Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Kasiulaaa ten jest superowy! my go mieliśmy jako pierwszy,ale się zapadł,myslę ,że córka się do tego przyczyniła skacząc po nim często,a po drugie to my go wzieliśmy wtedy uzywany wiec tez nie wiem ile czasu miał. Teraz mamy skórkowy,bo pasuje nam do kompletu wypoczynkowego,jest bardzo wygodny,ale jednak ten pierwszy był wygodniejszy,za to skórkowy oddycha, w lato sie człowiek nie poci. Przemysl sobie z jakiego bys chciała materiału bo to ważne,w naszym wypadku trzeba wziąc pod uwagę ,jaki materiał przy małym dziecku jest łatwiejszy w utrzymaniu czystośći ...X... świetna ta wanienka,jak zobaczyłam ten leżaczek na szelkach to sie zastanawiam czy ja podobnej wanienki nie kupiłam,bo ja ja kupiłam w ciemno,pani od której kupiłam te poduchę do karmienia zaproponowała mi ją,a ja sie zgodziłam,bo nie chciała dużych pieniedzy,więc stwierdziłam ,że najwyżej jej nie użyję. Opisała mi ją(bo rozmawiałysmy przez telefon) jako niebiesko-zieloną z leżaczkiem na szelkach,hmm ,pasuje do tej podanej przez Ciebie idealnie,ciekawe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no stylowa to pewnie ta kupilas:P kasiula- ja tez najbardziej boje sie kapieli noworodka, dlatego zastanawiam sie nad ta wanienka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa - z tą skórą to racja, wszystko można wytrzeć szmatką np: jakby się małej ulało . Może znajdę gdzieś w jasnej skórze ;) ...X... oglądałam kiedyś program chyba pytanie na śniadanie albo dzień dobry tv i tam mówili że takie małe dziecko przy kąpaniu najlepiej jak trzyma Facet bo on ma większa dłoń od nas i jemu jest lepiej złapać dziecko za plecki przy kąpaniu. Ja na szczęście mam b.długie palce u rąk często mam dłuższą dłoń od facetów, więc mam nadzieje że mi to faktycznie pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do kąpieli to są takie specjalne wkłady do wanienek z gąbki i wtedy sprawa kąpania jest prosta. Tylko jest jedno ale trzeba dbać o taką gąbkę, aby nie zbierały się na niej bakterie- czyli po każdym kąpaniu dobrze ją wysuszyć. Ja osobiście nie wyobrażam sobie, aby mąż był przy każdej kąpieli dziecka- ma różne zmiany. Co do kocyków to fajnie, że same pozytywy. Dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Nie pisałam dwa dni bo miałam kiepski humor i nie chciałam popsuć wam waszego :) Dzisiaj już rewelka. Doczekałam się mojego USG 3/4D. Z małą wszystko w jak najlepszym porządku, przepływy, organy wszystko ok. Wad i chorób brak. No i przede wszystkim to na 100% dziewczynka - mój z racji urodzin dostał taki prezencik :) Wymiary: BPD 5,43 HC 19,57 AC 17,31 Waga 463 g Stópka 3,95 Tętno 150 Powiem Wam, że uparciuch z tej mojej małej. Ani razu nie pokazała całej buźki, pipuni też nie chciała pokazywać tylko dupką cały czas się do nas wypinała. Fakt ma ją zgrabniutką - może chciała mamie na złość zrobić i pokazać jak się powinno wyglądać.(przytyłam ok 7 kg). Próbowaliśmy z lekarzem z całych sił zmusić małą do odwrócenia buźki, leżałam na lewym boku, na prawym, wstawałam, skakałam ale nic to nie dało. No cóż charakterek po mamusi :) Wrzucę zaraz kilka zdjęć na naszą pocztę :) Ogólnie miałam takie nerwy przed tym USG, że szkoda gadać. Nie mogłam sama z sobą dać sobie rady. Ale już się uspokoiłam i mogę pisać do Was na bierząco. Za chwilę zamówię też sobie te body, które tak zachwalacie i może jakiś kocyk na początek. To juz chyba najwyższa pora wziąść się za jakieś zakupki a nie tylko siebie obkupować :) Dobra, biorę się za obrabianie zdjęć i za allegro. Pozdrawiam i już piszę na bieżąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcia już na mailu w moim folderze. Nie śmiejcie się z opisów ale wysyłam je też kumpeli, która nie ma zielonego pojęcia o tym