Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

hello. ja na chwilke bo jade na ten wymaz odnosnie paciorkowca, obym wytrzymała do odebrania wyników. potem do sfery (bielszczalnki wiedzą ze to duze skupisko sklepów) MUSZE DOKUPIC COS TAM JESZCZE DO TORBY. NARAZIE PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko corko :)penelopko ty sie sie stresujesz ze + 10 a ja i tak wiecej przybralam +12 ale od dluzszego czasu waga stoi w miejscu. No moze dlatego uzywala kolderki bo rodzila na poczatku marca. A sluchaj ty tez pralas ten ochraniacz ja nie mam funkcji pranie reczne ale mysle ze jak wypiore go w 40 stopniach to chyba nic sie nie stanie co?no chyba ze sama lepiej przepiore recznie jak sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie przyszłe mamuśki! Jestem w 37 tygodniu ciąży.Poprzedniej nocy poczułam jak coś ze mnie wypływa,zerwałam się od razu z łóżka i pobiegłam do łazienki,miałam całą wkładkę i majtki mokre.Wystraszyłam się,że to wody płodowe,zadzwoniłam do swojego gina i powiedział,że mam nie zakładać wkładek tylko same majtki i jak znowu coś poleci to mam jechać do szpitala.Mówił tez,że to nie musiały być wcale wody tylko mocz,ze na tym etapie ciąży zdarza się kobietom takie popuszczanie.Z tym ze wiem jak wygląda mocz,a jak ze mnie to "coś" wypłynęło to było bezbarwne,bezzapachowe,to tak jakbym kieliszek wody sobie wylała na majtki,więc nie było tego aż tak dużo.Minęło już 29 godzin od momentu jak to się stało i narazie mam "sucho",nic się nie dzieje.Myślę tylko ciągle o tym i się trochę zamartwiam,do lekarza jestem umówiona dopiero na piątek.Czy miała któraś z Was taką sytuację lub słyszała coś podobnego? Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cv u mnie to zawsze na śniadaniu wielkanocnym są jajka w sosie, jaja zwykłe na twardo, frankfurterki, sałatka jarzynowa, wędliny, chrzan, ćwikła- tyle pamiętam:) kurcze ale chiałabym te święta jeszcze przetrzymać i podjeść tych pyszności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka Ty to masz tego gin normalnie masakra nie dziwie sie dlaczego jestes taka niespokojna i nie ufasz mu. Ale nie martw sie na pewno jest wszystko wporzadku, dzidzia zdrowa i u mamy w brzuszku tez jest jej fajnie wiec te 2 tygodnie to jeszcze sobie posiedzi:):):) A moze ta babeczka ze szpitala zrobi ci usg ? atena Udanych zakupow:) Ja to mam zamiar jutro torbe spakowac i w ogole nie wiem pewnie sobie wkrecam cos ale cos mi sie wydaje ze po tej wizycie az takie dobre wiadomosci nie beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roksik ja tak miałam w pierwszej ciazy i to były wody. nie chlusnęły ze mnie a po woli wypływały. z tego co pamiętam sączyły się cały czas. ja na twoim miejscu pojechałabym do szpitala. ze mna na sali leżała teraz dziewczyna której tak po woli wody odchodziły i wytrzymała jeszcze ponad tydzien- musiała brac antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że trelevina też ma tą pościel i wiem, że prała normalnie w pralce i nic się nie stało. tam niby jest metka, żeby prać ręcznie, no, ale to nie na moje siły. nic się nie przejmuj wstaw do pralki nic temu nie będzie. ustaw na 40, albo 30stopni, i na małą liczbę wirowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wagi...takkk ino wy wszystkie zaczynałyście z wagi piórkowej to wam te 10-15kg różnicy aż takiej nie robi, a ja zaczynałam z wagą dużo większą i każdy kg jest niemile u mnie widziany:):classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka A w jakim sosie te jajeczka robisz moja tesciowa tatarski robi.Co to sa frankfurterki?Wybacz ale pierwsze slysze:) roksik3 Nie wiem co ci sie tam zdazylo w nocy ja takiego czegos nie doswiadczylam.Czasami zdazy mi sie mocz popuscic ale tylko wtedy kiedy kicham albo kaszle.I nie zawsze moj mocz jest koloru zoltego czasami jest taki blady ze wrecz bezbarwny a to z tego powodu mysle ze czesto go czasami oddaje.Zalezy jak dzidzia mi na niego dusi.