Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Znalazłam: " Wykorzystanie 2 tygodni urlopu i zasiłku macierzyńskiego przed przewidywaną datą porodu jest prawem pracownicy, a nie jej obowiązkiem. UZASADNIENIE Co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego mogą przypadać przed przewidywaną datą porodu (art. 180 3 Kodeksu pracy). Takie brzmienie przepisu oznacza, że jest to uprawnienie pracownicy, zagwarantowane w Kodeksie pracy, a nie jej obowiązek. Pracownica, która skorzysta z wcześniejszego urlopu macierzyńskiego, musi pamiętać, że po porodzie będzie jej przysługiwał krótszy urlop i zasiłek macierzyński. Prawo do zasiłku macierzyńskiego będzie jej przysługiwać przez okres niewykorzystany przed porodem, aż do upływu należnego jej pełnego wymiaru urlopu macierzyńskiego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X.. super, że masz już termometr. :-) Obyś była zadowolona z niego. Ja chyba kupię ten na podczerwień. Koleżanka niby mówiła, że jest taki sobie, ale generalnie się przydaję. Mam jakieś punkty w aptece za lekarstwa i może uda mi się go trochę taniej kupić niż za 100zł. Któraś z Dziewczyn pytała, czy tacierzyński może wykorzystać matka. Moim zdaniem nie może. To jest prawo ojca. Kobieta może się podzielić macierzyńskim, to na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie ja tez tutaj jestem w takiej sytuacji,że wszyscy chca mnie posłać na dodatkowy macierzyski,który mogłabym zacząć 14 marca,a po porodzie miałabym dalej do wykorzystania jeszcze 6 miesięcy,ale ja nie chce iść,ponieważ urlopu macierzyńskiego wypłacaja 80% ze średniej wypłat z roku poprzedniego,a na chorobowym same zwiazki wypłacają mi te 80% a do tego jeszcze ubezpieczalnia doplaca i praktycznie to w tym miesiacu dostałam wiecej niż w ostatnich miesiacach zwykłych wypłat i tak się zastanawiałam dlaczego tyle kobiet tutaj daja sie namówic na te macierzyńskie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula- z tą kolejką do ortopedy, to rzeczywiście nieciekawie. Ja rozumiem "bez kolejki" można wpuścić 2 osoby, ale nie wszystkie, byś spędziła tam cały dzień... Co do chusteczek clean&play, to ja kupiłam raz dla swojego synka i mi nie pasowały, bo były dużo mniejsze niż standardowe chusteczki nawilżane. Trelevinaaaa-chodzę cały czas na fitness dla ciężarnych Majowe_szczescie-to rzeczywiście masz ciężko z teściową:( Emilia_83- ja mam 2 wyjmowane szczebelki w łóżeczku i sprawdza się to bardzo dobrze. Synek nie ma problemu z wchodzeniem/wychodzeniem, a należy raczej do większych dzieci w porównaniu do rówieśników. Tigero, Jatuśka- dużo zdrówka życzę! Mój maluch też się jeszcze nie przekręcił, ale jestem dobrej myśli, bo w pierwszej ciąży zrobił to bardzo późno. Teraz lekarz pocieszył mnie, że w kolejnej ciąży może to być nawet tuż przed porodem. Stylowa- a ja wczoraj miałam przegląd samochodu:) Agnes- najważniejsze, że jesteś pod dobrą opieką. Wszystkiego dobrego dla Was! Kropeczka- ja nadal pracuję po 7h dziennie przy biurku/komputerze. Będę pewnie jeszcze długo pracować. Mój lekarz powiedział, że nie widzi przeciwwskazań. W poprzedniej ciąży pewnie pracowałabym do samego końca, gdyby nie to, że w 8 miesiącu miałam upadek na brzuch i wylądowałam w szpitalu, a potem miesiąc już byłam na zwolnieniu. Penelopa- ja nie miałam również skierowania do internisty. Może jednak to dobrze, że je masz, bo