Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

No własnie, co z Justz? Nie ma żadna od niej wiadomości? Agnes fajniutko ,że już w domciu,widziałam Twoja slicznotkę-przecudowna i przesłodka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaa eee tam,wymyslimy nowy lek wspomagajacy bezbolesny poród-magnes. Nie wierzysz w siłę perswazji? ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne uwierze we wszystko moja kochana jesli tylko zadziala ;) dziewczyny mam takie napieranie na pecherz ze popuszczam mocz normalnie paranoja :( wy tez tak macie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak trelev...tez tak miałam. Ale torba spakowana tak??? hihiihih 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe atenka no raczej ze torba spakowana :) mialas tez tak?? pocieszajace ;) bo juz sie poczulam jak emerytka ktora nie zdaza na siusiu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes ale pieknosci normalnie Twoja cora, ten gaszcz na glowce..... Tigero super to pierwsze zdjecie Twojego synka, a coreczka...ach te rzesy...jakie dlugachne... Co tu duzo pisac same pieknosci tam na poczcie.Jak sie czlowiek tak naoglada to jeszcze bardziej mu sie chce juz miec swojego bebika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Televinka jakby mysli mialy moc sprawcza, to Ty bys juz chyba z miesiac temu urodzila hahahaha. Jedno jest pewne - wiedzma to z Ciebie zadna./Mi sie tez czasem cos popusci jak tak np kichne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaaa nie jesteś sama z tym popuszczaniem:) mój mąż to się ze mnie naśmiewa, ale idąc popuszczam, ale i tak najwięcej kichając:) . Lekarz powiedział Mi, że po porodzie minie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie, podobno do końca tego tygodnia urodze, szyjka mięciutka i gładziutka, główka bardzo nisko, dzięki czemu podobno mam urodzić jak strzała. Oby. Bunia trzymaj się tam i nie daj się wrednym babsztylom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do nas idzie burza ;-) brr.. nie lubię jej za bardzo. No i muszę kompa wyłączyć, bo jeszcze mnie piorun trzaśnie. Jola no brzmi optymistycznie. o takim porodzie każda marzy he he ;-) Agnes Ty Babo miałyśmy ten sam termin, a si pospieszyłaś. A ja czekam i czekam i czekam ;-) Ale Mała śliczna. Jeszcze raz gratuluję! Wszystkie takie słodkie te bąbelki. No nic uciekam bo burza się rozkręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was serdecznie kobiety, czytam was od paru dni i wam bardzo zazdroszcze ze macie takie fajne forum, szkoda ze wczesniej go nie znalazlam :( ja tez mam termin na maj a dokladnie na 21 maj tak jak penelopa jak sie nie myle? gratuluje wszystkim mam rozpakowanym i trzymam kciuki za reszte co jeszcze czekaja na swoje pociechy tak jak ja ❤️ i tez sie nie moge z mezem doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia właśnie znalazłam jeden plusik islandzkiej pogody-tu nie ma burzy :DEmilka ale może Twoja burza przejdzie dziś bokiem ;) Trelevinaa mnie tez się zdarzyło popuścić szczególnie przy psiknięciu albo dużym śmiechu :P Kurczę,ale mam ostatnio apetyt i zachcianki ogromne,może więc nie mam cholestazy ,bo przy niej to odwrotnie się narzeka- na brak apetytu ;) :) Dziewczyny nie reagujcie proszę na zaczepki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do cholestazy to z tego co sie orientuje przynajmniej tak mi polozna mowila bo mnie teaz strasznie swedzi cialo to ja nie swedza stopy i dlonie to jest to normalne w ciazy poniewaz skora sie naciaga i ja tez nieraz to jestem zdrapana do krwi masakra brrr.... mam nadzieje ze pomoglam chodz troche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia witaj:) słuchaj,jeśli chodzi o cholestazę to stety,niestety, wiem na jej temat wiele,bo w poprzedniej ciaży się z nią zmagałam i powiem Ci ,że mnie stopy nie swędziały,za to cała reszta ciała tak. Nie chciałabym Cię straszyć,ale jeśli Twoje swędzenia są duże,powinnaś to sprawdzić. Skóra swędzi przez naciąganie się,ale na brzuchu,a np na rękach to się raczej nie naciaga,prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak wiesz o niej duzo to powiedz mi czy to jest grozne i w jakim stopni?? bylam u lekarza mialam robiona krew i bylo ok. tylko mnie nie swedzi caly czas tylko sa takie napady czasami momentami ale staram sie panowac nad tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli