Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

dziekuje wiosenna mamo:) za tydzien przyjezdzaja moi rodzice, okna mam znow do mycia, firnaki do zmiany....mam nadzieje ze trafie na dzien kiedy moja kruszyna bedzie miala dobry biorytm:) nic ide spac. kochane mam jeszcze pytanko, znow odnosnie podgrzewacza( jak bede miala wieksza laktacje to bede odciagala swoj pokarm) jakis polecacie, mam butelki TT. odnosnie specyfikow na te prezenia i gazy- zapisalam sobie nazwy-zobaczymy, jak na mala nie podziala to moze na mnie tak:) i tak borykam sie jeszcze z hemoroidami, jest lepiej niz bylo ale jeszcze sie pojawiaja, ale najbardziej martwia mnie moja dziasla:( w ciazy krwawily a teraz widze przy szyjkach czerwone ubytki:((( mam nadzieje ze to nie parodontoza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ditta dla maluchów :D Ja już na ksiażki nie mam siły :D W ciąży coś tam poczytałam i na razie musi wystarczyć, aż się nam życie unormuje albo dobe ktoś oficjalnie wydluży :D (a czytać uwielbiammm) Ale czytam codziennie przed snem robakom moim książki i jak idziemy do biblioteki to każde z nas sobie szuka to na co ma ochotę. Najstarsza o psach i krolewnach, albo Martynki, synek krecik, wilk i zajac albo bolek i lolek, a ja wyszukuje moje "perełki" jak mary poppins, muminki, plastusiowy pamiętnik itd. Taki bonusik macierzyństwa ze można wrócić do dzieciństwa choć na chwilę :D Ok zbieram się do łóżka bo mnie tu ranek zastanie :D Dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mamo ja uzywam tego wiazania ktore podalas jako nr 1. Mozna się przy nim nachylac bez obawy o glowke, bo gorna czescia chusty przykrywam też glowke. A Ty jak robisz? Czy zakladasz glowke za chuste czy przytrzymujesz reka? Nie wiem czy też nie bede chodzila na spacery w chuscie bo wozek przy mojej malej się nie sprawdza, polowe czasu musze niesc ja na rekach. Co do bioderek to te 2 wiazania sa ok, natomiast takie, w ktorym dziecko lezy poprzecznie moze szkodzic na bioderka. Pytalam pediatry i nie ma limitu czasu dla chust. Jest za to limit na lezaczek czy fotelik - nie wiecej niż 1,5 h dziennie, żeby dziecku nie zepsuc kregoslupa (chodzi o dyskopatie, ktore ujawnia się często dopiero w doroslym zyciu). Co do preferowanej strony, to lepiej sprawdzic u pediatry czy to tylko preferencja czy nie nadmierne napiecie miesniowe. Mi lekarka kazala prostowac glowke i mam też cwiczonka na plecki, bo moja mala troche wygina się w luk. Jeśli chcialaby kiedys zostac tancerka czy sportowcem trzeba to wyprostowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka, pamietaj że istnieje cos takiego jak depresja poporodowa. Hormony szaleja i kazda z nas czasem ma ochote rzucic wszystko i krzyczec w glos z bezsilnosci. Na pewno przyda Ci się pomoc. Ja też cierpie na natrectwa porzadkowe, ale staram się to czasem opanowac. Przeciez niebo mi nie spadnie na glowe jak bede miala troche balaganu. Tym bardziej że wg otoczenia to i tak sterylne warunki. Ja potrafie się swietnie wyciszyc przez spacerki. Pewnie masz wokół siebie piekne otoczenie. (Kiedys się wybiore na Lofoty na nurkowanie, podobno jest super) Wyjdz na dlugi spacer, zostaw dom. Przyjrzyj się przyrodzie, to potrafi wyciszyc. Jak mala bedzie plakac na spacerze usiadz gdzies wygodnie i nakarm tam. Ja uwielbiam takie karmienie na lonie przyrody, jak jestem z dzieckiem sama a wokół las albo gory. To daje duza energie. Czasem sobie wyobrazam jak wygladacie, ciekawa jestem jak mialyby się moje wyobrazenia do rzeczywistosci. Moze dojrzeje do poproszenia o haslo do galerii. Dotychczas tego nie robilam w ramach ochrony prywatnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zew -> co myślisz o brokułach