Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

Dziewczyny , przesłałam aktualne zdjęcia Lenki. Niebowa, jedno jest specjalnie dla Ciebie :) jak Lenka czasem zasypia z pieluszką. Jednak częściej ma właśnie golfik na szyjce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha! Ale Wam temat zapodałam :) dodam tylko ze autorem tamtego artykulu byl duchowny - pewnie ciężko mu takie rzeczy ocenić. Myśle ąże stwierdzenie - kocham tak samo mocno ale inną milościa jest najlepszym podsumowaniem no ale tego w artykule już nie było :) jejku jak ja uwielbiam te wieczory z Wami kiedy mala z dziadkami na dole a ja mam te magiczne pol godziny dla siebie i moge z Wami popisać :) Super!!! Dzieki ze jesteście :) teraz poodpisuję :) patusiowa - ja nie cierpie wystawiac cyca bo mam wrazenie ze wszyscy sie gapią - a najbardziej starsze osoby i to panie i panowie. Nie wiem gdzie mam podziać wzrok. Z drugiej strony karmilam ja juz w restauracji, na parkingu, pod kosciolem, w parku, na poczekalni u lekarza... chyba powoli obojetnieje a poza tym nie ruszam sie bez wielkiej chusty ktora przykrywam nas obie dosc szczelnie ( mam nadzieje ) :) mam nadzieje ze Twoje malenstwodlugo nie zazna na nowo zastrzykow ( poza szczepieniami). Powiedz Patce ze jest bardzo dzielna! moja nie podnosi tak glowki jak opisujesz ale robi tak jak lenka leneczkowej - plecy i tyleczek w kąpieli. co do ulewania to czytalam ze dopoki dziecko prawidlowo przybiera na wadze to do 6 miesiecy ulewaniem sie nie przejmujemy. jak jest starsze labo kiepsko przybiera to wtedy sie te zageszczacze stosuje. Dkla pewnosci i spokoju spytaj lekarza. doris, patusiowa, leneczkowa - fajnie ze myslicie tak jak ja z ta tabelka. Niech sie inne laski wypowiedza. ktoras z Was proponowala system weekndowy - mysle ze to bedzie najlepsze rozwiazanie leneczkowa - ja tez dzis pobilam rekord spaceru - pewnie przez to ze mialam co czytac :) a pogoda naprawde byla super! porzeczkowa - powodzenia u gina - badz dzielna :) i pociesz sie ze przez jakis czas zamkniesz ta impreze przed swiatem obcych :):):) bardzo mi sie podoba idea parapetówy na jaśkach :) a jeszcze jedno - mala tak jak myslalam ma zapchany kanalik lzowy. mam masowac i zakraplac. O przepychaniu to nie chcialam sluchac wiec okulista nie mowil :) mamy czas do pol roku :) ufff. Wsio. Ide sie myc a potem szymon szymon szoł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tęczowa ja uwielbiam tą " zadartą" brewkę. Jakby nie wiem nad czym myślała...Tak poważnie :) A tak wogóle, to kocham tą swoją dziewczynkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do ulewania i mleczka zagęszczonego to miałam taka sytuacje kiedy jeszcze karmiłam piersią w dzień a w nocy sztucznym ze mały bardzo ulewał prawie po każdym posiłku nawet nie pomagało jak mu główke trochę wyżej kładłam i trzymałam go w pozycji pionowej po jedzeniu.Wtedy pediatra kazała podawać enfamil A>R czyli antyrefluksowy zagęszczony zamiast zwykłego enfamilu.Musze Wam powiedziec ze to była masakra Michas bardzo wolno jadł , mleko zapychało smoczek i siędenerwował i co do tego jeszcze doszło to straszne zaparcie ,mały męczył się i płakał niemiłosiernie a jak zrobił wkońcu kupkę to w niej była krew.