miałaś pobrana krew pod kątem prób wątrobowych czyli alat i aspat a wynik wyniósł około 15 i wówczas te swędzenia Ci dokuczały to myślę,że nie musisz się martwić. Ta choroba jest groźna dla dziecka,dlatego należy być pewnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie dziewczyny z tym nietrzymaniem moczu przy kichaniu to ok czytalam ze to jest normalne w ciazy wlasnie ale mi sie zdarza lezac i nic nie robiac.. dlatego spytalam o to :) Edzia witaj :D ja juz po kolacji :) mmmm uwielbiam wiosne rzodkiewki swieze pyszniutenkie i szczypiorek i pyszny twarozek :) o jaaaaaaa a wogole to ostatnio mam smaka na jablka namietnie je wcinam :) chcialabym jeszcze zjesc naszych polskich truskawek ale tego juz raczej nie doczekam :/ JOLA ejj powaga no to super nowinki :D ja tez juz chce taka szyjke ;)))) emilka a ty nie peniaj przed burza ;) przejdzie bokiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja obecnie jestem w norwegi tzn. ja tutaj mieszkam i mialam pobrana krew ale nie wiem czy pod takim katem co piszesz a ciezko jest sie dogadac teraz mnie troche zmartwilas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa sobie odswiezmy i przypomnijmy tabelke ;D JOLA!!!!! Tyyy nie wyprzedzaj :P :P:P:P:P:P NICK..................IMIĘ........WIEK......MIASTO...... ... ........TERMIN/PŁEĆ 1. Natalia256......Natalia......24.......Toruń................ 03.05/(Laura) 2.-KasiaGJ-........Kasia........22.......Opolskie........ .....03.05/(Michaś) 3. bunia3..........................30.......Toruń...... .........08.05 4. Kankuun.........Dorota......32........UK..................12 .05/Syn 5.mamuskamaj...Arleta.......25.......Lubin.............. ..13.05/(Zuzia) 6.Julietta40......Aga..........40.......podlaskie....... .....15.05/(Maks) 7.justz............Justyna.....26........UK............. ........15.05/Syn 8.milka78........................33.......Kraków....... ....... 15.05/Maciej 9. cv............. .Wioleta.....24......Niemcy.................16.05/(Alex) 10. Trelevinaaa....Ewelina....26...... kujawsko-pom........19.05/C 11.penelopa kruz..Ania........27.......śląskie.................21.05/( Maks) 12. Stylowaa........Ania........30.......Chorzów/Islandia...21. 05/ (Nataniel) 13. fauletka..........Wioletta...........ok.Tarnowa.. .......22.05/Wiktor 14. Kooralinkaa.....Kornelia....21...... Ch-ce................22.05/Syn 15. Emilia_83.........Emilia......28.....Wielkopolskie........23 .05/Adrian) 16. em_trz...........Magda......22.....Żyrardów..... .......23.05/ ? 17. Zuzi-mama.......Marzena...20.....mazowieckie.........23.05/Z uzia 18. JOLA1237........Jola.........27.....Wrocław..............24 .05/ (Mateusz) 19.maj._szcz.........Aneta......22.....lubuskie.......... .....24.0 5/ (Karolinka) 20.Dosia255.........Dorota......27......Irlandia......... ......24.05/Amelia 21. tosia204..........Agata.....28.......kuj-pom..............24 .05/ (Mateusz) 22.#stokrotka#......Monika....29.......dolnośląskie. .........25.05/(S i S) 23. Pristina86........Natalia....25........Gdynia/Gdańsk .....26.05/ (Julka) 24. ...x................Ania........22.........wlpk ................26.05/ (Maja i Jaś) 25. dudyska..........Justyna....25........łódzkie............. .28.05/ (Blanka?) 26. Justynka_87.....Justyna...24.........Nad morzem........31.05/ (Jaś) NASZE SZCZESLIWE MAMUSIE NICK .......IMIE.......WIEK.....MIEJSCOWOSC...MALENSTWO.. ...T.C./DATA UR....GR/CM 1) Kasiulaaa s-ce.......22......Sosnowiec.......Julia...........39/22.04- SN......3100/52 2) kari86....Karolina...24......Brzeg Dolny/Wroclaw....Nela.....39/29.04-SN......3100/54 3) annjaa.....Ania......28......Gdansk.........Natalia........ .40/01.05-CC......3700/60 4) Tula.....Asia.....32......Poznan.........Gabrysia........... .40/01.05-SN......3310/54 5) Aniolek81.....Mariola....29.....lódzkie......Milena........ ..40/02.05-CC......4000/58 6) Znów_mama....Alicja.....33........Poznan....Zosia.......... ..40/03.05-SN......3160/.. 7) Atena_35.....ANETA.....35....BIELSKO-BIALA...Milena......... 40/03.05-SN......3000/54 8) Tigero.....Natalia.....33.......Poznan.......Tymon.......... 40/04.05-SN......4100/57 9) DeeYaa.....Hania.......28.......WLKP........Anastazja....... 