Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Wiosenna mamo przepraszam, ale dopiero dzisiaj wysłałam Ci mleczko - listem zwykłym. Jakoś nie było mi wcześniej po drodze na pocztę:( Załatwiłam też dzisiaj dla Adasia miejsce w prywatnym żłobku od stycznia. Super miejsce, Martynka tam zaczynała swoją edukację przedszkolną jako 2-latek. Teraz utworzyła się grupa żłobkowa. Koszt 550/m-c. Jak dla mnie rewelacja i w sprawa opieki po powrocie do pracy sie rozwiązała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też dostała Debridat, ale to Jej nie pomagało :( Brała już Delicol, Esputicon, Debridat... Koniec z faszerowaniem Ją lekami - bo i tak nie widzę żadnej poprawy. Od wczoraj próbujemy termofor - chwilowo przynosi ulgę. A Ty Judyta10 po jakim czasie zauważyłaś poprawę do Debridacie??? Zew - jeśli chodzi o ewentualną skazę białkową u Dziecka i dietę matki karmiącej... Unikać mleka i przetworów mlecznych pochodzenia krowiego (mleko, masło(?), ser (żółty i biały?) itp). Pisałaś chyba też kiedyś o jajkach - ale czy np. makaron też? Bo przecież zawiera jajka - czy już nie popadać w taka "paranoję"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka a my jesteśmy już na NUTRAMIGENIE! Kurcze. Może któraś z was będzie chciała to ja je prześle dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i my też mamy debridat i daje tyle co nic. U nas tylko bio gaja pomagała, ale się skończyła i rodzice chcieli na dziecku po oszczędzać (40 zl na 7 dni starcza) i kupili dziecku dicoflor i co? efekt taki ze tatuś dziś wieczorem jedzie po bio gaję. Oszczędzanie po zbóju :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ile godzin dziennie nosicie dzieciaczki w chustach? mi połozna powiedziała, że mozna max 30 min dziennie, bo to pozycja nieodpowiednia dla Malucha i teraz nie wiem, czy kupic? Takie noszenie w chuscie nie szkodzi bioderkom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja niezmiennie podaję colinox, 2 razy dziennie po 10 kropelek. Jest coraz spokojniej i "akcje" wieczorne są coraz krótsze. Bebilon okazał się mleczkiem idealnym, kupki są co 2-3 dni i jak na maluszka karmionego mm jest ok. Z tego co pediatra mi przekazała to właśnie dzieci na piersi wypróżniają się codziennie (nawet po mkilka razy), a po mm rzadziej, ale może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikołajkach - jesteśmy po usg bioderek i ortopeda zalecił noszenie w chuście. Nóżki są szeroko rozstawione, w pozycji na tzw. zabe. Położne i fizjoterapeutka w sr polecaly chusty. My w chuście już od pewnego czasu a dziś mamy za sobą pierwszy chustowy 2,5h spacer. Kapitalna sprawa, wiązanie proste, Mała przy mamie (lub tacie) i śpi jak Suselek :) Nie spodziewalam się, że może mi (i POLCE) się to tak bardzo podobac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines, jeśli dziecko jest uczulone na mleko, to trzeba odstawiic wszystko co zawiera mleko a także mieso krowie. Uczulenie na bialko krowie jest najbardziej powszechne. Pozniej często uczulaja bialka kurze, szczegolnie jaja. Do zupy wtedy mozna kupic makaron bezjajeczny. A bez makaronu na drugie danie mozna się obyc, jest tuczacy :-) Problelem moze też być czasem gluten, czyli bialko zboz. Oliwka no to rzeczywiscie masz ciezko. Samemu w domu z niespelna miesiecznym dzieckiem, nie zazdroszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niema co tragedyzowac Zew-ja jestem sama z 7latkiem-2 latkiem i 6 tygodniówka i nie jest zle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej elastyczna czy tkana? Łatwo się je wiaże? ja sie boje, ze zrobie Maluchowi krzywde :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam elastyczna z Lennylamb, parę stron temu podawalam linka, a teraz pisze z telefonu i nie mam jak wkleic. Dla naszych maluszkow lepsze elastyczne bo są bardziej miękkie. Pozniej bedzie tkana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka napisze ci jak dojdzie mleko to je prześle (moze tak być Martka?) bo ja raczej już nie będe z niego korzystać skoro pije ten nutramigen. Probowalam ją dziś do piersi przystawić ale nie bylo szans. Ale nie poddaje się. Ona ma dziś koszmarny dzień. Ciągle płacze. Teraz ją wykąpalam wlozylam do kolyski i śpi i nagle budzi się i placze. Brzuszek ją boli biedulkę moją. Jak jutro bedzie miała lepszy humorek to spróbuje znów. Ja też sama od rana do poxnego wieczoru z moimi smykami, ale nie ejst