Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

Pewnie, witaj meisje! Powiadasz, ze twoja core jeszcze mecza koli-biedactwo. Moj gargamel za to nie chce zasypiac wczesniej nic przed 24-ta i tak mnie meczy,ehhh co zrobic, wyrosnie z tego mam nadzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie, cześć Meisje, dopisz się do tabelki. Zapraszamy wszystkie poczytujące nas mamusie. Biedna ta Twoja dziecina. Moja 3 razy miała takie napady i myslałam , ze mi serce pęknie jak ona krzyczała i płakała :( Miejmy nadzieje, że jej szybko przejdzie. Qalut, dobrze, że małemu juz przeszło. A napisz jak czyściłaś nosek jak był chory: gruszką, fridą ? Miszka, napisz proszę jakie objawy skazy białkowej miała jeszcze Twoja Gabrysia , bo mnie zmartwiłaś. Obejrzałam na necie kilka zdjęć dzici ze skazą i u niej buźka wygląda troche inaczej. Nie ma tych czerwonych placków. Buźka wygląda idealnie, tylko jak się ręka przejedzie , to czuć że skórka jest chropowata.Czasami pojawiaja sie jeszcze takie czerwone krostki, ale to chyba potówki bo szybko schodzą, szczególnie po krochmalu. Zielona, jak ja bym chciała , żeby Lenka pospała w dzień 3 godz. :) ale rozumię Cię, ja tez nie lubie jak jest marudna, gadam do niej , tańcze z nią, śpiewam czasami juz nie wiem co wymyślić a ona ryczy... :( Niebowa uważaj z tą butelką, żeby Miłoszek potem chciał cyca ssać. A próbowałaś może karmić w kapturkach ? One są podobne do cyca od butelki, więc może sie skusi. Dzisiaj przeczytałam tez artykuł w gazecie, że mozna smoczka uciąć i zakładać na sutki... A co do pampersów właśnie je zakupiłam bo widziałam , ze dużo z Was używa i poleca, ale nie jestem zadowolona :( Uważam, że w porównaniu do huggisów są mało chłonne. Ja w nocy Lenkę nie przewijam, bo się wybudza. Do tej pory nie było z tym problemów i mimo zasikanej pieluszki dupcie miała suchą o 6 rano. Dziś założyłam pampersa i musiałam ja o 3 przewijać , bo miała mokro i płakała między karmieniami. Może to zbieg okoliczności, ale zobaczymy co będzie w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze Wam jeszcze dziewczyny napisać o moim nowym sukcesie: moja Lenka od 2 dni zasypia sama w łóżeczku i sama w pokoju. Po kąpieli i jedzeniu przez chwilę ją tulę na rękach, potem odkładam do łóżeczka, wychodze z pokoju a ona sama zasypia - bez płaczu szok. Troche mi smutno , że nie ma mnie przy niej jak zasypia, ale dzisiaj miałam dzięki temu 2 godz. dla siebie ! A doszłam do tego pzrypadkiem. Wczoraj juz nie miałam siły jej nosić ,a nie chciała zasnąć. W końcu się wkurzyłam , położyłam do łóżeczka i wyszłam. Pól godz. ja podglądaliśmy co robi, bo to było nienormalne, że nie płacze. A ona spokojnie sobie zasnęła. Hhhhuuurraa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczkowa - moja Gabrysia nie ma tych czerwonych placków ( o których się mówi przy skazie, ale podobno nie muszą być). Na pierwszy rzut oka nic nie widać. Dopiero pod kątem widać, że skóra przesuszona, łuszcząca a w dotyku chropowata. ( jak jadłam nabiał to nawet z daleka było widać). Dwóch lekarzy i położna potwierdzili, że to skaza. Jak przestałam jeść zupełnie nabiał, to skóra się poprawiła i po jakiś 2- óch tygodniach dziecko stało się spokojniejsze, radośniejsze. Podobno 2-3 tygodnie organizm potrzebuje na pozbycie się alergenów. Boję się