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cv no mam nadzieję, że zrobi usg i wtedy zobaczymy. ten mój gin to usg robi mi dosłownie 4 minuty. co do wagi to mi stanęła w miejscu i mam ok 6-7 kg na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jajka w sosie tatarskim z grzybkami marynowanymi i ogóreczkiem. Frankfurteki to takie cienkie kiebaski wieprzowe. one są chyba parzone. dosć długo się je gotuje i są takie twardawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :D Ja dzisiaj sobie pozwoliła na spanie dopiero wstałam :D Trzeba zabrać się za jakieś śniadanko. U mnie dzisiaj taka piękna pogoda, że aż żal nie wybrać się na mały spacerek. Jak czytam to już co drugą z was łapią skurcze, ja na razie mam spokój ale zaczynam się już powoli stresować, chyba czas pakować torbę. Mój mały nadal główką w górę, cały czas tak samo go czuję więc wizja cesarki coraz bliżej :/ CV ja się golę sama i robię to na ślepo bo przez brzuch nic nie widać, pozacinam się tylę, że w prysznicu jest powódź mojej krwi ;) Potem tylko pytam czy jako tako mi to wyszło. Ale jest coraz ciężej. Powodzenia na wizycie. Ja kupowałam pościelki z tego typu i szczerze to tylko to przewietrzyłam bo też się bałam że coś się może popsuć. -- Tul -- Też chciałam się wziąć za mycie oken ale troszkę się boje, chociaż może jak tez wezmę się za to na raty to będzie dobrze, bo czuje się ok. To nieźle z tym domkiem, budowa już w zasięgu ręki a tu nie można zacząć, ale na pewno są sposoby na tą wodę. Penelopa mój mały też tak się wypina a jak dotykam to ucieka, Nasze maluszki to już mają tak mało miejsca że sie na wszytskie strony wypuchają ale już niedługo :-) ...x... powodzonka na wizycie na pewno będzie wszystko dobrze trzymam kciuki. bartoelnka z tymi lekarzami to niestety tak jest ja bym tak bardzo uwagi nie przywiązywała do tej wagi bo wystarczy niedokłądny pomiar o milimetr i juz waga inna wychodzi. roksik3 ja niestety nie pomogę, ale skoro lekarz mówi że jest ok to chyba jest, powodzenia. Mi też się wydaje że ostatnio waga mi stanęła, mam około 10 + ale na szczęście poszło tylko w brzuchol no pewnie delikatnie w tyłek i biodra, a słuchajcie jak tak u was z rozstępami??? U mnie nietety delikatne na tyłku i biodrach, pocieszenie że majtki zakrywają ale i tak nie mogę na to patrzeć :( A co do śniadanka wielkanocnego to jeszcze konkretnych planów nie mam bo może będziemy u rodziców. kari86, justz, DeeYaa, Znów_mama, Julietta40, atena35 - Heeej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka- nie dziwie Ci sie ze jestes niespokojna, ja tez przestalabym ufac takiemu lekarzowi. dobrze by bylo zeby ta nowa babeczka zrobila Ci usg to bedziesz spokojna. penelopa- kobito ja mam na plusie 17kg i waga rosnie wiec sie nie martw:P atena- przyszedl Ci juz ten lezaczek co zamawialas bo on mi sie tez podoba? udanych zakupow zycze, ja wczoraj bylam hehe na allegro i pobuszowalam:P cv- takie spiworki to super pomysl, szkoda ze tak