Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Cześć kochane:) KasiaGJ zaszalałaś nieźle,można było dostać zawału:p Znów mamo poczytałam o tej krwi pępowinowej i muszę zapytać położną czy tu na cos takiego mogę liczyć A ja dziś rozbudzona na maxa,bo mój małżonek doprowadził mnie z rana do furii. Dziewczyny czy Wy też tak macie,że strasznie łatwo Was zdenerwować? Bo mnie strasznie łatwo. W jednej sekundzie jestem całkiem spokojna,a w drugiej gotuję się ze złości,ale aż tak że czuję napięcie w brzuchu,ale nie mogę opanować nerwów tylko muszę je wyrzucać z siebie. Kurcze,szukam tego linka z bliźniakami i pupa jaś,nie mogę znaleźć,to chyba przez to zdenerwowanie,gdzie on jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cv - ja się absolutnie nie śmieję z porodów domowych, przeciwnie - marzył mi się taki poród, jednak mój Krzychu się kategorycznie nie zgodził. Mogłabym się uprzeć, rzecz jasna, ale doszłam do wniosku, że dla mnie mniejszym stresem będzie poród w szpitalu, niż dla niego domowy. Moja położna przyjmuje porody domowe, ale umówiliśmy się, że idziemy z nią do szpitala. No chyba, że nie zdążę;-P Z moją siostra lepiej, te najsilniejsze skurcze jej wyhamowali, ma je ciągle, ale o wiele słabsze, rozwarcie 2,5 cm i nie postępuje. Może jeszcze nawet wyjdzie w dwupaku do domu. Po tych przygodach siostry i dowcipie Kasi postanowiłam jednak wziąć się za pranie ciuszków dla Zośki. Powoli trzeba zacząć się przygotowywać;-) atena - ja brałam pod uwagę wózek Quinny, albo Bebe Confort, oglądałam w necie różne warianty, aż w końcu poszliśmy do sklepu i... kupiliśmy X-Landera:-D Za gondolę, spacerówkę i fotelik maxi-cosi cabrio fix zapłaciliśmy niecałe 2 tys. Oczywiście w zestawie były: moskitiera, folia p/deszcz, śpiworek do spacerówki, uchwyt na kubek, lub butelkę, pompka, czyli to wszystko, co w ofertach na allegro widnieje jako "gratisy". Dostaliśmy też śpiworek do fotelika. majowe szczęście - ja też jeszcze pomykam na obcasach, nogi mi nie puchną, a obcasy są dość niskie (ok. 7-8 cm) i stabilne, więc jest mi w nich wygodnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze dzis od rana u nas ruch!ja dziewczyny dzis miałam najgorszy sen w życiu.Snilo mi sie ze moja Amelka zmarła a ja wybierałam jej na pomnik spiacą królewne(bo ona uwielbia wszelkiego rodzaju ksiezniczki i sama sie za nie codziennie przebiera)tak zaczełam płakac przez sen ze mąż mnie obudził i przyniósł mi ja do łóżka a ja chyba z godzine sie jeszcze nie mogłam uspokoic.poprostu szok.słyszałam o różnych złych snach w ciąży ale ten mnie przeraził.nawet teraz jak sobie to przypominam to mi sie zbiera na płacz. kasia nie strasz nas tak wiecej w prawdzie wiedziałam ze dzis prima aprilis ale i tak mnie ciarki przeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wykonałam masaż krocza,niefajne doświadczenie,cięzko mi tak 5 minut wyrobić,ale nie chcę się zrażać,jak trzeba to trzeba. Mój M. do mnie zadzwonił z przeprosinami,więc trochę mi lżej na duszy:) Postanowiłam kupić łóżeczko,haha. Bo ja dostałam drewniane łóżeczko niezbyt ładne,no zwyczajne,materaca nie chciałam,kupiłam nowy. Na wygladzie tego łóżeczka mi nie zależało zbytnio bo sypialnie mam malą na tyle,że weszłoby tylko nasze łoże i dziecka łóżeczko więc stwierdziłam ,że nie bede wymyślać jakiś ładnych łóżeczek,ale teraz sytuacja sie zmieniła ponieważ będę miała ogromną sypialnię gdzie będzie szafa na całą ścianę,komoda ,nasze łoże i łóżeczko,a miejsca i tak zostanie,no więc chciałabym ładne łóżeczko:) Justz okropny miałaś ten sen,współczuję,ale już nie myśl o tym kochana.Pomyśl komu by tu zrobić psikusa i tym samym poprawić sobie humorek ;) Znów mamo ale Ci zazdroszczę tego x-landera. Ja coś czuję ,że przylecę do Polski i mój wózek pójdzie do wymiany