Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klepsydra90

czy długo czekałyście na kolejną ciążę po poronieniu

Polecane posty

Gość nika87
Ewelinko ja tez nie dostalam zadnych badan do zrobienia.na wlasna reke zrobilam tylko toksoplazme ale niewiem czy cos wiecej trzeba.ja nic wiecej nie robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badań jest mnóstwo,ale nie wiem czy to zalezy od lekarza czy da skierowanie czy jak?bo ja akurat zmieniłam lekarza,bo nie potrafiłam zajść w ciążę i on zaczął od początku,czyli od badań!żeby też wiedzieć dlaczego doszło do poronienia i czy z hormonami wszystko ok.Wyniki mam dobre,więc te co odpowiadają za poronienie też,widocznie mój zarodek był za słaby!Mam jedynie podwyższone LH co świadczy o PCO,do tego dochodziły wcześniej cykle bezowulacyjne,bardzo długie nawet ponad 50dni itp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po zastrzyku,teraz czekać na ból jajnika i jutro rano do dzieła!Zastanawiam się,dlaczego lekarz każe nam współżyć dopiero jak pęcherzyk pęknie?Wydaje mi się,ze może byłoby lepiej kochać się przed zastrzykiem,albo zaraz po nim,że zanim pęcherzyk pęknie żeby plemniki już "czekały" w gotowości!Ciekawe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika87
Nadziejko bardzo ci wspolczuje.to chyba nie jest mile?zeby sie chociaz udalo.....Ewelina ja sie pytalam lekarki to powiedziala ze po pierwszym poronieniu nie robi sie jakis szczegolnych badan, dopiero po 3.u mnie jest tez inna sytuacja bo ja mam juz corke i mialam super ciaze i nic mi nie bylo.no oprocz cukrzycy ciazowej ale to juz byla moja wina.ja widocznie mialam za slaby plod, obwiniam sie ze to moze przez cesarke po pierwsza mialam cesaRKE I MOZE ZA KROTKI ODSTEP CZASU.SAMA NIEWIEM ALE TE HORMONY ITP POWINNAM MIEC W PORZADKU,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika,tak to nie jest nic miłego,ostatnio tak bolało,że nawet ruszyć się minimalnie nie mogłam,bo zemby z bólu zaciskałam,ale wytrzymam,jestem na to przygotowana:)Narazie nic nie boli,czekam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika87
Nadziejo ale co Cie tak boli?ten zastrzyk?czy pęcherzyk jak pęka?bardzo ci wspolczuje ale dasz rade.i uda sie w koncu:) trzymam goraco kciuki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki :) łooo matko ale byłam dzisiaj zabiegana nawet nie miałam czasu do Was napisać ;) tak więc odebrałam wypis nic ciekawego na nim nie ma... wyniki badań morfologii glukozy b-hcg, potas, sód, HBsAG negative i WR-RPR ujemny... ( nie wiem co to sa te ostatnie dwa badania i nie wiem czyto dobrze że są ujemne... reszta generalnie w porzadku glukoza troche ponad norme ale to chyba nie ma znaczenia bo robili mi ja zaraz po poronieniu a niedługo przed tym jadłam banana.... i tak dziwnie mi napisali rozpoznanie .. PORONIENIE NIEKOMPLETNE nie wiem ocb? i oczywiście za 2 tyg po odbiór badań hist. i na kontrol.... tyle wiem nadal jestem zielona zapytam mojej doktór co z tymi badaniami jak przyjde na kontrol... Nadziejko trzymam kciuki :) wiesz mój mąż mówi że z rana jest zawsze lepiej bo że nibyjest wypoczety i ma lepsze nasienie :) ale to jest tylko jego teoria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa kurde jeżeli chodzi o toksoplazmoze to może i ja powinnam ja zrobic bo mam w domu kota..... yyy nie wiem jak okaże sie że pasozyt jeden jakieś zarazy na mnie przeniósł to go normalnie na zbity pysk wyjeb*... z domu...!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika87
no tokspolazme mozesz zrobic to kosztuje okolo 50zl.nie zaszkodzi ci a bedziesz miec pewnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Nika wiesz moze lepiej je zrobie bo przezorny zawsze ubezpieczony.... nareszcie zmniejszyło mi sie krwawienie wiec mam nadzieje zę niedługo ustąpi ... chyba zę ustąpi i się nawróci... moja mama tak mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika87