jednak, że jeszcze coś ją uczula, bo nie minęło całkiem. Dostaję od lekarza recepty na bebilon pepti ale nie dla Gabrysi, tylko dla mnie. Ja to piję, żeby sobie jakiś niedoborów nie zafundować. Dlatego uważam, żebyś może lepiej jeszcze z kimś to skonsultowała, a te plamy czerwone , to podobno już w ostrej fazie. Ja interweniowałam w samych początkach i może dlatego ich nie było. Lekarka mówiła, że skaza na dobre tak w trzecim miesiacu się rozkręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAMY MEISJE TAK MYSLE O TWOJEJ MALEJ JA BYM TAK TEGO PLACZU W SPOKOJU NIE ZOSTAWILA KOLKA W 4MIESIACU TO JUZ NAPRAWDE RZADKOSC A ROBILAS JEJ BADANIE MOCZU JA OCZYWISCIE NIE CHCE CIE STRASZYC ANI CO TYLKO CZESTO SIE ZDARZA SZCZEGOLNIE U DZIEWCZYNEK ZAPALENIE CEWKI MOCZOWEJ LUB PECHERZA A TO NIE DAJE OBJAWOW DZIECKO TYLKO BARDZO PLACZE JA BYM DLA SWIETEGO SPOKOJU ZROBILA I POGADALA O TYM Z PEDIATRA,MOJA KOLEZANKA TAK MIALA MALA TAK BARDZO PLAKALA I TEZ WSZYSCY ZE KOLKA JAK ZROBILA BADANIE TO WYSZLO SZYDLO Z WORKA DOSTALA LEKI I PLACZE MINELY TO PROSTE BADANIE WIEC I NIE KLOPOTLIWE. MOJA MALA NA TAKA POGODE TO ZAWSZE SPI DZIS CALY DZIEN PRZESPALA ALE ZE MNA OCZYWISCIE BO CYC MUSI BYC W DZIOBIE ALE PRZYNAJMNIEJ NIE PLACZE WTEDY POTEM SIE BEDE DALEJ MARTWIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączam ;) Poczytałam troszkę o was, teraz będę się już wtrącać na bieżąco ;) Mam 11 - tygodniowego synka, którego właśnie staram się uśpić muzyką poważną :) Zazdroszczę dziewczynom, których dzieciaczki same ładnie zasypiają w swoich łóżeczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram betibeti, ja z moim synkiem mam podobnie też często płacze i jest niespokojny, zrobiłam ogólne badanie moczu + posiew - wyszła bakteria w moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Mamusie:) te stałe i te nowe które dołączyły:)Kochane dopiszcie sie do tabelki bo jesteśmy ciekawe Waszych maluchów. Co do papmersów to w LIDLU jest promocja duża paka+chusteczki 39.90 wydaje mi się że się opłaca bo ja za taką pakę w hurtowni chemicznej płace 49.90.Byłam wczoraj i wziełam 2 paki rozmiar 3 bo 2 już powoli się ciasnawe robią a te 3 są od 4do9kg to będą akurat:) Mój Michaś ładnie przesypia noce zazwyczaj zasypia sam ale w dzień spi mało przez co jest wieczorem bardzo marudny.Nie płacze w dzień umie się zając sobą ale lezy sobie rozgląda się i nie śpi. Leneczkowa jak Twoja Lenka po szczepieniu???mam nadzieję ze obyło sie bez gorączki i skutków ubocznych bo ja się strasznie ich bałam i prawie cała noc po szczepieniu przy łózeczku przesiedziałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elunda - Michał - 11.06 - 3060/51 - CC - 6500/61 - Kraków beti beti541 - Blanka - 13.06 - 2440/51 - SN - 5800/60 - Olsztyn niebowa mamuśka - Miłosz - 01.07.-4390/57-CC-7200/63-Włocławek-P Porzeczkowa0107 - Kacper 01.07.3650/56 - SN - 5100/xx Dolny Śląsk zielona - Łukasz - 05.07 - 2980/53 - SN - 5,7/60 - GW/lubuskie-B miszka - Gabrysia- 7.07.