Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

malwiska25 lekarz mówił że w 38 tc(za trzy tygodnie na wizycie będę w 37 tc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam jesli uznasz moje pytanie nie na miejscu to zrozumiem-ale mogłabys mi pow.dlaczego cesarka u Ciebie??tzn ze wskazan medycznych tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska25 kochanieńka nie przepraszaj ,oczywiście ze mozesz zapytać-CC mam ze wskazań medycznych( jestem niepełnosprawna od urodzenia) przeszłam wiele operacji,na nogi,oczy a dwa lata temu na przeszczep powięzi na płatach skroniowych- więc poród SN jest wykluczony ze wzgledu na mój stan zdrowia . Mamusia niepełnosprawna ale dzidziuś wszystko wskazuje na to ze zdrowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka moze niepełnosprawne,,opakowanie'' ale pełnosprawna dusza i to się liczy!!a maluszek napewno będzie zdrowiutki jak rybka!!!! na mam puki co maluszka miednicowo ustawionego-wiec narazie cc-ale zeby nie było na koniec jakiejs niespodzianki-12marca ide do ortopedy po zaswiadczenie i mam nadzieje ze je wyda ze cc-swoje juz wycierpiałm przy poprzednich porodach wiec dla dobra synka wole cc-poprzedni o mało co się nie udusił-był aminowany tlenem...wiec wolę huchać na zimne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska25 dziękuję kochana jesteś ;) Będzie dobrze ,to moja pierwsza ciąża ,boję się trochę tej cesarki(choć z drugiej strony tyle operacji przeszłam bólu jako takiego sie nie boję) tylko pragnę szybko dojść do siebie zeby móc się zająć synkiem,niestety na pomoc rodziny nie mogę liczyć,mąż ma tylko sobie wziąść prawie miesiąc wolnego na opiekę nad nami ;) Zeby tylko dotrwać do szczęśliwego rozwiązania tego mamuski Wam i sobie zyczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mamo-tekst -->siedziałam 9mcy mnie powalił na kolana!!!!!swietne kompleciki-i znajac życie i ja coś z tego wybiorę bo zakładka powedrował do obserwowanych!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Noc minęłą spokojnie (2xwc) ale to i tak mało potrafię 4 razy hihi Mikołajka83 - śliczny przewijak, ja nie miałam wyboru bo był do kompletu z komodą więc już nie wymyślałam. Malwiska i Wiosenna mama- super kompleciki ja już nie wchodzę na allegro bo potem nie umiem się opamiętac :) Malwiska tak się zastanawiam czy w razie gdyby nasze maluszki jednak zdecydowały się obrócić to czy my będziemy czuły ten moment?? Bo od dwóch dni chociaż że ten brzuch strasznie twardniał ale jakoś mi tak lżej się oddycha - mam nawet wrażenie że mały jest tylko na dole bo taki twardawy i wypukły a pod piersimi pusto i miękko. Jutro zaczynam 34tc a wizyta dopiero 10 marca. Ale mam nadzieje ze bedzie wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka - ja mam tą samą matę. Wzięłam beżowe misie, i baradzo mi się podoba. Poza tym koleżanka polecała, bo łatwo utrzymać w czystości taką matę, zawsze można wyłożyć pieluszką dodatkowo a jak się przytrafi niespodzianka to zdezynfekować. No i jest na tyle duża że można malucha obracać, zarówno przy ubieraniu jak i np. ćwicząc z nim różne obroty itp. Mamuli - tylko się nie przemęczaj Kochana, bo takie stanie przy kuchni i szykowanie imprezki potrafi dać w kośc na codzień, a co dopiero w tak zaawansowanej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kwietnióweczki! Torby do szpitala już spakowane? Ja mam zamiar to zrobić dziś albo jutro. Czas się pakować :) A od wczoraj mam wkońcu wózeczek w domku :) Wszystko już gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołek 99
