Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lena1612

moja pierwsza ciąża-radości i obawy

Polecane posty

Gość ...Misha...
Aśka, a w jakim jesteś wieku, bo mi umknęło... Widzą, że się stresujesz, a może zupełnie nie masz powodów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evvvve
Aśka2010: Ja mam 29 lat, praktycznie od 15 roku zycia jestem na lekach hormonalnych, przeszłam wczesny nowotwor szyjki macicy i jej konizację. W marcu przestałam brać pigułki anty po jakiś 5 latach brania bez przerwy. Na poczatku sierpnia zaszlam w ciążę. Też myslalam że szanse sa niewielkie ale nawet specjlnie nie liczylismy cyklu, pełen spontan i jakos poszło ... myśle że przedewszystkim trzeba sprobować. Dzis mi się śniło że juz mam dzidziusia. Nie było porodu, tylko lekarz mi go przyniósł do domu. Bardzo byłam ciekawa czy to chłopczyk czy dziewczynka ale lekarz powiedział że nie ma sensu sprawdzać bo plec u dziecka widać 2 niesiące po urodzeniu :D :D :D Porąbany sen... ale i tak milusio było trzymać dzidziusia na rękach... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evvvve
A co do starych lekarzy - tez kiedys poszłam do takiego w zabrzu.. bo miał kupe tytułów przed nazwiskiem. Może i sie facet znal ale... w gabinecie syf, cały zlew zawalony zuzytymi wziernikami... nie chce myslec czy były przygotowane do wyrzucenia czy do mycia :/ w dodatku był starym zboczeńcem , cały czas mi walil teksty w stylu: a tam na dole to pani wygląda jak 15tka albo że nie może przestac badac moich piersi bo sie zakochał itp... koszmar.. w trakcie badania (lezałam na fotelu z założonym wziernikiem) odebrał telefon od kolegi, któremu mial przepisac viagrę a potem opowiadał mi o podbojach seksualnych tego kolegi. Na koniec kazał sie pocałowac w policzek za to, że nie bolało... eh... masakra Miałam ponad 20lat i byłam dość odważna...Potem to sie nawet często z tego śmiałam. Ale co jakby tafiło faktycznie na taka płochliwą 15tke? Nigdy wiecej starych lekarzy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evvvv a ty gdzie zamierzasz rodzić? wogóle całe popołudnie wczoraj do was nie zaglądałam a tu widze że rozpisałyście się na maksa :D poszłam wczoraj do szpitala bo baardzo mnie podbrzusze bolało zrobili mi usg i ktg i wszystko super pani dr musiała mnie przedwczoraj za mocno zbadac że mnie tak rwało :/ potrójna dawka magnezu i 2 nospy i dziś już jak nowo narodzona tylko mały coraz bardziej na szyjkę mi naciska i w sumie dobrze przynajmniej moge być prawie pewna że po zdjęciu szwu to raz dwa i po wszystkim będzie :) a co do problemów z zajściem to aśka nie stresuj się u każdej jest inaczej i póki przez conajmniej 1,5-2 lata starań nie zaskoczy możesz zacząć przeglądać takie fora a nie teraz bo tylko się nie potrzebnie stresujesz czego skutkiem faktycznie mogą być problemy z zajściem :) ja póki mi bardzo zależało by zajść w tą druga ciążę to nic przez 1,5 roku starań, wyliczeń i wogóle zero ciąży a jak tylko sobie powiedziałam że co ma być to będzie to zaskoczyłam w ciągu 1 cyklu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evve sny w ciąży dotyczące posiadania dziecka są bezcenne naprawdę :) Mojej koleżance przed samym porodem śniło się, że szła przez jakiś most i dziecko jej wypadło i szło za nią połączone pępowiną :) Mi się często śni, że mam dziecko i że to niby jest chłopczyk, a jak odwijam je z rożka, albo zdejmuje mu pieluchę to się zawsze okazuje, że to jest dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evvvve