co widzi na zdjęciach :) Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwielbiam ogladac zdjecia maluchow, cudna ta Twoja malutka ada:) a jakie wygibaski robila:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No muszę przyznać, że do spokojnych nie należy :) Żałuje tylko, że nie pokazała tej buźki :( cały czas zasłaniała ją rękoma albo wtulała ja we mnie. Trudno zobaczymy po porodzie co to za cudeńko :) Mojej kumpeli mały tak fajnie pozował, że potem jak sie urodził to wyglądał prawie identycznie jak na zdjęciach. Niestety nie mogę Wam wrzucić filmu z USG bo ma ponad 4Gb i trwa 44 minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Któraś z was z BabyBjorn poczytałam trochę opinie, obejrzałam filmiki co do zakładania tego itp I się zdecydowałam na model ORIGINAL http://allegro.pl/babybjorn-nosidelko-original-czarne-i1398471549.html Na niektórych stronach Pisze że można używać od pierwszych dni dziecka, ale coś mi się to nie widzi. Swoje pytanie kieruje już do mam które mają dzieci bo zapewne bardziej się orjętują . Jak uważacie od kiedy można nosić takie dzieciątko w nosidełku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kasiula, ja pisałam o BabyBjorn. Ja używałam go tak ok. od ukończenia 1 m-ca, ale sporadycznie, potem już częściej. Mi polecała nosidełko pani z poradni laktacyjnej, i wtedy mój synek miał właśnie około miesiąca - mówiła że spokojnie mogę go żywać. Też mam model oryginal. Nosidełko jest rewelacyjne, b.szybko i łatwo się montuje - kilka kliknięć i gotowe. To duża wygoda. Ustawienie innego rozmiaru szelek dla mamy i taty to też tylko chwila. Cieszę się, że model Ci się spodobał :) Na pewno będziesz zadowolona z tego zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tula: Właśnie te nakładanie wydaje się łatwe i szybie - a to jednak też jest ważne. Tak też czuje że będę zadowolona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa właśnie wróciłam od koleżanki do której siostra przyleciała z rocznym synkiem-Maksymilianem wołanym Maksiu. Takiego cudnego dziecka juz dawno nie widziałam,taki grzeczniutki choc bardzo zywy,totalnie bezproblemowy,cały czas uśmiechniety a do tego śliczniutki. Jeśli imie ma faktycznie jakis wpływ na te cechy to ja chce Maksymiliana;) Kasiulaaa nosidełko super,ale strasznie drogie:( Ja juz dawno chciałam kupić bo miałam okazję,ale mąż był przeciwny,a teraz pyta mnie dlaczego nie kupiłam,wrr. Dziewczyny myslicie ,że nosidełko bardzo sie przydaje? Gdzie myslicie że bedziecie używać,bo ja do pierwszego dziecka nie miałam,więc się nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa kruz takie cos jest wygodne i praktyczne ale troche miejsca zajmuje http://allegro.pl/komoda-kapielowa-open-pratic-primi-sogni-wanienka-i1407555669.html, poza tym tu jest chyba mniejsza wanienka. W normalnej wannie dziecko kapie się od około 6 m.z. tzn od czasu kiedy już samodzielnie siedzi sa wtedy takie krzesełka do kapieli np. takie http://allegro.pl/krzeselko-do-kapieli-dla-maluszka-stan-b-dobry-i1393285808.html. Przewijak sztywny na łóżeczko uzywa się bardzo dlugo nawet do półtora roku o tyle wygodniejszy ze nie schylasz się np. przewijając na lozku a robiąc to kilka-kilkanascie razy na dobe to plecy czuja Mi się Maxymilian podoba. Agnes71 super ze już czujesz ruchy Ann123 dzieki kochana za informacje. Mój zakład pracy zatrudnia kilka tys osob także zawsze płatności były przez niego ale na te ostatnie 4 miesiace będzie mi placil bezpośrednio ZUS ( to wynika z przepisow i tego ze można okreslona czesc czasu chorowac a u mnie ten okres mija za 2 tyg). A wiesz może jak ten druk się nazwya/ czy jaki ma nr jest na stronie Zus-u? A z tym wygodny fotelem to świeta racja! Niewazne czy się karmi piersia czy butelka wygodne