Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Cześć kobiety :) Inka gratuluje siostrzeńca. Ja dzisiaj jeszcze nie zjadłam pączka i niby nie moge ale popoludniu jedziemy do moich rodzicow wiec pewnie sie skusze na kilka gryzków :) Dzisiaj zaplanowałam sprzątanko mieszkania i wogóle mi to nie idzie :( Co do norm glukozy to wiem ze te 140 to jest norma po dwoch godzinach dla 75gr glukozy . Ja miałam 155 i mi lekarz kazał wprowadzić diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola to skrot od Apoloni
w niektorych urzedach moga robic problemy choc wiadomo jak bedzie sie twardym to zarejestruja jako Pola ale jak sie uprze urzednik to wtedy Apolonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
co do imion take wolala bym zeby mój synus miał na imie Kuba ale wiem ze później bedzie mial problemy wiec wybiore w urzędzie Jakub ... Bo PL to cięzki kraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlaśnie wróciłam od lekarza.Nie mam już infekcji,ale lekarz wykrył krew w moczu.Wysłal próbke do analizy.Mam nadzieje ze to nic groznego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea fajny brzusio :) Inka ja również gratuluję siostrzeńca. wysłałam swoją aktualną fotkę 27 tydzień. bomi mi lekarka mówiła, że norma do 140 jest dla 50g, a dla 75 od 140 do 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bea supcio brzuszek...mój też całkiem sporawy:) Ja jakoś fotki nie mogę zrobić...jak sama robie to nie zaciekawie..a maż nie ma kiedy bo przychodzi poznym wieczorkiem...niestety. Maluje auto teścia:) A co do mojej zgagi to powiem Ci że już lepiej...tzn..na chwilę mnie łapie przed kolacja..potem przestaje:) na szczescie nie jest tak mocno uciążliwa. Ja też niby mam wszystko z szyjką ok..ale aż strach się bać. Ale 3majcie sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babolki) My z M zrobiliśmy mały wypad:) Opiłam sie kawy aż mnie muli pączek tez był a jak i muffinka ale ona nie była dobrym pomysłem. Na obiad ma te kawałeczki z winiary z sosem czosnkowo ziołowym. Kupiliśmy małemu ręczniki 2 szt takie beżowe bo inne kolory juz mam a były w promocji za 20 zł szt, sprawdzone miękkie fajnie wchłaniają bo te z kapturkiem ciężko o dobra jakość No i kupiłam sobie krem na zmarchu Olay 7 efektów za 31 zł w tesco no zobaczymy czy mnie rozprasuje:) Zakupiłam teraz witaminy prenatal z dha. Szyjkę na połówkowym miałam mierzoną USG dopochwowym i było ok 5 cm jak jest teraz nie wiem i szczerze to trochę się boje bo te skurcze dość upierdliwe są. Za tydzień mam gina to zobaczymy co tam słychać Ilnka gratulacje maluszek spory chłopczyk niech sie dobrze chowa Magdigu Pola bardzo ładnie ja mam Paulina wiec jak najbardziej mi sie podoba;) U nas bez problemu rejestrują bo to jest osobne imię była Pola Raksa:) muchy w nosie bardzo ładny wózeczek :) Angua ja tak samo przed ciążą nawet 54 nie ważyłam ino 60 kg masakra teraz mam ok 6 na plusie a po paczkach to i z 7 będzie i mam nadzieje że na 12 sie skończy nie więcej;) Kołyski piękne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny:) juz bym chciala malego zobczyc i wziac na rece. ale dopiero za 3tyg:( spore te Wasze brzusie:) tez musze zrobic fotke i wrzucic na maila.. ide zrobic sobie kawusie i zjesc drugiego i ostatniego dzis paczka:D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boomi opowiedzmi o swojej diecie bo mnie tez to czeka a wlasciwie to juz ja wprowadzam bo lekarka mnie nastraszyla ze za duzo przytylam ;( ale jakczytam niektore dziewczyny ze przytyly wiecej niz ja i sobie nic z tego nie robia to zastanawiam sie czy tez powinnam sie tak tym martwic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wytrzymałam, i skoczyłam do cukierni po paczka z ADWOKATEM, rany , uwielbiam je , ale trudno je u mnie dostać, zwłaszcza dzis, gdy królują z różą i marmolada. Ale muszę się poprawić i zjeść coś zdrowego, na obiad będzie risotto (ryż, warzywka, kurczak)-zaliczam to do zdrowego żarełka. A kawę to ja tylko inkę piję , bo ciśnienie jest w normie, jakby było niższe, to pewnie normalną bym mogła. Kołyseczki naprawdę przesliczne.....:)! Aż chciałoby się je mieć , a w srodeczku taki mały brzdąc , słodki jak paczuś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno, jeśli chodzi o wozek, to nikt nie wspominał o X-landerze XQ, lub XA, ja jestem nimi zainteresowana, choc wasze (zwł. Baby Merc i Tako Jumper i Warrior= tez swietne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Błam