źle. Myślalam ze bedzie gorzej, myślaląm nawet nad kimś do pomocy a tu milo mnie wszystko zaskoczylo. Maluchy się bawią w domu albo w ogródku, a mala albo śpi w wózku na tarasie, albo tak jak od 2 dni nosze ją przy sobie i nawqet wsyztsko jako tako ogarniam. Nie powiem zeby bylo idealnie wszystko porobione, ale to co mi się nie uda to czeka na meza i wieczorem zawsze coś mi pomoze- lazienke umyje albo wstawi pranie. Nie ma tragedii :) A jeśli chodzi o ilość godzin w chuscie to my dziś od 7 rano do 18 z przerwami na przewinięcie i karmienie. Wczoraj tak samo. Nie wiem czy tak można. Zapytam pediatry jak się do niego wybierzemy. Z 2 strony podobno w leżaczkach bujaczkach nie mozna dlugo bo coś tam, a moi mlodzi się w nich wychowali :P Bo mieli łóżeczkowy wstręt (szczególnie synek) i cale dnie spędzał w leżaczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jedo 4 Fyn - pompowane kółka przednie skrętne wersja freeline i jest super nie zamieniłabym go na inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolek
Witajcie Dziewczyny . W jakiej pozycji nosicie dzieciaczki w chuście i jak je wiążecie - na krzyż czy w pozycji kołyski? Z góry dziękuje za odpowiedż i ciepło pozdrawiam wszystkie Mamy i Dzieciaczki =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, A propo tego kto z kim w domu, to ja połowę tygodnia jestem sama, a drugą połowę sama od 10-16 i jakoś staram się organizować... tzn. jest ze mną i z Alą jeszcze pies. debridat - dzisiaj trzecia doba, jest 90% lepiej. Mam zamiar jutro spróbować brokuł... jadłam w ostatnich dniach makrelę, tuńczyka, pierogi z mięsem i wszystko ok, bez zmian ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuski ;) Mały wykąpany ,pojedzony i śpi od 20 ładnie, obudzi się około 23.30 potem przesypia do 4 rano i juz nie śpi i muszę z nim juz od świtu siedzieć,próbowałam kąpać pózniej i go oszukać co do godzin ale guzik dało dalej sie o 4 budzi i juz nie spi ;( Oliwka masz rację co do karmienia,że nie ma co robić sobie wyrzutów sumienia,poprostu nie miałam pokarmu,grunt ze maluszek zdrowo rosnie. Miokołajek skończył 6 tyg we wtorek i zrobił sie marudny wieczorami a w dzień też płacze i chce na ręce ,dobrze ze mąż coś pomoze bo sama nie dałąbym rady i podziwiam bardzo te mamy które mają jeszcze oprócz niemowlaka -dzieci,jak to ogarnąć ,naprawdę wielki szacunek.Wyczytałam ok 6 tygodnia maluchy przechodza skok rozwojowy i taka płaczliwość moze potrać nawet dwa tygodnie ;( Co do szczepionek to u nas są za darmo na pneumo i rota -zapisałam małego. Dziewczynki chciałam zapytać kiedy mozna po cesarce zacząć przytulanie z mężem ;)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Dziewczyny które podajecie dziecku debridat .......Julia dostaje go od poniedziałku weczora 2 razy dnia po 2.5ml i dzisiaj dopiero pojawił się efekt czyli Julka sama wypróżniła się zdecydowanie mniej pręży się przy jedzenu. Podaje jej dużo herbaty koperkowej i odrobine wody na czczo- coś pomogło na szczęście tzn zobaczymy co ile będzie robić może częściej:D Mamy które karmią mm...ile wasze pociechy zjadają mieszanki na 1 posiłek??Moja ma 7 tygodni i zjada 120, 150ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie skończyłam prasowanie :) U mnie już wszyscy śpią (prócz męża bo ten jeszcze coś tam pracuje sobie) Jeśli chodzi o czapeczkę to ja nie zakładam. Upały u nas byly straszne i praktycznie bez wiatru więc nie widzialam większego sensu w czapeczce. Jak musiałam ją wziąć na ostre slońce to jej wkładałam kapelusik taki cieniutki, a tak to caly czas jest bez. Jeśli chodzi o chustę to opanowalam dwa wiązania, obydwa pionowe bo o poziomym Lola nie chce nawet slyszeć :D 1. http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/Jak_wiazac_chuste_elastyczna 2. http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/Kieszonka_instrukcja I jak dla nas "kieszonka" jest super i głównie jej używamy :) Dobrej nocki mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania Lolka zjada ostatnio po 80 max 100 ml :-o ciekawe ile przybierze na wadze bo się z niej zrobil tadek niejadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka87 mój synek zjada tyle samo 120-150 ml częściej niz co 3 godziny ,pytałam lekarki czy go nie przekarmię ,powiedziała zeby dawac dziecku jeść tak często jak chce ,do 3 mca zycia powinno się jedzenie samo unormować,a synek je co 1,5-2 godziny w nocy ma dłuższą