Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

a no i Patrycja tez nie lubi lezec na brzuszku wiec jej nie zmuszam ale ladnie podnosi glowke no i jak trzymam ja w pionie to ta glowa juz jej nie lata na boki prawie wcale.dosc wczesnie zaczela tak trzymac glowke bo chyba juz ok 2-3 tygodnia nie lezala mi na ramieniu jak mialam ja do odbicia tylko podnosila ja zeby pozwiedzac;) tylko ze wedy to ta glowka byla jeszcze jak zagiel na wietrze:D dzieki temu dostala od dziadkow ksywke"dzieciol" i "dziobak":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patusiowa smaruj dziecku pupkę altacetem w żelu po zastrzykach ja też przechodziłam zapalenie gardła z małym i brał zastrzyki i kazali altacetem smarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porzeczkowa w tych miejscach gdzie jest pokluta? to ma byc jakis specjalny altacet czy zwykly taki jak dla doroslych? nic mi niestety nie powiedzieli:O w jakim celu sie smaruje tym pupke? ma zlagodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elunda - Michał - 11.06 - 3060/51 - CC - 6500/61 - Kraków beti beti541 - Blanka - 13.06 - 2440/51 - SN - 5800/60 - Olsztyn niebowa mamuśka - Miłosz - 01.07 - 4390/57 - CC - 7200/66 - Włocławek - M Porzeczkowa0107 - Kacper 01.07 - 3650/56 - SN - 5100/xx Dolny Śląsk Patusiowa- Patrycja 1.07 -3050/54 -SN - ok6000/xx Opolskie -B zielona - Łukasz - 05.07 - 2980/53 - SN - 5700/60 - GW/lubuskie- B miszka - Gabrysia- 7.07 - 3390/53 - SN - ok. 5000/57,5 - Łódź - P Jagodka85 - Filip - 09.07 - 2640/50 - SN - 5200/60 - Poznań tęczowa1718 - Marysia - 17.07 - 3370/55 - SN - 4270/57 - wlkp - P QalutQqaQ - Oliwier - 18.07 - 3640/58 - SN - 5200/62 - Kalisz\wlkp doris19 - Michał - 20.07 - 2780/53 - SN - 4900/61 - Radomsko/Łódzkie - B Leneczkowa - Lena - 28.07 - 3300/56 - SN - 4760/59 - Sosnowiec/Śląskie - M dopisalam sie do tabelki, nie wiem czy wyszla;) wage wpisalam na razie orientacyjna, dlugosci na razie nie wpisuje-beda wazyc i mierzyc 30 wrzesnia to uzupelnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, zwyklym altacetem w żelu w miejscach gdzie była pupka kłuta - to przynosi ulgę. Mi pielęgniarki kazały smarować nawet kilka razy dziennie też po to żeby się zrosty nie porobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dzieki, dzisiaj polece i kupie:) choc mysle ze po zastrzyku to ja pozniej pupka nie boli, choc kto wie. jesli moge jej jeszcze bardziej ulzyc to tak zrobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ciaze bardzo zle znosilam, od poczatku zle sie czulam, bylam caly czas zmeczona, jak wracalam z pracy, to od razu na kanape i lezalam do wieczora bo nie bylam w stanie nic zrobic nie mialam sily, mieszkam w anglii tutaj jest takie traktowanie "ciaza to nie choroba" i si3e nie dostaje zwolnien a na macierzynski mozna isc 11 tyg. przed rozwiazaniem, wiec ja pracowalam do 8 miesiaca, poza tym do 4 mca mialam ciagle mdlosci (szczescie w nieszczesciu ani razu nie wymiotowalam), ciagle zmeczenia i spanie do wieczora na kanapie, moj bedny maz sprzatal i gotowal, pozniej dodatkowo przyplatala sie zgaga, anemia, i ostatnie 3 mce mialam infekcje moczu dostawalam antybiotyk chyba ze 4 razy ale nie mogli tego wyleczyc. AHa no i jak bylam w 25 tygodniu to mialam wypadek, facet mi wjechal w du.. i potem juz sie balam jezdzic samochodem. TAk sie zastanawiam