dowiesz się więcej. Ja dopiero dowiedziałam się o tym,czy jest szansa na poród naturalny, gdy wylądowałam w szpitalu po upadku. Tak, to pewnie dowiedziałabym się przy porodzie... U mnie wczoraj skończyło się na 3 paczkach i nie obrzydziły mi się:) Mam teraz taki sztywny brzuch, że wzięłam magnez.Nie lubię tego uczucia. Poza tym dziś cały dzień czuję jakby rozwieranie między nogami jakie czułam podczas porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co do porodu w ósmym miesiacu to ja wam powiem z własnego doswiadczenia!moja coreczka urodziła sie w 33 tygodniu czyli poczatek ósmego.mi osobiscie lekarz powiedział ze liczy sie kazdy dzien dla dziecka w brzuchu.niestety ze wzgledu na moj stan zdrowia musiało dojsc do cesarki.corcia miała tylko przez 30 minut tlen a potem oddychała sama!ja tez nie wierze w ta teorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko Kobity dupsko i wszystko inne mnie boli i juz nie wiem czy od grypska czy od lezenia drugi dzien. Podziwiam te, ktore musza lezec non top bo ja bym chyba wysiadla. Juz nie wytrzymalam musialam wstac choc na moment - poszlam puscic totka bo tu kumulacja chyba z 50 milionow funcikow :) he he moze wygram :) tez sie ostatnio zastanawialam nad tym czy lepeij w 7 czy 8 miesiacu. mi tez wydaje mi sie, ze kazdy tydzien to wieksza szansa. nie chce mi sie nawet czytac farmazonow z neta bo sie tylko zestresuje a na chlopski rozum czas dzila na kozysc! i co do tych piluszek nie mam wlasnie pojecia ile i jakich kupic na pierwsze dni i tygodnie. bo jak kupie za male albo za duze to co ja z tym zrobie? za duze moga poczekac, ale za male albo po prostu nieodpowiednie? chyba kupie jedna pake newborn a pozniej sie zobaczy. no i jak to z tymi tygodniami i miesiacami? ja dzis mam 31+1 czyli rozpoczety 32 tydzien. a kiedy zaczyna sie 8 miesiac bo juz zglupialam. aha mam wazne pytanko. Czy uwazacie, ze moge przebywac w mieszkaniu podczas remontu, tzn malowania ? wiem, ze uzywana bedzie taka normalna farba do scian i taka smierdzaca chyba olejna sie na to mowi. Bo nie usmiecha mi sie uciekac z mieszkania na czas malowania a nawet chialabym cos pomoc. jak myslicie? uciekam do wyrka bo chyba przegielam bo mam w glowie helikopter znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaTuśka lepiej nie ryzykuj tylko zmykaj z mieszkania na czas remontu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jatuśka - lepiej na czas remontu nie wpowinnaś przebywać w domu. Tym bradziej wdychać farb. :) Poradzicie kobietki jaki laktator mam wybrać? Położna poleca Aventu, ale wiecie jak to jest. Wolę zapytać was.... P.s chcę kupić ręczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomniałam o tym interniście. Ja musiałam iść do internisty i stomatologa na początku ciąży. Tak mnie skierowała moja ginekolog, i na następnej wizycie jak nie miałam jeszcze dentysty to pytała czemu jeszcze nie byłam. Ale po co to nawet nie wpadłam na pomysł żeby zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo ja tez mysle ze z tym 7 miesiacem a 8 to mit.uwazam podobnie jak y ze im dluzej dziecko w mamusi tym lepiej.:) X super ze masz termometr sprawdz z rteciowym i napisz jak wychodzi ja niestety juz nie mam rteciowego nie moglam sprawdzic dokladnie. agnes Bardzo duzo opini slyszalam na temat recznego z aventu i ja tez raczej na niego sie zdecyduje bo na elektryczny nie