naprawdę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane! pisze do was ze szpitala. niestety lekarz, który robił mi ktg i badał skierował mnie na oddział. szyjka rozwarta na ok 2 cm i długa na ok 2 cm. mam lezec i czekac:( skurcze na ktg nie wyszły tyle dobrze. wzieli mi wymaz z pochwy i czekamy na wynik. tak bym chciala chociaz do 26 kwietnia wytrzymac:( dostałam tez 2 zastrzyki na rozwój płuc. ech kobity mówię wam porazka! ide was poczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka kochana trzymam kciuki pamietaj ze kazdy dzien sie liczy!odpoczywaj i bądz dobrej mysli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fauletka widzę że ciebie więcej poinformowali, to może wiesz co z seksem my mamy zabronoione w tym wypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny Chwila wolnego bo moi rodzice wzieli Maje na dzialke i jestem sama :) Kurcze choroba mi nie odpuszcza i wciąż się mecze z kaszlem i katarem to już półtora tygodnia! No zwariowac można, także sciskan nogi jeszcze mocniej żeby nie urodzic za wczesnie bo z tym kaszlem to bym cala popękała. A Wy tu widze zarty od samego rana no ladnie :D tylko żebyśmy nie wykrakaly tych przedwczesnych porodow. Chyba jutro poprosze meza żeby mi przyniosl z piwnicy te kartony z ciuszkami dla małego i zaczne prac, bo jeszcze w polu jestem, zreszta torbe do szpitala tez musze spakowac ale najpierw to pożyczyć ja od rodzicow, gdzies mialam tez staniki do karmienia i koszulekurcze chyba musze sie za to zabrac bo widze ze Wy już mocno zaawansowane. Znow_mama- a gdzie rodzilas poprzednio? Bo ja w Św.Rodzinie a Polna to mi się niezbyt dobrze kojarzydo tego musze sobie jakas polozna obcykac, a ta Twoja jest od naszego doc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeeYaa
bartolenka nie martw sie ja tez mam rozwarcie na 2cm i szyjke skrocona na 2 cm i leze w domu z tym ze ja skurczow nie mam a z wizyty na wizyte rozwarcie sie powieksza :( -KasiaGJ- mi lekarz kategorycznie zabronił sexu jak tylko pojawilo sie u mnie rozwarcie na 0,5cm i zaczela sie szyjka skracac. Moze warto zapytac swojego gina bo kazda ciaza to sprawa indywidualna justz nie przejmuj sie snem, bo zazwyczaj sny sie odczytuje odwrotnie :) stylowa moglabys napisac na czym polega ten masaz krocza? bo nie wiem czy dobrze mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U mnie wszystko ok ale od wczoraj nie mam neta bo kocica mi przegryzla kabel telefoniczny. Teraz pisze z tel. Odezwę sie jak maz zrobi internet. Milego dnia Kochane, trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeeYaa
tigero i znów_mama Wy bierzecie prywatnie polozne? Ja w sumie sie nad tym zastanawialam, ale moja przyjaciolka ktora tez rodzila na lutyckiej, tak jak i ja chce, mowila ze tam taka rewelacyjna opieka ze nie trzeba brac (nie wiem jak na Polnej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja włąśni9e nadrobiłam was z czytaniem bo wczoraj mnie nie było. Widzę że żarty się trzymają Kasi ;p JA dziś nie wyspana strasznie jestem, wczoraj byłam w sklepie w końcu kupiłam sobie spodnie dresowe z adidasa - i nie są krótkie, mam długi nogi i zawsze jak mi się jakieś podobały to okazywało się że mi nawet do kostki nie sięgają hehe. Dziś mi przyszedł materacyk dla Małej. A łóżeczko jeszcze nie złożone;/ I na 17 ide do szkoły rodzenia pierwszy raz ,od razu zobaczę sobie porodówkę bo jak byliśmy przedwczoraj na wizycie u lekarza to akurat leżała Pani po porodzie wiec nie wiadomo nie mogliśmy wejść. Muszę ogarnąć mieszkanko bo mi się coś zaniedbało ;p Widzę że coraz mniej aktywne jesteśmy -mniej skrobiemy już na tym forum. Teraz dopiero widać że ciąża nas dopadła ;p Trzymajcie się Dziewuszki i pamiętajcie że My Majówki jesteśmy a nie Kwietniówki ;p Wiec niech te nasze dzieci