dziewczyny jak myslicie czy tabletki jakie bierze partner w trakcie zaplodnienia maja jakies znaczenie?lekarka mi powiedziala ze nie ze mialy by znaczenie jak kobieta jej bierze.a wy jak myslicie? chodzi mi o przeciwzapalne i przeciwbolowe dosyc silne.zastanawiam sie czy mogly one miec wplyw na plemniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawać śpiochy!!!Pobódka!!!! Ewelina ciekawa teoria,w sumie kto rano popieprzy,ten ma dzień lepszy,ale ja wiem czy to prawda:)? Nika zastrzyk nie boli,ale potem boli jajnik jak jest owulacja,jak przestaje boleć,oznacza,że pęcherzyk pęknął! Wczoraj tylko delikatnie mnie ten jajnik bolał,a dziś nie boli w ogóle,ciekawe,czy pęcherzyk pęknie! Wiecie co?Wkórzyłam się.Zacznę od tego,że nasi rodzice nic nie wiedzą,że się leczymy,tzn.może się domyślają,ale my nic nie mówimy.mojego M babcia jest po bajpasach i leży w klinice,bardzo blisko naszej kliniki,do której jedziemy,dosłownie dzilą je bodajże 2ulice!No i dzisiaj akurat babcia wychodzi ze szpitala i trzeba po nią jechać.Teściowie chcieli,żeby mój z nimi pojechał,ale powiedział,że nie może!Najgorsze jest to,że oni mają tam jechać mniej więcej o tej samej godzinie co my!Ale to się złożyło!!!Mój wczoraj ze swoim bratem rozmawiał i powiedział mu,że my tam jedziemy,bo mamy sprawę do załatwienia,ale nie chcemy,żeby rodzice wiedzieli!Szwagier nie pytał po co ani nic.Ma nam dać znać o której oni jadą,żebyśmy w tym samym czasie nie wyjechali i się na drodze nie spotkali,bo lipa będzie!Kurde,ale jestem zła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Nadziejko dopiero wstałam :) a ty cwaniaku od 5 rano nie spisz i budzisz nas wszystkie :) To rzeczywiscie lipa lepiej żeby Was nie widzieli bo zaraz będzie 100 pytań a co? a jak? a dlaczego? itp. może jakos wam sie uda trzymam kciuki :) mój M juz sie trzęsie bo ustaje mi krwawienie :) ale ja jestem twarda i każe mu czekać ... nie wiem jak długo sama wytrzymam :) Idę dziesiaj do siostry zobaczyć tą malutka trochę się boję ale może jak tak się napatrzę to i mi sie szybko dzidzia przytrafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ewelina nie śpię,bo już z rana musieliśmy ciężko pracować,oby ta praca przyniosła korzyści!!!Wolałabym,żeby się nie spotkać z teściami,kurde no jak pech to pech!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz kto rano wstaje temu Pan Bóg daje :) a skoro jestes pracowita dziewczyna i juz od 5 rano ciężko pracujesz to napewno starania zostana nagrodzone :) trzymam za Was kciuki teście jak to teście niestety ja tak mam że jak nie chcę ich spotkać zawsze sie gdzieś napatoczą :) ale może wam się uda schowacie się gdzieś w krzaczkach :) jestem zadowolona bo dzisiaj mija 6 dzień od zabiegu a tu czyściutko :) mam nadzieje że tak zostanie .... jeszcze wszystko mi sie ułozyło bo za 2-3 tyg wyniki hist tak też powinnam spodziewać się @ więc zostaje mi tylko wizyta i mozna zacząć starania.... nie wiem czy to nie bedzie za wcześnie niby będzie miesiąc... fizycznie czuję się dobrze psychicznie dużoooo lepiej posłuchałam doktor i nie chę o tym myslec bo mi sie ta blokada pierdzielona włączy a u mnie o nia nie trudno bo jestem przezywaczka i panikara :) ide dzisiaj do siostry zobaczyć małego szkrabka :) może jak sie tak napatrzę to i mi sie dzidzia szybko przytrafi :) mam taka nadzieje mój M juz sie trzesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika87
hej dziewczyny widze jakie z was ranne ptaszki hehe.nadziejko ciesz sie ze nie mieszkacie z tesciami.Ewelina a ty nie chcesz jestes poczekac nim macica sie zregeneruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika87