chcialabym tyle wydawac skoro nie wiem czy bedzie mi potrzebny. Weszlam do Was na chwilke bo mnie ten kregoslup dobije.A meza nie ma zeby wymasowal no ale mamusia pewnie pomasuje jak poprosze wkoncu stesknila sie za jedyna corcia:) A tak w ogole to ten moj mnie denerwuje wystarczylo ze wyjechalam juz sa nieporozumienia potrzebuje go tzn chcialabym zeby po pracy pisal wiecej do mnie a on tylko 1 smsa pozarlam sie z nim i jeszcze mnie wkurzyl bo twierdzi ze glowa mnie boli ehh ciekawe kto pierwszy zasteskni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie w pierwszej ciąży lekarz ginekolog nigdzie nie kierował. nie zlecił mi badania u lekarza internisty czy stomatologa. nie miałam tez badania na paciorkowca czy gronkowca. teraz tez pewno na nic mnie nie skieruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez zadnego skierwania nie dostalam i w ogole sie dziwie ze to niby takie wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha mjoweczki dzwonilam na najblizszego laboratorium i po niedzieli pojde zrobic sobie ta krzywa cukrowa .Prywatnie zaplace 14,50 i tak jak mowilyscie musze kupic sobie glukoze.Jak narazie nie wychodzi mi z ta dieta dzisiaj 4 paczki zjadlam wczoraj 2:) moze dlatego ze lekarz powiedzial ze mam ograniczyc tylko pare produktow a nie rygorystycznie wyeliminowac po badaniu wszystk sie okaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cv ja tez nie moge z tymi plecami,normalnie wymiekam,nawet leżenie nie pomaga,dobrze ,że mam fotel taki na którym jak sie wyłożę to lepiej,ale juz mnie to drazni,poszłam na zakupy i normalnie sie nastekałam jak stara baba:D jaTuska jak mysmy ostatnio malowali to takimi farbami co w ogóle zapachu nie było,super,no ale olejna to juz wymiatacz normalnie,także na pewno bedziesz musiała zwiewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa no a mnie najbardziej boli z prawej strony od lopatka i az na zebrach czuje ale tylko z prawej strony dziwne co? Jatuska Ja byłam podczas remontu ale do pokoju gdzie malowalismy nie wchodzilam bo ten zapach denerwowal mnie jakos przezylam.ale ty jak masz gdzie sie ulotnic to lepiej tak zrob jednak ten zapach kurz itd na pewno komfortowo nie czulabys sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze kochane ja uiekam na kolacyjke. Bede zagladac do Was kafe dla mnie teraz to jak sprawdzenie poczty obowiazek:)hehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za rady :) tylko jak ja wszystkiego dopilnuje? wszytsko musi byc po mojemu :) jak nic nie bedzie smierdzialo to zostane i bede nadzorowala prace heh zobaczymy stylowa ja juz tez kompletnie nie wiem jak siedziec, lezec czy chodzic tak mnie plecy bola i zebra i wszytsko w ogole - jak strara baba ehh uciekam pod prysznic a nerwa mam jakiegos wewnetrznego, ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Czytam Was na bieżąco, ale ogarnia mnie wielka niemoc. Normalnie nawet nie chce mi się klikać w klawiaturę :P Dzisiaj byłam na wizycie u mojej gin. No i tak: mała zdrowa, miałam zbadaną ilość płynu owodniowego- w normie. Niestety tak jak przypuszczałam muszę wybrać się do poradni diabetologicznej, bo cukier jest podwyższony i tam zadecydują co i jak. Dowiedziałam się też, że od kwietnia prawie wszystkie badania będą obowiązkowe np. teraz niektóre robimy tylko dla pewności, natomiast za miesiąc, no cóż, chcąc nie chcąc trzeba będzie