Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

wima7 witaj przyłączaj się , nie ma to jak większe grono piarek :p opisz jak córa się chowa, poród i co tylko chcesz a jak juz z nami popiszesz jakis czas damy ci namiary na naszą galerie pasuje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porzeczkowa ja mieszkam na pierwszym pięrze ale mam ciężki wózek i tez bym go nie dała rady sama zniść więc trzymam go w aucie a w domu mam nosidełko i w to nosidełko wkałdam małego i schodzę z nim do auta gdzie przekładam go do wózka i nosidełko zostawiam w aucie i idziemy na spacerek, bo jakbym tak nie robiła to raczej szans na spacer by nie było bo mój luby wraca z pracy koło19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Wima7 napisz coś o sobie:)chetnie poczytamy .Widzę że nasze dzieciaczki tylko jeden dzień różni:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jeszcze smoczka nie zmieniłam ale czesto wyparzam a mam z nuka w krztałcie sutka:) i nie używam go juz tak czesto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris ja mieszkam na 4 piętrze oczywiście bez windy... a wózek stoi na dole na klatce, jak by go nawet ukradli to mała strata bo taki brzydki i stary że hej :p żartuje, wązne że jest i wozi małego czasami jak właże na te 4 pietro z małym i obłożona zakupami to se mysle żeby na półpiętrach jakieś ławeczki ustawić.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igunia urosziła się w 41 tygodniu. poród trwał niecałe 6 godzin. było całakem ok ale dostałam po porodzie krwotoku i miałam przetaczane płyny. komplikacje miałam od początku, ale tak podobnojuz jest z kobietkami pracującymi w służbie zdrowia. w szpitalu leżałyśmy dwa tygodnie bo nała miała ZUM. jak ona już mogła wyjść do domciu to ja dostałam gorączki i byłam jeszcze raz łyżeczkowana pod narkoza. kolki nas nie ominely- alergia na białko mleka krowiego. pomogło przejście na nutramigen- u mnie 9.75 zł i debridat. mała rośnie jak na drożdzach. nocki prze3sypia ładnie w łóżeczku, ale w dzień tylko na rączkach. po odłożeniu zaraz sie przebudza. jak miała misiAC ZNÓW trafiła do szpitala z podejrzeniem zum bo posiewy wychodziły dodatnie. dla pewności podrali mocz z cewnika i okazało sie ze wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, my dopiero wróciłyśmy ze spacerku, Lenka jeszcze dosypia w wózku ( hurrraa - śpi w dzień , niesamowite) a ja jedną ręą i jednym okiem robie obiad a drugą ręką i drugim okiem - zgadnijcie :) Jestem uzależniona :) Qalut , ale sie porobiło z tymi skazami, może to choeoba zakaźne przenoszona przez kafe- forum :) bo juz coraz więcej dzieciaczków ja ma. Ja też bede wiedziała jutro czy to, to. A karty czipowe wyglądaja jak bankomatowe. W przychodniach maja taki system specjalny, wiedza kto ubezpieczony, drukują recepty...Nasz mądry NFZ wprowadził je tylko na śląsku i teraz problem. A czy książeczka RUM-owska to taka , którą się dostało w szpitalu, czy dodatkowo trzeba wyrabiać. Qalut napisz proszę jak to jets u Ciebie , bo ja właśnie w Twoje strony sie udaje :) A Pani na sczepieniu powiedziała , że następnym razem 1 wkłócie, też kupiłam szczepionki. Zielona co do pleśniawek, dokładnie tak jak pisze Qalut. Patusiowa super, że mała zdrowa. Ja jak pomyślę o zastrzykach dla Lenki to mi ciary przechodzą. Doris, ja mam od początku smoczek fisher price, kupiłam na jakiejs promocji. Nigdzi ich więcej nie widziałąm i boję się, ze ciężko będzie kupić a mała te z Aventu nie bardzo lubi. Porzeczkowa u nas brak odparzeń , więc nie pomogę. Szkoda, że rano nie możecie wyjść, bo świetna jest teraz pogoda :( Wima7 witaj. Podaj przed weekendem dane do