W Mikołowie bede rodzic. Leżeałam tu dwa razy na ginekologii i miałam bardzo dobrą opiekę. Poza ordynatorem wszyscy byli naprawde super. Jak trafiłam fajna pielęgniarke to nawet po 22:00 wpuszczała mi gości tylnym wejsciem co było bezcenne bo mój Łukasz na zmiany pracuje :) Szkoda że porodówka piętro wyzej to sie tak nie da... ale nie zamierzam tam za długo leżeć. Moja mama mi mowiła że wzystkie kobitki jakie znala ze szwem, rodziły tuż po sciągnięciu i porod był zawsze szybki. Moja koleżanka szła rodzić ze szwem bo wczesniej sie akcja zaczeła i tez ponoć ekspresowo poszlo.. więc mam nadzieje że ten brak szyjki mi się choć raz do czegoś przyda :) Mam dzis długaśna liste rzeczy do zrobieniawiec pewnie wieczorkiem zajrzę. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evvvve
jako że nigdy nie pamiętam, ktora z was ma wczesniej rodzić to ułożyłam tabelke chronologicznie. NICK---------WIEK---MIASTO------TERMIN PORODU USG---PLEĆ rilla_marilla---26l----Śląsk----------01.10.2010------- -----niespodzianka coraz bliżej---25 l---Nowy Targ-----18.10.2010------CÓRCIA mami82 --- 28l ---Gliwice ---- z OM 14.11.2010 ---- synuś MinMaus ----27l---- lubelskie -----30.01.2011---wg lekarza syn,wg mnie córa LENA1612----25L---GDANSK------16.02.2011---------------SY NEK Evvvve ----29l --- Mikołów --- 18.04.2011 ---- jeszcze nie wiem aśka2010 ---- 31l ---Warszawa -------------------------stan oczekiwania pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie to na tej liście trzeba by chyba przenieść wyżej :D:D:D 06.10 dostanę skierowanie do szpitala i około 14.10 się tam wybieram zdejma szwy i chwila moment i po wszystkim więc kto wie może zaraz po rilli :D:D:D evvv a ty masz szew założony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa osoba
witam.zaczęliśmy z mężem starać się o dziecko ,co prawda ze 3 dni temu dopiero ,ale ja się zastanawiam czy już mi się udało.to było w 10 dniu cyklu ,czyli początek owolucji.nie wiem czemu,ale czuję że się udało.kiedy zrobić test? bo i tak pewnie nie jestem w ciąży. jak długo starałyście się żeby być w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa osoba a z testem się wstrzymaj do daty spodziewanej miesiączki :) mi się przez półtorej roku co miesiąc zdawało że to już a to jednak jeszcze nie to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa osoba
no tak ale jak czytam fora to nie którym kobietom się udaje od razu albo w krótkim czasie ,to dlatego myślę "może to już". test planuję jakoś po tygodniu ,bo do okresu 2 października długo czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale test wcześniej nie wyjdzie :) nawet jak jest ciąża :) no chyba że tak max 5 dni przed terminem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa osoba
jak test wcześniej się nie uda to już i doczekam do spodziewanego dnia okresu. a teraz muszę dorwać męża ,bo jeszcze owolucja się dopiero zaczyna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evvvve
Mami82 - jeszcze nie mam szwu, bo to 9 tydzien dopiero ale w 12tc mają mi go założyć.. chyba że szyjka (a raczej to co z niej zostało) sie nie cofnie to wtedy na poczatek dostane krążek i bedzie trzeba obserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evvv to od razu jak będziesz brała skierowanie to niech ci zaznaczy lekarz że to do kliniki w bytomiu :) na cały śląsk tylko tam szew zakładają :/ i uprzedzam weź sobie dużo jedzenia bo tam beznadziejnie karmią ale za to super personel :) a do szpitala najlepiej około 8-9 się zgłosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa osoba
o jakim zakładaniu szwów wy mówcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evvvve