nam psikusów nie robią i tak szybko na świat się nie pchają jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej baby :P alescie sie daly wkrecic w kasi zart hahaha :P :P :P ja od wczoraj rozkminiam jak mojego wkrecic ale zal mi go straszyc ze rodze czy cus wiec sobie odpuszczam No ale do rzeczy :) wrocilam z USG przezylam szok moje "bejbi" wazy 2300g (oczywiscie szacunkowo) wow to bedzie kolos :D inne wymiary BPD 84mm AC 291mm FL 68mm polozenie podluzne glowkowe stopien dojrzalosci lozyska II ale za ciul nie wiem o co kaman:P Nom moj dzis ma wolne, jutro tez wiec mam troche leniwe dni :D heh (niestety tesciowa tez ma wolne... BLEEE) majowe szczescie ja Cie kumam co ty przechodzisz z tesciami.. sama mysle o jakims arszeniku, cyjanku,, hehehe x- ty kozo martwilam sie o ciebie, jakbym rano znalazla wpis taki jak KASIAGJ nam zrobila to bym uwierzyla ale dzieka Bogu jestes cala :* 3m sie bejbe :D bartolenkaa oj oddzial bidulko to sie wynudzisz.. tylko sie nie denerwuj kochana, zadbaja o ciebie i dzidzie ;) tigero no co Ty tak dlugo walczysz z tymi przeziebieniem! rzuc to w diably :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYaa- ja też mam wózek coneco V3. Kupiłam dla pierwszego dziecka 3 lata temu, bo miało kilka koleżanek i strasznie chwaliły. Jak na taką cenę, to wózek wygląda super, prowadzi się super i co w moim przypadku było bardzo istotne, rączka teleskopowa, wysuwana tak, że dla wysokich idealny, a spacerówka z możliwością jazdy przodem i tyłem... Serwis w Polsce, miła obsługa (załatwiali mi naprawę koła po okresie gwarancji). Z wózka głębokiego byłam zadowolona, spacerówka, mimo , że wyglądem przypominająca Quinny, dużo mniej praktyczna, szczególnie dla większego dziecka,ale może u Ciebie się sprawdzi. Wózek mam kompletnie niezniszczony więc drugi synek też będzie uzywał:) Kasia GJ, Fauletka- najważniejsze, że paciorkowiec wykryty przed porodem. Ja wczoraj dzwoniłam i wyniki są, ale przez telefon nie udzielają informacji, czy mam paciorkowca. Pani tylko wcześniej zasugerowała, że jeśli by było coś nie tak, to od razu poinformowałaby o konieczności przyjęcia antybiotyku. Powiedziała tylko, że wyniki do odbioru w rejestracji, więc chyba wszystko ok. Skurcze przepowiadające strasznie dają mi popalić. Wczoraj wieczorem znów brzuch mnie bolał, praktycznie przez cały dzień jest sztywny. Próbowałam dodzwonić się do mojego lekarza, ale bez skutku:( Wizytę mam dopiero 14.04, próbowałam przełożyć na wcześniejszy termin, ale pierwszy możliwy to 6.05:) Rozmawiałam też z położną, ale ona twierdzi, że to wygląda na skurcze przepowiadające i jeśli maluch się rusza tyle ile powinien, to u niego na pewno wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bunia kochana ja też mam ten sam problem co Ty. Ja idę w poniedziałek na wizytę, to się wypytam co i jak i dam znać. W nocy miałam strasznie twardy brzuch i dopiero mnie puściło o 7 rano. Także nocka raczej nieprzespana w moim przypadku. Wczoraj też przegięłam z pracami domowymi i może to było przyczyną. Sama już nie wiem... X czyli widzę, że kocicy się polepszyło, jak za kable się zabiera, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunia3 dziekuje za info o wozku :) bo opinie na necie troche nie przerazily. Czy Wy tez cierpicie na bezsennosc? Ja sie budze mniej wiecej co 2h i mecze nastepne 2h zeby zasnac....dramat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYa - u mnie ze snem to zalezy od dnia ale czesto mam tak ze nie moge zasnac jak w nocy wstane na siku... a jak zaczne jeszcze myslec to juz wogole dramat... dziewczyny coraz bardziej sie obawiam pobrania tego wymazu wlasnie na paciorkowiec, bo widze ze to popularne.. cholerka mam nadzieje ze mnie to swinstwo nie chwycilo.. chociaz jestem bardzo podatna na