40/04.05-SN......3450/56 10) k_m_b.....Monika......27.....Wroclaw..........Maja.......... 39/04.05-CC......2640/49 11) jaTUSKA....Marta......23.....Londyn.......Alex.............. 40/06.05-sn......3400/51 12)bartolenka...Marzena...30...Bielsko-Biała....Lenka... ........38/06.05-SN......2680/53 13)masterek28...Ania....28....Bielsko-Biała...Jaś...40/ 06.05.-CC....3500/55 14) Weska..........Marta.....27.....Szczecin......???........... 40/07.05-sn......3300/56 15)esti1983.......Estera....28...Warszawa...Julia........ .......40/07.05 CC......3140/52 16)Lorien........Beata.....24.....Kraków.....Kubuś..... ........ 40/09.05 CC......3300/54 17) Agnes71......Aga.......26.....Wrocław....Nina.............. .39/09.05-CC......2650/?? 18) klara_23....Magda......24....Warszawa.....Amelia............ .40/11.05-CC......3960/57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia ja nie chcę Cię stresować,może Twoja położna wie co robi,ale podejście typu jeśli nie swędzą ręce i stopy to nie cholestaza jest bardzo nieodpowiedzialne moim zdaniem. A dostałaś wyniki badań do domu? to byś mogła sprawdzić ten alat i aspat. A może powiedz coś więcej na temat tych swędzeń-jakie odczucia przy tym,gdzie konkretnie,od kiedy Cię trzyma, jakimi porami bardziej swędzi,jak z Twoim apetytem? Nie jestem lekarzem,ale może na podstawie Twoich odpowiedzi bedzie można jednak wykluczyć cholestazę Trelevinkaa ale masz wiosenne jedzonko,twarożku mi się zachciało,a ja tak zwyczajnie-sandwich z serem i szynką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawowym objawem cholestazy jest uogólniony świąd skóry, który zaczyna się od dłoni i stóp, rozszerza się na kończyny i tułów a w bardziej zaawansowanych przypadkach obejmuje szyję, twarz, uszy. Większość ciężarnych zgłasza zaostrzenie objawów w godzinach wieczornych i nocnych, co prowadzi do bezsenności. U około 20 % chorych występuje żółtaczka o nieznacznym nasileniu, a czasami mdłości, wymioty i utrata łaknienia. Często pod koniec ciąży nasilenie objawów zmniejsza się (bo obniża się poziom estrogenów) a na całkowite ich ustąpienie można liczyć w ciągu kilku dni po porodzie. U około 70 % kobiet obserwuje się nawrót schorzenia w następnych ciążach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa wiec tak najbardziej swedzi mnie brzuch i plecy a jesli chodzi o pore dnia to nie jest ona okreslona u mnie wystarczy,ze posmaruje oliwka lub jakims kremem i swiad znika a i czasami swedza nienogi ale to bardzo zadko. a na moje papiery zaraz zerkne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprzednia moja cholestaza zaczęła się od rak przy ramionach i swędziało ciagle w tym jednym miejscu-długo,długo,potem przenosiło sie po malutku na całe ciało,do stóp nie doszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia Twoje swędzenie może być wynikiem np przesuszonej skóry,skoro mówisz,że po nawilżeniu przechodzi. Mnie przy cholestazie nie swędziało tak zwyczajnie tylko tak wściekle po prostu,drapałam się godzinami,a swędzenie czuć było ,że idzie od środka i przy nim czułam jakby mnie ktoś maleńkimi igiełkami od środka kłuł,albo pokrzywą łagodniejszą parzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche sie teraz nie pokoje, ale jestem dobrej mysli wkoncu lekarz chyba wie lepiej i powinien wiedziec ze trzeba zrobic takie badanie wiem ze mialm robione na zapalenie watroby i rubelle i jest ok. no ale nic jestem dobrej mysli :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowaa to ja az takich objawow jak ty to nie mam poprostu swedzi i tyle ale ogolnie nie jestem zdrapana i w nocy mnie nie swedzi przynajmniej nie czuje bo spie :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia ostrożności nigdy nie za wiele,ale nie przesadzajmy i nie popadajmy w paranoję,co nie? :) Teraz cholestaza jest ogólnie znana chorobą dla lekarzy,więc na pewno Twój wie co robi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny coś mi się przypomniało,że olej z wiesiołka pomaga zwiekszyć skurcze,przyspieszyć i wspomóc akcje porodową, Może zacząć by brać? Kiedyś przy staraniu się o małego go brałam,to teraz go może na żwiat wywołam,mam jeszcze spory zapasik w szafce. Co sądzicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak mysle, ze jestem zdrowa jak ryba innej mysli nie dopuszczam a tym bardziej ze to moje 2dziecko bo pierwsza ciaza okazala sie obumarla w 12tygodniu wiec ciesze sie ze za tydzien mam termin porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×