czy to ze Emilka tak duzo placze i ma cos z ukladem nerwowym nie ma zwiazku z tym wypadkiem albo z tymi antybiotykami, bo przeciez wiadomo ze takiemu malemu dzidzxiusiowi w brzuszku wiele rzeczy moze zaszkodzic, ale ci lekarze tu to oni mowia ze nie wiedza. NA szczescie w poniedzialek jedziemy do polski ochrzcic mala to na pewno wybiore sie do pediatry i dokladnie go o wszystko wypytam, bo tutejsza sluzba zrowia to tylko usiasc i plakac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktualizacja znowu zjadło meisje :) meisje8 - Emilka - 15.05 - 3250/50 - SN - ok. 5800/60 - Preston - B Elunda - Michał - 11.06 - 3060/51 - CC - 6500/61 - Kraków beti beti541 - Blanka - 13.06 - 2440/51 - SN - 5800/60 - Olsztyn niebowa mamuśka - Miłosz - 01.07 - 4390/57 - CC - 7200/66 - Włocławek - M Porzeczkowa0107 - Kacper 01.07 - 3650/56 - SN - 5100/xx Dolny Śląsk Patusiowa- Patrycja 1.07 -3050/54 -SN - ok6000/xx Opolskie -B zielona - Łukasz - 05.07 - 2980/53 - SN - 5700/60 - GW/lubuskie- B miszka - Gabrysia- 7.07 - 3390/53 - SN - ok. 5000/57,5 - Łódź - P Jagodka85 - Filip - 09.07 - 2640/50 - SN - 5200/60 - Poznań tęczowa1718 - Marysia - 17.07 - 3370/55 - SN - 4270/57 - wlkp - P QalutQqaQ - Oliwier - 18.07 - 3640/58 - SN - 5200/62 - Kalisz\wlkp doris19 - Michał - 20.07 - 2780/53 - SN - 4900/61 - Radomsko/Łódzkie - B Leneczkowa - Lena - 28.07 - 3300/56 - SN - 4760/59 - Sosnowiec/Śląskie - M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski:* dawno mnie nie było.. no ale obowiązki wzywaja tak to bywa..:) co do czyszczenia noska uzywam soli bo niby kataru nie miał a pediatra kazał czyscic nosek ale z czego jak miał tylko zapchany?? i uzywam nasivin. podoba mi sie pomysł z poczta na o2. musze sie pochwalic ze mój mały budzi sie rzadziej w nocy bo co 3 godziny a przed wczoraj usna sam w łóżeczku bo wkładam go jak jest mega zmeczony. a co do tabelki to karmie Piersia czyli P:) Podaje mojego e-meila: aluniakalisz@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meisje8 - Emilka - 15.05 - 3250/50 - SN - ok. 5800/60 - Preston - B Elunda - Michał - 11.06 - 3060/51 - CC - 6500/61 - Kraków beti beti541 - Blanka - 13.06 - 2440/51 - SN - 5800/60 - Olsztyn niebowa mamuśka - Miłosz - 01.07 - 4390/57 - CC - 7200/66 - Włocławek - M Porzeczkowa0107 - Kacper 01.07 - 3650/56 - SN - 5100/xx Dolny Śląsk Patusiowa- Patrycja 1.07 -3050/54 -SN - ok6000/xx Opolskie -B zielona - Łukasz - 05.07 - 2980/53 - SN - 5700/60 - GW/lubuskie- B miszka - Gabrysia- 7.07 - 3390/53 - SN - ok. 5000/57,5 - Łódź - P Jagodka85 - Filip - 09.07 - 2640/50 - SN - 5200/60 - Poznań tęczowa1718 - Marysia - 17.07 - 3370/55 - SN - 4270/57 - wlkp - P QalutQqaQ - Oliwier - 18.07 - 3640/58 - SN - 5200/62 - Kalisz\wlkp-P doris19 - Michał - 20.07 - 2780/53 - SN - 4900/61 - Radomsko/Łódzkie - B Leneczkowa - Lena - 28.07 - 3300/56 - SN - 4760/59 - Sosnowiec/Śląskie - M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po spacerku długo nie chodzilismy bo choć u nas ładna pogoda to jest wietrznie niestety:( Michas gdzieś taki marudny dzisiaj ale chyba każdy czasem ma gorszy dzień. co do ciazy to ja miałam mdłości cały pierwszy trymestr od rana do nocy cały czas było mi niedobrze.Jadłam migdały, piłam hektolitry herbatki imbirowej niestety nic nie pomogło.Ale z nadejściem czwartego miesiąca mdłości przeszły jak ręka odjął:)a