w niewielkiej ilości? próbowałaś? może lepiej najpierw spróbować z fasolką szparagową ? Dziewczyny jakich rozmiarów pieluch używacie i przy jakiej wadze? jakie są przesłanki do zmiany rozmiaru na większy? Ala waży 4300 kg i używam rozm. 2 tj. 3-6 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.... i tak jeszcze z ciekawości, w jakich godzinach wychodzicie z maluszkami na dwór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Zew ja chętnie bym zobaczyla jak wyglądasz. :) Mam swoje wyobrażenia co do Twojej osoby. Jeśli chodzi o to jak małą nosze to to wygląda tak: http://www.voila.pl/417/50z1f/?1 http://www.voila.pl/428/ah0ap/?1 ona sobie tak śpi. Dziś od rana już siedzi zachustowana, ale wydaje mi się dziś wyjątkowo niespokojna. Kręci się, napina, wydaje z siebie jakieś pojękiwania. Moze to brzuszek, a moze pogoda bo coś się popsuła niestety (a planowaliśmy dziś wyjście do ZOO i chyba lipa) Dziś znów udalo mi się ją przystawic tak na 15 minut, potem co prawda zjadla 100 z butli ale zawsze coś tam sobie wypiła :) Jeśli chodzi o pieluszki to my używany 2. Kupiłam 3 na próbę ale są jeszcze ciut za duże. Mała będzie miała tak okolo 5 kg. Myślę, ze większy rozmiar to wtedy kiedy: 1 dziecko przesikuje pieluchy 2 ma bardzo odgniecione gumki na nóżkach 3. Rzepy nie mogą z łatwością objąć brzuszka 4. Wszystko wyplywa tyłem bo pielucha jest za krótka A na dwór to jak bylo ladnie wychodziliśmy tak kolo 9 rano i zbieraliśmy się około 18-20 w zależności od tego czy byla pora kąpania czy dzień brudasa (dermatolog mi kazała myć malą co 2-3 dni nie częściej. Myje co dwa, co trzy to już trochę przesada, poza tym i tak ją non stop przecieram mokrymi wacikami bo jak jej się ulewa i leci pod szyjkę to by się tam zrobiły odparzenia, ale do wanny wkladam co 2 dzień). W zasadzie spała sobie na podwórku przez caly dzień (w poludnie w cieniu za domem), a jak jej się odwidzialo spanie w wózku i ją nosze no to chodze dom-pole. Dziś też już bylyśmy pieski nakarmić i Robaczkom piaskownice otworzyć. Jak wychodze na dwór to jej zakldam kapelutek na głowę i tyle. Nic więcej jej nie ubieram. Jak wracam do domu to kapelusik ściągam. Mam dziś dzień lenia :D Mąz pojechał tylko na 3 godz do firmy i za niedlugo wróci, obiad z wczoraj, posprzątałam sobie rano, poprane, poprasowane. Nuda normlanie :D:D A jutro jak dobrze pojdzie bedziemy mieli bardzo milych gości :) Odwiedzi nas kuzyneczka Loli, która jest o całe 2 dni od niej mlodsza. Widzialam ją 3 tygodnie temu ostatnio i jestem bardzo ciekawa jak sie zmieniła i jak bardzo urosła :) Milego dnia mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym sprobowala już brokul, mala ilosc. Wychodze od 10 do 12 i jak się uda to jeszcze 17-19. Jak się bedzie robilo cieplej to chcę przesunac poranny spacer na 8.30, 9, żeby wracac do domu przed upalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Jak kładziecie Malucha na brzuszku, to z nóżkami wyprostowanymi czy w pozycji na żabkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po wizycie u ortopedy i nienajlepszym usg bioderek mamy zalecenie kłaść na żabę. Żaba ma być m.n. 8h dziennie. czyli w chuście (pozycja 1 z tego co pokazywała wiosenna mama w linkach), nosimy na żabę, jemy z nóżka w górze, żaba na dobre zagoscila w naszym zyciu :) Ale z tego co pamiętam to w sr mówiono, że ta pozycja jest ogólnie dobra dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w piątek 13-tego:) mikołajka -kładę małą na tzw żółwika z podkurczonymi nóżkami raczki koło głowy,to bardzo dobra pozycja zwłascza dla bioderek. jesli chodzi o spacerowanie to zalezy od młodej.zwykle jadę jak ją nakarmię,w godzinach południowych,poranek mam zarezerwowany na porządki