pozno sie o nich dowiedzialam:P ochraniacze na lozeczka maz pral recznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koralinka- u mnie niestety sie pojawily rostepy na piersiach, udach i nogach. powiekszaja mi sie mimo smarowania. czekam teraz na przesylke bo zamowilam krem co mi tu dziewczyny polecily i bede walczyc z nimi. ja tez nie moge na nie patrzec i ciezko mi bedzie siebie taka zaakceptowac jesli one sie nie zmniejsza. stylowa- odezwij sie kobitko, bo wczoraj tez Cie nie bylo ale mam nadzieje ze poprostu lezysz w lozku i kurujesz sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Melduję się w dwupaku ;). Tula faktycznie kiepsko z tą działką. Wszyscy tam mają taki wysoki poziom wód gruntowych ?? Cv ja mam inną pościel ale też nie prałam poduszki i kołdry. Wietrzyłam je długo i zapach zniknął. Teraz leżą w komodzie, bo też nie zamierzam ich szybko używać. Przed użyciem też jeszcze powietrzę i myślę że będzie ok. Fajna ta kuchnia i fakt po co przepłacać, jak macie tu wszystko co potrzebne a wygląd naprawdę ok. Roksik ja nie miałam takiej sytuacji ale chyba wolałabym żeby ktoś zmierzył mi wody po czymś takim, tak dla świętego spokoju. X nie wiem czy mamy takie same prypcie. To moje jest okrągłe, wystające i koloru brązowego. Mojej mamie powiedziała, że takich się nie usuwa ale to jedna dermatolożka w całym małym mieście więc nie konsultowała mama tego z nikim innym. Natomiast są też takie malutkie zwisy, białe raczej czy w kolorze skóry i je się wymraża. Nie wiem, które masz. Idę poukładać resztę rzeczy dla Małej to już będę całkiem spokojna. Wczoraj miałam ubaw. Powiedziałam M o tej pełni to się upierał żebym spała na jego miejscu (dalej od okna :D). Dzisiaj natomiast stał rano nad łóżeczkiem i mówił "no gdzie jesteś, mogłabyś już przyjść" :D. Jak widać nie tylko my mamy zmienne nastroje ;) :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewoje :) :* 🖐️ ja juz po wizycie, wiec generalnie cisnienie mam ok, oczywiscie leki nadal mam brac, dzidzia ok (tetno 142/min) troszku zas przytylam -na plus 1cm w obwodzie o tam jakies 900g na wadze :P no wymaz lekarz pobral szyjka ok. Pytalam lekarza o puls bo mam czasem nawet do 120, wyslal mnie na ekg bo powiedzial ze lepiej sprawdzic, no i mialam EKG - wyszlo troszke niefajnie 123uderzenia na minute to za duuzo mam skierowanie pilne do kardiologa, zobaczymy czy uda mi sie w srode do niego dopchac :/ no widze ze pelnia jeszcze zadnej nie rozlozyla nog.. nooo :P cv mam taka posciel jak ty, pralam wszystko oprocz wlasnie koldry i poduszki bo po co :P nic mi sie nie rozwalilo oczywiscie wsjo wrzucalam na pranie reczne i extra :D ehh musze doczytac co tam nasmarowalyscie bo przelecialam pobieznie :P z racji ze glod mnie dobijal wazniejsze sie nawpychac ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, wiecie, że my wciąż nie mamy imienia wybranego? Moje ulubione wszystkie odpadły, bo mężowi się źle kojarzą ... on chciałby imię po swojej mamie, ale mi z kolei ten pomysł też się nie podoba (zwłaszcza że już 2 imiona w najbliższej rodzinie się powtarzają i wciąż są nieporozumienia, o kim jest mowa). No i musimy gdzieś znaleźć kompromis. Mamy 2 imiona, które podobają się nam obojgu: Gabrysia (to woli mąż) i Milenka (to wolę ja). No i wciąż nie możemy wybrać. Naprawdę codziennie po kilka razy się nad tym zastanawiam i próbuję wymyślić, które imię lepsze. Jak mówię znajomym i rodzinie o tych dwóch opcjach, to większość