tabelki dla Tęczowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Poczytałam, ale nie mam czasu odpisywać. Dzisiaj maleństwo upomina się ciągle o uwagę. Miał już taką marudę, że ponad godzinkę musiałam go nosić, już mi ręce mdlały. Niedługo na spacer więc pewnie wieczorkiem usiądę, jak małego położę spać. Witam bardzo ciepło nową mamusię. Dobra lecę umyć te kilka garków, potem trzeba doprowadzić się do porządku i powoli zbierać się na spacerek. Rzeczywiście dzisiaj piękna pogoda :) Do zobaczenia wieczorkiem, ja będę siedzieć z KArmi :) Może się dołączycie??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczkowa mama- a po co w moje strony:)?? rmu- tzn ubezpieczenie z pracy nie ma książeczek tylko kartka papieru:)eh ta skaza..:( u mnie ładna pogoda ale wole nie wychodzic bo mały katar ma..🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris co do smoka to ja uzywam jakiegos zwyklego kupionego w pierwszym lepszym sklepie dzieciecym na szybko chyba to jest canpol.wczesniej mialam jakis innym ale byl troche za duzy a poza tym mala go zgubila;) co do plesniawek to ja nie wiem jak one wygladaja, czasem mala ma po jedzeniu lekki bialy nalot, ale dzisiaj lekarka zagladala jej w buzke i nic nie mowila wiec pewnie buzka czysciutka;) porzeczkowa moja po zastrzykach miala miedzy posladkami bardzo czerwona skore, po sudokremie to zeszlo. a bylo to od zastrzykow i od tego ze bardzo czesto plamila pieluszke kupka nawet podczas prukania-to podraznialo. witaj Wima, widze ze porod niezbyt ciekawy, ale na szczescie juz wsyztsko ok:) dobrze ze mala zdrowa i rosnie ladnie:) wspolczujje wam tego noszenia wozkow:( ja poki co u rodzicow mam wielki ogrodek(domek wielorodzinny-3) a jak pojdziemy do siebie to mieszkamy na parterze wiec bedzie tez ok:) niebowa ja z checia wypije ale redsika bo juz tak sie steeesknilam za tym piwkiem ze szok;) a teraz jak juz moge to na 1 moge sobie pozwolic;) dawalam wlasnie malej syropek mucosolvan, fajny slodki, i musialam dac strzykawka. poczatkowa sie skrzywila tak jak dorosly sie krzywi przyy kwasnym smaku a pozniej tak jej smakowalo ze buzka jej sie cieszyla a jak zblizalam strzykawke to buzki to otwierala sama:D dziewczyny a slyszalyscie o tych kroplach vigantol??? ja wlasnie sprawdzilam moja serie i co sie okazalo?ze miedzy innymi wlasnie ta tez zostala wycofana:O na szczescie malej podalam z nich tylko ok 3 krople, i juz dzisiaj zakupilam Devikap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jescze pytanko-wasze dzieci tez tak sie rzucaja?? moja w lozeczku robi takie akrobacje ze szok, wiecznie macha lapkami i nozkami, tylek podnosi, rzuca sie na wsyztskie strony, masakra:D zreszta jak mam ja na rekach to robi identycznie a jak cos ja rozsmieszy to juz w ogole jakby mogla to by nawet i na lampe wlazla:D no i najgorsze ze podczas karmienia tez czesto jest taka zywa, i jej rece sa wszedzie co mi przeszkadza bo co chwile wypycha sobie butle z buzi i jeczy:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :-) ja też mieszkam na 4 piętrze bez windy - kupiłam jeden z lżejszych wózków na rynku - jane nomad, ale i tak nie daję go rady go zatargać na górę z dzieckiem. Trzymam go w piwnicy, czasem zabieram gondolę z dzieciakiem na górę, ale i to nie jest łatwe. Mam też chustę i czasami tak lecimy na spacer tym bardziej, że Gabrysia nawet woli w chuście niż w wózku. Czasem chodzę po osiedlu i się zastanawiam jak te wszystkie dziewczyny radzą sobie z tymi wózkami - bo mi dosyć ciężko. My jutro idziemy do lekarza - kontrola wagi (bo ostatnio mało przybierała), plasterek na pępek i pogadamy o tej skazie, bo małą znów wysypało - a