siedzisko to podstawa! JA nigdy w zyciu nie pojde do kobiety ginekologa one nawet jak wkładają palce i dusza brzuch to mowia ze proszę się nie krzywic bo to przeciez nie boli! Żaden facet tego nie powie, faceci sa bardziej delikatni moim zdaniem! Znow_mama- a gdzie ta kawiarnia? Daj adres i stronke internetowa! ( a jak nie masz jeszcze stronki to mój m Ci może zrobic bo zawodowo się tym zajmuje) Majowe szczescie ciesz się malym brzuszkiem bo przynajmniej kora Ci się nie rozciagnie, nie będziesz miala rozstępów a po porodzie szybciej wrocisz do formy! Tylko chyba troszke Malo przytyłaś. Eni_35 hello 🖐️ Emilia_83 ja mialam 5 butelek Avent 125 i 3 butelki 260 i 1 330ml. A smoczkow używałam wlasnie tych co podalas link pierwszy te drugie od pierwszych roznia się tylko designem. I owszem zwróciłam uwage kiedy będzie miał mój synus imieniny we wrzesniu :) Lorien w zadnym dziecięcym proszku się nie dopieraja do konca ciuszki niestety, ale z tego co wiem to Vizir sensitive można używać od 1 roku zycia i tylko u dzieci bez alergii Trelevinaaa tyle butelek :) bo nie będziesz z akzdym razem po uzyciu myla, tak jak nie myjesz przeciez po jednym telerzu czy sztuccu ;) Weska witaj 🖐️ wychodz z ukrycia i pisz choćby nawet sporadycznie ;) Nitka1984 Oilatum można od urodzenia! A butelki szklane ok., ważniejszy jest tu smoczek żeby był antykolkowy. Natalia256 najbardziej przydala mi się Frida. Stylowa ale czadowy ten fotel co podalas http://www.esklep.meblolux.com/pokaz_towar.php?kodtowaru=gal-rel-fotel_tv&Relax%20Fotel%20TV&Gala%20Collezione&Sklep%20Internetowy&Meble&Meblolux Mmmm az się rozmarzylam :P Kooralinkaaa- jeśli buciki to conajwyzej 1 pare i to raczej takie imitacje z materialu lub pluszowe ale skarpetko-buciki, żeby Cie nie kusily Nike i Adidasy :P .x. co do tej wanienki Fisher proce to pamiętam jak mi polozna mówiła ze zdanych wkładek, podkładek gąbczastych itp tylko zwykla prosta wanienka bo na wszystkim innym tylko się bakterie lęgną. Nic maluchom nie zerobisz, po kilku kapielach już będziecie tak wprawieni ze nic Wam nie będzie potrzebne ;) a polozna Wam pokaze jak trzymac deziecko żeby się nie wyślizgnęło. Poza tym moje kochane KĄPIEL TO ZADANIE TATUSIOW! W każdej szkole rodzenia Wam to powiedza,mój m kapie Maje od zawsze a ja w tym czasie robie mleko albo szykuje ciuszki, zawsze jest cos do zrobienia. Ada1982 gratuluje corci 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa Stylowa- Cena faktycznie wielka nie ukrywam, ale i tak wybrałam to tańsze z tej firmy maja jeszcze po 500zł , w zasadzie wybrałam to najtańsze jeśli chodzi o tą markę. Ale zależy mi też na wygodzie dziecka, i o jego kręgosłup - dlatego wolę dać więcej i być spokojna. Faceci tak mają mój też mi tak często robi, gorączki wtedy dostaje. Na pewno będę używać w sklepie Będe mogła iśc np: spokojnie na zakupki do centrum handlowego choćby po nowe ciuszki dla dzidki , i mieć wolne ręce przy tym. Nie będę musiała pchać wózka z dzieckiem miedzy regałami w sklepie odzieżowym , a czasem jest z tym ciężko. Ja biorę pod uwagę też szybki spacer z pieskiem , kiedy mojego nie będzie akurat. Wiadomo dziecka nie zostawię samego w domu, a pies siku musi zrobić. A schodzić z wózkiem na 5min to więcej roboty. A tak to jak będzie cieplutko, Dzidke do nosidełka i z pieskiem siku i szybciutko do domku ;) Na pewno przy mojej sklerozie również zapomnę czegoś ze sklepu , wtedy też szybciutko oblece osiedlowy sklep i do domku. Zapewne znajdzie się jeszcze więcej takich sytuacji ;p Mam nadzieje że się przyda i będę zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigero- dziekuje za opinie dotyczacej wanienki:) zbiore jak najwiecej opinii i sama zdecyduje sie albo na zwykla albo na ta. dziewczyny a teraz mam wazne pytanie. Bo Wy ciagle mowicie o poloznych. ja chodze caly czas do ginekologa prywatnie a to dlatego ze na kase chorych 3lata temu sie przejechalam i nie cche miec z nimi nic doczynienia chociaz z kasa bardzo ciezko to nie zaluje. No ale do sedna. jak ja chodze prywatnie to jak do mnie przyjdzie polozna po porodzie? teraz jestem tez tylko pod opieka ginekologa, sorki pewnie dla Was to smieszne pytanie ale nie wiem jak to jest. Ja musze sie gdzies zglosic czy cos? pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek33
