Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Hej dziewczyny, za nami pierwsza noc w domu. Chyba jak dotąd najbardziej stresująca, no bo nie ma już w zasięgu ręki położych, lekarzy itp... Wszystko trzeba samemu ogarniać :) Pierwsze co zrobiłam to wywalilam ochraniacz z kołyski, tzn zwinęłam go trochę żeby widzieć małą. Przyzwyczaiłam się do szpitalnych wózków które są przezroczyste, więc widać jak dzidzia się kręci, płacze, robi minki. Jakoś nie mogłam tak się od niej odgrodzić. Nadrabiam czytanie ale jestem dopiero na 18 marca :) bardzo wszystkim dziękujemy za gratulacje i ciepłe słowa. Poród siłami natury, chociaż nie wiem czemu tak się o tym mówi. To zdecydowanie siły rodzącej matki a w moim przypadku dodatkowo siły personelu :) rodziłam ze swoją położną, dostałam znieczulenie ZZO (2 dawki w trakcie porodu, trzecia na szycie). W nocy przed porodem zaczęły się u mnie skurcze i nie chciały minąć mimo nospy. Miałam wrażenie że sączą się wody. Brzuch się nie obniżył. Skurcze były dość regularne więc pojechaliśmy do szpitala. Przyjęli mnie przed 7 rano, o 15. 30 mała była na świecie. Masakra że nie można nic jeść w trakcie porodu. Pić też nie za dużo, trochę wody i koniec. No a siły trzeba mieć. Mój ostatni przedporodowy posiłek to kolacja poprzedniego dnia, chyba około 19 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wysyp maluszków. Jestem w szoku. Gratuluję wszystkim świeżo upieczonym mamusiom. Co do kłucia to też je mam. Nawet przed chwilą jak chodziłam to gdy maluszek się ruszał to czułam nieprzyjemne kłucia. Moim zdaniem to naciągnięta macica boli, ale jak nie zapomnę to jutro zapytam swego gina. Jutro wizyta - jestem bardzo ciekawa ile urósł mój synek. Słonecznego dnia dla wszystkich życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie oraz przyszłe mamusie, ale mamy dziś pięknydzień słoneczny aż chce się żyć. Jeszcze raz przejżałam dziś moją torbę do szpitala tak dawno ją spakowałam że już zapomniałam co i gdzie w niej jest. U mnie spokój i cisza. Wczoraj w necie szukałam interpretacji wyników ktg to wyszedł mi tylko jeden skurcz przepowiadający 51%.Porodowych brak zgodnie z opinią lekarza. Również myślałam że to szybciej będzie z tym porodem a tu na wadze 72kg. Ja także sie boję tego że będę miała poród wywoływany a po kilkunastu godzinach będzie cc z powodu braku rozwarcia. Ale bądźmy dobrej myśli. Teraz moje kochane mamusie czekają was wizyty położnej, ależ one są wścipskie pamiętam jak przychodziły do siostry to najchętniej weszły by do mysiej dziury i sprawdziły jak wygląda przeszła każdy kąt w domu. Fajnie że robi się słonecznie ;-) po tygodniu chyba można już wyjść z maluchem na 15 min. Pamiętam jak lekarz mówił napoczątku lekkie wietrzenie pokoju a potem 15 min na dworku później 30 min itd. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Martka, Ditta witajcie w domu 🌻 Ditta Twoja Córcia przesłodka. Zdradź nam jej imię :) Martka czekamy na fotki Adasia. Anka GRATULACJE Ja wczoraj miałam fatalny dzień. Brakowało sił, zrobiłam tylko obiad i cały dzień leżałam. Też mam te kłucia w dole brzucha. Mój S, to nawet do szpitala chciał mnie zawozić, ale aż taka panikara ze mnie nie jest :P mam wyrzuty trochę, bo nie mam tego syndromu wicia gniazda. Jak tak czytam, że niektóre z Was sprzatają, gotują, pichcą, to aż zazdroszczę. Ja mam lekki bałagan w mieszkaniu i ani zapału ani siły na to, żeby to ogarnąć. Miłego dnia Mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja się witam jak co dzień. Mam dziś ostry spadek formy. W zasadzie nie wiem co mi jest ale tak mnie boli wszystko, że nie byłam dziś w stanie ubrać maluchów. Dobrze, ze mają w miarę opanowane te czynności wiec tylko nadzorowałam żeby wszystko się znalazło na odpowiedniej stronie i nie tyłem do przodu. Czekam aż mąż wróci z pracy bo jestem dziś zwyczajnie nie do życia. A tyle miałam dzisiaj porobić przed jutrzejszym szpitalem. No to porobię na pewno :-o Dodatkowo jestem zła i chce mi się ryczeć. Jeszcze 3 godziny muszę wytrwać. Chwilowo obmyślam jak to zrobić żeby nie ruszając się z łóżka iść z dziećmi do ogródka. Ok znikam bo smęcę. Mam dziś mega kryzys i tyle. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie U mnie też dzisiaj ładne słoneczko :) Właśnie czekam na dwóch kurierów. Ditta a jak u Ciebie z laktatorem? Przydał się? Ja dzisiaj też chodzę jakaś taka obolała...brzuch nadal wysoko, a mała coraz bardziej mnie uciska na dole..chyba zaczyna powoli do mnie docierać, że to już tak niedługo... Jutro wizyta u lekarza. Ciekawe co powie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wredna Kaśka dziękujemy za wiadomość. A_B trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy Ci dużo zdrówka i szybkiego powrotu do sił. Abyś jak najszybciej mogła zająć się swoją królewną. To dzisiaj będziemy mieć kolejną rozpakowaną - pora na Anitkę. Czekamy na wieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak patrzę na tę naszą tabelkę i coraz bardziej mi się ona podoba :) zostały 3 dni marca i ciekawe, ile z nas w ciągu tych dni się rozpakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) A_B trzymamy kciuki aby wszystko potoczyło się pozywtywnie:) Wiosenna mamo Ty to lepiej sobie dziś odpocznij i zrelaksuj przed jutrzejszym dniem tylko się nie stresuj a będzie dobrze:) Mania, Ditta, Martka, Isabel....i pozostałe mamusie jakie macie laktatory i czy jestescie z nich zadowolone??ja ciągle stoje przed dylematem kupna przed porodem czy po, więc może macie jakies rady???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie otrzymałam przesyłkę z Motherhood. Fasolka i inne akcesoria są naprawdę super! Poza tym przyszedł mi podgrzewacz i termometr, zaraz będę testować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żaka ja dostałam laktator wczoraj - koleżanka mi pożyczyła medela ręczny. Ja jestem od piątku w domu z małą i na razie z biustem wszystko oki. Choć dziś po nakarmieniu małej chciałamsprawdzić czy opróżniła mi pierś i użyłam go - powiem szczerze myślałam że posikam się ze śmiechu - może nie jestem najnormalniejsza ale odciąganie pokarmu mnie rozbawiło. Na razie mała radzi sobie nieźle choć pewnie będzie mi przybywać pokarmu. I pewnie jak bym miała jakiś zastój to nie byłoby mi tak dośmiechu. Na razie karmię ją na zmianę raz z jednej raz z drugiej. Teraz mam jeszcze 2 godziny spokoju bo mała śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaka ja nie kupowałam przed porodem, możesz go w każdej chwili kupić, tak jak pisałam mi koleżanka dała i to dopiero wczoraj a Wiki urodziła się w środę. Więc zobaczysz będziesz miała na to troszkę czasu. Tak ja myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania4874
Hej dziewczyny. Założyłam dziś nowy temat dla dziewczyn, które zostały mamusiami w 2011 r. Chciałabym abyśmy tam się dzieliły swoimi radami i w ogóle jak rosną. Ja jak wiecie jestem młodziutka mama, bo mam dopiero 19 lat, a wiem ze niektore z was sa juz doswiadczone i jezeli bym miala jakis problem i potrzebowalabym rady to chcialabym dalej na tym forum je uzyskac. Zapraszamzyc, o ile chcecie sie przylaczyc. Pozdrawiam a to link:http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4786285

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do szpitala wzięłam ręczny laktator TT. Ale w szpitalu korzystałam z elektrycznego Medela - bez porównania lepszy. Odciąganie ręcznym długo trwało i było bolesne. Miałam nawał, bo córcia mało jadła. Położne poleciły odciągać pokarm do uczucia ulgi - bardzo mi to pomogło. Laktacja po kilku dniach się unormowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kwietniowki i juz marcówki :) Często tutaj zaglądam bo sama mam termin na 21 kwietnia i podczytuje was. Mam pytanie , czytałam kiedys ze niektore dziewczyny przyjmowały fenoterol chciałam zapytać jak wyglądało u was odstawienie czy były jakies wieksze skurcze , bóle brzucha? Sama od 31 tygodnia biore 4*1 fenoterol i teraz w weekend mam odstawiac po 1 tabletce ....ciekawi mnie jak to wyglądało u was lub jak wyglada u tych co własnie odstawiaja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KETONY !!!