domowe,trochę koło siebie jakieś pranie itp.potem spacer,mała zasypia a ja faktycznie się odstresowuje i wyciszam.po powrocie do domu mała jeszcze śpi więc sobie poprasuje,coś ugotuje na następny dzień,potem wraca tatus i spędza czas z mała i ze mną: )ok 22 tata kąpie Weronikę,butla i spac:)i niestety tylko do 3 rano,potem już jej się nie chce spać i tu jest problem bo domaga się towarzystwa.zasypia ok 7-8 rano kiedy wstaje i dzięki temu mogę sobie wszystko w domu porobić. ja po wizycie i u gina i u pediatry.wszystko ładnie mi się goi więc chyba zacznę ćwiczyć,mogę iść na solarium tylko bliznę mam zasłonić,za 2 tyg wynik cytologii i zobaczymy co dalej. mała przybrała 700gram czyli w sam raz,wszystko z nią ok,za 2 tyg szczepienie zdecydowałam sie na 6w1 za 190 zł.wg pediatry najbardziej zasadne jest szczepienie na meningokoki,powodujące nawet sepsę,rota można darowac bo wywołują tylko biegunkę której żadne dziecko nie uniknie.stwiedziła że skoro mała nie idzie do żłobka ani nie ma rodzeństwa od którego mogła by się zarazić to szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZEW u mnie jak narazie jeszcze za zimno zeby mala karmic na spacerku, moze jej by nie zaszkodzilo ale nie chce przeziebic piersi, teraz mi spi, noc tez fajna, przespana. Moj facet poszedl pozniej do pracy zebym mogla sie spokojnie wykapac, zjesc- bo jak powiedzial "jak sie krowa trawy nie naje do mleka nie da" :P dzisiaj np. jest slonce, grad, deszcz, znow slonce:( pogoda w kratke. w ten weekend odpuszcze sobie gruntowne sprzatanie, odloze je na dzien przed przyjazdem rodzinki, po co mam 2 razy sie rozgrzebywac ze wszystkim. dzwonila do mnie polozna, ktora prowadzila mi ciaze. Powiedzialm jej ze Nikola w godzinach popludniowych robi mi sceny, niby chce piers, a zaraz potem ja szarpie denerwuje sie, znow chce cyca, a mleko idzie, wiecdoradzila mi ze byc moze pokarm nie leci tak szybko jakby mala chciala, i ze jak pojde do lekarza to przepisze mi specjalny spray do nosa( z hormonami) ktory mam dawkowac sobie 5 min przed karmieniem, jest to zupelnie nie szkodliwe dla obu stron a mleko zaczyna leciec szybciej:)))) Poza tym dodala ze to jest ten okres "skoku rozwojowego" i mam dawac piers na zadanie, mala tym nie przekarmie, i zebym sie nie denerwowala, niech sobie mala poplacze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka fajny ten pomysl z hormonami :-) kiedy sciagalam pokarm w pracy dla synka to jak mi nie chcial pokarm leciec, to staralam sobie go wyobrazac i myslec o nim, to wtedy często dopiero czulam naplyw pokarmu. No i nie chcę się wtracac, ale czy pomyslalas o tym, żeby to rodzicow poprosic o pomoc przy porzadkach, zamiast robic je na ich przyjazd? Wtedy bedziesz miala pomoc albo do umycia tych okien albo do potrzymania malej, jak Ty bedziesz myla. Mozesz teraz ogarnac rynek, a generalne porzadki przelozyc na ich wizyte. Przeciez rodzice wiedza, że jestes po porodzie i pewnie nie oczekuja sterylnej czystosci, a chetnie Ci pomoga zamiast się tylko goscic. Nie musisz być idealna na ich przyjazd. No chyba że musisz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZEW w sumie i moglabym tak zrobic, albo od poniedzialku powolutku po troszku zaczac te porzadki, lub przygotowac wszystko do porzadkow-PLAN, wypiore wczesniej nowe zaslony i wyprasuje zeby tylko powiesic...dam rade :) kazalam kupic mamie ta bio gaje:) moze wreszcie moja sie odgazuje, nie jem nic wzdymajacego, uwazam na diete, dzisiaj dalam jej espumisanku i jakby lepiej od rana ma juz 2 drzemke:) rodzice przylatuja w czwarte,k w piatek to tez bedzie taki dzien szalony, w sobote jada na Fiordy(niespodzianka), ale zostaje przyszly tesciu wiec go wysle z mala na