skoro wy już spakowane to i macie kupioną wyprawkę , możecie wkleić listę ? :-) bardzo proszę , szczególnie te mamy które mają już dzieci więc wiedzą co się przyda na bank a co nie za bardzo . to moje pierwsze dziecko więc w temacie wyprawki jestem zielona , a w necie fakt można znaleźć listy wyprawek ale wolę by ta lista była stworzona przez doświadczoną mamę :-) mogę na was liczyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Malwiśka świetny ten ubiór tygrysek. Już sobie wyobrażam takiego małego brzdąca w czyms takim :) Wiosenna Mamo nie kuś tymi komplecikami, bo już sobie obiecałam, że ciuszków w rozmiarach od 56 do 68 cm nie kupię żadnych, bo mam full, ale fakt faktem, że fajne są - takie jajcarskie :) Ditta fajnie, że jesteś zadowolona z maty. Myslę, że ja też będę, bo na fotkach prezentują się wyjatkowo dobrze. Kupiłam ją z tych samych względów, co Ty. Ja wybrałam wzór dobranoc, kolor niebieski. Migotka ja jeszcze torby nie pakuję. Termin mam na 22 kwietnia, więc jeszcze mnóstwo czasu. Mam już wszytsko zakupione, więc tylko poupychać do torby, żeby wszystko się zmieściło. Jaki wózeczek wybrałaś? Aniołek jesli chodzi o listę wyprawkową, to ja nie pomogę, bo listy żadnej nie robiłam i kupowałam tak raczej na czuja. Czegos pewnie mam za dużo, a czegoś za mało, ale to wyjdzie w praniu dopiero. Miłej soboty Kwietniówki :) piekna dziś pogoda. Mój S zaproponował spacerek po lesie, więc się skuszę, bo wyjątkowo dobrze się dzisiaj czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moim przypadku noc wcale nie minęła spokojnie. Po 3-krotnym wstaniu siku obudził mnie ból w dole brzucha bardzo przejmujacy ból i b. twardy brzuch. Mąż podał mi nospę z nadzieją że minie. Ale ciagle czułam lekki ból. Rano przeszło. Teraz staram się oszczędzać. W piątek moja Pani dr powiedziała ze już jest coraz lepiej z tygodnia na tydzień ale i tak mam na siebie uważać chociaż żebym wytrzymała do 36 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam juz pewną cesarkę ale mój lekarz powiedział że musze i tak czekać do skurczów!! buuuuuuuu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula - a który u Ciebie tydzień?? Jordan - o ile dobrze pamiętam to masz cesarkę z powodu zaświadczenia od ortopedy, ale czemu masz czekać na skurcze? Niektóre kobiety umawiają się na termin i już - tak słyszałam. Pytam bo jeśli mój mały się nie odwróci to mnie też czeka cc i myślałam że poprostu umówie się na termin bez czekania na skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki U mnie noc byla fajna, oczywiście sikania nie liczę :) A rano mnie obudziła Karusia bo się wierciła. Zjadłam coś niecoś i poszła dzidzia spać :D Głodna byla i chciała się przejść do kuchni żeby nią pobujało. Wy CC, aja chcę SN chcę i zastanawiam się nad znieczuleniem bo podobno nie ma żadnego problemu i jest bezpłatne. Poród rodzinny 140 zł. Za to już całkiem zgłupiałam bo wczoraj czytałam co trzeba dla maluszka na stronie szpitala i tam pisze że nic, ze tylko oliwka i pieluchy, a jak teraz zadzwoniłam to trzeba wszystko- ciuszki, rożek, kocyk, nawet krem do pupy. Już sama nie wiem. Chyba muszę spakować Karoli jednak torbę z ciuszkami. Nie wiem czy jej nie kupię do szpitala takich z 3 wyprawek śpioszki plus kaftanik do tego wezmę te pajacyki co mam w domu. Bo mam sporo rampersów a nie chcę się w szpitalu bawić w skarpety. No i jeszcze chcą żeby kupić pieluchy flanelowe na oddział jako cegiełka i trzeba mieć 2 lewatywy jedną dla siebie, a drugą na oddział. No i majtki siatkowe wrrr nie cierpię tych majtek, ale 3 sztuki kupie a potem już będę swoje miała. No i tym sposobem czekają mnie dziś zakupy. A potem pranie, prasowanie i pakowanie. Jak się wkurzę to urodzę w domu :P Przynajmniej nie będę musiała wynosić 3/4 całego domu do