Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

penelopo zapytam dzis na wizycie o ten posiew. Ponoć badanie na paciorkowce - jest wazne. I dodam ze nie przyjemneee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja mam dzisiaj jakiś kryzys:-( Powinnam już dawno wstać, a siedzę w łóżku w piżamie, jem lody i piję kawę. Próbowałam, wywaliłam pół szafy i stwierdziłam, że mam już dość tych wielorybich ciuchów-namiotów. Do tego, mimo, że świeci słońce to ciągle zimno, a ja już bym chciała wiosenne butki założyć, jakiś lżejszy płaszczyk, do doopy to wszystko. Wiem, że marudzę bez sensu, że jeszcze chwila i zrobi się ciepło, niedługo urodzimy i będziemy mogły nosić, co będziemy chciały, ale te 9 tygodni wydaje mi się jakimś meeega długim czasem. Dajcie mi jakiegoś kopa, bo się nie wygrzebię z tego wyra, a muszę jeszcze przed pracą odebrać wyniki z laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaraz zemdleje normalnie ,jestem przerazona,bo Wy macie takie badanie i srakie a ja totalnie nic! A powiedzcie mi czy na USG 3 lub 4 D to oprócz tego że widze jak dzieciatko wyglada mozna wykryć jakies medyczne mankamenty również,czy jednak to badanie słuzy tylko i wyłacznie przyjemności rodzicom? Ja jedynie gdzie moge sie udac to na tego typu USG,bo w jedynych dwóch szpitalach prywatnych mi odpowiedzieli,że Usg 2D mi nie wykonaja bo moje dziecko juz za duże jest,ja tu normalnie zwariuję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania, 3D/4D to tylko takie bajer dla rodziców ... już o tym pisałyśmy kiedyś... lekarz to porównywał do jabłka w 3d wygląda fajowo możesz zobaczyć z każdej strony, ale dopiero jak je przekroisz na pół czyli 2 d widzisz środek i wtedy można zrobić diagnozę. poza tym nie wiem czy wiecie, ale 3d/4d to tylko zarys komputer sam rysuje obraz, więc śmieje się jak piszecie, że ma zadarty nosek jak tatuś :D:D:D ;) wiadomo... że dziecko już jest na tyle duże, że nie da rady zobaczyć go w całości, ale nie wiem o co chodzi... bo ja wczoraj byłam na 2d i wiadomo całości nie widziałam, ale po kolei główkę, kręgosłup i żeberka z serduszkiem. znów_mama już niedługo, jeszcze chwilka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania, 3D/4D to tylko takie bajer dla rodziców ... już o tym pisałyśmy kiedyś... lekarz to porównywał do jabłka w 3d wygląda fajowo możesz zobaczyć z każdej strony, ale dopiero jak je przekroisz na pół czyli 2 d widzisz środek i wtedy można zrobić diagnozę. poza tym nie wiem czy wiecie, ale 3d/4d to tylko zarys komputer sam rysuje obraz, więc śmieje się jak piszecie, że ma zadarty nosek jak tatuś :D:D:D ;) wiadomo... że dziecko już jest na tyle duże, że nie da rady zobaczyć go w całości, ale nie wiem o co chodzi... bo ja wczoraj byłam na 2d i wiadomo całości nie widziałam, ale po kolei główkę, kręgosłup i żeberka z serduszkiem. znów_mama już niedługo, jeszcze chwilka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój gin - robi w 3D a okresla medycznie 2D. Więc to wszystko na jednej wizycie. Ale penelopo - tak jak piszesz racja z 3,4 D to dla rodziców aby było bardziej kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaaaaa widziałam to już kiedyś, ale jak dla mnie to pic na wodę ;] porównali podobne zdjęcia z tymi z usg i tyle. ja tam podobieństwa nie widzę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) slonce za oknem, znowu bije mi po oczach, kocica chodzi mi z jakas zabawka i denerwuje bo brzeczy i jeszcze tata za oknem drzewo pila tnie:P Stylowa- Niby 3d pozwala wykryc wiecej wad ale u mnie to ja tylko buzki widzilam a badal moje maluchy i tak na 2d i z tego co wiem to wlasnie w 3d pozniej gorzej juz zobaczyc maluchy bo sa za duze a 2d robi sie do konca ciazy. Dziewczyny musze kupic wanienke tyle ze z glupia wanienka mam problem bo nie wiem czy jest miedzy nimi jakas roznica w stelazu.I w ogole ktora wybrac Doradzcie mi plisss http://allegro.pl/wanienka-14-kolorow-stelaz-suszarka-lezaczek-i1460162236.html http://allegro.pl/wanienka-odplyw-termometr-stojak-lezaczek-i1469142490.html http://allegro.pl/wanna-100cm-ze-stojakiem-duzy-wybor-kolorow-i1472487436.html i ktore wybrac?