ja przecież nabiału już nie jem zupełnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qalut i tu Cię zaskoczę. Mój mąż pochodzi z Kalisza i wcześniej ( przed ciążą) bywaliśmy tam 1 raz w miesiącu. Tam tez się poznaliśmy, więc sentyment do Kalisza mam. Czasami można mnie było spotkać w Bece, Bacówce lub w Kuźni, buszowałam po galerii Kalisz , pod Tęczą uwielbiam kebaba w Tornado i jedzonko od Chińczyka na Widoku. I co Ty na to? Zdziwiona? :) Dzięki za odp. weźniemy ze sobą RMU. Patusiowa zazdroszcze Redsika , bo go uwielbiam. Jak się okaże , ze mała ma skazę i nie będę mogła karmić, to mąż ma w nocy dyżur przy małej .... :) zakosztuje redsika, nie jednego ;) O kroplach nie słyszałam, a co do rzucania to moja małajest w tym mistrzynią. Potrafi tak pół dnia. Butle tez mi rękami łapie i smoka z buzi wyjmuje i w płacz :( Miszka ja od 2 dni wszędzie nabiał widzę, w słodyczach, konserwach mięsnych... Idę do sklepu i nie ma co na śniadanie kupić bo wszędzie białko :( Może zjadłaś coś i nawet nie wiedziałaś , że tam jest białko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczkowa mama- no prosze zdziiłam się jak nie wiem co :classic_cool: kto by pomyslał..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, chyba dzisiaj nic już z siebie nie wycisnę, normalnie padam na pysk. Nie wiem czemu, dzień nie był taki ciężki, ale czuję się sennie i jestem cholernie zmęczona. Lecę się wykąpać, chwilke przed tv i na spanko. M całe szczęście już spi :) Jejku dziewczyny ja już bez was żyć nie mogę ;) Ale na prawdę lecę, całuski i papatki. Mam nadzieje, że jutro znajdę wiecej czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu pustki :( Niebowa, dobrej nocki życzę Tobie i wszytskim dziewczyną. Też juz zmykam , bo nie mam siły a Lenka pewnie o 3 znów zacznie się rzucać i koniec snu. Jutro do pediatry idziemy, może coś pomoże :( papapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ładnie, naobiecywały że będą robić impreze przy piwue i zniknęły. ja juz małego wykąpałam, swojego zgwałciłam i mam wolne do 12 bo wtedy jeszcze małego nakarmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj dzien był spoko, łukasz tak do 16 był aniołkiem potem były fochy że mama za krótko nosi na rękach :p ale w koncu udobruchany pluskaniem w wanience zasnął sobie smacznie, o! marudzi.... ale tatuś sie nim zajął mój jednak ma pleśniawki, wycierałam pieluchą ale dosyć zostaje. gdzies położna zapisała mi specyfik na plesniawki, jutro przekopie wszystkie dokumenty w poszukiwaniu malutkiej karteczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leneczkowa no to zdrówko naszych dzieci. ja w sobote troche popiłam tzn. 1 kieliszek piłam na 3 razy i nawet dobrze sie czułam, ale nie potrafie sie juz upić odkąd jest ze mną mały - jednak odpowiedzialność bierze górę i dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej! wiem ze juz wieczor ale musze Wam powiedziec co ja mialam za noc! no masakra jakas! mala spala jak aniol do 3 a od tej godziny zaczelo sie wiercenie, placz przez sen, budzenie co godzine do 8. wygladalam jak zombie!!! oddalam ja do okna zycia czyli do babci :) i na szczescie udalo mi sie troche dospac. mam nadzieje ze dzis bedzie lepiej. leneczkowa - widze ze Lenka miala tak samo - moze laski dowiedzialy sie o jakims castingu na modelki i chcialy natychmaist i koniecznie tam leciec ?:) a co do Twojego pytania to te zmiany na buzce czesto swedza dzieciaczki wiec moze to od tego. te kosmetyki dla skory atopowej m.in. ograniczaja swedzenie. Rozgladalas sie za tym atoperalem? ja tez znam i lubie Kalisz :) fajnie masz ze tam pobedziesz. Moze spotkaice sie z