Proszę odpowiedźcie czy KETONY 50 mg/dl (+++) w moczu to coś złego termin porodu mam za tydzień i nie będę się już wcześniej widziała z lekarzem. ????? Proszę o pomoc - bardzo się martwię. dodam że nie mam cukrzycy więc nie wiem o co chodzi?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra wiadomość!!! Mamy kolejne Dzieciątko w naszej gromadce, Anitka75 o godz. 13.20 urodziła ślicznego Synka! Waga 3090 g, 54 cm, 9 punktów w skali Apgar, urodzony zgodnie z planem przez CC. Tabelkuję, coby nie umknęło :) NICK..............WIEK.......MIASTO........TP......KTÓRE ?.......PŁEĆ/imię Wiosenna mama 25.....Kraków............23.03......3...........Karolinka aaaaaaanula83..27.....Włodawa..........30.03......1..... ......syn Judyta10......28........Szczecin..........01.04......1... .......Alicja paula8122.....29.......Warszawa..........4.04.......1. ...........Michał nikolina82.....29.......Warszawa..........6.04.......1... .........Pola karolinka......23.......Włocławek.........7.04........2 ..........Gabrysia kajusia99......24........Żywiec............09.04.......1 ...........Michaś aprlils mother11..28....Lublin.............10.04......1............M ateusz jeloonka.......26........Poznań...........10.04.......1. ..raczej córeczka szpilka85......25.........Konin.............11.04......1. ..........Wojtuś Kasieńkaa_...21........Sosnowiec.........11.04......1... ......Aleksander Ines_85.......25............Śląsk...........12.04...... .1..........?..... Karolina20204....23....Zielona Góra......13.04......1.............synuś aga021..........28......Rzeszów...........13.04......1.. ...........Oliwia Malwiska25....25.......K-lin.................13.04...... 3...........Nataniel agneszka......28.........Warszawa........16.04......1.... .......córeczka Pijawa2.......32..........Olsztyn............17.04......2 .............Emil OnaIskierka..25........Śląsk.................17.04..... ..1 ...........syn Lolita1980....31.......Łódź..................17.04.... ...1...........Szymon Evvvve........29.......Mikołów...............18.04..... .1...........Maja karolp.........31........Niemcy.............21.04........ 1............Maja? Mikołajka83..27.......Szczecin..............22.04......1 ..........Dominik --etka--........26........P-ce ................22.04.......1..............Filip Viki58a.........28.......Wrocław............22.04....... 1..........Patryk żaka_86.......25........Gdynia..............24.04....... 1............Maja mamuli..........32.......Śląsk..................26.04.. ....2...........Agatka mojmaluszek..25........Wieluń...............27.04......1 ..........Mateusz ewelinkab........25........konin..............28.04...... 2.........Gabrysia oliwka86........24.......Norwegia............29.04......1 ............córka ROZPAKOWANE NICK.................TP/Data porodu........waga-cm....CC/SN.......imię nowa788219223....01.04/06.03.11.....2650g-52cm....SN..... ......Nina mania 487..........01.04/10.03.11.....3150g-54cm.....SN.......Ksaw ery Ditta7..............07.04/16.03.11.....2710g-52cm....SN. ..Dziewczynka basik1978..........07.04/19.03.11.....3100g-56cm.....CC.. ......Marysia Martka77...........04.04/21.03.11.....3300g-54 cm....CC........Adaś Awa666.............17.04/21.03.11......2200g-48cm.....CC. ........Ignaś migotka3...........02.04/22.03.11.....3490g-55cm......SN. ........Jakub iissaabel...........07.04/23.03.11......3100g-56cm.....S N.......Wiktoria Ems-13.............20.04/23.03.11......2842g-?.......... .SN....Chłopczyk Jenny29............04.04/24.03.11......3000g-51cm.....CC ....Magdalena zew.................04.04/25.03.11......2920g-48cm.....C C....Katarzyna Jordan.pl...........04.04/27.03.11.......4200g-58cm.....C C....córeczka A_B.................17.04/28.03.11.......2670g-52cm...... CC........Laura anka1976.........07.04/28.03.11 ..... 3650g-56 cm......CC.....Weronika Anitka75.........29.03/29.03.11........3090g 54 cm....CC..Mikołajek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KETONY !!!