ale tu ciszaaaaa rany.ewelina pewnie oglada bobaska.jak tam nadziejko po wizycie w klinice? jak by sie wam udalo to kiedy bedzie cos wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak Nika oglądałam Bobaska niedawno wróciłam... i obowiazki pranie , naczynia ... na szczęście Jacuś ( mój M) przywiózł obiad od teściowej:) jejku nie powinno sie tak mówić ale cholernie jej zazdroszczę śliczniutka ta jej Natalka :) na samym początku to odezwać się nie mogłam bo miałam taka gulę w gardle że powstrzymywałam się żeby się nie poryczec... ale jak mi dała tą maleńką na ręce troszkę mi się łezka w oku zakręciła ale zaraz sobie pomyślałam że może niedługo ja bedę swoja taka kruszynkę tuliła do piersi..... eh a wracając do Twojego pytania to tak chce poczekać żeby wszystko sie zagoiło ale nawet nie wiecie jak bym już chciała spróbować... jestem w goracej wodzie kompana a mój M mówi że taka księzniczka że mnie jak cos chcę to musze dostać :) ale to pewnie z racji tego że jestem najmłodsza w domu :) i nawet nie wiecie jak się cieszę że juz mi to paskudztwo nie leci :) yyy swoją droga nie weim czy to nie za szybko jutro minie tydzien od zabiegu.... a co tam u WAS ... Nadziejko schowałaś się przed teściami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika87
ja cie Ewelina rozumiem tez tak po zabiegu chcialam juz najszybciej zajsc w ciaze.ale juz w marcu pelna para zabieramy sie do roboty bo teraz w lutym to tez kochalismy sie bez zabezpieczenia ale w plodne akurat nie-no pod koniec raczej nic z tego nie wyszlo.napewno musialo ci byc ciezko tym bardziej ze jestes na swiezo.ja tez w miare spokojnie psychicznie to znioslam.mam nadzieje ze za niedlugo sie nam uda.no lepiej poczekac te 2 cykle chociaz zeby nie miec potem do siebie pretensji jakby co....czytalam na ktoryms forum o dziewczynie co poronila i lekarka kazala jej czekac pol roku a ona po 5 mies zaszla w ciaze i znow poronila i ta sama lekarka jej powiedziala ze jakby poczekala 6 mies to by nie poronila.ale wedlug mnie to nie jest akurat tego wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju sama już nie wiem co o tym myśleć .... jak wszystko pójdzie dobrze dostane okresu odbiore badanie hist i pójdę do lekarza tak jak mi wypada czyli za 3 tyg to minie miesiąc od zabiegu ... wiem że to jest wcześnie ale w sumie wolę odrazu spróbować (jeśli oczywiście wszystko bedzie w porządku) bo im dłużej bedę czekała tym bardziej bedę rozmyslała czy moge zajść w ciaże, czy szybko mi sie to uda itp.... i boję sie że wtedy od tego mojego myslenia może mi sie załączyc ta piepszona blokada .... że im dłużej bedę czekała tym bardziej będe pełna obaw czy mi sie uda, czy zajde w ciaże.... nie wiem czy dobrze myślę .... ale znając sama siebie wydaje mi sie ze to będzie dla mnie lepsze... jeżeli nie uda mi sie odrazu wiadomo że jakieś rozczarownie bedzie ale będę wiedziała że próbowałam .... i bede probować dalej ... nie wiem pomóżcie co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze moja gin też zalecała mi czekać te 6 tyg ale nie wspominała o możliwości kolejnego poronienia tylko o mozliwości wystąpienia zakażenia tyle że nie u mnie tylko że jest takie ryzyko i że ogólnie lepiej odczekac.... a jeśli następuje poronienie to najczęściej powód jest jeden pacjętka jest źle nastawina na kolejną ciąże bądz jeszcze nie doszła do pełnej formy psychicznej .... no i dlatego warto czekać te 6tyg..... że to jest taki ogół tak jakby takie statystyki a pewnie połowa robi jak uważa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ewelina u mnie już 2tyg.po zabiegu fizycznie wszystko było ok! Wczoraj miałam robiony test PCT i wyszedł negatywny.Mam za mało śluzu i jest za gęsty,więc plemniki się nie ruszają:(Pęcherzyk pęknął,ale śluz jest do dupy!I teraz tak:w środę jadę na wymaz z szyjki macicy żeby sprawdzić,czy nie ma bakterii lub chlamydii.jeśli się okaże,że są bakterie,to lekami je wyleczą,a jeśli wynik będzie ok.to zostaje nam inseminacja:(:(:(Lekarz mi powiedział dopiero po zrobieniu testu,że on daję tylko50%wiarygodności!No ale cóż.Powiedział,że miał wiele par,które wynik testu miały negatywny,a i tak w ciążę zaszły,ale to by było zbyt pęknę,zeby mogło być prawdziwe w naszym przypadku:(Po @mam mieć robione hsg!Narazie mam brać luteinę,chociaż nie wiem po co,skoro plemniki się nie ruszają to w ciążę nie zajdę,no bo jak?Wyszłam z gabinetu załamana,a jak przyjechaliśmy do domu,to się poryczałam,bo już nie wytrzymałam!szwagier z mamą pojechał wcześniej po babcie,więc drogę mieliśmy wolną:) Dziś mnie boli głowa od samego rana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ewelinko ja z moim mezem zaczelismy przytulanka jakis tydz po poronieniu jak juz nic nie lecialo ze mnie, wtedy myslalam ze ok i jak skonczylismy sie przytulac to znow zaczelam wtedy plamic. 