Qualutem na redsiku?:) bylam dzisiaj u dentysty. rany jak ja nie lubie!!! witam Cię wima! napisz dane do naszej tabelki. A kim jestes z zawodu? naprawde sluzbie zdrowia rodzi sie gorzej?? ryzyko zawodowe :) dzis chyba wiecej nie napisze bo chce sie szybko ochlapac i lece na usta usta :) fajny ten serial. Jeden z nielicznych ktore pokazuje jak sie zyje ludziom takim jak my. kolo 30 z dziećmi itp. i jest dosc realistyczny :) pamietacie odcinek po porodzie ?:) i teraz te blizniaczki! która ogląda?? pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki wpadłam tylko na chwilkę powiedziećWam dobranoc bo jestem już padnięta.Mały spi od 20 trochę marudził bo był zmęczony ale w końcu usnął a co do piwka to od kiedy nie karmię to sobie też czasem popijam bo w ciąży to tylko lecha bezalkoholowego sobie sączyłam ale jest okropny,nie lubię też żadnego owocowego czy karmelowego tylko zwykłe jasne piwko najlepiej carlsberg:) dobrej nocki Wam życzę kochane jutro Was doczytam i poodpisuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze tylko do qalut :) szczepienie o kote pytasz jest takie samo jak poprzednie tzn, jak szczepilas 5w1 czy 6w1 czy darmowymi to teraz powinno byc kontynuowane tak samo a co do ilosci wkluc to przy 5w1 sa 2, przy 6w1 jest 1 a darmowe to 3 wklucia. u mnie 5w1 kosztuja 130 zl a 6w1 200zl ( tak okolo). leneczkowa i zielona ja mam karmi na wieczor ale nie wypije z Wami kochane bo lece do telewizorka :) Wasze zdrowko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakoś mało oglądam tv wiec nie jestem na bierząco w serialach. mój dosc mocno sie drapał po buźce i założyłam mu niedrapki. oj chyba uciekne do małego bo coś marudzi za mocno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no juz ide, uciekam ale cos mi słabo idzie.... niedobra matka ze mnie.... ech... chyba się zapisze na jakiś odwyk.... mykam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kobietki:) mój mały nie spi od 6.30 leżymy sobie razem w łóżeczku ale w nocy było nawet ok. co do rzucania to mój też bardzo zywy jest macha raczkami i nóżkami czasem tak bardzo ze aż mu sie uleje ale mam taki patent ze jak już go bierze sen to owijam w becik i obwiążuje paskiem frotte takim od szlafroka i chowam mu rączki do srodka bo co zauważyłąm kiedyś ze jak zasypia i ruszy rączkami to sie rozbudza i takie błedne koło.Oczywiście związuje go delikatnie zeby mu to nie przeszkadzało i pomaga jak go "zwiąże"to zasytpia w ciągu 10 min.Robie tak własniej jak jest pobudzony i macha na wszystkie strony łapkami tak ze zasnąc nie może.a podłapałam to stąd ze jak połozne w szpitalu braly dzieci do kąpania to po kąpaniu obwijały je albo becikiem albo kocykiem i do każdego był taki pasek i one własnie te dzieci wiązały. Leneczkowa u nas nie ma kart chipowych są ksiązeczki zdrowia takie standardowe, wiem właśnie ze na ślasku są bo jak tam rodziłam to mi się pytali czy mam. patusiowa o vigantolu słyszałam ze niby te kropelki czyms zanieczyszczone ale my od początku mamy devikap lece na sniadnie bo mały trochę przysnął wczoraj jak robiłam obiad to musiałam go wziąś w nosidełko do kuchni i postawić na stole zeby sie przyglądał bo jak leżał sam w pokoju to był ryk a jak był ze mną w kuchni to spokojniutki jak nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczkowa mama - może sie gdzies przypadkiem spotkamy albo zostawimy dzieci pod opieka męża i na piwko :) mój mały ma katar cały nosek zapchany;/ a wczesniej miał zapalenie ucha i lekarz powiedział zeby nie wychodzic ale to było w czwartek i tak mysle czy dzisiaj mozna wyjśc jak myslicie ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×