infekcje drog moczowych to kto wie.. mi lekarz pobierze wymaz albo teraz w poniedzialek albo dopiero za 2tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaaa nie obawaij sie, lepiej jak wykryja teraz bo w trakcie porodu podadza antybiotyk i bedzie wszystko dobrze z maluszkiem. Lepiej wiedziec wczesniej,jak mozna zapobiegac. Mi pobieral teraz we wtorek probke do badan jak bylam na wizycie, dodatkowo musisz podac czy jeyes uczulona na jakis antybiotyk - ja np. na pencyline jestem ktora oni czasami podaja :( Moj gin mowil ze od tego roku to weszlo jakby obowiazkowo zeby robic to badanie miedzy 32 a 34 tc( o ile dobrze pamietam). Pytalam przyjaciolki ktora rodzila w zeszlym roku w listopadzie i mowi ze nie miala tego badania a mamy tego samego gina. Dziewczyny czy wyczuwacie w piersiach grudki? Kiedy powinna pojawic sie siara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYaa no ja sobie nie wyobrazam porodu bez swojej poloznej, także na pewno będę brała bo tak naprawde to 80% porodu to jest z Toba polozna (albo i nie jest :P) a lekarz tylko doglada i jest w ostatniej fazie na parciach i szyciu potem, a tak naprawde koncowka to mały pikusnajgorzej dotrwac do tych 10cm :P Co do grudek w piersiach..nhie wiem bo ich nie tykam, nie chce wywolac porodu przedwczesnie, a siara moze juz byc od 6 miesiaca ciazy albo nie pojawic sie nigdy - sprawa indywidualna, ale nawet jak jej nie masz to nie znaczy ze nie bedziesz mogla karmic, ja nie mam a pokarm bede miec na 100% Kasiulaaa s-ce no faktycznie nas mniej tutaj, albo nie tyle mniej ile rzadziejno ale teraz trzeba duzo rzeczy przygotowac bo to ostatnie chwile, nie ma się co dziwic. Jak ma ktoras z Was dziewczyny wolna chwile to odgrzebcie nasza tabelkeniedlugo może być znow potrzebna :P Trelevinaaaa u mnie Tymcio w 32t.c. już tyle wazyl :P teraz to on już pewnie 3 kg albo dobija albo już dobilbo czuje normalnie jego pulchny tyleczek :P i stopki mocno mi już wciska pod lewe zebra, także urosl mocno ostatnio, aaa i zmierzylam sobie przed chwila obwod brzuszka prawie 110cm :O wiec dobijam do Twojego wymiaru :P Bunia3 no Ty mnie nie strasz mialysmy rowno rodzic, pamiętasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów_mam 3mam kciuki za Twoją siostrę 🌼. Bartolenka zaciskaj mocno nogi ;). Staraj się jak najmniej martwić, lekarze na pewno wiedzą co robią. KasiaGJ niezły dowcip :). Też o tym myślałam żeby rodziców tak wkręcić ale potem pomyślałam, że jeszcze tfutfu wykrakam czy coś :D. Ja badanie na paciorkowca mam za tydzień. U nas piękna pogoda aż się prosi o pranie ale muszę się wstrzymać. Już wściekła jestem na ten remont. Atena widzę, że też masz problem z wózkiem. Nie wiem czemu byłam pewna, że Ty już kupiłaś xlandera. Jeśli chodzi o wygląd to właśnie ten rozstaw kół mnie denerwuje. Widziałam spacerówkę bez hmmm jak to się nazywa - budka chyba (szok, uwsteczniam się) :D i wyglądał dziwacznie. Z drugiej strony o wygodę i bezpieczeństwo chodzi, tylko kurczę za tą cenę mógłby być troszkę bardziej zgrabny jak dla mnie. Kropeczka była strasznie aktywna więc faktycznie to milczenie bardzo podejrzane. Nie macie na poczcie jej numeru telefonu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Witam Was, ja ostatnio mniej aktywna ale jakoś źle się czuje.. do tego brzuszek mi opadł i już prawie wkładam całą rękę miedzy brzuch a piersi... ide do lekarza dzisiaj, pewnie mnie da znów do szpitala... Chyba Kubusiowi za bardzo się spieszy na świat. Bartolenka trzymaj się będzie dobrze, maluszek zaraz będzie miał płucka zabezpieczone więc to najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigero dotykanie piersi przyspiesza porod? ja to robie co dzien po kapieli jak sie balsamuje co by rozstepow nie miec. Cos czytalam wczesniej a teraz znalezc