szpitala, a pozostałą 1/4 pakować na wypadek gdyby tatuś musiał nam ją dowieść. :D:D:D Mój mąż właśnie pisze egzamin. Mam nadzieję, ze mu dobrze pójdzie :) Jeszcze 20 minut i będę dzwonić i się dowiadywać bo powiem wam ze się stresuje (i to bardziej niż tymi swoimi co je pisałam jeszcze w zeszłym roku). On podszedł na luzie. Obejrzał szkło kontaktowe i poszedł spać bo stwierdził ze i tak się nic nie nauczy a przynajmniej się wyśpi :D:D:D Ja tak nie mogę zawsze siedziałam i sie stresowałam do rana. Trzymamy z maluchami kciuki za tatusia i czekamy aż wróci zjemy obiadek i wyciągniemy go na zakupy :D Miłej soboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny.. mam takie pytanie do Was...od wczoraj po poludniu juz mniej czuje ruchy dziecka rano cos mnie połaskotalo po brzuchu (oczywiście od drugiej strony) i do tej pory cisza...czy moze tak być ze dzidzia moze nie ruszac sie cały dzień?? chce dodac ze mało siedzę i prawie cały czas się ruszam...ale czemu nie porusza się jak się położę wieczorem?? co o tym myslicie?? pozdrawiam wszystkie i trzymajcie się w dwupaku jak najdłużej:):) a i dziekuję za odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjedz sobie coś słodkiego i się wygodnie połóż najlepiej na lewym boku i powinna się poruszać. Jak nie to poruszaj brzuchem tylko tak silniej żeby dziecko poczuło. Zobaczysz czy to coś da. Jak nic nie da a dzidzia się nie poruszy to musisz sobie na KTG podjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilka głębokich oddechów przeponą też powinno obudzić śpiocha. Może zwyczajnie taki dzień leniwy, ale lepiej dmuchać na zimne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuję wiosenna mamo:) zaraz właśnie przetestuje to ide sobie zrobic bitą śmietanę z truskawkami i zobaczymy i się położe..mam nadzieje że się obudzi i nie będę musiała jechać....dam znać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obudzi sie :) Moja też czasem takie akcje robi ze się zołzia nie rusza. Kiedyś to już się poryczałam z nerwów bo nic nie skutkowało i dopiero to ją wybudziło. Mąż zdał !!!!! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny ! Nie wiem czy mnie pamiętacie kiedyś częściej pisałam, teraz czytuję Was regularnie... U mnie zaczął się 36 tc termin mam na 1.04. Niby nudna ciąża nic się nie dzieje a w ciągu ostatnich 4 tygodni byłam 2 razy w szpitalu. Pierwszy raz ze względu na grypę jelitową ( żołądkową), drugi raz w 34 tc na obserwacji bo przez większą część dnia nie czułam ruchów dziecka. Na szczęście wszystko ok. W sumie mam już prawie wszystko oprócz laktatora, karuzeli do łóżeczka i pościeli (kupiłam prześcieradełka i ochraniacz na razie). U nas wahania co do płci. Cały czas było, że raczej dziewczynka ale do potwierdzenia później, a ostatnie kilka usg się skutecznie zasłania. Pisałyście ostatnio o wadze dziecka, ja się martwię że dziecko będzie małe (CHOCIAŻ LEKARZE MÓWIĄ, ŻE OK.) Bo na początku 34 tc ważyła 2050 gr i przewidywana waga to 2900-3200 gr. Większość ciuszków mam rozm. 62 i teraz zastanawiam się czy nie dokupić tych 56 cm U mnie skurcze są, bezbolesne tak 10-12 dziennie, biorę czasami nospę, na razie bez rozwarcia. U mnie w ten weekend pranie i prasowanie. Jakie ilości pieluch tetrowych kupowałyście, ja mam 10 tetrowych i 5 flanelowych też się zastanawiam nad dokupieniem Mam do Was klika pytań Może już wiele razy pisałyście o tym, ale chciałam zapytać o „pampersy kupujecie pampers newborn? Czy może jakiejś innej firmy ? i ile na początek? Doświadczone mamy chciałam jeszcze zapytać o takie nakładki na sutki- plastikowe, korzystałyście? Zastanawiałam się właśnie nad nimi, ale tam są rozmiary i tak jakoś na razie