Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lena1612

moja pierwsza ciąża-radości i obawy

Polecane posty

No, na materacu to musi być ciężko spać, a najgorzej chyba wstawać. A jaką sofę będziecie mieli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie śpi sie super na materacu, mamy taki sprężynowy, przed ciąża bardzo byłam z niego zadowolona, tylko własnie to podnoszenie sie teraz. A sofe taką wybraliśmy http://www.brw.com.pl/pl/produkt/14990-sofa+CLAUDIA/8-Pok%C3%B3j+dzienny/v/17025 fajna bo ma dużą powierzchnie spania i jest dośc twarda tak jak lubie, chociaz nie wiem czy nie zmienie obicia na poduszkach, ładne tylko nie do konca mi pasuje... aha.. no i do 4.02 była w promocji za 650 i za tyle ją zamówilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sofa fajna, a poszewki na poduszko możesz zmieniać co chwila - według nastroju, prawie w każdym sklepie jest duży wybór, albo można samemu uszyć - np. z materiału, z którego są zasłony :) A ja zrozumiałam, ze śpisz na takim dmuchanym materacu... Gapa jestem :) Na takim normalnym to spoko jest, tylko dość nisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
jakiego koloru jest siara ? bo najpierw jakiś czas miałam na brodawkach takie coś jak zółte plamki , teraz coś jak woda się posączyła z brodawek , jak ścisnełam brodawkę to zaczeła pokazywać się ciecz w odcieniu żółtego . nie wiem czy mam się martwić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siara na 100%. Tylko nie wyciskaj za bardzo, bo w niej sie zbierają przeciwciała dla wszystkich wirusów i bakterii z ktorymi sie spotykasz - dla dziecka to najlepsza szczepionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
jak siara to ok .wyciskać nie będę ,bo i tak się boję żeby nic się nie stało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teścik a który to już tydzień bo mam wrażenia jakbyć dopiero co nam pisała o 2 kreseczkach a tu już siara? jak ten czas leci :) a mój mały już rozmiar 68 nosi ehhhh kiedy on tak urusł? śmieję się że w tym tempie to za 2 lata będzie wzrostu córy :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
22 t2 d :-) też mi się wydaje że dopiero co robiłam test ,bo i strasznie szybko ten czs mija .pewnie dlatego że żyję od wizyty do wizyty ,czyli oby szybciej miesiąc mijał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mami dobrze że piszesz jaki juz ma rozmiar. Własnie mialam kupić śpiworek taki wiosenno-jesienny. nie wiem jaka bedzie wiosna - termin na 23.04 - ale myślałam ze jak kupie 68 to bede miała na kwiecien i sierpnień/wrzesień. Bo taki śpiworek jak za duzy to nie przeszkadza, byle nie był za mały. Tylko ze jak te dzieci tak szybko rosną to musze kupic osobno na kwiecień i osobno na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvve kup sobie najpierw jeden śpiworek, a jesienią to zobaczysz. Nie wszystkie dzieci tak szybko rosną. Mój Patryk już nosi 74, ale np mój chrześniak jest o rok i miesiąc starszy od mojego synka i dopiero zaczyna nosić rozmiar 80. Po za tym Ty masz dziewczynkę, więc też inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evvv dokładnie każde dziecko inaczej rośnie wczoraj oglądałam zdjęcia jak moja mała miała 10 miesięcy i okazało się że nosiła ubranka które na Sebastiana są już teraz za małe :D:D:D wiem że moja córa to nie najlepszy przykład bo wcześniak i co za tym idzie maleńka była ale trochę ci to zobrazuje że każde dziecko ma swoje tempo rozwoju i wzrostu więc narazie kup jeden a na jesieni zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
czy jest jakiś przedział ile po wypiciu glukozy 50 gr podniesie się cukier? normalnie cukier mam 80 i zastanawiam się czy wyrobię sie do tej normy 140?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cartusia
A mój maluszek ma 15 tygodni i nosi rozmiar 62/68 :), a ostatnio mądra pani pediatra powiedziała z taką pretensją, że nasze dziecko ma nadwage, ehh normalnie mnie zatkało!! Waży 6800, a niby powinien koło 5500 co za durny lekarz!! Musze go zmienić. Sam gastrolog powiedział, że po prostu ładnie wygląda. Ja sie nie przejmuje tym co ona gada wole, żeby moje dziecko miało takie fajne nóżki i rączki z małymi słodkimi wałeczkami:) niż żeby było jakieś kościste. Tym bardziej, że jje 5 posiłków średnio po 150ml więc tyle ile powinien. Czasami ręce opadają jak sie słucha tych lekarzy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cartusia dziwny lekarz. Mój mały ma 18 tygodni, ma 70 cm i waży 8300 i też jest pulchniutki, a jakoś nikt mi nie mówił, że za dużo. Zresztą karmię go piersią, więc podobno nie da się przekarmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mój mały urodził się 19.11 więc ma 12 tygodni a w poprzednią niedziele ważył 6020g więc teraz to z 6200 conajmniej ma i też lekarze tylko powiedzieli że duży, silny chłop więc nie wiem czego chcą od tego twojego szkraba :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia.. właśnie po to jest to badanie, zeby sprawdzić czy sie wyrobisz w normie :) No to z powrotem nie wiem jaki rozmiar tego wiosennego śpiworka kupić :) może jednak 62 poszukam. Ja sie tam na wadze dzidziusiów nie znam.. ale sa chyba jakies siatki centylowe czy jak to sie nazywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