- 3390/53 - SN - ok. 5000/57,5 - Łódź -P Jagodka85 - Filip - 09.07 - 2640/50 - SN - 5200/60 - Poznań tęczowa1718 - Marysia - 17.07 - 3370/55 - SN - 4270/57 - wlkp QalutQqaQ - Oliwier - 18.07 - 3640/58 - SN - 5200/62 - Kalisz\wlkp doris19 - Michał - 20.07 - 2780/53 - SN - 4900/61 - Radomsko/Łódzkie-B Leneczkowa - Lena - 28.07 - 3300/56-SN-4760/59-Sosnowiec/Śląskie-M Co do promocji pampersów w Lidl-u to rzeczywiście się opłaca ostatnio takie same pampersy kupiłam w Real-u za 44 zł, zrobiłam zapas a teraz żałuje ;) Większość z was ma już pierwsze szczepienie za sobą, my jeszcze nie w związku z chorobą mojego maluszka z którą nadal walczymy, do tego pogoda jest beznadziejna w domu zimno (pomimo ogrzewania termowentylatorem) malutki kicha i czasami kaszle :( Ja mam dziś więcej czasu bo o dziwo mały o tej godzinie śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, u nas dzisiaj piękna pogoda, słoneczko świci tylko wiaterek duży. Ale teraz już na termometrze 20 st. w słońcu oczywiście. Miszka, znowu mnie nie pocieszyłaś. Jak tylko bedzie to pójde do naszej lekarki:( Dla mnie jej skaza oznaczałaby koniec karmienia piersią. Nic tam prawie nie mam , karmie głównie butlą, ale zawsze to coś. A mozesz mi napisać ile to bebilon pepti kosztuje- bo już się boję :( Narazie kupię jej NAN HA - hipoalergiczny. Dzięki Witaj porzeczkowa :) Tak jak pisałam, u mnie z tym zasypianie wyszło przez przypadek, Może spróbuj tak jak ja, zstawić małego i zobaczysz co się bedzie działo. Chyba , że juz tak robiłaś, i nic :( Co do pampersów to ta sama promocja jest w TESCO- ja tam kupowałam. Doris u mojej Lenki wszystko ok poszło. Strasznie płakała, ale to chyba bardziej z zimna , bo długo ją ważyły, mierzyły, badały... niż z samego bólu, bo jak coś ja boli to tak charakterystycznie piszczy a tam sie poprostu darła. Popołudniu była tylko marudna, trzeba było ja tulić ale potem zasnęła po 19 i było ok. Na nóżkach śladu prawie nie było. Doris Michaś śliczny. Ja tez bym wolała jakieś miejsce z hasłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczkowa ... ja po ukończeniu pierwszego miesiąca życia dostałam przykaz na podawanie małemu bebilonu pepti - koszt to jakoś ponad 11 zł za puszkę 450 g (na recepte) bez recepty 22 zł, teraz jesteśmy na nutramigenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść Dziewczyny. Witaj Meisje, mam nadzieję, że kolki się niedługo skończą, szkoda maleństwa. Dzieci wogóle nie powinny mieć czegoś takiego, aż serce boli jak się męczą :( Leneczkowa, próbowałam kapturków, ale mam chyba za małe sutki, bo ciężko mu się ssie i wyciąga mleczko. Więc jest znowu ryk i trzeba butlą się ratować :( Co do pampersów, to ja mam te zielone i nie narzekam. Młodego nie muszę w nocy przewijać tzn tak od 21 do 6-7 rano ma jednego pampa i jakoś daje radę. A huggisów jeszcze nie używałam, bo boję się kupić całą pakę, a jak się nie sprawdzą to tylko kasa wyrzucona w błoto. Gratuluje sukcesu sennego :) Mój o dziwo też wczoraj zasnął sam w łóżeczku, byłam w szoku i szczęśliwa oczywiście, ale w nocy dał mi troszkę popalić. Witaj Porzeczkowa. Ja właśnie zapodałam wczoraj Vivaldiego ;) 4 pory roku, był lekko zdziwiony, ale słuchał.......Wcześniej to eska rock leciała, wiec mała zmiana klimatu ;) Doris a do kiedy ta promocja ?? Musiałabym sobie skoczyć, bo warto. Leneczkowa, fajnie, że mała dzielnie zniosła szczepienia, mój się darł tak jakby go ze skóry obdzierali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Doris, Michaś to już poważny facet ;) Jaki fajniusi. Aktualizacja tabelki o wzrost. Elunda - Michał - 11.06 - 3060/51 - CC - 6500/61 - Kraków beti beti541 - Blanka - 13.06 - 2440/51 - SN - 5800/60 - Olsztyn niebowa mamuśka - Miłosz - 01.07.