\ wieć odstawiłam ten enfamil A.R ,odstawiłam też go od piersi bo pokarmu swojego miałam jak na lekarstwo i zaczęłam mu dawać zwykły enfamil i od tej pory ulew sporadycznie jak każdy zdrowy niemowlak i jest najedzony i ładne kupki robi.Więc jak osobiście tych zagęszczonych nie polecam bo mojemu Michasiowi na dobre nie wyszło. Królewicz od pół godzinki już spi, ja lecę pod prysznić i pózniej do łózeczka potulić się z męzusiem:) Miłej i spokojnej nocki Wam życzę .Do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenezkowa patent z poduszkami suuper;) tym bardziej ze ja uwielbiam spac na jaskach:D co do ulewania raczej nie je lapczywie,, tak jak zwykle. nie zawsze uleje, czasem wcale czasem tylko troche a czasem prawie wsyztsko. przybiera na wadze dobrze, ok 1000-1200g miesiecznie. teczowa, mowie to Tuśce caly czas;) pozeczkowa powodzenia u ginka, ja jescze nie bylam az wstyd sie przyznac ale zawsze cos mi przeszkadzalo:O doris dzieki za info, spytam lekarza dla spokoju ale pewnie powie ze jesli dobrze przybiera to jest ok:) leneczkowa piekne zdjecia, malutka sliczna! ja tez wrzucilam pare zdjatek;) wiecie co... lezalalam juz sobie i weszlam na telefonie na kafe i musialam wlazyc kompa i odpisac:O:D masakra, nie wiem jak ja przezyje bez neta jak sie przeprowadze:O ale na szczescie do mamy mam bliziutko wiec bede przychodzic i czytac co tam u was:) mala od 1,5 godz spi wiec wypada sie isc umyc i spac. spokojnej nocy z niewieloma pobudkami kochane!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff chwilka relaksu z Wami, w końcu :) Po usg ok. Tylko ta kolejka, jakby nie mogli rejestrować na godziny, tylko z takimi małymi bąbelkami czekać nie wiem ile. Bez pomyślunku to zorganizowane. A usg nie takie straszne ;) Miłoszek grzeczniutki. Tęczowa jeśli chodzi o to co wyczytałaś w kościelnej gazetce to na naszym ślubie w kazaniu też, ksiądz mówił, że najważniejsza jest miłość mąż - żona. Ja mogę powiedzieć, że tak samo mocno kocham męża jak i synka, tylko to zupełnie inna miłość. Męża kocham za to jakim jest człowiekiem, a do synka wiadomo to jest miłość bezwarunkowa. Z tą tabelką to bardzo dobry pomysł :) Patusiowa, ale numer :D Się uśmiałam, hahaha no nie mogę, ale wykarm takie cycem ola ola . Poczwórne szczęście, ale co za dużo.......... Mój nie łapie takich pozycji, za to bardzo wysoko unosi pupę, chociaż może to normalne, ja nie wiem nie mam porównania. Leneczkowa, śliczna dziewczynka, dzięki za pokazanie jak z tą pieluszką zrobić. Mój też po wieczornym jedzonku zasypia, ale czasami tak się dziwnie dzień ułoży, że bardziej jest zmęczony niż głodny i wtedy jest problem z usypianiem :( Patusiowa, jaki śliczny uśmiech i też Ci cór główkę wysoko trzyma i jeszcze zadowolona ;) Ja też tak chce!!! Dziewczyny a ja gdzieś widziałam mleko przeciwko ulewaniu się, czy coś takiego. Może to wam by pomogło. Mój nie ulewa prawie wcale, czasami mu się zdarzy, ale to sporadycznie. Miłosz ma usteczka po tacie ;) a oczka po mamie. Dziewczyny, co do karmienia piersią w miejscach publicznych tzn na dworze, to ja jestem za tylko u nas w mieście nie ma do tego warunków, bo ławek to ze świecą szukać, nawet na przystankach nie ma gdzie siedzieć a na trawie wiadomo, kupka na kupce, Więc ja jak wychodzę ściągam mleczko do butli w termosik i heja. Zazdroszczę tym, które mogą się potulić z mężusiami ja jeszcze trochę muszę poczekać, chyba zgarnę miśka Miłoszka do przytulania. Rozmiarów męża to on nie ma (to nie to o czym myślicie :D), ale pod pachę się zmieści. Ja dzisiaj miałam w domu święto, mały pospał ze mną w dzien 2 godzinki!!! Dobrze, że z mamą na usg jechaliśmy bo jeszcze byśmy zaspali na 16 tą hehe. Ja też lecę pod prysznic, po miśka i spanko.