się super, pływałam, byłam na jakuzzi...synek był po raz pierwszy i był zachwycony - polecam wszystkim :D Mam do Was pytanie odnośnie zwolnienia lekarskiego w ciąży...czy ginekolog może je wypisać jak tylko poproszę (wystarczy mu powiedzieć że jestem np. zmęczona) czy musi być konkretna dolegliwość??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajusia, nie martw się... gdyby bylo realne zagrożenie z pewnością miałabyś ostrzejsze wytyczne i leki...lekarz z pewnością by tego nie zbagatelizował, a tak, po prostu oszczędzaj się, nie dźwigaj zakupów, odpoczywaj... a jeśli masz wątpliwości to skonsultuj to z innym lekarzem. Nie ma nic gorszego niż zamartwianie się i niecierpliwe czekanie na następną wizytę. A_B ja nawet w poprzedniej ciąży, kiedy wszystko było ok, lekarz przy okazji każdej wizyty pytał się, czy chcę zwolnienie. Chyba nie ma z tym problemu, bo zmęczenie i ciążowe dolegliwości mogą zdecydowanie utrudniać życie w pracy, więc... poleniuchuj troszkę:) dobranoc dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Ja mam otklejający się trofoblast ... mam nadzieję, że się zagoi .... jest na to spora szansa, tylko trzeba się oszczędzać i dużo leżeć. Biorę też Duphaston 2x2 dziennie. Dzidziuś rozwija się prawidłowo, ale nerwy są jak coś się dzieje ... ech ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calvadoss
ja czuje sie fatalnie sluz ze mnie lecici doslownie po nogacj a lekarz dal wieksza dawke luteiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania487
Hej dziewczyny, ja tez sie dzis zle czuje, ale to moze ze taka pogoda jest dzis u nas, i niskie cisnienie.... A wy jak tam dzis sie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie to chyba coś z pogoda, ja sie dzis czuje fatalnie także. Ide zaraz dalej spać, głowa mi pęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Zaczęłam dziś 2 trymestr. Nareszcie. Pogoda faktycznie koszmarna i ja też jestem bardzo śpiąca i w domku zimno. Jak tylko położę maleństwo to skorzystam i sama też się prześpię. Wczoraj odwiedziłam fryzjera i mam już krótkie włosy. Ale to dobrze bo przynajmniej będę mogła teraz szybko głowę umyć, włosy uczesać i podsuszyć suszarka, a z długimi to już tak szybko się nie dało. Miłego dnia życzę mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Nasz Bobas ma juz 1.55 cm, widzielismy juz dzisiaj zarys glowki i w ogole zakochalismy sie w tym malym Robaczku naszym:) Stresu bylo co niemiara, bo pokazal nam sie dopiero w ubieglym tygodniu, ale za to serducho bilo jak nalezy! Ale lekarz chcial jeszcze dzisiaj skontrolowac no i rosnie jak na drozdzach! Wedlug obliczen termin mam na 30go kwietnia, chociaz wiadomo....wszystko moze sie zmienic! Jestem dzisiaj 8+1...i nie moge sie doczekac kiedy dobijemy do 12go tygodnia, zeby odetchnac z ulga..... Pozdrawiam Was cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SŁUCHAJCIE!! Tak sobie policzyłam że jak tak dalej pójdzie to do kwietnia zapiszemy kolejne 210 stron na tym forum :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, U nas ładna pogoda. Małą zostawiłam dzisiaj w domu, mąż raniutko wyjechał w delegację....a my dwa leniwce... nie chciało nam się wstawać do przedszkola... Annjaa, oszczędzaj się bardzo i leż jak najwięcej, a na pewno będzie dobrze! To okropne, że tyle kobiet w ciąży musi przyjmować leki i tak się zamartwiać. Jednak prawda jest taka, że ogromna część tych zagrożonych ciąż kończy się pomyslnie. I tego zamierzam się trzymać. Biorę wszystko zgodnie z zaleceniami lekarza, dbam o siebie i skreślam kolejne tygodnie... musi być dobrze!!! Ja chyba zostawię swoje długie włosy, choc czasami kusi mnie, aby coś zmienić. W sumie jest mi wygodnie, kiedy mogę je spiąć...krótkie wymagały dłuższego układanie... nie mowiąc już o tym jak wyglądałam rano...wydawałoby się, że śpię spokojnie, a rano na głowie takie "coś";) Dobra...czas troszkę pogotować...mam obiadową pustkę w głowie, a przy moim niejadku to naprawdę sztuka dogodzić maluchowi:) Trzymajcie się dziewczyny... a na ból głowy spacer powinien dobrze zrobić i...drzemka obowiązkowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Martka77 widziałam że jesteś z Wrocławia, ja również :) termin mamy chyba podobny, ja mam na 11.04. To moja pierwsza ciąża, więc mam pytanko będę mogła liczyć na kilka rad i wskazówek? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bgiii, ja też mam termin na 11 kwietnia a na razie USG mam dopochwowe cały czas. Nie wim czym to idzie. W sumie to na ostatniej wizycie lekarz chciał sprawdzić czy po krwiaku nic nie zostało i to pewnie dlatego. Też chciałabym mieć już przez brzuch bo to mniej krępujące i mogłabym zabrać męża przynajmniej żeby też zobaczył nasze maleństwo. Pozdrawiam ciężarówki i życzę lepszego samopoczucia o ile to możliwe w tak ponurą pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawi, jasne - pytaj o co chcesz. Póki co mam jedno zmartwienie jeśli chodzi o szpital. Wybrałam już dawno Dyrekcyjną. Chodzę do lekarza z tego właśnie szpitala. Jeszcze kilka miesięcy temu szpital miał się przenieść na Borowską na jesień. Teraz lekarze mówią o lutym...a znając moje szczęście będzie to kwiecień;) Nic to, jakoś sobie poradzimy. A Ty? Myślałaś już o jakimś szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka póki co jeszcze się nie zastanawiałam tak na poważnie, wstępnie raczej Trzebnica, jeszcze mam trochę czasu na takie przemyślenia. Póki co niestety coś się pokićkało i skupiam się na 9tc w którym jestem, dostałam skurczy i bóli i niestety muszę leżeć, nie wiem jak to zniosę najchętniej już poszłabym do pracy. ty masz już jedno dziecko? dobrze zrozumiałam? córeczkę tak? i też na dyrekcyjnej rodziłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawi, córkę rodziłam 4 lata temu na Brochowie. Być może miałam pecha, ale mam bardzo złe wspomnienia z tego szpitala (i nie mam tu na mysli warunków pobytu, ale przede wszystkim personel, który począwszy od położnych a na lekarzach skończywszy był zwyczajnie...hmmm...powiedzmy malo zaangażowany). Spędziłam tam z córką 8 dni i po wypisie "w stanie ogólnym dobrym" po 4 godzinach trafiłam do innego szpitala... Ale to dluga historia i mam nadzieje, że tym razem wszystko pójdzie lepiej. Jestem na zwolnieniu od 7 tc i ani mi w głowie praca. Odpoczywaj sobie w domku a na pewno wszystko będzie dobrze. Ja razem z duphastonem mam brać nospe forte i się oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajusia99
Martka77 dzięki:) mój mąż tez jest zdania ze jakby było zagrożenie to lekarz by kazał brac leki. Dziś juz nie panikuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dzisiaj z moją kruszynką świętujemy moje urodziny. Liczymy na to że tata da nam trochę poszaleć i poopychamy się tortem. Byłam dzisiaj na kontroli po szpitalu jak narazie wygląda że jest ok, nawet tej paskudnej luteiny nie muszę już brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie szczęśliwe przyszłe mamusie. Mam tą ogromną przyjemność dołaczyć do Was. Nasz Talib ( jak słodko nazywa naszą kruszynkę mój mąż) przyjdzie na swiat w okolicach 12 kwietnia 2011. Bardzo długo na nią czekalismy i staraliśmy sie o nią. Udało się. I może za te moje heklolitry wylanych łez teraz matka natura odpłaca mi najprzyjemniejsza ciążą na świecie. Nie wiem co to są mdłości czy wymioty. Bóle głowy, pleców to wszystko szczęśliwie mnie omija. Tylko zdjęcie z pierwszego USG i wykres bijacego serduszka utwierdza mnie w tej szczęśliwej nowinie. Życzę Wam wszystkim dziewczyny by Wasze kruszynki które nosicie pod sercem rozwijały się zdrowo a i by Was omijały wszelkie dolegliwości związane z tym bądź nie bądź najpiękniejszym stanem w Naszym życiu. Oby do kwietnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm7890