dzisiaj 3 godziny na dworze. Mały jest wymęczony/.. pranie wszystko sie wysuszyło. super pogoda dzisiaj u nas:) niech ta wiosna wkońcu do nas przyjdzie bo zwariuje w domu. Ja to bym z chcęcią na taras wyskoczyła się opalac..hehe:P Ja jutro jadę do fryzjera.:) Moja przyszla szwagierka zrezygnowała i jade w jej miejsce....heheh..okazja:) Za chwile musze jechac do miasta jakies zakupy zrobic. Musze chusteczki dla malego kupic i pieluchy..jeszcze na noc musze mu zakladac. Qrde wiecie ja to mam skleroze w tej ciąży...co drugi dzien rodzice do hurtowni chemicznej jeżdża a ja zawsze zapomne im powiedziec o pieluchach itd. O 10zl na paczce taniej niz w sklepie..wiec to sie oplaca. ja juz pomalu bede dla juniora kupowac...hehe a tak swoje drogą to mojego męża w pracy nazywaja JUNIOR hehe beda 3 juniory z rykiem:) A ja bede krolewna na białym koniu... ale mam wspaniały humor..ta pogoda chyba na mnie tak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam od lekarza morfologia i mocz ok glukoza do przyjęcia:P na czczo 70, po obciążeniu 145 (wcześniej napisałam, że 155 i byłam pewna że tak mam a w poczekalni spojrzałam na kartkę i jednak 145) W każdym razie jeśli chodzi o normy to przy 50g po 1 godz jest do 140 więc miałam trochę za dużo ale powiedział że ***jeśli jest wynik 140-160, a na czczo było ok,brak objawów i mocz też jest ok to jedynie zaleca ograniczenie węglowodanów i dla własnego spokoju mogę sobie sprawdzać co jakiś czas wynik glukometrem ***jeśli jest 160-200 to wtedy podejrzewa się, że może być coś nie tak i zaleca powtórkę tym razem 75g i wtedy normy to po 1 godzinie do 180 po 2 godzinach 140 ***jeśli ponad 200 to od razu do diabetologa:) idę smażyć miłego popołudnia aaaa i jeszcze coś znalazłam taką siatkę centylową: http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=24630173&postcount=110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja dziś byłam na usg 3d :) z moją Adusią wszystko w porządku :) waży już 1043g jest zdrowa i śliczna :) ma mój nosek :) podczas badania ryczałam jak nie wiem tak się wzruszyłam :) no i potwierdziło sie na 100% że jest dziewczynką :) także częśc różowej wyprawki która się powoli zbiera w szufladzie nie pójdzie na marne :) dziewczyny ja już chce czerwiec musi szybko zlecieć... Wiecie dziś zrozumiałam jak bardzo kocham to maleństwo kiedy zobaczyłam ją w 3d ona wygląda już jak dzidziuś ma takie tuściutkie łokcie :) kocham ją nad życie... zdecydowlaiśmy się już na wózek kupimy Tako jumper :) ale zamówimy dopiero pod koniec kwietnia bo i tak będzie stał nieużywany a gwarancja bedzie lecieć :) muszę nadrobić czytanie odezwę się jutro buziaczki kochane towarzyszki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prolaktynka- gratuluje :d tak idzie sie wzruszyc ja tez jak mialam 4d ahhhhh ;) co do wozka ja kupuje jak sie urodzi , maxi cosi dostane od kuzynki ,a wozek zakuie po porodzie :) juz czesc wyprawki kupilam , buteleczki ciuszki , podgrzewacz , kocyki ,wanienke ,nozyczki etc.. jeszcze kilka drobiazgow no i lozeczko :) Co do imienia Pola , tez chcialam tak dac ale nie pasuje do nazwiska byloby troche wysmiewne :D i nie wiem jakie ja nadam moze zwykle karolina :) pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prolaktynka- gratuluje :d tak idzie sie wzruszyc ja tez jak mialam 4d ahhhhh ;) co do wozka ja kupuje jak sie urodzi , maxi cosi dostane od kuzynki ,a wozek zakuie po porodzie :) juz czesc wyprawki kupilam , buteleczki ciuszki , podgrzewacz , kocyki ,wanienke ,nozyczki etc.. jeszcze kilka drobiazgow no i lozeczko :) pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję Prolaktynka :)) Ja też już nie mogę doczekać się czerwca, kiedy w końcu nasze maleństwa będą z nami :P Z wyprawki to mam tylko 4 szt body i kocyk hehe i nic poza tym ;) czekam aż mąż z Niemiec zjedzie, bo on koniecznie chce ze mną zakupy robić :) Fest się chłopina zaangażował, mam nadzieję, że nie dostanie jakiegoś świra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muchy - jeśli z Twoim cukrem wszystko oki to sie nie katuj ze wzgledu na to ze bardzo przytyłaś. Ja mam 13 kg na plusie i gin powiedział ze czas na dbanie o wage bede miała potem i mam sie na razie nie przejmować. Co do dietki to napisałąm na mailu co mozna a czego nie mozna przy nietolerancji cukru w ciązy. Ja aż tak bardzo reygorystycznie do tego nie podchodze bo moja diabetolog powiedziała