spacer jak pogoda i jej charakterek pozwoli, a ja pojade na miasto. Jak to jest z tym solarium???? Jest z niej taka spryciula ze nic tylko z wtulona w mame potrafi zasnac, strasznie to rozczulajace, probowalam ja dzisiaj wlozyc na zasadach artykulu ktory wkleila jedna z dziewczyn ale srednio mi to wyszlo ale na jednej probie napewno sie nie skonczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ma któraś z Was chustę Natibaby tkaną? Zew jaką ty masz? Strasznie mi się te Natibaby podobają i mogę sobie taką zakupić z okazji dnia matki połączonego z dniem dziecka ( nasz wspólny z Lolcią prezent) I chciałam spytać czy któraś z Was taką ma i czy jest zadowolona. Nie wiem na którą się zdecydować bo wszystkie są cudne. Najbardziej mi się podobają: cypr Namib brezo i colorado http://allegro.pl/nati-najwyzej-oceniana-polska-chusta-m-i1596467882.html A Wy którą byście wybrały dla dziewczynki? (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mma niemiecka firmy girasol, ale wyglada tak samo. Dostalam ja w prezencie 3 lata temu wiec nie wiem ile kosztowala. Mnie się z (woich propozycji podoba najbardziel colorado, taka wesola kompozycja. I pasuje i do chlopca i dziewczynki. Fajny bobas z Twojej Karolki i jakie ma dlugie wloski !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenna mamo....
colorado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie colorado taka radosna się wydaje, a w końcu lato przed nami. Więc się na nią decydujemy. Dzięki za odpowiedzi. Moja Lolcia została włożona do kołyski i robię wielkie odliczanie kiedy zacznie się wkurzać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
judyta alaska mi sie taka ciemna wydaje, ale w sumie nie wiem bo nie jest pokazana jak wygląda z dzieckiem w środku a tak to ciężko ocenić. A ta fioletowa fajna i też mi się bardzo podoba, ale chyba na wakacje lepiej taką słoneczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mamo mi podobaja sie turkusy:) cypr, sycylia judyta tez wlasnie skojarzylam ze to moze byc oksytocyna:) zobaczymy....mala zalicza mi 3 drzemke:))) ohhhho chyba sie przeliczylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jakich porach kąpiecie dzieciaki ? Kąpałam o 19, podczas upałów przesunęło się nam na 20.00-20.30 bo spacer po południu robiliśmy później... kąpię codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wiosenna mamo rozkręciłaś się z chustą.... ja czekam na te dwie które mam dostać... będą w poniedziałek... ale cały czas mnie korcił zakup...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się strasznie podobają te co któraś z was tu wkleiła te Tuli http://allegro.pl/chusta-elastyczna-tuli-design-nowosc-kolory-lodz-i1598473375.html Ale elastyczną mam, a chciałabym teraz zobaczyć jak z tkaną. No i moja się należała w kołysce. Znów wylądowała w chuście i sobie śpi. Ja kąpie tak kolo 18-19 żeby mieć jeszcze siły wykąpać starszaki a im później tym bardziej opadam z sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas była kiepska noc, mala po stwierdzeniu skazyvbiałkowej dostała mleko bebilon pepti i tu zaczęły sie problemy, straszny płacz ból brzuszka i wymioty zjedzonego mleka , po 1,5 dnia takich wyczynów próbujemy bebilon ha i jak na razie oki tylko mala nie może zrobić kupki:(:( poradźcie co mogę zrobić? czym ja wspomóc??????????? no i bebilon pepti kosztuje 11 zl a ha 33:(:(:( za 400 gram nie myślcie sobie ze jestem sknerą ale różnica jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mamo a on jest na receptę?i i jesli tak to jaka cena?będę musiała porozmawiać z lekarka na ten temat bo wydatek miesięczny rzędu 400-500 zl na samo mleko to dużo dla mnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×