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie:) mój mały ładnie spał do 3.30 ale jak się obudził na karminie to pózniej nie chciał spać i gadał po swojemu:)ale w końcu zasnął ale kiedy on zasnął to my musielismy już wstawać bo mąż do pracy na 7 :) a co do tego mleka to powiem wam jeszcze ze moja pediatra uważa że takie karmienie mieszane nie jest do końca dobre dla dziecka lepiej wybrać albo butelke albo pieś bo wiadomo że pokarm kobiecy jest szybciej traiwony i której jest w żołądku a sztuczny dłużej trawiony przez co dłużej zostaje w żołądku i jak te pokarmy się miesza np poda się najpierw pierś ale dziecko jest jeszce nie najedzone i podaje się butelkę i pokarmy sie mieszają i maluch ma kłopoty z brzuszkiem. Ja miałam mało pokarmu i musiałam wybrac butelkę gdybym miała więcej to powalczyłabym o to zeby karmić piersią.Ale od kiedy mamy jeden sposób karmienia to nie mamy kolek, Michał sie tak nie pręzy żeby oddac gazy i jest naprawdę lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebowa ja zastanawiałam się nad imienie gdzieś tak od 5 miesiąca wtedy kiedy poznałam płec a mieliśmy dylemat między Michał a Rafał ale został Michał.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebowa, super ze maly grzeczniutki, usg nie jest takie straszne;) co do imienia to maz kazal mi najpierw wybrac ale nie podobaly mu sie moje propozycje:P Lena,Milena,Maja, Karolina, i Kaja ale z tego zrezygnowalismy bo nie pasowalo do nazwiska.. podobalo mi sie tez Antosia(Tosia) ale jemu tez niezbyt odpowiadalo-strasznie wybredny byl;) i stanelo na Patrycji, a ze bardzo mi sie podoba zdrobnienie od Antosi to zdrabniam jej imie podobnie-Tusia(od Patusi):D co do mleczka to moja ma skaze i chyba nie moze takiego pic:( doris zauwazylam ze jak my przeszlismy tylko na butle to rzeczywiscie Tuśka m mniejsze problemy z brzuszkiem no i czesciej robi kupke po nim niz po moim mleku dzieki temu sie juz nie prezy zeby sie wyproznic;) dzisiaj wstala na jedzonko do 5 pozniej od razu spac, i stalysmy dopiero teraz;) teraz lezy z tatusiem i cieszy sie do zaslonki na oknie;) o 11 kontrola-trzymajcie kciuki zeby nam lekarka nie dolozyla zastrzykow!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patusiowa bo coś w tym chyba musi być u nas przynajmniej tak było. właśnie wysyłam zdjęcia mojego smieszka:) Patusiowa a ta twoja mała sliczniutka chyba musze ja sobie zarezerwować na swoją synową:)Trzymam za Was kciuki pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Co ja miałam za noc... mały płakał, prężył się, nie chciał jeść, tylko noszenie na rękach pomagało teraz zasnął mam nadzieję ze pośpi dłuższą chwilę. To jego 12 tydz. więc to chyba wina skoku rozw. lecę się oporządzić w końcu mam chwilkę dla siebie ;) Co do imion to gdyby była dziewczynka byłaby Martynka, a chłopiec to właśnie Kacper lub Bartosz. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, u mnie też noc do kitu :( Juz nie wiem co jest z małą. Czy to skok w 8 tyg, czy ta skaza? Mała od soboty cały czas od 3 rano sie rzuca z boku na bok i postękuje przy tym i różne dziwne dzwięki wydaje. Jak myślicie czy dzidzie może swędzieć ta skaza na buźce, bo ona w nocy często łapkami buzie pociera. Już sama nie wiem.... :( Znowu cudowna pogoda, włoski wysna i na spacer. Tylko z tego zmęczenia nie wiem czy się z Lenką miejscami nie zamienię i małą drzemkę w gondoli utnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny , mam jeszcze pytanko w związku z naszym wyjazdem. U nas , żeby dziecko poszło do lekarza potrzebna jest