Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiem naprawde noooo

jaka antykoncepcja najzdrowsza i skuteczna?

Polecane posty

Gość ollliska22
Ja swojemu zasugerowałam tabletki Belara. Dużo dobrego o nich czytałam, dziewczyny sobie chwalą wiec chciałam zmienić na coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalmerrka
Ja się zdecydowałam najpierw na plastry, lekarka powiedziała, że mają mniej hormonów to dobrze się czuję i nie mam im nic do zarzucenia. Plastry lisvy są okrągłe bardzo cienkie i bardzo łatwo się je nakleja. Podczas kąpieli nic się z nimi nie dzieje, na pewno z nich nie zrezygnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moge zapytac ile kosztują te wspomniane tabletki? Sama mysle nad antykoncepcją, ale musze też sprawdzić jak to odbije sie na moim budżecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antykoncepcja jest ingerencją w nasz organizm zwłaszcza hormonalna i może nieść niestety za sobą różne skutki, ale o ile bedziemy sie badać regularnie i obserwować swoje ciało, to wszystko bedzie pod kontrolą. Ja po stosowaniu różnych metod zdecydowanie polecam wkladke z hormonami np. levosert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w sumie od niedawna biorę tabletki, ogólnie hormonalne metody są okej jeśli się przebadasz czy możesz, mi lekarka powiedziała że może wypisać zaświadczenie że mogę przyjmować także zamiast siać panikę - do lekarza i na badania ;) leki to nie cukierki, ale myślę że jeśli chodzi o tę nowoczesną antykoncepcję to jest coraz bezpieczniejsza i ma mniej skutków ubocznych, ja czuję się normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba trzeba wybrac tą najlepsza dla siebie i rozwazyć za i przeciw. Ale tutaj w przypadku tej metody nie ma przeciwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się wcześniej przebadasz czy możesz przyjmować to droga wolna :) ja to byłam taka przerażona, że nawet lekarka wypisała mi zaświadczenie że mogę przyjmować tabletki spokojnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wybór antykoncepcji zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od stanu zdrowia, polecam artykuły na https://dimedic.eu/wiedza, znaleźć tam można fachowe porady i dużo przydatnych wiadomości, super portal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym jednak głównie wiedzę na ten temat - czy dana osoba może stosować pigułki - czerpała z rozmów z ginekologiem i badań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć że biorę belarę czuję się na niej dobrze, żadnych efektów ubocznych, libido na wysokim poziomie, okres jest mniej bolesny, no cera bardzo mi się poprawiła. dobrze dobrana antykoncepcja nie odbija się negatywnie na samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a moze stosujecie antykoncepcje bez hormonów ? Oczywiscie nie chodzi mi tutaj o prezerwatywę tylko coś skuteczniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiąc teraz jednak patrząc z perspektywy czasu wkładka Levosert jest dla mnie najlepsza. Moj lekarz ginekolog mi ją polecił. Jest i wygodna i na pewno bardzo skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
ja jednak cenię sobie wygodę jaką daje pigułka, łykam i tyle. poza tym tylko przy pigułce można dodatkow wyleczyć się z wielu dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granatowaa
Wcześniej też miałam pigułki, ale że często zapominałam o nich to lekarz przepisał mi plastry lisvy. Teraz jest ok naklejam raz na tydzień i nie muszę codziennie pamiętać o pigułce,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyslowiowa szklanka wody-zamiast.gwarantowane zabezpieczenie.pigulki sa dobre tylko w przypadku leczenia dolegliwosci, np. endometriozy czy zawirowan hormonalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko prezerwatywy, nigdy mnie nie zawiodly a wspolzyje juz od 15 lat :) i nie mam dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minkala
Najzdrowsza i najskuteczniejsza jest ta dobrze dobrana i tyle. Ja biorę Vibin mini, jako pierwsze tabletki są podobno jednymi z najlepszych. Dodatkowo odpowiada mi schemat stosowania, dzięki temu nie zapominam o połknięciu pastylki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarrieLeee
Skuteczna na pewno jest wkładka hormonalna - ma najniższy wskaźnik Pearla, co oznacza jej najlepszą skuteczność. Między innymi dlatego zdecydowałam się na taką metodę i od 4 miesięcy mam system levosert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najbardziej naturalna metoda i najbardziej eko to komputer cyklu http://www.ladycomp.pl/ Sama go przetestowałam i ciągle używam... I działa (wbrew różnym opiniom). Ale żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo wybrać swoją metodę antykoncepcji. Ja wybrałam tą, która najmniej ingeruje w mój organizm. Choć na początku miałam mocnego cykora czy nie zaliczę wpadki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda, estrogen jest rakotwórczy, żadna to nowość a fakt. Należy jednak zwrócić uwagę, iż wpływa on głównie na rozwój m.in raka piersi, który często jest hormonozależny. Obniża natomiast ryzyko rozwoju m.in raka macicy, więc stwierdzenie, że tabletka ta jest rakotwórcza jest raczej ogólnikiem. Faktem też jest, że tabletka antykoncepcyjna jest jedną z najskuteczniejszych metod. Co do testów na ludziach, nie wiem jak było z firmą Bayer, ale każdy lek jest testowany na ludziach w ostatnich etapach badań klinicznych. Jakbyśmy mieli nie brać tego co testowali na więźniach w Auschwitz, to mogłoby byc tego sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba sama tez sie przyłącze do tej metody - Levosert. Wkładka hormonalna okazała sie dla mnie najlepszą metodą kiedy teraz na studiach nie mysle własnie o dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam ze tabletki są jak najbardziej w porządku. I jesli miałabym polecać pierwsza antykoncepcję to własnie tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astronit
Najważniejsze, żeby po prostu metoda antykoncepcji była dobrze dobrana - na podstawie badań, wywiadu. Wtedy po pierwsze jest najskuteczniejsza, a po drugie nie ma skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze masz też jeszcze inne rozwiązanie, tak samo dobre, tylko nie musisz myslec o tabletach - a jest nią wkładka hormonalna Levosert. Naprawdę w Twoim wypadku to fajna sprawa. DO tego cenowo naprawde taka antykoncepcja wychodzi bardzo korzystnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odradzam, masa skutków ubocznych. I w dodatku wcale nie tania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I oczywiście na pierwszy rzut oka widać, że te posty wyżej to spam reklamowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wszystko tak naprawdę zalezy od naszego zdrowia, wyników badań. To lekarz dobiera odpowiednią metodę. U mnie ze względu na żylaki wybrał Levosert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No cóż ja tez powtórzę za wami ze jednak Levosert jest bardzo dobrym rozwiązaniem co do wyboru odpowiedniej antykoncepcji, jesli już nie myslimy o dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlufka
ja biorę antykoncpecję hormonalną elin, jestem bardzo zadowolona z efektów jej działania. Pomogłą mi wyregulować okres, jest już regularny i mniej obfity, do tego poprawiła mi się bardzo cera, z którą miałam ogromny problem. a poza tym jestem chroniona przed ciążą, na którą nie jestem jeszcze gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×