poza tym to wiadomo czasem zgaga czasem plecy bolały i nogi i ręce puchły zwłaszcza w upały a poza tym to bardzo miło ciązę wspominam czasmi brakuje mi tych kopniaczków i rozpychania.Ja pracowałam do 8 miesiąca bo dobrze się czułam i chciałam a autem jezdziłam jeszcze w przed dzień porodu:) a ile przytyłyscie w ciązy???ja prawie 18 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sprzątam mieszkanko, a w przerwach czytam was :) Jeśli chodzi o ciążę to praktycznie od początku byłam na zwolnieniu, najpierw miałam straszne mdłości z wymiotami (zwłaszcza rano) nawet nie miałam jak się do pracy wyszykować bo nie mogłam z łazienki wyjść tak wymiotowałam straszne to było, jedyne gdzie wychodziłam to na krótkie spacery i też mi się zdarzało puścić pawia w krzakach ;) i to mnie prześladowało aż do 5 m-ca, a w 6 m-cu wylądowałam w szpitalu z kolką nerkową i skracającą się szyjką dlatego ciąży nie wspominam jako jakiś cudowny czas, na szczęście to już za mną i mam swoją kluskę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ciazy przytylam 22 kg ale przed ciaza bylam bardzo szczupla, choc teraz zostaly mi kg i jakos nie zabieram sie do tego zeby zrzucic:O wlasciwie tylko brzuch powinnam ehh:O ja mdlosci nie mialam wcale, ani razu nie wymiotowalam. siostra miala okropne mdlosci i wymiotowala strasznie, cala ciaze miala problemy i podczas porodu tez i jej dziecko pozniej dawalo strasznie popalic i w dzien i w nocy. smiala sie ze ja jak mam lajtowa ciaze to i porod latwy bedzie i dziecko spokojne. no i z tym dzieckiem sie sprawdzilo bo mala jest grzeczniutka. wprawdze w dzien malo spi, alenie narzekam bo nocki przespane calutkie z 1 przerwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ciaza to do 6 miesiaca ciaza widmo,brzucha wogle nie bylo...czasami mialam mdlosci ale tylko po jakims niezdrowym tlustym jedzeniu a tak to nic...ale w 7 miesiacu brzuch wyskoczyl trafilam do szpitala ze skurczami ktorych nie czulam a wychodzily na ktg nafaszerowali mnie relanium i przeszlo...porod mialam ekspresowy o 1 w nocy polozyli mnie na porodowce a o 1.58 filip juz byl dodam ze o 1 mialam rozwarcie 2 cm i lekarze nie spodziewali sie ze ja tak szybko urodze...odeszly mi wody dwa parcia i filip byl...nawet mnie nie nacinali...a przytylam ok.15 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czołem dziewczyny. opowiem o sowjej ciąży w skrócie bo mały zaczyna marudzić. tak w ogóle to o ciąży dowiedziałam sie jak byłam juz w 14 tygodniu, ot tak sobie zrobiłam test, o dziwo wczesniej też robiłam ze 2 testy w poprzednich miesiącach i 1 krecha. w ciąże musiałam tak zajść pod koniec wrzesnia ale okresu nie miałam juz od lipca - mam problemy z hormonami i dlatego. przez całą ciąże czułam się super, żadnych wymiotów, bóli, krwawień tylko pod koniec spuchłam no ale temp. sięgały 35 stopni - każdy miał dość jeszcze dzień przed porodem jeździłam samochodem i kończyłam fuche. aha jeszcze kiedy dowiedziałam się o ciąży to pracowałam tak do połowy 6 miesiąca ale szef mnie juz wygonił na zwolnienie, bo ja pracuje na budowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiem wam dziewczyny jeszcze że przed wczoraj dostałam pierwszy okres po porodzie i brzuch boli mnie mniej prawie wcale a przed ciążą żeby jakoś funkcjonowac musiałam brać przez pioerwsze 3 dni ketonal forte trzy