a ty evvve ile masz cukier i zmieściłąś się w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołek 99
dziś byłam na pobieraniu krwi ,i tak się zastanawiam czy aby stwierdzić anemię to koniecznie trzeba zrobić badanie żelaza? czy da się to wywnioskować z pełnej morfologi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia nie jestem pewna, ale chyba na pełnej morfologii widać czy coś jest nie tak, więc jeśli coś będzie źle to najwyżej zlecą dodatkowe badania. evve Ty masz termin na kwiecień, dobrze pamiętam? Ja Ci powiem jeszcze o moim doświadczeniu ze śpiworkiem, bo wydaje mi się, że może nawet nie będziesz już teraz takiego potrzebować. Przez pierwszy miesiąc - dwa dzidzia się raczej nie wykopie z kocyka, po za tym większość takich maluszków lubi spać w ciasnocie - owinięte rożkiem czy kocykiem. Mój mały spał owinięty przez jakieś 2-3 tygodnie, potem normalnie pod kocem. A zaczął się odkopywać jak miał ponad 2 miesiące, wtedy też przeszłam na śpiworek. Z tym, że Twoja córcia 2 miesiące będzie miała już latem, a wtedy raczej śpiworek się nie przyda. To taka tylko refleksja na temat moich doświadczeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glukoze na czczo miałam 86 po godzinie 113 Podczas badania morfologii sprawdza sie poziom hemoglobiny i hematokrytu - jak jest za mało to świadczy o anemii. Rilla, dzięki, bo caly czas sie wahałam nad tym zakupem... myslalm o wyjsciu ze szpitala ale w sumie to bedzie krotka podróz a jak cos mam taką ciepłą bluze z kapturkiem.. no chyba ze faktycznie kwiecen bedzie paskudny - wtedy dopiero kupie. Niby taki spiworek to nie jest mega wydatek - ale po co miałby sie marnowac. Wk..wia mnie już mój wykładowca od finansów, jeszcze nigdy nie dotrzymal terminu na jaki sie z nami umowil.w poniedzialek mialy byc oceny z egzaminu a on dzis pisze że jednak beda 18tego ..a ja tu w stesie zyje bo chyba zawaliłam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvve, ale chyba autem ze szpitala nie? Ja wychodziłam w październiku - mąż przyniósł fotelik na oddział, mały miał ubrany taki polarowy kombinezon z kapturkiem, bawełnianą czapeczkę, bawełniane body i śpioszki. Nawet kocykiem go nie przykrywałam, bo nie miałam (uznałam, że na pewno dostanę i się nie pomyliłam bo teraz mam 4 :) Nakryłam tylko buzię pieluszką i tak go zaniosłam do auta. Myślę, że na taką krótką podróż, też nie warto kupować śpiworka. Przecież wystarczy okryć kocykiem. Wiem, że Ciebie aż rozsadza, żeby kupować (pamiętam ten czas :) ), ale dziecko to jest i tak skarbonka bez dna :) Na dziecku nie zaoszczędzisz, bo czego nie wydasz na jedną rzecz, to na pewno wydasz na inną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam do szpitala 200 m ale sadze że samochodem i tak. co do wydatków to wlasnie dzis skonczyła nam sie nadwyżkowa kasa i zostały żelazne oszczednosci na tzw czarna godzine. Zatem niepotrzebnym zakupom mowimy stanowcze "stop" ... no chyba ze urząd mnie jakos miło zaskoczy "trzynastką" bo nie ma jasnych przepisów czy płaca tylko za miesiace aktywnie przepracowane czy te co byłam na l4 też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my już po USG, wszystko OK :-) Mała jest bardzo ruchliwa, dowiedziałam się, ze te najmocniejsze uderzenia, które odczuwam to najpewniej jak uderza główką :-) a poza tym to kolanka i piąstki czuję :-) Ale wstydzioszka zasłaniała buźkę rączką, nie chciała się pokazać... Jedyne co, na co zwrócił lekarz uwagę to to, że miała słabo wypełniony żołądek, tzn. nic się nie dzieje, ale na nast. USG ma spojrzeć, jak ten żołądeczek wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
aśka a ty odróżniasz piąstki czy kolanem jak stuka??? ja poczułam te konkretniejsze kopnięcia od 1 lutego gdzieś ,ale zanim zie zorientowałam że to jest to to chyba ze 2 dni minęły:-) i ja nie odrózniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, ja tylko czuję, że niektóre to takie mocne i solidne uderzenia a inne lżejsze, obejmują mniejszą powierzchnię ale co ona tam wyprawia w tym brzuchu to nikt nie wie lekarz powiedział, że ona co chwila może być inaczej ułożona, więc nie nadąży się gdzie głowa a gdzie nóżki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja już od 6 stycznia czuję kopniaczki :) czasem leciutkie, a czasem cała seria mocnych uderzeń :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
katrin ale fajny . aśka bo ty pewnie chudziutka to chyba wcześniej się czuje kopniaki . a ja mam troszkę tłuszczyku na brzuszku:-) i pewnie temu później. chociaż 8 stycznia jak z mężem "czatowaliśmy " na te bąbelki to poczuł mąż że coś kopneło jego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×