jest za Gabrysią. No ale to nie inni ludzie powinni decydować o imieniu dla mojego dziecka. Już czasem myślę, że pozostanie nam rzucić monetą. Termin coraz bliżej, a ja wciąż nie wiem... Zazdroszczę tym z Was, które "od zawsze" wiedziały, jak dadzą na imię swojemu dziecku. Nie macie pojęcia, jaki to może być problem :) A z tą wodą na działce - z tego co wiem, to pozostaje tylko czekanie, aż wsiąknie głębiej. Ale popytam jeszcze, czy gmina może coś pomóc. Dzięki za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... Ja na razie też smaruje ale poprawy raczej nie widzę :( czytałam, że jeżeli są jeszcze czerwone to można próbować się ich pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koralinka ja rozstępów póki co nie widzę ale celulit okropny :(. Wiem, że jedna z nas też na to narzekała ale nie doczytałam czy poleciłyście coś dobrego. Jak coś macie będę wdzięczna za info. Ja już przed ciążą miałam na pupie i udach trochę ale teraz nawet jak siedzę to jest widoczny :(. Na brzuchu też mi się wydaje, że widzę charakterystyczne ślady no ale że jest napięty to ciężko określić co to będzie ale myślę, że też celulit :(. Bartolenka i cv powodzenia u lekarzy. Gdzie fauletka ?? Miałam nadzieję, że się pochwali mebelkami :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooralinka To sobie pospalas:) gratuluje bo chyba zadna z nas nie umie tak juz dlugo spac:) Co do rozstepow to mi sie tylko pokazaly na piersiach ale niestety z bardzo duzych dekoltow musze zrezygnowac bo stanik nie zakrywa wszystkich no ale coz pogodzilam sie juz z tym:) Mi tez poszlo wszystko w brzuszek lekko tylko w biodra i tylek. x co do spiowrkow to wiesz jeszcze nic nie straconego bo wiadomo ze twoje skarby beda mieli gosci to moze ktos wpadnie zeby kupic takie spiowarki heheh moze dziadki??:) No wlasnie gdzie nasza stylowa? Weska to ten twoj to sie wystarszyl heheh a te zmienne nastroje no ladnie :) Jednak sprawdza sie opinia ze partner razem z nami przechodzi ciaze:) A sluchajcie to jak nie macie zamiaru uzywac kolderki to kocyk ubieracie w posciel tak? Kurcze bo ja mam 2 kocyki tylko i tak sie zastanawiam czy nie dokupic jeszcze jednego bo nie pomyslalam o tym ze do lozeczka mi sie przyda zamiast kolderki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooralinka Ja smarowalam piersi kremem z Eveline, ale przez jakis czas juz nie smaruje bo tak jakos mialam uczucie pieczenia po nim.Czulam sie niekomfortowo. Smarowalam sie chyba 3 tygodnie i troszke zjasnialy ale ja nie wiem czy to od kremu czy raczej samooistnie:) A ja mialam powtarzac slowka a jakos nie moge was opuscic hehe a niedlugo bede musiala sie zabrac za obiad i kapiel. O 14 musimy juz wyjezdzac bo prawie godzine jedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cv ja wogole nie ubieram poscieli. przeciez bedzie lato, matko posciel jest duza i jak penelopa juz pisala mozna sam kocyk czy pieluche, jeszcze zdazysz uzyc tej poscieli :) Tula mi sie Gabrysia podoba ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadę do szpitala dla św.spokoju,bo inaczej jajko tu zniose.Mam nadzieję,że to nie były wody i że jeszcze się nie rozpakuję bo troszke za wczesnie,chciałabym wytrwać do maja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cv ja nie zamierzam ubierać kocyka. Oczywiście wszystko wyjdzie w praniu. Też mam tylko dwa kocyki na początek. Poza tym pieluszki flanelowe, którymi też można nakryć dziecko w ciepłe dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochana, melduję się znów po dluuugiej przerwie, aczkolwiek staram się czytać was na bierząco. Podziwiam te, które potrafią cały dzień pisać na kafe... u mnie nie dość, że plecy nie pozwalają to natłok obowiązków, przygotowania wszystkiego dla Malutkiej i nadrabianie zaleglości towarzyskich powodują, że wpadam do was dopiero wieczorkiem i to też tylko poczytać. Teraz coś czuję, że będę znów częstszym gościem tutaj, bo coraz ciężej mi jest, zaczynam puchnąć i w ogóle czuję się jak mamut;) Czytam o waszych skurczach przepowiadających i dociera do mnie, że niektóre z nas np Kasiula czy Atenka już niedługo będą rozpakowane i wzrusza mnie to!! U mnie co prawda zostało jeszcze 4 tygodnie(planowane) dlatego jeszcze nie ogarnia mnie panika. Za 2 tygodnie będzie zapewne zupełnie inaczej... W środę mam wizytę kontrolną, zobaczymy jak wyszedł wynik z wymazu na paciorkowca, oby go tam nie było.... p.s dla tych dziewczyn, które jeszcze nie kupiły materacy dla swoich maluszków polecam taki: http://allegro.pl/materac-cell-aktiv-rewelacyjny-60x120-alvi-i1518515863.html i już tłumaczę szybciutko dlaczego piankowy, początkowo bylismy zdecydowani na standardowy gryka-kokos, których okazuje się sprzedaje się najwięcej bo są zwyczajnie atrakcyjne cenowo. Poradziliśmy się w fachowym sklepie i wybór stanął na powyższym, ma też, co bardzo ważne ściągany pokrowiec, który jest nieprzemakalny i nie trzeba kupować zbędnych dodatkowych pokrowców. To tak na marginesie;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roksik To jedz trzymam kciuki! Trelevina No w sumie poszewka tez duza od kolderki ehh moze racja ze tylko kocyk i tyle:) a reszte schowam do szafy.Musze przemyslec to.:) No to juz po wizycie jestes dobre wiesci tylko szkoda z tym ekg no i mam nadzieje ze jednak w srode dopchasz sie do tego kardiologa.Lepiej to sprawdzic bo z serduszkiem nie ma zartow.Ale i tak mysle ze bedzie wszystko ok:) Tula a mi sie podoba Milenka:) Mam kolezanke i calkiem sympatyczna jest a ta Gabrysia to zle mi sie kojarzy i tak ogolnie mysle ze potem moga wolac brzydko GABRYCHA bo tak latwiej na jezyku ale to wy zdecydujecie i uwierz mi ze po porodzie bedziecie odrazu wiedzieli jakie chcecie miec imie dla swojej coreczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, ja kocyka w poszewkę nie mam zamiaru ubierać. poszewki z kołdrą i poduszkami włożyłam do szafy. a ochraniacz się suszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cv ja na razie smaruje oliwka przeciw rozstępą ale chyba czas kupić coś "na" raz czytałam tutaj, że ktoś mówił coś o cepanie to ta maść na blizny, mam ją w domu bo smarowałam tym bliznę po wyrostku ale to strasznie cebulą śmierdzi. Jestem już a może dopiero po śniadanku , bigos pyszności :D zaraz to czas zabierać się za obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CV - właśnie głównie o to chodzi, że dane imię kojarzy nam się z jakąś osobą i przez to je lubimy albo nie. Mi ani Gabrysia ani Milenka z nikim się nie kojarzy, więc dlatego mi się podobają :) I raczej nie wierzę w to, że jak zobaczę dziecko to "będę wiedziała" jak ma na imię, bo z synkiem też do ostatniej chwili nie mogłam zdecydować i jak w szpitalu pytali mnie o imię, to odpowiadałam kompletnie bez przekonania, "Krzyś ? ". Teraz oczywiście już nie wyobrażam sobie, żeby miał na imię Jaś, a taka była druga opcja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×