mamuśki nie wydawajcie pieniążków na wybajerzone wanienki bo to strata kasy!!! kupcie zwykłą może byc z termometrem ( takie też są ewentualnie dokupcie taką "foczkę "do położenia dzidzi do wody) Ważne jest żeby była ze stojakiem (szybko rozkładanym i dosć wysokim bo tak jest najwygodniej). X -nie bój się dasz sobie rade Twój facet napewno Ci pomoże tak ja mojej żonce, nie ma nic fajniejszego jak kąpiel bobasa :) dziecko trzeba obrócić w kąpieli i położyć do wody na brzuszku i wtedy najlepiej sprawdzają się dłonie .Dasz sobie radę a strach minie jak przytulisz maluszki do piersi pierwszy raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...X... ja do ginekologa chodzę na kasę chorych , ale u położnej byłam tylko 1 jak mi kartę ciążową zakładała. Ja sama nie wiem jak to jest kiedy przychodzi ta położna, a tym bardziej w twoje sytuacji ... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączam się do pytania X :). Ja też chodzę do gina prywatnie i nie wiem jak to wszystko wygląda z położna. Od razu zapytam też o to czy któraś z Was jest może ze Szczecina ?? Wiem, że jedna Dziewczyna na pewno (przepraszam ale nie pamiętam która :( ). Chodziło by mi o namiary na dobrego lekarza. Moja sytuacja jest trochę zagmatwana bo gdzieś za miesiąc planuję przeprowadzkę właśnie do Szczecina (obecnie mieszkam ponad 400 km od tego miasta) i nie znam tam żadnych lekarzy. Tam też będę rodzić i szczerze mówiąc trochę mnie to przeraża. Aha jeśli byście dziewczyny wiedziały, czy np jak idzie się prywatnie do lekarza to trzeba być zameldowanym choćby w danym województwie, by mógł on wypisać zwolnienie ?? No i jak się ZUS powiadamia ?? Z góry pięknie Wam dziękuję za odpowiedź. U mnie też niestety maż ma pracę zmianową więc kąpiel będzie często należała do moich obowiązków. Ta wanienka z FisherPrice wygląda zachęcająco :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... - z polozna to jest tak - tam gdzie bedziesz zapisywala dzieci do pediatry (pewnie na NFZ do normalnej poradni choc pewnie i zdarza sie mamy co beda w prywatnych klinikach) tam powinnas sie nawet juz teraz zglosic aby wypisac deklaracje do poloznej |(tak ak do normalnego lekarza pierwszego kontaktu) i jak urodzisz to do niej dzwonisz i informujesz ze urodzilas i np za 3 dni bedziesz w domu. wtedy taka polozna ma obowiazek przyjsc do Ciebie (chyba) 6 razy z przeciagu pierwszego miesiaca zycia dzieci i pomoc Ci: zrobic im pierwsza kapiel, nauczyc Cie tego, poradzic jak karmic piersia, czasem masuja piersi przy zastojach -pokazuja mezom jak to robic, obejrzy Twoja rane czy to krocza czy cesarki, sciaga szwy, radzi jak pielegnowac te niejsca, pokaze jak pielegnowac pepek u dzieci, co mozesz a czego nie mozesz jesc karmiac itp mozesz ja pytac o co chcesz dotyczace połogu i dzieci. I po tych 6 wizytach jej rola w pomocy sie konczy ale napewno da Ci namiar telefoniczny i gdyby sie cos dzialo to dzwonisz do niej. Do lekarza idzie sie dopiero na pierwswze szczepienie i zapisujesz dziecko dopiero po urodzeniu. Lekarz tez powinien przyjsc do Ciebie w pierwszym miesiacu zycia dziecka na tzw wizyte prenatalna ale nie wszyscy lekarze to praktykuja, u mnie np nie i sama musialm isc z corcia do przychodni. witamy