Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiem naprawde noooo

jaka antykoncepcja najzdrowsza i skuteczna?

Polecane posty

Gość Nerisa
Jestem w szoku, że komuś się wydaje, że jeden rodzaj antykoncepcji można być najzdrowszy i skuteczny w przypadku każdej osoby - tak nie jest. Warto poprosić lekarza o to, żeby przepisał badania i na ich podstawie dobrał odpowiednią metodę antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magosza
A kto napisał, że jeden? ;) Masz tu 6 stron wymiany opinii o metodach antykoncepcji i różnych środkach. Ja np. aktualnie biorę limetic, bo jeszcze karmię córeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarantull
ja z kolei jestem na tabletkach Vixpo, super się sprawdzają zero skutków ubocznych, nie zauważyłam niczego niepokojącego będąc na tej antykoncepcji więc rewelacyjnie się czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaanka
U mnie się też sprawdzają pigułki. Kiedyś brałam Cilest i chciałam do nich wrócić po ciaży, ale się okazało, że już ich nie produkują, ale lekarz zapisał i Elin, to ten sam skład. W sumie nie zauważam róznicy, po jednych i drugich czuję się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też się wydaje że najzdrowsza i skuteczna dla danej osoby antykoncepcja musi być dobrana na podstawie badań i wywiadu lekarskiego, mam tabletki belara ale wcześniej miałam robioną morfologię, lipidogram, poziom prolaktyny i czegoś jeszcze, mocz, próby wątrobowe. Mi ginekolog nie uwierzy na słowo że jestem zdrowa i mogę te tabletki brać. Dał receptę dopiero jak zobaczył wyniki badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiawik
No u mnie sprawa wyglądała tak, że próbowałam wielu tabletek anty, ale po każdych źle się czułam, nie mialam ochoty na seks i ogólnie tragedia. Za prezerwatywami nie przepadam, z kolei wkładka nie wchodzi w grę, bo mam mięsniaka i łatwo wtedy o krwawienie. Dlatego mąż zaproponował, że podda się wazektomii. No i według mnie to dobre rozwiązanie, bo skoro mój stan zdrowia nie pozwala na antykoncepcję, która dawałaby mi komfort to może pora, by mój partner zajął się tym tematem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osmanska
ja bym nie namawiała partnera na wazektomię, przecież nie wiadomo czy skutków takiego zabiegu są odwracalne, za dużo ryzyko jak dla mnie, ja biorę tabletki Vixpo, super u mnie działają, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych , pomogły mi w uporaniu się z zespołem napięcia miesiączkowego, więc bardzo dobrze się sprawują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waria
Nie da się jednoznacznie określić, każdej z nas może służyć co innego. Ja sobie chwalę pigułki, dobrze dobrane, nie powodują skutków ubocznych i są chyba najskuteczniejsze wśród metod, które brałam pod uwagę. Biorę Elin, a wcześniej miałam Cilest, to ten sam skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina801
Z punktu widzenia kobiety najzdrowsza jest wazektomia :) nie oszukujmy sie- tabletki nie wpływają korzystnie na nasze organizmy, nawet jesli dopasujemy je na podstawie badan. ciesze sie, ze moj maz wybral sie na wazektomie- duzo cyztalismy o tym zabiegu i wiemy, ze to dobra decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety wazektomia także nie jest neutralna dla zdrowia mężczyzny. Można sobie poczytać o tym w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nareszka
nie ma opcji, żeby mój facet na chwilę obecną miała poddać się wazektomii, nawet nie wiem czy taki zabieg będzie miał odwracalne skutki , ja biorę tabletki Vixpo i tak sobie radzimy, ja na tabletkach czujesz ie dobrze, a przynajmniej mam pewność, że jak przestanę brać tabletki to będę mogła normalnie zajść w ciążę,a nie jak mój facet gdzie nie wiadomo czy wszystko po zabiegu wróciłoby do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mit i półmit. Pół mit: wazektomia nie jest odwracalna. Nawet jak rewazektomia się nie powiedzie, są jeszcze inne metody. Mit: pewność, że po tabletkach antykoncepcyjnych będziesz mogła zajść w ciążę. Niestety jest to ingerencja w gospodarkę hormonalną i tutaj muszę Cię zmartwić - wiele kobiet, pomijając inne problemy, które powodują tabletki, ma również problem z zajściem w ciążę. Właśnie przez ich stosowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutulek
Najbezpieczniejsza to będzie antykoncepcja, którą dobierze Nam ginekolog, ja dostałam na takiej wizycie tabletki elin i jestem mega zadowolona, lekarz idealnie mi je dobrał bo nie odczuwam żadnych skutków ubocznych a to oznacza, ze mój organizm dobrze tabletki toleruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, nie można polecać przecież konkretnych tabletek – ważne jest, żeby antykoncepcja była dobrana indywidualnie. To co może być dobre dla mnie, okaże się złe dla ciebie. Ja mam wspaniałego ginekologa w Enelmed, który zawsze słucha pacjentek i tak dobiera, żeby było dobrze i zdrowo. Osobiście radzę wybrać się do naprawdę dobrego lekarza – on ci powie, co dla ciebie jest najlepsze, nie forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś wcześniej pisze, że wazektomia nie jest neutralna dla zdrowia mezczyzny? Mozesz napisac cos wiecej? Bo ja mam zupelnie odmienne info. Przede wszystkim jest udowodnione, ze wazektomia ( wbrew temu co niektorzy twierdza) nie podnosi ryzyka raka prostaty. A ponadto, ma o tyle dobry wplyw na zdrowie, ze mezczyzna czesciej zaglada do lekarza, co sprawia, ze szybciej mozna u nich wykryc ewentualne dolegliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za wazekotomia a jak... Tylko chyba jej nie ma w Polsxe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wazektomię można wykonac w Polsce :) Tylko niestety wiele kobiet woli kurczowo trzymać się rozwiązań w postaci np. tabletek, które niestety nie są zbyt dobre dla zdrowia. Zamiast porozmawiać z partnerem o wazektomii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę, że to mężczyźni nie są gotowi na ten zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prezerwatywa pozostaje, chyba nie doszliśmy do lady comp, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flaraa
ja uważam, że wazektomia to zbyt poważny zabieg, ja bym swojemu partnerowi nie pozwoliła na taki zabieg, zbyt ryzykowne, a w końcu kiedyś chcemy mieć dzieci, aktualnie biorę antykoncepcję elin, jestem z niej bardzo zadowolona, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, poprawiła mi się cera i nie odczuwam już napięcia przed okresem, z czego zadowolony jest mój chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milin90
Tez niestety wydaje mi się, że panowie nie do końca sa gotowi na taki zabieg jak wazektomia. Ale kto wie, może za jakiś czas ta metoda stanie się popularna. A jednak decydując się na antykoncepcję dobrze jest prześledzić wszystkie alternatywy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, tym bardziej jeśli wkrótce macie w planach dziecko, ja na razie biorę tabletki vines ale za rok planujemy mieć kolejne dziecko, jak tylko córka troszkę podrośnie i będzie bardziej samodzielna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość12356
Ja jak moja poprzedniczka używam Vines, ale to głównie dlatego,że pigułki są mało inwazyjne, dla organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja calym sercem jestem za tabletkami.. biore od lat belare i nie mam skutkow ubocznych (ma malo hormonow), okres mi sie wyregulowal i nie mamtak trudnego pms jak kiedys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny myślę, że antykoncepcja to indywidualny wybór i każda z nas może się czuć inaczej nawet po stosowaniu tych samych tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego najlepiej skonsultować to z lekarzem, nawet jeśli miałoby się skończyć na kalendarzyku czy prezerwatywach. Dla tych z Was, które nie mogą lub nie chcą brać hormonów a zmagają się z PMS polecam Castagnus – to ziołowy lek, który nie tylko łagodzi objawy PMS ale także reguluje cykl miesiączkowy. Na www.castagnus.pl znajdziecie więcej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem te dwie cechy powinna miec antykoncepcje dobrana na podstawie badan. mi tak jak @minesse90 zostala dobrana belara i jak sie na niej faktycznie bardzo dobrze czuje i nie mam zadnych problemow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wierzę w antykoncepcje naturalną... to dla mnie wlasciwie zadna antykoncepcja ;/ zdecydowanie wole cos pewniejszego niz kalendarzyk małżeński. od samego poczatku mialam tabletki, a od 2 lat zdecydowalam sie na cos bardziej dlugotrwalego i mam wkładkę levosert którą zaklada sie na 3 lata i ma sie temat antykoncepcji z glowy. naprawde bardzo komfortowe rozwizanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najbezpieczniejsza anty to taka, która zawiera hormony, albo po prostu nie współżyć. Ale to nie życie. Wg mnie jedną z lepszych anty na rynku, to takie, które zawierają mało hormonów, przykładowo takie pigułki vines, mają bardzo mało hormonów, a działają jak inne pigułki, no i dodatkowo sa bezpieczne ze względu na hormony, dobre dla osób z problemami zdrowotnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×