Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiem naprawde noooo

jaka antykoncepcja najzdrowsza i skuteczna?

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny a co ile trzeba wymieniać wkładkę Levosert? Bo teraz zaczęłam sie nad nią zastanawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie trzeba, nosisz ile chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlufka
ja póki co jestem zwolenniczką antykoncepcji hormonalnej, tak jak pisałam biorę elin i nie zamierzma zmieniać na żadną inną antykoncepcję bo dobrze się czuję na niej do tego bardzo mi pomogła w wyregulowaniu okresu i pozbyłam się dzięki tabletkom trądziku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i po co tyle razy piszesz to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baabssii
Wkładę Levosert zakładasz na kilka lat - jest możliwość noszenia nawet do 5. Ja mam juz ponad rok i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest tak ze kobiety najczesciej siegaja po tabletki antykoncepcyjne. Na pewno jest to i wygodne, i jest ich teraz tak dużo i tak dobrych jak np. Belara ze spokojnie mozna dobrać idealna dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oponentka
A jakie tabletki bierzesz? Mnie lekarz powiedział, że na kolejnej wizycie jak zobaczy moje wyniki badań to mi przepisze. Ale ze względu na to, że mam 18 lat to pewnie będzie to jakas mini pigułka, albo taka z obnizonym składem. Ktoś takie stosował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jeśli ktoś nie chce brać tabletek, a "kalendarzyk" jest raczej zawodny to warto pomyśleć nad wkładką Levosert, bo założenie je jest refundowane przez nfz a na kilka lat można zapomnieć o zabezpieczeniu. I jeśli ktoś ma bolące miesiączki to już w ogóle ta wkładka to ekstra rzecz, bo bóle znikają razem z miesiączką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opatka
@Gość założenie wkładni nie ejst bezinwazyjne bo jednak wymaga zabiegu i nie jest to przyjemne niestety. Jednak wole tabletki. @oponentka kiedys stosowałam mini pigułkę. Sprawdziła się w okresie mojego karmienia synka. Myśle, że dla młodych dziewczyn cześciej przepisują jednak dwuskładnikowe, ale ze zmniejszonym skąłdem hormonów. Takie tabletki to np Vibin mini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma zdrowych metod poza samokontrolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgo4
Ale wkładkę jak założysz to masz spokój na 3 lata, ja ze swoim levosertem chodzę tylko na kontrolne badania raz w roku. Zdecydowałam sie na nią bo miałam bardzo obfite krwawienia a teraz i z tym mam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejjka
tabletki antykoncepcyjne to zawsze jest kwestia indywidualna, ja np biorę tabletki belara i jestem bardzo zadowolona, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, mam lepszą cerę, jestem zabezpieczona przed ciążą dlatego nie mam zamiaru zmieniać na nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie założyłam ,za darmo, Levosert ze względu na bolące miesiączkii teraz mam spokój na kilka lat nie tylko z bólem a i z samą miesiączką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaii
No właśnie ja cenię sobie levosert za to, ze nie pozbyłam się tych obfitych krwawień i mam z głowy pamiętanie o codziennym łykaniu pigułek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to tez sa tabletki. Belara jednak jest dla mnie pod kazdym względem najlepsza. Sama spokojnie mogę polecic bo dobrze sie po nich czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naniuszka
ja biorę od kilku miesięcy tabletki Belara bo mają skład zbliżony do naszych hormonów, więc są bezpieczne dla mojego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanka
Poza tym z tabletkami jest też taki problem, że mogą być źle dobrane. Raz tak miałam to nic ciekawego - szybko zmieniłam. Teraz mam wkładkę Levosert bo lekarz powiedział że w moim przypadku to będzie dobre wyjście - miałam straszne bóle miesiączkowe ;/ Jestem zadowolona z tego rodzaju antykoncepcji, no i duży komfort bo nie ma żadnego bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiśniovva
Ja też mam bolesne miesiączki ;/ nie myślałam w sumie o wkładce nigdy. Może to jest rozwiązanie z mojej sytuacji bo u mnie cała paczka przeciwbólowych schodzi przy okresie ;/ gdzie taką wkładkę kupić? Czy muszę zrobić jakieś badania przed założeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się ze Levosert bedzie dobrym rozwiazaniem szczególnie dla tych kobiet które cierpia na problemy związane z żylakami. Na pewno to lepsze rozwiazanie niż tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma zdrowych metod, nie istnieją. są tylko takie co szkodzą mniej od innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ahlaja
Absolutnie się z tym nie zgadzam - antykoncepcja hormonalna może być zdrowa, jeśli dobierze się odpowiednie hormony. Dlatego tak ważne jest, żeby lekarz robił badania, przepisał tabletki na ich postawie, a badanie wspomógł wywiadem. Pamiętajcie dziewczyny, że możemy o to poprosić lekarza, nie bójmy się ginekologów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gumka albo seks oralny, proste. Nigdy nie bralam hormonów ani żadnych wkładek nie zamierzam sobie wkładać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fregatta
wszystko zależy od tego co komu pasuje, i jak forma będzie najlepsza, ja biorę od jakiegoś czasu tabletki elin, jestem bardzo zadowolona z tej formy antykoncepcji. Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, mam lepszą cerę, nie tyję, wszystko w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vicatoria
Mam nadzieję, że żadnego lekarza nie trzeba prosić o badania. Bo to chyba jego obowiązek, żeby je zlecić i przeprowadzić wywiad, zanim przepisze jakiekolwiek leki,w tym antykoncepcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qmatka
Dokładnie tak. Mnie na takiej podstawie lekarz dobrał vixpo, bo okazało się, że moje zmienne nastroje związane są z dużym wahnięciem hormonów przed okresem. 24+4 zniwelowało ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netttka
no i jak się czujesz na tym systemie 24+4? bo też ginekolog rekomendował mi te tabletki,a le zastanawiam się jak się czujesz przy takim systemie przyjmowania tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oprócz gumek i kalendarzyka nie ma antykoncepcji któa nie wpłynęłaby jakos na organzim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vibbetka
Niezależnie od tego, ja stawiam przede wszystkim na skuteczność, a tu najwyżej stoją pigułki nawet, jeżeli biorę jako młoda osoba "tylko" vibin mini. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupencja
Ogólnie on nie jest jedynie dla młodych, bo też swojego czasu go brałam. Teraz jestem na Vibin. Jedne i drugie są dwuskładnikowe, a różnią się jedynie ilością hormonów w składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×