Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

wiosenna mamo, wiolonczela, malwska trzymam mocno kciuki za was:) Malwiska mi podobnie jak Magdzie 29 zarówno połozna jak i lekarz kazali bezwzglednie przyjezdzac do szpitala po odejsciu wod. ja mam koszmarna noc za soba, moze spalam ze 3 godziny,nie wiem o co chodzi z ta bezsennoscia. jezeli chodzi o elektryczna nianie to ja takze nie mam i musze sie zaopatrzyc zwlaszcza ze mieszkam w domku, sypialnia jest na pietrze.Mysle o takiej z kamera,narazie czekam bo brat mi obiecał kupic w irlandii niebawem wraca. Czy orientujecie sie jak to jest z wolnym dla tatusia?Czcos mu przysluguje, ja gdzies slyszalam ze moze wziac 2 tygodnie zwolnienia(platne 80%)na opieke dla zony +tydzien tacierzynskiego. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki! Wiolonczela, malwiska i wiosenna mamo trzymamy kciuki :) Malwiska mi z kolei mówił i gin i położna żeby po odejściu czystych wód najpóźniej do 7 godzin przybyc do szpitala bo grozi to wdaniem się infekcji bo wody chornią maluszka więc im szybciej tym lepiej, a o której chcesz iśc do gina???- powodzenia Aprils mother jeśli chodzi o wolne dla tatusia to chyba dobrze napisałaś 1tydzień tacierzyński + 2tygodnie zwolnienia jeśli żona jest w ciężkim stanie po porodzie wymagającym opieki. Dodatkowo od 16 tygodnia macierzyńskiego tata może przejśc na tacierzyński i z tej opcji akurat ja korzystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka - jedź koniecznie. Bo nie wiadomo czy nie trzeba będzie wywoływać porodu, a każda godzina bez wód grozi infekcją. Max 6h od odejścia wód powinno się być w szpitalu, przy wodach zielonkawych - max 1h od odejścia wód. Mi zaczęły się wody sączyć w nocy przed porodem, a urodziłam dopiero o 15.30 i mówili że to może mieć znaczenie dla dziecka. Koleżanka z sali chodziła po odejściu wód bo odesłaloi ją ze szpitala twierdząc że to nie wody bo nic nie "chlusnęło" i dostała antybiotyk ona i dziecko po porodzie, a jak wychodziłam to wciąż był stan zapalny więc nawet nie wiem jak to się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolonczela, Wiosenna mamo - czekamy na newsy :) trzymam mocno kciuku za Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:):) oczywiście gratuluje wszystkim które urodziły:):) a za dzisiejsze trzymam kciuki... u mnie na szczęście spokój...całą noc w końcu przespałam bo od dłuższego czasu było to nie możliwe...aż dziw bierze że dziś mi się udało:):)):) no nic czekamy na wieści o nowych maluszkach...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny trzymam kciuki.:) A Ja przesypiam noce tylko pare pobudek na siku,a do tego maluszek tak buszuje w brzuchu,że chwilami mam dość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny trzymam kciuki za was. Malwiśka mam nadzieję że juz pojechałaś do szpitala. Moja Pani dr radziła przyjechać najpóźniej 2 h po odejsciu wód a zielone natychmiast. Więc żeby nie doszło do infekcji pędź do szpitala. Moja noc to koszmar ciągły ból brzucha i straszny ból głowy. Może mnie zawiało bo ciśnienie mam ok. Nasmarowałam kark olejkiem kamforowym okręciłam się szalikiem i czekam na poprawę. Dziewczyny rozsypujecie się poczekajcie na mnie jestem z początku kwietnia a będę ostatnia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam koleżanki Mi wody odeszły o 2 w nocy, a skurcze miałam dopiero 7. A o 9:12 urodziłam synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeeYaa
Witam Jestem w 34tc, czy ktoras z Was miala robione badanie na obecnosc paciorkowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany boskie no to sie znow sypie:) Malwiska, wiosenna mamo, wiolonczela trzymam kciuki tez mam nadzieje ze malwiska juz w szpitalu Migotka GRATULACJE kochana licze dni do terminu-zostalo -28 :) Mamusie a powiedzcie mi jak tam ze zmiana ubranek z rozmiaru 56,czy musialyscie cos dokupic? kochane sprawdzalm ceny pieluch jednorazowych- pampers i libero wiec 68 sztuk pampersow to kosz ok 32 zl, natomiast libero 28 sztuk 7 zl-z tym ze tutejsze libeo jest lepsze niz to w Polsce-tak wyczytalam na forach. wiec wychodzi taniej jak kupie tutaj, i chyba kupie libero bo chyba ilosciowo na dzien idzie duzo takich pieluszek:) a dziecko nie jest az tak ruchliwe zeby musialo miec niewiadomo jakie pieluchy z mega zabezpieczeniami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mamo, wiolonczela i Malwiska- trzymam kciuki!!! DeeYaa - u mnie w szpitalu obowiązkowo każą robić to badanie, kosztuje 30 zł,ale robią tak ok.37 tc aprils mother11- ten urlop opieka na żonę to faktycznie jest 2 tygodnie płatne 80%.Twój gin(no chyba,że w szpitalu jakiś) musi Ci wystawić zaświadczenie. Przy cesarkach nie ma problemu,przy SN zależy od lekarza. Tacierzyński 1 tydzień do odebrania w przeciągu 12 mcy od narodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Malwiska, Wiosenna mamo, Wiolonczela trzymam kciuki ! Migotka gratulacje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeeYaa
etka dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy to trzeba być małżeństwem, żeby Tatuś mógł dostać te 2 tygodnie opieki, czy to akurat nie ma znaczenia, że zyje się w związku formalnym? Migotka zazdroszczę tak ekspresowego porodu. Ja jak zaszłam w ciążę, to tak trochę cwaniakowałam przed S, że porodu się nie boję :P że jestem odpowiednio zbudowana (czyt. szerokie biodra) i wręcz stworzona do rodzenia dzieci hehe... Poza tym moja mama i siostry miały lekkie porody, więc sobie myślałam, że i ja tak będę miała (oby). Niestety im bliżej tego dnia, to mam takiego pietra, że szok :P Jesli chodzi o badanie na pciorkowca, to ja tu chyba pobiłam wszelkie rekordy, bo już 4 razy mi gin pobierał wymaz. Obecnie czekam na wynik. Mam nadzieję, że gin nie zadzwoni, bo w sumie tak się z nim umówiłam, że jak będzie wynik ok, to mi go da dopiero na wizycie, a jak nie to będzie dzwonił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) pisze jeszcze ze szpitala, jutro wychodze! jestem szcześliwa ogromnie, mała śpi własnie słodko obok. poród mój był długi pełen wrażeń, od piątku wieczorem jestem tutaj i już bardzo chce do domku.. musze wam powiedzieć że cały oddział tutaj plotkował o mojej Paulince że będzie ważyła 5,2 kg! a ona ich zrobiła w trąbe i waży tylko 4,2:) napisze jeszcze później bo mąż za chwile bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYaa - ja paciorkowce miałam badane 32 tc. ale z tego co wiem to dość wcześnie. Gratulacje dla świeżych mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jordan.pl - tylko 4,2? Tylko?! Kochana to i tak zdecydowanie nie mało :) Pomyśl co by było jak byś miała pchać to SN :) A jak się czujesz po CC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze Jeloonka myśle ze bym nie dała rady sn.. teraz czuje sie super ale pierwszy dzień to jak warzywko:( nie mogłam nawet wstać siku, teraz już śmigam po alejkach i małą mam na stałe od wczoraj niestety przecieli mnie pionowo.... ze względu na te przypuszczenia 5 kg. dziewczyny - boli wyciąganie szwów? Dodałam foty mojego maluszka :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka... ja jestem w nieformalnym i jestem umówiona z lekarzem że bez problemu wystawi mojemu Łukaszowi takie zaświadczenie. Wiem ze są szpitale, ktore standardowo wszystkim to wystawiają przy wyjsciu, bez wzgledu na przebiego porodu. Ale sa tez tacy lekarze którzy robia problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jordan, moja siostra rodziła dziecko 4200 - były komplikacje w trakcie porodu i chcieli jej juz cesarke robic ... ale jak tylko podali znieczulenie i zaczeli przygotowywac do zabiegu to chyba z tego stresu urodzila sn :) Mi sie tez zapowiada spora dzidzia, obym dała rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jordan - nie mam pojęcia z tymi szwami, bo nie miałam nigdy żadnych :( Świetnie, że wracasz do siebie. Oj jak Ci zazdroszczę! U mnie 38 + 3 i się nie zanosi na jakąś zorganizowaną akcję :) A Twoja mała śliczna i jaka kudłata :) No i wygląda na dobrze wykarmioną. Wracajcie szybko do domku, bo mamy tak ślicznie za oknem, ze nie ma co leżeć w szpitalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jordan ja dziś idę na ściągnięcie szwów, to później napiszę. Nie golę się na tą okoliczność, bo boję się coś zrobić ze szwami, mam nadzieję, że gin się nie obrazi :) Mamuli, ja zadzwoniłam do gin bo wypadł mi czop i nie wiedziałam czy coś z tym zrobić, on zadecydował żebym przyjechała mu się pokazać. Wierzę, że u Ciebie waga małej to po prostu taka natura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania4874
Hej dziewczyny. Mam wiadomość od Malwiśki25 o 13 bedzie miala cc. Trzymajcie kciuki. Jak cos bede wiecej wiedziala to dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie zdjęcie szwów po SN nie bolalo. Fakt, coś tam się czyje ale to bardziej takie uszczypnięcie. Myślę że po CC może być tylko przyjemniej z tymi szwami, w końcu chyba tam na dole są najbardziej wrażliwe miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka przed chwilą pisała, że jeszcze czeka bo jakaś operacja wciąż trwa. Trzymamy kciuki! U mnie jeszcze nieregularne skurcze od rana. Boli coraz bardziej. Zapisałam się na jutro rano na ktg, ale coś czuję, że zdążą mi je wcześniej zrobić. Czy to musi tak boleć do ciężkiej anieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nasza malwiska doczekała się wkońcu cc cieszę się że jest tak jak chciała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×