Dziewczyny??? naprawdę ani jedna nie ma żadnej wiedzy na temat ketonów w moczu??? Proszę pomóżcie ja nawet nie mam telefonu do leKarza bo się nim nie podzielił :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o fenoterol, to niestety nie pomogę, bo nie brałam. Ketony -> chyba najlepiej będzie skonsultować to z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ketony -> jeśli nie masz możliwości konsultacji z lekarzem, to może wpisz w google "ketony w moczu w ciąży" i pewnie skieruje Cie na jakąś fachową stronkę. Nic innego do głowy mi nie przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............WIEK.......MIASTO........TP......KTÓRE ?.......PŁEĆ/imię Wiosenna mama 25.....Kraków............23.03......3...........Karolinka aaaaaaanula83..27.....Włodawa..........30.03......1..... ......syn Judyta10......28........Szczecin..........01.04......1... .......Alicja paula8122.....29.......Warszawa..........4.04.......1. ...........Michał nikolina82.....29.......Warszawa..........6.04.......1... .........Pola karolinka......23.......Włocławek.........7.04........2 ..........Gabrysia kajusia99......24........Żywiec............09.04.......1 ...........Michaś aprlils mother11..28....Lublin.............10.04......1............M ateusz jeloonka.......26........Poznań...........10.04.......1. ..raczej córeczka szpilka85......25.........Konin.............11.04......1. ..........Wojtuś Kasieńkaa_...21........Sosnowiec.........11.04......1... ......Aleksander Ines_85.......25............Śląsk...........12.04...... .1..........?..... Karolina20204....23....Zielona Góra......13.04......1.............synuś aga021..........28......Rzeszów...........13.04......1.. ...........Oliwia Malwiska25....25.......K-lin.................13.04...... 3...........Nataniel agneszka......28.........Warszawa........16.04......1.... .......córeczka Pijawa2.......32..........Olsztyn............17.04......2 .............Emil OnaIskierka..25........Śląsk.................17.04..... ..1 ...........syn Lolita1980....31.......Łódź..................17.04.... ...1...........Szymon Evvvve........29.......Mikołów...............18.04..... .1...........Maja karolp.........31........Niemcy.............21.04........ 1............Maja? Mikołajka83..27.......Szczecin..............22.04......1 ..........Dominik --etka--........26........P-ce ................22.04.......1..............Filip Viki58a.........28.......Wrocław............22.04....... 1..........Patryk żaka_86.......25........Gdynia..............24.04....... 1............Maja mamuli..........32.......Śląsk..................26.04.. ....2...........Agatka mojmaluszek..25........Wieluń...............27.04......1 ..........Mateusz ewelinkab........25........konin..............28.04...... 2.........Gabrysia oliwka86........24.......Norwegia............29.04......1 ............córka ROZPAKOWANE NICK.................TP/Data porodu........waga-cm....CC/SN.......imię nowa788219223....01.04/06.03.11.....2650g-52cm....SN..... ......Nina mania 487..........01.04/10.03.11.....3150g-54cm.....SN.......Ksaw ery Ditta7..............07.04/16.03.11.....2710g-52cm....SN. ..Eliza basik1978..........07.04/19.03.11.....3100g-56cm.....CC.. ......Marysia Martka77...........04.04/21.03.11.....3300g-54 