przerwę 4-5 godzinną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mamo - to ile Wy dajecie tej Bio Gaji Karolci? ja daję 5 kropel dziennie, więc starczy na trochę... Co prawda poprawy jeszcze nie widzę, ale może z czasem... Zastanawiam się czy to faworyzowanie strony może mieć związek z tym, że zawsze odbijam małą na tym samym ramieniu. Ale ja nie umien na tym drugim, chyba coś mnie nie pilnowali jak byłam mała i nie mam takiej samej sprawności na obie strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mamo-nigdy jakoś szczególnie nie int.mnie chusty ale te wiązania które pokazałaś-są moim zdaniem super-i chyba sama zainwestuję w taką szmatkę-jak myslisz chusta nadaje sie by wyjsc np z malcem i ze starszym do piaskownicy???ogólnie na spacer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka, my zaczelismy juz pod koniec drugiego tygodnia, szybko ale bardzo nam to było potrzebne, nic mi nie było... kwestia tego na ile sie czujesz, ja prawie nie mialam plamienia wiec moglam sobie pozwolić szybciej. Ale mi dobrze teraz - siostra z mamą są od wtorku, mame mam do pogadania a siostra mi sprząta mieszkanie, chociaz ją gonie zeby tyle nie robiła. Kurcze... juz mam porobione wszystko co zaniedbalam pod koniec ciązy i przez dziecko... i obiady mi gotują a jak mała dłuzej marudzi to moge im oddac na chwile. To jest niesamowity komfort psychiczny, zwłaszcza że Łukasza jak zwykle widuje tylko wieczorami. Też bylismy na usg bioderek. Wyszło dobrze. Wg mojego lekarza dziecko ma cały czas spac na brzuchu, w dzien pod okiem moim a w nocy mam spac z nia na brzuchu. u mnie sie tak nie da, ale rano godzinke lub dwie tak dosypiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj mala beczy i ja becze:((( kolki nie ma ale co chwile chce cycka a ja nawet nie mam jak zjesc, piersi prawie puste, mala zwymiotowala.... no wlasnie nie ma sie co nade mna uzalac....MALWISKA25, wiosenna mamo szacunek, zdradzcie secret jak sobie radzicie. ZEW w sumie moglabym olac dom, ale wtedy zle bym sie w nim czula, nie potrafie odnalesc sie w balaganie:( do tego sprawy papierkowe firmy na glowie, co chwile dzwoni telefon. Mi chusta przyjdzie za tydzien razem z moja mama:) moze to mi uratuje zycie.... teraz w koncu Nikola usnela...biedactwo, zjadlam kolacje, musze wyprasowac jej ubranka i zrobic te zakupy allegrowe. Pogadalam z moim M, jak mnie dzis zobaczyl to sie przestraszyl bo oczy przekrwione, rozneglizowana do polowy( po co sie ubierac jak mala co chwile wola o cyca), to chyba do niego doszlo. Wiadomo sa czasem dni kiedy dziecko ladnie przesypia caly dzien, wtedy moge odetchnac, ale sa tez i te gorsze kiedy bede potrzebowala jego pomocy. Dzisiaj to z tego wszystkiego rozbilam lampke nocna, wdepnelam w szklo-musze sie troche wyciszyc bo inaczej dziecko tez bedzie sfrustrowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ditta ja daje ciut więcej na łyżeczkę bo mała nie wypije wszystkiego a chce żeby choć te 5 kropelek połknęła. Zobaczysz ze to mega mało wydajne niestety :( Wydaje się ze jeszcze jest bo buteleczka ciężka a tam się zrobi pusto i lipa :( Malwiśka na takie wyjścia jest super. Ja malą do tego wklądam a mlodych biorę za ręce i idziemy :D (dziś byliśmy w bibliotece wypozyczyć nowe ksiazki do czytania przed snem) Z wozkiem bym się nie wybrala bo bym nie miala jak 2 trzymac a u nas nie ma chodnika. Lolcia wlaśnie wypila coś tam z piersi (całe 10 minut jej się chciało durdać a potem zrobiła łeeeeeeeeeee i zażądała butelki) :D Ale i tak sukces :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka przede wszystkim sila spokoju. Od płaczu się nie umiera! Więc jak sobie mala trochę poplacze a ty w tym czasie zjesz kanapkę to na prawde swiat się nie zawali! Nie stresuj się i nie placz razem z nią bo to nic nie daje. Jest teraz ciezko ale dni tak szybko mijają, ona caly czas rośnie. Jeszcze troszkę i już zacznie rozumieć co do niej mówwisz, reagować i będzie dużo łatwiej. A co do posprzatanego domu to cię rozumiem. Ja mam świra. Jak mi coś krzywo stoi to aż mnie trzepie zeby tylko podejsć i to poprawić :D Na szczęscie, tak jak pisalam, to czego mi się nie uda zrobić w dzień robimy z męzem jak maluchy zasną i jest względnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie do wiary! Wiosenna mamo - Ty masz jeszcze czas na książki?!? Jak Ty to robisz? :)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×