razy dziennie bo nic mi innego nie pomagało a teraz nie potrzebuje tabletek:)moja gin mi powiedziała ze po porodzie czesto te dolegliwosci łagodnieją:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przytyłam 12 kg, zrzuciłam 11, przez całą ciąże nie miałam rozstepów - dopiero przy porodzie mi wyskoczyły troche na brzuchu i po bokach a wy? ja se radzicie z rozstępami? ja smaruje się oliwką Łukasza :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja okres dostałam dokładnie 2 m-ce po porodzie - zdziwiłam się że tak szybko, ale faktycznie brzuch mnie wcale nie bolał a przed ciążą zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozstępy mam spore na brzuchu, przez całą ciąże nic i jakoś przed samym porodem zaczęły wyłazić a jak urodziłam i zobaczyłam swój brzuch to się załamałam. Używam musteli, i oliwki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozstępów też nie widziałam u siebie w czasie ciąży na brzuchu, na biodrach i owszem. Po ciąży jak zobaczyłam swój brzuch to normalnie tragedia strasznie poorany, przy czym ja pod koniec ciąży doszłam do 107 cm w pasie! Przytyłam 15 kg, wszystko zrzuciłam. Jeszcze tylko 10 kg nadwagi przedciążowej trzeba zrzucić. Ciążę wspominam super, też latałam z pieskiem do końca, chociaż w 30 tyg wylądowałam w szpitalu z nadczynnością skurczową macicy. Potem lekarz kazał mi się oszczędzać i leżeć jak najwięcej. A za rozstępy i zwały na brzuchu muszę się w końcu zabrać. I jeszcze za ok 3 miechy czeka mnie szukanie pracy, bo akurat jak zaszłam w ciąże nie pracowałam. Eh wogóle mi się to nie uśmiecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też w czasie ciąży większych problemów nie miałam. Tylko bardzo bolał mnie kręgosłup i tyłeczek, bo mała bardzo mnie tam kopała.Długo była ułożona nóżkami do dołu.Nawet żylak mi a zaparć nie miałam. Ból promieniował mi do nóg jak rwa kulszowa, czasem ciążko było chodziś i wstać z łózka. A tak poza tym było ok, tylko przeszkadzały mi te ograniczenia związane z ciążą. My prowadziliśmy aktywny tryb życia, dużo wyjazdów, a tu trzeba było na siebie uważać i dużo rzeczy sobie odmawiać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebowa, napewno coś znajdziesz. Tylko to szukanie najgorsze, ale będzie dobrze. A kto Ci z dzieckiem zostanie? Czy może pójdzie do żłobka,napisz bo nie chce mi się cofać do początku naszego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, kurczę - zważyłam moją mała wczoraj i przytyła przez 2 tygodnie tylko 310 gram. Trochę do dooooopy :( no ale przy tym jej 5 minutowym jedzeniu to ja i tak się dziwię skąd to się wogóle bierze. Myśle ze jest roznica miedzy poszczegolnymi wagami wiec na tej co zawsze waze moze byc troche wiecej ale tak czy inaczej szalu nie robi. W wadze jest w między 10 a 25 centylem a wzrostowo w 75 :) no cóz rośnie mi modelka :) z dobrych wiadomości - mam męża przy sobie :) niebowa - przy wadze miłoszka to ja się nie dziwie ze nie nadążasz - taki duży facet :) a co do owoców to ja przyznaje sie ze jadam absoltunie wszytsko oprócz truskawek :) leneczkowa - no kurcze to w tych zgieciach moze wskazywac na skaze. ale poki nie bezdie wiadomo to sie nie martw na zapas meisje - dobrze ze Twoj maly byl w szpitalu to przynajmniej masz pewnosc ze faktycznie nic mu nie jest. A co robisz w preston? :) doris - ja tyz wole ta opcje