się na nie wybrać. Nas natomiast to już ominie :) Penelopo mnie moja gin też skierowała do ogólnego, mówiła że lepiej żeby w karcie ciąży był jakiś wpis, czy nie ma przeciwskazań i czy wcześniej nie przechodziliśmy jakiś chorób. Niemniej jednak nie naciskała na tą wizytę, tylko wspomniała o niej, a ja jednak się przejdę, bo przecież nic mi się nie stanie. Wspominała także o stomatologu... Kropeczka ja nie zmieniłam witamin, nadal zażywam feminatal i podobnie jak u Ciebie apetyt się zmniejszył. Nie mam już ochoty na słodkie, jem więcej warzyw i owoców. Natomiast nie mam żadnych zachcianek. Nawet czasami łapię się na tym, że nie zjadłam kolacji. Więc nie wiem czy to jest tylko wina witamin... A kochana co do ruchów małej to wyczytałam, że teraz będą już spokojniejsze w dzień, bo dzidzia ma mało miejsca. Natomiast powinny się nasilać w nocy :) Bartolenka mam nadzieję, że z dzidzią wszystko będzie w porządku. Może faktycznie nadrobi stracone gramy :) W poniedziałek jednak idę na to usg 3d/4d i zobaczymy co i jak. Wtedy będziemy znali wagę malutkiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzieki za rady co do pralki ze ma zabezpieczenia. oczywiscie miala i na szczescie nic sie nie zepsulo i jak wiruje to nie skacze po lazience:) Termometr sprawdzilam i moge polecic. Tak samo wskazuje jak rteciowy:) ja mam ciagle dzis 37,1:P Ja jestem jakas inna hehe ciagle gapie sie na te rozki dla moich babelkow:) nie moge sie doczekac jak one bede w srodku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juzniedlugocorazblizej
dziewczyny moze wiecie czy to prawda - mowi sie ze lepiej urodzic w 7 niz w 8 miesiacu... czy tez liczy sie kazdy dzien dziecka w brzuchu? skad ta teza ze zle urodzic w 8??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena_35 kurcze chyba tez zaczne podlogi mycchociaz troche się boje żeby akcji nie wywolac bo u mnie już raz epizod taki przerabialam i wolalabym żeby się nie powtórzyłale za to dzisiaj troche próbowałam tak klecaec jak pisala znow_mama może się w koncu przekreci, na razie tak smiesznie bo glownie go czuje w poprzek jakby po przekatnej ale za cholere nie wiem gdzie nozki a gdzie glowka. Penelopa ja wczoraj wsunęłam 2 paczki a dzisiajnoz coz kolejne dwa :P no ale ja mam już 11kg na plusie :O Barto lenka no to się najadlas strachu! Kurcze ja Ci powiem tylko z doswiadczenia ze u malego dziecka wszystko trzeba Szyc, bo wtedy nie ma blizna ja już chirurga przerabialam po raz pierwszy jak Maja miala roczek, wyrżnela nam w polke od DVD i caly luk brwiowy rozwalony, krew się lala ale kilka szwow i dzis już nie ma sladu. Łykaj witaminki bo od nich dzidzia mocniej przybiera na wadze a jestem tego najlepszym przykładem bo nie wiem ile teraz ale cos czuje ze mlody już ma ok. 2kg; u Ciebie tez na pewno już ladnie maleństwo przybralo teraz sa największe przyrosty wagi także nawet kilka dni robi roznice. Stylowa no wreszcie chyba czujesz ze zyjesz jak nie pracujesz, co? mi zawsze mierzy recznie wysokość macicy i teraz zawsze mam usg i tylko na jego podstawie można ocenic wage dziecka ale tak jak już ktoras pisala w duuuzym przybliżeniu tzn +/- 0,5kg. Ja będę prala ciuszki dopiero w kwietniu, na razie ich nie tykam. x kochana Ty w ogole nie porównuj wagi swoich maluszkow do pojedynczych ciaz bo to się ma nijak! Jak Twoje maluchy dobija do wagi 2800 na kocu to będzie super! Gdzie