pomaranczowke -tatusia :D weska - nie pomoge ze Szczecinem bo ja z Poznania, ale dopisz sie do naszej tabelki - zdaje sie ze czekoladowa jest ze Szczecina...a wlasnie co u niej bo sie nie odzywa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigero a do kiedy musze sie zglosic do tego pediatry? tzn chodzi mi o tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... do pediatry po porodzie, maz moze isc i dzieci zapisac a do poloznej środowiskowej to przed porodem, nie ma okreslonego terminu ale nie odkladaj na ostatnia chwile bo musisz tam zlozyc podpis na dokumentach ktore bierzesz z poradni w ktorej dana polozna pracuje (najczesciej najblizsza domu, choc tu nie ma rejonizacji i mozesz sobie wziac polozna z drugiego konca miasta ale musi ona wyrazic chec przyjezdzania do Ciebie) a jak nie zdazysz do porodu to kicha, bo ona powinna sie pojawic u Ciebie pierwszy raz najpozniej dzien po Twoim powrocie do domu z dziecmi ajjak sie czlowiek za pozno zapisuje to kręcą nosem. Oczywiscie w prywatnych klinikach czy poradniach jak ktos z takiego ubezpieczenia korzysta to tez sie tak zalatwia polozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj cizko bylo dzis Was nadrobic, plodzicie tych stron tak ze masakira :) postaram sie jutro cos poodpisywac, bo dzis znow padam na twarz dzien zmarnowany lataniem i nic do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja sie witam szybciutko przed pracą:) Zaczynam od pytanka,bo troche mnie zmartwił mój kolor śluzu wczoraj na wkładce-był koloru pomarańczowego,nie czerwony ale pomarańczowy. Zaczęłam szukać odpowiedzi na necie czy wszystko u mnie ok,ale niestety nie znalazłam nic sensownego,może któras z Was ma podobnie lub wie coś na ten temat? Ja mam wrażenie ,że pobolewa mnie tez brzusio leciutko,ale żadnych innych złych objawów nie mam. Podpowiedzcie jak potraficie ,proszę Miłego dzionka majóweczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) dopadło mnie przeziębienie, masakra, z nosa cieknie, a gardło boli;/ nawet nie wiem co mogę brać na razie leczę się domowymi sposobami. mleko z miodem i herbatki z sokiem i cytryną. co do tej komody z przewijakiem i wanienka, jestem zdecydowana, http://allegro.pl/komoda-kapielowa-wysuwana-wanienka-primi-sogni-i1397290375.html wprawdzie droga, ale potem bez problemu można odsprzedać, widzę, że chętni są, nawet na używane. tak jak pisałam wcześniej, wanienkę chciałam też na stelażu,a tu po kąpieli wanienkę schowam zostanie sam przewijak i 2 półki na których mi też zależało. co do miejsca mam wszystko tak obmyślone, że musi się zmieścić, zresztą w pokoju będzie tylko łóżeczko, mała komódka na ubranka, i ten właśnie przewijak. w nocy dopadły mnie jakieś kłucia w brzuchu, szczególnie gdy gwałtownie zmieniam pozycję z pleców np któryś z boków;/ tak mnie zakułko, że musiałam wstać;/ nie wiem co to może być. JaTUŚKA- jak tam się czujesz? lepiej już? a co do wanienki, ja słyszałam , że na spód daje się poporstu pieluszkę tetrową:) KASIULAAA no jeśli masz pieska to rzeczywiście nosidełko to super rozwiązanie. ada1982 gratuluję córci🌼 dziewczyny w jakich biustonoszach chodzicie? czy najlepiej zmienić na taki? http://allegro.pl/stanik-biustonosz-ciazowy-bezszwowy-5-kolorow-i1398546412.html buźki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej majóweczki:) Tigero co do vizira to moja mama prała bratu od urodzenia w nim i nic się nie działo. Ja też już wyprałam w nim ubranka które dostałam w spadku:P i się świetnie doprały. Teraz (tzn. gdzieś pod koniec ) kwietnia zamierzam wyprać jeszcze raz tak żeby było wszystko przygotowane na przyjście maluszka. Co do butelek to my kupimy plastikowe 2x150 i 2x250. Wanienkę też zamierzamy zwykła kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×