Nowa osoba - jak sie ma za krótka szyjke macicy to w trakcie ciąży zaklada sie szew taki specjalny ( są dwa rodzaje ale nie pamietam nazw). Mowiąc prosto - zaszywa się szyjkę żeby dzidzius nie wyleciał :) Ale Ty sie tym nie martw... to się żadko zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde od tygodnia mam taki apetyt ze zjadlabym wszystko co sie da:)do tej pory mialam ochote tylko na zupy i owoce a teraz zrobilam sie okropnym glodomorem.moj brzuszek tez rosnie z kazdym dniem.wy tez macie takie napady na wszystko do jedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeden ten popularniejszy to : szew okrężny na szyjkę macicy McDonaldsa a ten drugi z tego co wiem to nie ma specjalnej nazwy :) a zakłada się go tak jak evvv napisała by dzidzia nie wypadła tak obrazowo mówiąc :) a zakłada się przy zdiagnozowanej niewydolności ciśnieniowo-szyjkowej spokojnie zdarza sie to rzadko i na szczęście w 98 przypadkach na 100 wszystko dobrze się kończy :) czego jestem przykładem przy Wiki miałam zakładany szew i teraz też mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena ja od 3 nocy budzę się koło 3 nad ranem i do lodówki lecę :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mami nie strasz mnie:)jak tak dalej bede jadla jak przez ten tydzien to niedlugo bede wielkosci slonia:Pdo tej pory przytylam 2 kg i liczylam na to ze nie przytyje az tak bardzo ale chyba mnie to nie ominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęście nie miałam takich napadów, żeby w nocy jeść. Jadłam kolację ok 20 i było ok. Ale tak koło 6-7 miesiąca jak budziłam się rano to nie było mowy, żeby sobie poleżeć bo miałam takie ssanie w żołądku, że hej. No i dzidzia strasznie kopała jakby chciała mi dać do zrozumienia, że mam iść jeść :) Teraz nie mam ssania, ale burczy mi rano w brzuchu, a dzidzia śpi dłużej niż ja. Zawsze budzi się dopiero po śniadaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...Misha...
U mnie wygląda to tak, dwa tygodnie temu minęły koszmarne mdłości i zaczął się wilczy apetyt. Normalnie nie mogę się najeść... Worek bez dna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja od początku stoję z wagą z wachaniami 1 kg w te i wewte :) które można zwalić chociażby na to że raz sie ważę po dłuższym posiedzeniu w wc a raz przed :D:D:D a co do ssania to w 21tc miałam tak że jadłam praktycznie co 2-3 godziny niewiele ale za to często natomiast teraz zasadniczo jem 3 posiłki plus posiłek nocny i jakieś owoce w między czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jak jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży a z perspektywy czasu wiem że już byłam miałam okropną fazę na pomidorową błyskawiczna zupkę Amino, w pracy aż się na mnie dziwnie patrzyli :P A ja sama byłam w szoku bo w zasadzie wcale za nimi nie przepadałam chociaż jak to w pracy raz na jakiś czas się zjadło na szybkiego :P Ale jak już się dowiedziałam o ciąży to przestałam je wcinać a w zasadzie już nawet nie miałam na nie smaka. A po etapie Milki bakaliowej na samym początku ciąży :P wpadłam w szał winogronowy ;) Mąż się ze mnie śmieje że jeszcze nigdy nie widział żeby ktoś tyle winogron pochłaniał :P A dla mnie dzień bez winogronu to dzień stracony, nawet już mi nie przeszkadza że po konkretnej porcyjce sikam jak szalona :P A w sumie też przytyłam ok 2 kg, ale jak patrze jak mi brzuszek koszulki podnosi to obawiam się że już chyba czas odwiedzić jakiś sklep z ciążowymi ciuszkami bo tendencja to zdecydowanie wzrostowa :D Chociaż obiecałam sobie że do puki mieszczę się jeszcze w przed ciążowe biodrówki to żadnych spodni nie kupuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi został miesiąc tak naprawdę do końca brzuch sterczy strasznie ale stwierdziłam że szkoda mi 200zł na spodnie ciążowe w momencie gdy zawsze można spódnice nosić a te 200zł na dzidzię przeznaczyć :) a co do winogron to mnie nimi w pierwszej ciąży paśli bo dziecko najlepiej na wadze przybiera właśnie jak matka dużo winogron je i sok winogronowy pije :) u mnie zadziałało super w ciągu miesiąca (od 27-32tc) mała przybrała kilogram :) w taj ciąży na winogrona nawet patrzeć nie moge tak samo jak na ryby i kawe :/ za to strasznie mnie do śliwek ciągnie a tych zasadniczo w ciązy się nie powinno bo wzdęcia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×