cm....CC........Adaś Awa666.............17.04/21.03.11......2200g-48cm.....CC. ........Ignaś migotka3...........02.04/22.03.11.....3490g-55cm......SN. ........Jakub iissaabel...........07.04/23.03.11......3100g-56cm.....S N.......Wiktoria Ems-13.............20.04/23.03.11......2842g-?.......... .SN....Chłopczyk Jenny29............04.04/24.03.11......3000g-51cm.....CC ....Magdalena zew.................04.04/25.03.11......2920g-48cm.....C C....Katarzyna Jordan.pl...........04.04/27.03.11.......4200g-58cm.....C C....córeczka A_B.................17.04/28.03.11.......2670g-52cm...... CC........Laura anka1976.........07.04/28.03.11 ..... 3650g-56 cm......CC.....Weronika Anitka75.........29.03/29.03.11........3090g 54 cm....CC..Mikołajek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, zauważyłyście, że dolna część tabelki jest już prawie tak samo długa jak górna. Szok! Gratulacje dla kolejnych Mamuś. Może by jakoś przemówić do tych naszych maluszków że na zewnątrz też jest fajnie i nie mają się czego bać - tylko się zjawiać na świecie :) Może argument że nam już trochę niewygodnie do nich przemówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka gratuluję i życzę Wam dużo zdrowia 🌻 Ja miałam ostatnio ketony w moczu i lekarz nic o tym nie mówił, więc uznałam że nie ma to większego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey , ja dzisiaj byłam u lekarza i normalnie załamka, jestem w 39 tygodniu a on mi mowi ze tu porodu to długo jeszcze nie bedzie widac, ja to chyba jak wiosenna mama bede chodzic hee, powiedział mi ze byc moze prawdopodobnie bede miała cesarka,poniewaz syna urodziłam przez cc ,ale jeszcze nie wiadomo dostałam skierowanie na monitoring 7 kwietnia wiec teraz zostało odliczanie Anitka gratuluję pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka GRATULACJE!!!! Dużo zdrówka dla Was! 🌼 Jeżeli chodzi o fenoterol i ketony niestety nie pomogę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KETONY !!!
MAMULI - a ile miałaś tych ketonów???? Bo ja mam 50mg/dl (+++)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mamuli, waga mojego maluszka mogła być dlatego taka niska, bo 1/4 łożyska była odklejona! Dlatego pewnie też były zaniki tętna i zrobili cesarkę. Mały do tego trzymał pępowinę w łapce :) Ja powoli uczę go ssania z piersi i idzie nam coraz lepiej! Jak długo nie ssie to się denerwuje i krzyczy, ale jak jest bardzo głodny to ładnie idzie. Ja mam ręczny laktator TT. Dostałam w spadki, pewnie niedługo nie będzie niż potrzebny - mam nadzieję! Ogólnie można sobie wyrobić mięśnie jak Pudzian :) Nowym mamusiom gratuluję! Niestety z kom nie mogę wrzucić zdjęć, ale postaram się niedługo wrzucić je przez kompa. Co do spacerów, położna mówiła, żeby w pt zacząć wietrzyć małego w kombinezonie przy otwartym oknie, najpierw 15 min, a w pon na spacerek :) Ogólnie trafiła nam się super położna, dużo nam powiedziała. Mówiła o szczepionkach, że przeciw meningokokom i pneumokokom można dziecko zaszczepic dopiero jak będzie szło do przedszkola, i co najlepsze wtedy szczepienie jest chyba jedno zamiast dwóch i połowę tańsze! Kazała uważać na piersi żeby nie przeziębić. To chyba tyle :D Pozdrawiam w słoneczny dzionek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×