-4390/57-CC-7200/66-Włocławek-P zielona - Łukasz - 05.07 - 2980/53 - SN - 5,7/60 - GW/lubuskie-B miszka - Gabrysia- 7.07.- 3390/53 - SN - ok. 5000/57,5 - Łódź -P Jagodka85 - Filip - 09.07 - 2640/50 - SN - 5200/60 - Poznań tęczowa1718 - Marysia - 17.07 - 3370/55 - SN - 4270/57 - wlkp QalutQqaQ - Oliwier - 18.07 - 3640/58 - SN - 5200/62 - Kalisz\wlkp doris19 - Michał - 20.07 - 2780/53 - SN - 4900/61 - Radomsko/Łódzkie-B Leneczkowa - Lena - 28.07 - 3300/56-SN-4760/59-Sosnowiec/Śląskie-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szkole rodzenia mówili, żeby nasmarować porządnie główkę oliwką. Poczekać pół godziny i dokładnie wyczesać. Idziemy na spacer, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szkole rodzenia mówili, żeby nasmarować porządnie główkę oliwką. Poczekać pół godziny i dokładnie wyczesać. Idziemy na spacer, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebowa ... o ile dobrze pamiętam na forum czerwiec/lipiec dziewczyny polecały coś na ciemieniuchę, musiałabyś tam zajrzeć. Mam jeszcze pytanie, czy któraś z was podaje swojemu bobasowi BioGaię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny pochwale się mój mały walnął w nocy rekord spania 7 godzin!!!!!! a jak się juz obudził i ryknął z głodu to jeszcze tak szybko o 5 rano mleka nie robiłam, pobudził wszystkich w domu i u sąsiadów :p ide zaraz zapłacić zaliczke za sale na chcrzciny, no trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle sie napisałam i gdzie mój post????? no dobra - jeszcze raz: łukasz walnął dziś rekord - spał 7 godzin!!!!! jestem mega wyspana! ale za to jak się rozdarł jak juz sie obudził to w życiu tak szybko mleka nie robiłam! ide zaraz na spacerek bo słonce wyszło, troche wieje ale co tam no i witam nowe mamuśki, wpisujcie sie do tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie My dzis po szczepieniu, maly poplakiwal troche teraz spi, zobaczymy czy tym razem bedzie mial goraczke. Zapytalam dlaczego szczepia w posladki - ponoc mniej boli takie lame dzieci, zapytajcie u siebie jak to jest. Core szcepili w nozke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam te kropelki bio Gaie troche drogie, priobiotyk, mnie to polecila kolezanka na kolki, tu innych kropelek nie dostane bez recepty, a lekarz nie chcial przepisac ehhh ja mam z tymi lekarzami,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris ladniutki bobasek, ja tez wolalabym zeby nie bylo dostepu do naszych fotek - po doswiadczeniach z poprzedniego topiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz wlasnie sprawdzam wksiazeczce zdrowia i malego szczepili dzis na pneumokoki - szczepinki bezplatne na szczescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mialy fotki i ktos im glupkowate komantarze zaczal dodawac i od tego sie zaczelo..lepiej znadzmy cos prywatnego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebowa ta promocja w LIDLU z pampersami to do następnego poniedziałku albo do wyczerpania zapasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny znalazłam stronkę gdzie można wrzucać zdjęcia na prywatne galerie która są zabezpieczone hasłem i te hasła mozemy sobie przesyłać na pocztę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×