z kontem pocztowym bo z tymi galeriami to faktycznie roznie bywa. porzeczkowa - ja cie bardzo dobrze rozumiem. moja mala tez od poczatku kiepsko przybiera i tez jest strasznym niejadkiem... tak jej odwidzialo juz pare tygodni temu ale nie odbilo sie to na jej tempie wzrastania bo dalej przybiera - w swoim tempie ale jednak. mam nadzieje ze nowy lekarz poradzi cos dla Twojego dzidziusia. moja jest przebadana i po prostu tak ma... jaogodka- moja mala dzis tak ma. ciagle sobie poplakuje jak tylko odejde to jest ryk masakryczny. juz nawet myslalam ze cos jej jest. w nocy wogole tez dala popalic. moze ma jakis skok rozwojowy? nigdy sie tak nie zachowywała... oj koncze po znowu ryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisze jeszcze na szybko ze witam nowe mamuśki wpiszcie się do tabelki oglądalam Wasze maluchy - wszystkie absolutnie śliczne :):):) jak znajde chwile czasu to i ja cos wrzuce :) dziewczyny - mam tylko pytanie - wszystkim dajemy namairy na te fotki? jeszcze tylko tabelke znajde i wpisze te mega pokaźne rozmiary mojego dziecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meisje8 - Emilka - 15.05 - 3250/50 - SN - ok. 5800/60 - Preston - B Elunda - Michał - 11.06 - 3060/51 - CC - 6500/61 - Kraków beti beti541 - Blanka - 13.06 - 2440/51 - SN - 5800/60 - Olsztyn niebowa mamuśka - Miłosz - 01.07 - 4390/57 - CC - 7200/66 - Włocławek - M Porzeczkowa0107 - Kacper 01.07 - 3650/56 - SN - 5100/xx Dolny Śląsk Patusiowa- Patrycja 1.07 -3050/54 - SN - ok6000/xx Opolskie - B zielona - Łukasz - 05.07 - 2980/53 - SN - 5700/60 - GW/lubuskie - B miszka - Gabrysia- 7.07 - 3390/53 - SN - ok. 5000/57,5 - Łódź - P Jagodka85 - Filip - 09.07 - 2640/50 - SN - 5200/60 - Poznań tęczowa1718 - Marysia - 17.07 - 3370/55 - SN - 4580/59 - wlkp - P QalutQqaQ - Oliwier - 18.07 - 3640/58 - SN - 5200/62 - Kalisz\wlkp - P doris19 - Michał - 20.07 - 2780/53 - SN - 4900/61 - Radomsko/Łódzkie - B Leneczkowa - Lena - 28.07 - 3300/56 - SN - 4760/59 - Sosnowiec/Śląskie - M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do rozste[pow to na udach po zew stronie dosc duzo mi przybylo, na brzuchu wyskoczyly mi dopiero kilka dni przed porodem ale juz bledna ladnie:) nie uzywam na razie nic, cala ciaze smarowalam oliwka, kiedys uzywalam krem na rozstepy i niestety na mnie nie dzialaja te rzeczy:O co do waszego maila to moze sie rozmowcie i zdeydujcie czy bedziecie chcialy mi dac namiary, bo rozumiem ze nowym ciezko zaufac choc czxytam was od poczatku:P juz uprzedzalam ze jakis czas moze mnie z wami nie byc bo w tygodniu przeprowadzamy sie i przez jakis czas niestety nie bedzie tam neta:O oj ile bede miec zaleglosci i pewnie nawet nie zdaze ich nadrobic:O uciekam mala przebrac bo jej sie ulalo. musze jej tez dac troche z gola pupa polezec choc sudokrem juz jej troszke ta pupke zagoil:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebowa ja niestety tez nie pracowalam jak zaszlam w ciaze, bylam w trakcie szukania:O ale poki co nie mam zamiaru szukac, damy sobie rade jakos. wlasciwie to narzekac nie mozemy bo kasy nie jest malo ale tez nie wiadomo ile, na potrzeby malej, zabawki itp wystarcza a i dla nas na rozne rzeczy tez sie znajduje kasa;) mamy to szczescie ze mamy wlasne mieszkanie bez kredytu i o tyle nam bedzie latwiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×