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa mnie tez to nie bawi nic a nic i tez nie widzę podobieństwa,choc akurat kształty noska mozna określić czasem,ale ja sie czuje tak xle z tym ,że nikt do mojego dziecka nie zaglada sprawdzić czy u niego wporządku. Czuje sie tak zdesperowana,że chyba na kolejnej wizycie z położną powiem ,że w depresje przez to popadam,oni sa tu na tym punkcie uczuleni,mwięc może zmięknie jej serce. Bede walczyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowoczesne aparaty USG umożliwiają trójwymiarową REKONSTRUKCJĘ OBRAZU PŁODU i wnętrza macicy. Dzięki trójwymiarowemu USG 3D po raz pierwszy można obejrzeć powierzchnię zewnętrzną ciała nienarodzonego dziecka. słowo rekonstrukcja mówi sama za siebie wszystko;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to te zdjęcia 3/4D są okropne. Blee. Któraś tu pisała, że jej mąż powiedział, że budyń. Tez mam takie skojarzenia. Dobra, wstaję, nie mam wyjścia:-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana w Polsce w ramach NFZ masz tylko 3 USG, lekarze i przepisy mówią, że tyle powinno wystarczyć i jest wiele kobiet, które chodzi naprawdę tylko te 3x. Nie martw się bejbe, na pewno wszystko jest OK. ja do tej pory miałam ich z 5? z czego te dwa prenatalne i myślę, że do końca ciąży będę mieć jeszcze max 2, te po 30tygodniu i pewnie jeszcze jakieś, ale nie więcej. po pierwsze dlatego, że nie widzę potrzeby, a po drugie jak mam mieć je robione na takim sprzęcie jak wczoraj u tej kobiety, to wolę nie mieć robionego wcale.Bo żadna to satysfakcja, a z tymi falami to tak do końca nigdy nie wiadomo jak jest chociaż generalnie mówi się, że szkodliwe nie są. ja tam wolę nie ryzykować. a posiew z pochwy jest u nas obowiązkowy przed porodem, muszą wiedzieć czy nie ma jakiegoś grzybka czy paciorkowca czy innej infekcji, bo w razie porodu mogą być komplikacje. na pewno u was też to robią. ale to jeszcze trochę czasu. don't worry👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NA KOLKI własnie poczytałam i wklejam Najprostsza rada: wycisnąć kilka kropel cytryny na łyżeczkę i podać malcowi, pokrzywi troszkę buźką ale kolka znika natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa ja miałam USG w 10 tyg prywatnie byłam,potem prenatalne w 13 tyg-prywatnie,a od nich dostałam jedno połówkowe w 19 tyg i koniec😠 Połozna mi powiedziała ze nie mam wskazań do kolejnego ...x...dzieki za linka,ja jeszcze podzwonie troche po szpitalach,nie odpuszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a drogie u was takie badanie? to teraz idź prywatnie na to po 30 tygodniu jeśli się czymś martwisz i już:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa nie chca mnie juz nigdzie prywatnie przyjąć ,bo juz ciaża za wysoka,teraz spróbowałam zadzwonic jeszcze raz,pomyslałam ,że może jak trafie na inna babkę to sie uda i niestety powiedziała mi to samo,to chore!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja przy pierwszej córce ( ma teraz 2,5 roku) miałam wózek firmy Adbor i jestem mega zadowolona, teraz znów jestem w ciąży w rodzę za 7 tygodni i dalej będziemy używać tego wózka. Koleżanka, która rodziła w listopadzie posiada Adbor-a tylko w nowszej kolekcji niż moja i też twierdzi, że jest super. Polecam wózki tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa- to faktycznie ciezko tam nawet prywatnie zeby nie chcieli:/ masakra. Ja Ci sie nie dziwie ze sie martwisz jak tak to wyglada. Moze poprobuj z ta polozna i ta depresja to sie moze ugna co? I co dziewczyny pomozecie w wyborze wanienki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... przepraszam z wrażenia przegapilam Twoje wanienki,myslę,że ja bym jednak wybrała z leżaczkiem,ewentualnie te tańszą,a lezaczek dokupiła,ja juz mam dwa na wszelki wypadek-jeden jest w komplecie taki na szelkach ,a drugi dokupilam właśnie taki na stelażyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..x.. podasz jeszcze raz linki, bo chyba przegapiłam ::( stylowa no to nie wiem, myslałam że prywatnie nie będzie problemu... dziwny kraj;/ nie wiem co Ci doradzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, wanienka ze stelażem ja też taką chcę. tylko, że słyszałam od wielu osób, że ten stelaż musi być dobry, najlepiej jakiś markowy, bo często te najtańsze są naprawdę mało stabilne;/ więc nie pomogę, ale jeśli ktoś coś wie, bardzo proszę o info. bo tez jestem bardzo zainteresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopka wiem,że to dziwne,dzieki za checi:) Co do tych stelaży to ja nie wiem jakie są,wiem ,że tutaj wszyscy używają tych wanienek z przewijakami od razu,ale kiedys widziałam ceny w Polsce to porażają,jednak jak kogos stac to polecam,bo tu sie dziewczynom bardzo sprawdzają,nawet ja sie juz tez zastanawiam,choc na poczatku nie chciałam bo łazienka mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×