u nas będą wqzylyu pewnie od 3000 do 4500. Agnes71 dobrze ze masz dokładnego i czujnego lekarza, jak już bierzesz leki to wszsytko będzie git! ;) Julietta40 jak tam zyjesz po boczku? jaTuska jak się czujesz? U mnie lekka poprawa, co prawda glos mam nadal w tonacji tenor/bas :P ale już troche nos się odetkal wiec jako tako oddycham, a Ty bierzesz jakies leki? A tych farb przy malowaniu to raczej nie wdychaj mamuskamaj ja tez zostalam na feminatalau a właściwie na femibionie i mi apetyt już dawno się zmniejszyl, ale wiem ze te witaminy pomagaja w przybieraniu na wadze mlodemu i dlategoje lykam , natomiast ja nie odczuwam związanego z nimi ani przypływu ani braku apetytu, teraz jem mniej bo mi po prostu niedobrze jak się nawpierniczam Emilia_83 najlepiej poczekac do 9 miesiaca z porodem i tak trzeba się nastawiac ;). Mój kuzyn gin mi powiedział jak przetrwasz do 30 t.c to już spoko, jak do 34 t.c. to już b.dobrze a po 37 to już możesz spokojnie rodzic ;) Kropeczka z tym L4 wszystko zalezy od lekarza ale to nie jest obowiązek, zreszta po co sobie skracac macierzyński? Bunia3 jejku jak ja Ci zazdroszcze tego fitness!!! Ile kochana przybrałaś? Ooo! To mnie pocieszylas z tym przekręceniemczekam na to jak na zbawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigero- nocna zmiana wita hihi:P ja dzis mam w planie kolejny horror na noc. Co do wagi to wiem ze porownywac nie moge poprostu smutno mi troszke sie robi jak czytam ze Wasze juz takieee duze malenstwa. Bardzo chcialabym aby dobily do wagi chociaz 2500g, byloby dobrze:) A Ty poruszaj Twojego mlodego troche zeby Ci sie przekrecil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x....- jaja mu ciążą i dlatego nie chce sie przekrecic pewnie :P kurcze on juz coraz wiekszy i dr mowil ze ma czas na przekrecenie do 32 t.c. potem juz ciezko bedzie a mi sie za dwa dni konczy 31t.c. ech...no co ma byc to bedzie Najwqzniejsze ze maluchy rosna, a Ty bierzesz jakies witaminki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja ten weekend spędzam w szkole, ale znaleźliśmy trochę czasu żeby w końcu pojechać do hurtowni i pooglądać wózki. I jak byłam pewna że chce x landera, tak już po dzisiejszej rozmowie z babką w hurtowni i przejechaniu się owym x landerem całkowicie zmieniłam zdanie. Tak więc jak na razie po oględzinach i wypróbowaniu go na różnych powierzchniach, zdecydowałam się na wózek nowej firmy navington (główna firma to ta sama co produkuje x landery). Poniżej link, wybrałam kolor Black Sea: http://www.navington.com/produkty/rama-galeon#black-sea Na razie kupujemy samą gondolę + fotelik maxi cosi, bo te w zestawie z wózkiem nie mają żadnych atestów. A spacerówkę dokupimy po sezonie. Gondola jest fajna, duża, więc mały trochę w niej pojeździ. Wózek wydaje się naprawdę porządny i super się prowadzi... No, to tak się chciałam z Wami podzielić. :) Miłej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście źle wkleiłam linka, jak Wam się chce to skopiujcie i usuńcie spacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie mojego gina pytalam do kiedy dzieci sie moga przekrecic dobrze to mowil ze do 36tyg. Ja biore caly czas feminatal , aspargin no i żelazo. Dzisiaj biore ostatnia tabletke na ta moja infekcje grzybiczna, ufff bo przyznam szczerze ze te tabletki clotrimazol to tragedia jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×