zrezygnowałam i jeszcze jaki krem do sutków polecacie? Jakie karuzele do łóżeczka kupiłyście? Może jakieś polecicie? A czy do wózka jakieś poduszeczki? Czy w rożkach i przykryte dziecko kocykiem ? Pozdrawiam (szczególnie te z Was, które są w szpitalu) i miłego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wczoraj chodziłam prawie 3 godziny po centrum handlowym, to ani razu nie poczułam swojego Maluszka, więc to jest normalne, że jak jesteśmy w ruchu, to Dzidzia wówczas spi. Jak wróciłam do domu, to Synuś nadrobił i mnie uspokoił :) oddychanie przeponą też pomaga, bo już nieraz wypróbowałam. Wiecie co martwię się tym cholernym paciorkowcem. Niby mam teraz 10 globulek, które aplikuję sobie na noc. Problem polega na tym, że jak wstaję w nocy siku, to wszystko mi wylatuje :( no i jak mam to niby wyleczyć? Koszmar jakiś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 tc wg miesiączki lecz pani dr twierdzi że to jest 33 tc. Ja do szpitala spakowałam: Dla Michałka: - 3 komplety ubranek(bodyx2, pajacyk, 2 czapeczki, skarpetki, łapki) - 2 ręczniki z kapturkami - sudocrem do pupy tylko to uznają - smoczek - resztę czyli rożek kocyk butelka wrazie czego ubranie na wyyjście dla malucha przywiozą mi z domu ponoć tak będzie prościej wg mojej Pani dr gdyż rożek zajmuje dużo miejsca a i tak pierwszą domę maluch jest w ubraniu szpitalnym gdyż musi być sterylne. - i jescze 3 pieluchy tetrowe - 5 pamperów - paczka husteczek nawilżających Dla mnie - 2 ręczniki - przybory typu szczoteczka mydło - talerzyk szkanka widelec itd - szlafrok - 2 koszule - kapcie - muszę dokupić jeszcze klapki - podkłady poporodowe całą pakę - tatum rosa - wodę z dziubkiem i to chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja tego paciorkowca bede w tygodniu robić w pon musze dzwonić i pytać czy można przyjechać. Co do pytań to tak: nakładki na sutki miałam jakieś silikonowe z avent chyba, ale mi się nie sprawdziły wcale. Bez tego było źle, a z tym to już koszmar. Do wózka to nie wiem. Kocyk na dno, kocyk na wierzch (wystarczy jak dzidziuś bedzie w kombinezonie) a poduszki to raczej nie. Mam gondolkę z podnoszonym oparciem. Poduszka zbędna. Karuzele kupiłam pluszową w ikea super mi pasuje do kolyski i zielonej pościeli :) Jest malusia i delikatna. Nie wydaje żadnych dźwięków ale co tam :P http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90176759 A wcześniej mialam FP misiami i z żabką. Sprawdziły się, ale do kolyski nie ma szans ich przyczepić. Pieluchy mam tak: paczkę pampersów 3-6 paczkę hugisów newborn paczkę bella happy 3-6 i paczkę baby dream rosman 3-6 i kilka sztuk pampers slep& play też jakiś małych. Większość dostałam bo koleżance zostały po jej dziecku. Powinny na miesiąc starczyć, a potem zobaczę. Tez mam 10 tetrowych i 3 flanelowe i myślę że wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś tu pytał o to, czemu sie czeka z cesarka do skurczy, z tego co czytalam niektórzy lekarze czekaja do tego momentu bo wtedy z krwi matki do dziecka przechodza jakies konkretne hormony i dziecko jest lepiej przygotowane do przyjscia na świat. ale nie pamietam juz o jakie konkretnie hormony chodzi i co to daje. Mi lekarz polecił liczyc ruchy 3 razy dziennie po posiłkach, jka bedzie powyzej 10 w ciagu godziny to bardzo dobrze , jak mniej niz 6 to mam do niego dzwonić a jak pomiedzy to zjesc cos słodkiego , puścic muzyke której zwykle slucham i liczyc jeszcze raz. Ale juz po 2 dniach takiego liczenia zaczełam popadac w schizy wiec odpusciłam, jak po posiłku poczuje ze cos sie rusza to nie licze... jak nic nie czuje to wtedy sie klade i licze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×