13.02 minal miesiac od poronienia i nadal @ nie mam, niby dzialalismy w dni plodne ale nie jestem pewna czy owu wystapila. Dzis 38 dc przewaznie cykle mialam 31/32 ale jak bralam luteine, teraz nie wiem jaki dlugi bedzie bo nic w tym cyklu nie biore oprocz kwasu foliowego. A nic nie zapowiada by @ miala przyjsc niedlugo, zadnego bolu kregoslupa, zadnego bolu piersi, nic kompletnie nic wiec czekam. Musze umowic sie do gin. Trzymam kciukasy za nas by w koncu sie udalo szybko zafasolkowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja a probowalas moze brac olej z wiesiolka? On pomaga na poprawe sluzu ja bralam go dwa cykle i w drugim cyklu zaszlam. Tylko jego sie bierze od 1dc do owulacji wiec musialabys byc pewna mniej wiecej kiedy bedziesz miala owu i z 1- 2 dni wczesniej przestac go brac. Ja robilam testy owu teraz od nastepnego cyklu wracam do tych metod, czyli 1dc do owu wiesiolka bede brac tak gdzies od 15dc testy bede robic i jak juz bede pewna ze owu byla to bede brala luteine przez 10 dni. Ostatnio jak tak zrobilam od razu sie udalo. A dodam ze bez luteiny cykle mam nieregularne i kazdy jest innej dlugosci i wtedy to nie wiem kiedy jest owu. Nadzieja warto sprobowac wiesiolka brac nie zaszkodzi ci bo to lek ziolowy. I on pomaga rowniez na inne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam dodac ze wczesniej tez mialam dosc gesty sluz albo go wogole nie mialam po wiesiolku pojawil sie bardzo ladny plodny sluz i ciagle czulam mokro w dni plodne. Warto sprobowac bo ja na pewno wroce do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki byłam na zakupach.... i idę dzisiaj z mężem na urodziny szfagierki troche się rozerwę... Nadziejko to udało Ci się uniknąć zderzenia z teściami i bardzo dobrze :) im mniej ludzi wie tym lepiej... Katiaa85 mi dzidzisiaj minie tydz od poronienia o 19.30.... :( a jutro od zabiegu... już jestem czyściutka nie zamierzam sie jeszcze kochać poczekam do @ mniej więcej zostało mi 2,5 tyg... tez się boje ale bedę juz po wizycie kontrolnej to się wszystkiego dowiem... Wiecie co była u mnie siostra i akurat zobaczyła że pisze z wami i mówi żebym nie pisal i nie myślała bo zeświruje że po co z Wami piszę itp że jesteśmy jeszcze młodzi i będziemy mieli nie jedno dziecko.... Głupia jej sie udało szczęśliwie urodzić Mikołaja w wieku 19 lat i łatwo jej sie mówi... nie poomyslała może że mam ochotę pogadać z kimś o tym z kimś kto to przezył i mnie rozumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika87
Dokladnie Ewelina my nie jestesmy tu po to zeby sie dolowac i zadreczac ale zeby sie pocieszac.no mowia ze jezeli stan psychiczny jest oki to jest juz dobry moemnt na starania.ja tez juz tydz po poronieniu bylam w spoko formie ale czekalam 3 mies ze wzgledu na konflikt krwi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika87
hej dziewczynki!cos was nie ma pewnie zajete niedziela.milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej co tu dzisiaj taka cisza? Co u was kobietki ja nadal czekam za @ zaczely mnie lekko piersi bolec wiec kilka dni i @ powinna sie pokazac. Jak juz zacznie mnie kregoslup bolec to wiem ze @ pojawi sie w ciagu doby gora 2 dni. A jak tam u was? Jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika87
hej katia.no ja tez sike za tydz spodziewam bo raczej na 99% dostane.a po @ do roboty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×