nie moge co pomaga uelastycznic szyjke zeby nie pekla podczas porodu. tigero to ja 1/5 porodu mam juz za soba ) przez te 2 cm rozwarcia ;) a ile taka polozna kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYaa - nie tyle dotykanie piersi, bez przesady :) ja tez je smaruje kremem ale np naciskanie brodawek w celu sprawdzenia czy cos z nich leci juz raczej niewskazane. A polozna roznie, zalezy od poloznej, srednio 500zł. Lorien - trzymaj sie! a podalas na poczte nr tel? weska - tez mam dopiero za tydzien badanie na paciorkowca, wiec na raize mi sie na porodowke nie spieszy :P znow_mama- a siostra na kiedy ma termin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigero- pamiętam, pamiętam:) i mam nadzieję, że będziemy jednak rodziły w podobnym terminie po 38 tygodniu. Co do samego porodu, to u mnie lekarz pojawił się tylko na samo szycie. Położna rzeczywiście jest ważna, choć ja maszerowałam sobie sama przez wiele godzin, brałam prysznic, skakałam na piłce, robiłam ćwiczenia, które miały przyspieszyć poród. Położna przydała mi się najbardziej przy samym parciu- wtedy jej pomoc była nieoceniona! Mówiła kiedy przeć, dotleniać maleństwo itd. Ja nie opłacałam położnej, bo poprzednio chodziłam do szkoły rodzenia i położna z tej szkoły mnie przejęła. Teraz mam nadzieję, że tez dobrze trafię... Mamuskamaj-czyli mamy podobnie...Będę wdzięczna za informacje w poniedziałek, co Twój lekarz powiedział. DeeYaa- podobnie jak Tigero, nie miałam siary przed poprzednim porodem i teraz też nie mam, a karmiłam ponad rok czasu. Teraz więc jestem spokojna o pokarm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po wizycie, szyjka się nie skraca, więc jest oki. No i jeszcze raz przypomniał że mam cały czas leżeć, mam wstawać tylko do wc i jakby się coś działo mam jechać do szpitala albo podejść do Niego do gabinetu. Co do tel to jeszcze nie podałam ale zaraz napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. juz jestem z Wami hehe.maz zalozyl juz nowy kabel. Mowie Wam co to za cholera z tej mojej kocicy:P wczoraj chcialam zamawiac wieczorem laktator no i nie ma neta i nie ma ale mowie sobie ze poprostu nie ma bo czesto nam znika. dzis rano tez wchode i nic. no i okazala sie ze kochany kotek nie mial co robic i sie zajal kablem. No ale juz jestem i juz zamowilam laktator:) widze ze KasiaGJ niektore z Was nabrala, ja jak czytalam przez tel. to sie nie nabralam:P wiedzialam ze prima aprilis. Ja w nocy meza nabralam bo o 2 w nocy obudzilam go i kazalam leciec do pokoju gdzie spi kotka bo powiedzialam mu ze cos runelo na ziemie az rodzice sie obudzili:P no i on polecial hehehe usmialam sie. u mnie jak bylo, skurcze miewam niestety i brzuszek robi sie twardy. wizyta juz we wtorek takze mam zmiar do niej byc w domu a we wtorek lekarz podejmie decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiaGJ mi nic nie wiadomo o ograniczeniach jesli chodzi o sex przy paciorkowcu.Przynajmniej moja p gin nic mi nie mowila.A Tobie kazala powtorzyc posiew jeszcze raz po kuracji tym antybiotykiem i przed porodem? Bo mi powiedziala, ze juz nie bede robic i mam byc traktowana jakbym byla nosicielka paciorkowca.I mysle, ze tak lepiej, bo kto mi zagwarantuje, ze jak w 36 tygodniu nie mam paciorkowca, to w dniu porodu rowniez go nie bede miec? A moj M zadzwonil dzis do mojego brata i wkrecil go, ze juz jest wujkiem itd,,,No i uwierzyl hahhahaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fauletka moja Gin nic mi nie powiedziała, kazała brać ten antybiotyk za 2 tygodnie mam badanie to się okaże czy powtórzy wymaz, ja głupia nic nie wypytywałam bo myślałam że ten paciorkowiec to nic takiego, dopiero jak w domu na internecie poczytałam to się wystraszyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×