hej mam do sprzedania ubranka dla chlopca od 1- 18 miesiecy.. nowe i urzywane z irlandii.. same firmowki:) agoosia87@hotmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a powiedzcie malujecie paznokcie? To szkodzi czy nie. Mój lekarz na pierwszej wizycie zabronił mi farbowania włosów i malowania paznokci. Nie wiem tylko jak długo nie mogę. Czy do końca I trymestru czy przez całą ciążę. Obecnie jestem w 10 tc. A i jeszcze mam ochotę na piwo karmi. Myślicie że jedno zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Pijawa, ja maluję paznokcie, używam wielu kosmetyków, w przyszłym tygodniu wybieram się do fryzjera, aby w końcu przestać straszyć fryzurą... Tak naprawdę to chyba nie ma wiarygodnych danych o szkodliwości tych wszystkich rzeczy. Jedyne czego odradzam to alkohol, czy to lampka wina, czy nawet karmi. Jestem bardzo anty jeżeli chodzi o picie, czy palenie w ciąży. 2in1 WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!! Mmmmm na taki pyszny torcik też miałabym ochotę. Ale nic straconego..ja mam urodziny 25 to sobie odbiję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Martka 77, 8 dni to wytrzymasz do tortu, czasami trzeba poszaleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z własnego ostatniego doświadczenia : uważajcie kobietki które farbują włosy. Ja od dawna to robiłam i nic się nie działo. Dwa tygodnie temu jak zawsze poszłam do fryzjera. Fryzjerka nałożyła mi pierwsze warstwy farby po kilu minutach zaczęła palić mnie głowa i szybko to zmyłam. Radzę włosy farbować na folię, żeby farba nie dotykała skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgiiii
pijawa sorki za pomyłke.. chodziło mi o manie :) Mania dziwi mnie to ze nie robił ci usg tym bardziej ze mialas "brudzenia"... ;/ Ja mialam usg juz przez brzuszek :) tez bylam wazona, i mialam mierzone cisnienie,,mam przyjsc za 3 tyg i do tego czasu wyonac badania prenatalne.. koszt- 200 zł. .ale ciesze sie bo bede miala płytke :) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1976
witam kwietnióweczki-ja farbowałam odosty farbą bez amoniaku i jest ok.maluje paznokcie i nikt mi nie mówił ze nie wolno?pierwszy raz o tym słyszę?to jak to jest?przecież sprzątamy pierzemy i używamy do tego chemicznych płynów proszków i czyścideł?staram sie nie wdychac tych smrodów ale nie wyobrazam sobie zebym miała przestac sprzatac?mój ma 2 lewe i nie wie np jak działa pralka?pogubiłam się teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aka1976
a tak poza tym to się wczoraj podłamałam-odebrałam wyniki cytologii i są nieciekawe-3grupa zalecenie badanie histopatologiczne i nie wiem co teraz ze mną bedzie.boje się.nie o siebie ale o dziecko.kurcze nie dośc ze z ta cukrzyca się mecze to jeszcze to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Witam również nowe koleżanki!!! Kajusia dobrze będzie!! Teraz tylko musisz się oszczędzać i uważac na siebie!!Annjaa Ty również uważaj na siebie! A_B podziwiam Cię! Ja chyba nie dałabym rady aż tyle wedrować ;) A jeżeli chodzi o zwolnienie takie krótsze to lekarz gin powinien Ci bez problemu wypisać! Mnie wczoraj również 'dopadła' migrena! Dzisiaj też wstałam z bólem głowy!!! :( już mam dosyć! 2in1 spóźnione ale szczere życzonka urodzinowe!! :) Ja idę w poniedziałek na pobranie krwi. A w środę mam wizytę. Ciekawa jestem kiedy będę miała kolejne usg. Mam nadzieję, że bedzie już przez powłoki brzuszne. Chciałabym żeby mąż wreszcie zobaczył nasze maleństwo. Anka ja też czekam na wynik cytologii...wiem, że jest ciężko ale narazie spróbuj się nie martwić póki nie zrobisz badań. A z dzidzią będzie dobrze! Najważniejsze teraz to myśleć pozytywnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciała zwolnienie już na całą ciążę do dnia porodu. Mam nadzieje że z tym nie będzie problemu, mam własną firmę więc nie muszę pracować ale czy lekarz mi wypisze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×