karta czipowa ale w innych województwach nie ma kart. Jak to jest u Was, szczególnie proszę o wypowiedz dziewczyny z Wielkopolski. Czy może w legitymacje ubezpieczeniową trzeba dziecko wpisać ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ mój mały spi 😴 przeczytałam jak wasze maluchy usypiaja i połozyłam mojemu pieluszke i o dziwo.. usna w łózeczku sam a zawsze na bujaczku śpi. czy wasze maluchy spia na bujaczku?? co do skazy białkowej to mój pewnie bedzie miał bo ja mam i nie przeszło mi do tej pory. ktos się pytał czy swędzi.. wczoraj jadłam musli z mlekiem a dzisiaj mnie wszystko swedzi.. puliki najbardziej. Jak pójde do lekarza to sie spytam czy mój mąły czasemu juz nie ma skazy.. bo łokcie ma szorstkie i suchą skórkę. a co do imienia to jakby była dziewczynka to napewno OLGA. Ja miałam wybrac imie dla dziewczynki a mąż dla synka i wybrał OLIWIER. Co do karmienia publicznie to zawsze zakrywam sie pielucha zawsze brałam herbatke ale ona starcza na 15 minut. Ostatnio karmiłam pod kościołem jak była msza na dworze:) a co miałam innego zrobic...a wrzeszczał w tym wózku:( mały nauczył sie zasypiac w łóżeczku i jak wstaje na jedzonko to nie mam siły go odłożyć do łóżeczka i spi ze mną.. i zawsze sobie obiecuje że jutro go odłoże, i jakos mi nie wychodzi. A z tabelka dobry pomysł. a powiedzcie mi jak to jest z tym szczepieniem w 3-4 miesiącu? ta płatna to ile wkłóć?a niepłatna ile?? 🌼 Leneczkowa mama pierwsze słysze o karcie czipowej. I spi sobie z ta pieluszka :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wkońcu na spokojnie moge z wami popisać. wczoraj tak się zagadaliśmy z moim, potem kapiel, jakiś film, że zapomniałam o kafeterii, no i mały ciągle maachał rączkami. widze, że zaczyna wysoko podnosić dupke i nogi a na brzuchu to się tak wygina do tyłu, że szok, czasami mu sie uda wyprostowac rece! ale jeszcze sie nie przewraca. co do mojego nieszczęsnego wózka to nawet nie wiem jakiej jest firmy bo dostałam go od brata po jego dzieciach, stary grat juz jest, ale jeździ :p próbowałam napompowac te koła pompką od roweru ale sie nie dało. dzis podskocze do koleżanki bo ma spręzarke, ona ma x-landera i bez problemu pompuje koła. karty czipowe? pierwsze słysze. u nas jest książeczka rumoska dla dziecka i tyle, jeszcze sie mnie żaden lekarz nie sytał o ubezpieczenie - a ja nie mam pojęcia jak to jest dobra, ide popatrzeć na galerie na Wasze pociechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczkowa ja tez pierwsze slysze i niestety nie pomoge bo u nsa nie ma czegos takiego. QQQ ja mala szczepie platnymi i teraz po 30 wrzesnia bedzie miala jedno wklucie, bedzie miala wtedy juz 3 miesiace wiec chyba za kazdym razem sie kluje 1 raz. a co do nieplatnych z tego co lekarka mi wspominala to za kazdym razem 3 wklucia jesli sie nie myle ale moglam cos pokrecic bo od razu zdecydowalismy sie na platne. wrocilam od lekarza, wszystko jest w porzadku gardelko piekne, a ten kaszelek ktory mnie niepokoil to po prostu slina ktorej jest coraz wiecej;) mam jej podawac tylko mucosolwan 3 razy dziennie na odkrztuszenie i duuuuzo spacerowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieciaczki są prześliczne i każde inne - fajnie co do imion to u nas miało być: Basia (tylko to jedno na dziewczynke) a na chłopaka to łukasz, bartek, rysiek, i juz nawet nie pamietam :p dziewczyny czy wypadają wam włosy? bo moje kolezanki strasznie wyłysiały a ja na razie nie zauważyłam zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój też sobie od czasu do czasu kaszlnie ale nie zauważyłam ,żeby zaczerwienone gardło lub coś. acha, macie może pojęcie jak wyglądają pleśniawki?? bo łukasz po jedzeniu i troche potem ma strasznie biały język, i teraz jak bedzie miał te pleśniawy to jak ja je odróżnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona gęś - plesniawki to takie grudki na języczku. weź pieluche tetrową przetrzyj język jak zchodzi to znaczy ze mleczko jak nie zejdzie to pleśniawki. pediatra powiedział mi ze za miesiąc mój mluch bedzie miał ząbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po spacerku:)mały najedzony i śpi czekamy na babcię i lece na jakieś zakupy bo w domu się wszystko pokończyło:) Qualut już zabki???mój mały jest tylko dwa dni młodszy od Twojego to może i u niego coś się ruszy w tej kwestii???a nie powiedział ci dlaczego tak szybko ja czytałam ze pierwsze ząbki to 4-5 miesiąc. Patusiowa fajnie że Twoja mała już zdrowa noi najważniejsze że już biedactwo cierpieć nie bedzie przez te zastrzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris19 - no cos szybko:) a ja sie dziwiłam czemu taka maruda. a otwórz buźke(usteczka) i zobacz czy tam gdzie sa pierwsze zęby jest czerwone bo u mojego jest białawe nie wiedziałam jak to wytłumaczyć..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qualut teraz spi ale sprawdzę póżniej może kup mu jakis żel do dziąsełek żeby tak nie cierpiał maluszek noi trzeba dziąsełka masować ja jeszcze zelu nie kupiłam ale się zaopatrzyłam w taką szczoteczkę: http://allegro.pl/szczoteczka-do-zebow-na-palec-promocja-baby-ono-i1222371549.html bardzo fajny produkt do tej pory czyściłam mu bużkę gazikiem nawinietym na palec ale taka szczoteczka jest super trzeba ją tylko dobrze wygotować bo akurat ta baby ono trochę śmierdzi plastikiem ale pisze ze bisfenolu nie zawiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przecieram pieluszką. a kiedys słyszałam ze przemywa się dziąsła spirytusem ale jak z tym jest to nie mam pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chciałabym się Was zapytać jakich smoczków - uspokajaczy uzywacie??? i jak czesto je wymieniacie bo ja używam aventa i do tej pory zuzylismy jeden tzn jeden już wyżuciłam i teraz Michaś durda nowego niby zalecają zeby je wymieniac co 6-8 tygodni bo im starszy smoczek tym więcej w nim bakterii i częście może dojść do uszkodzenia takiego smoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc nie przemywała bym dziecku spirytusem bo wiadomo ze to alkohol i ze trochę tego alkoholu w buzi dziecka zostanie i bym sie bała że można bardziej tym zaszkodzić niz pomóc ja przemywam ciepła przegotowana wodą i masuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już ząbki? :) ale ten czas leci ;) Dziewczyny jak wygląda odparzona pupka? przy zmianie pieluszki zauważyłam jakieś małe kropki z krwi na pupce. czy to może być odparzenie? A może jakieś podrażnienie jak wycierałam mu pupkę chusteczkami? :( Też bym chciała chodzić na spacerki rano, a nie mogę bo wysoko mieszkam i nie zniosę sama wózka :( i zawsze muszę czekać aż mąż z pracy wróci :( poprosiłabym o pomoc jakiegoś miłego sąsiada od czasu do czasu, ale wokół mnie tylko sąsiadki po sześćdziesiątce ;) Spadam szykować się na wizytę, a boje się jakbym pierwszy raz szła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. jestem mamą Iguni urodzonej w lipcu. czytam wasze forum i chciałabym się przyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×