ze jakbym po kazdym posiłku miala bardzo przekroczony cukier to bym sie musiala martwić, a puki co mam w miare wszystko w normie. Najważniejsze to to zeby zjadać wiecj mniejszych posiłków i zeby w kazdym posiłku znajdowały się warzywa czy to gotowane czy surowe to wedle uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do testu na cukier czeka mnie nastepnym razem czyli 14 marca :) a w sobote zaczynam kurs przedporodowy i mamy przyniesc kilka sztuk skarpet jestem ciekawa dlaczego akurat skarpetki ?:D z wrazenia zapomnialam zapytac sie :P ja mam jak narazie 10 kg na plusie mam nadzieje ze do 20 nie dojde. A gdzie wogole jest mama_z_de , ja tez rzadko sie pojawiam ale ja nie widzialam juz wieki tu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama z de zniknęła mniej wiecej w tym samym czasie co Ty i do tej pory jakos się nie pokazała :( Mam nadzieje ze wszystko oki i nicsie nie stało Prolaktynka duża ta twoja Adusia :D ale niech rośnie na zdrowie :) Ja mam gina w przyszly wtorek i jak zwykle zaczynam już panikować czy wszystko oki. a pojutrze czyli w sobote zaczynamy 28 tc czyli wchodzimy w 3 trymestr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja do wczoraj zylam z mysla ze jestem w 28 tc a dokladnie 27i 5 a tu patrze na moj suwaczek jestem w 26 a dokladnie 25.5d :D nie wiem czy was tez ale mnie tak okropnie bola zebra tak mnie uciskaja ze nie potrafie siedziec dluzej ni 0,5 h bez ucisku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m,nie żebra nie bolą ale jak chwile dłużej posiedze to mi sie daje we znaki bardzo kość ogonowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje chłopaki poszli na dwór a ja odpoczywam bo jednak taka wyprawa w miasto juz nie dla mnie, dobrze że wszędzie toalety były bo ostatnio to barierą na wyjścia jest;) Widzę ze coraz więcej z was ma wózeczki już ja zamówię w połowie kwietnia bo później święta majówka wiec może dłużej potrwać. Mysle że nideługo wezmę się za pranie bo troszke tego mam ajeszcze słe na prasowanie muszę mieć. prolaktynka kawał babeczki nosisz Lecę na paczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angua- ja pewnie kupię xlandera, tylko tą wersję z przekładanym siedziskiem,nie pamiętam ,który to model Prolaktynka- super masz pamiątkę,mój mąż się rozmyślił z usg 4d bo powiedział, że dzieci dziwnie wyglądają, faktycznie obraz jest trochę straszny,bo zniekształcony, ale za to jaka pamiątka. Muchy- jeśli wyniki masz ok, to nie patrz na lekarkę, bo są różne szkoły, jedne nic nie mówią o wadze, inne uważają, że 8kg na całą ciąże to max...ja mam 8,5 do przodu i uważam, że to całkiem nieźle,tak książkowo, niczego sobie nie odmawiam więc pewnie jeszcze ładnie mi przybędzie, ale co tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam problemy z siedzeniem... Albo mnie boli pod żebrami, albo plecy... Eh... I jak tu wysiadywać na tych uczelnianych niewygodnych krzesłach :/ Dobrze, że już mam IOS , to sobie odpuszczę nieraz jakieś zajęcia hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje kochane za slowa otuchy z tym cukrem :*** postanowilam ze bede sie stosowac do rad lekarki ale nie tak do konca tylko rozsadkiem po prostu ogranicze slodkie i bede starala sie jesc lzej tzn wiecej warzyw tylko nie wiem czy moge jesc jablka le mowila zeby nie przesadzac znimi do 2 dziennie moge zjesc to dobrze bo tak mi sie ich chce!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dzionek jakos miło zleciał. do południa pomagałam mezowi przy papierkowej robocie, pozniej pojechałam do kolezanki ktora tez jest czerwcówka :D musze ja wkrecic na nasze forum :) a teraz wrocilam z zakupków z mezulem :) zaraz kolacja kapiel i lozeczko :D jakis film sobie zapodamy do snu :) No i zjadlam 2 paczki :P choc ten drugi juz mnie zmulil :P inka-gratuluje siostrzenca :) długi chłop 58cm :) Angua-x-lander XA był kilkakrotnie wspominany na naszym forum. Jedna z nas ma taki wózeczek po pierwszym dziecku o ile dobrze pamietam :) i bardzo sobie chwali :) prolaktynka-ciesze sie ze z córeczka w porzadku :) a badania na pewno wzruszajace-ja tez uroniłam łezke :) ja dzis skonczylam 28 tydzien i jutro zacznie sie 29 :D coraz blizej mety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martika:)
Syloonia, bardzo Ci dziękuję że zapytałaś lekarza o tę glukozę, to ja chyba będę musiala zasuwać jeszcze raz na 75g, i jeszcze 2 godziny tam siedzieć na głodniaka, masakra jakaś, ale cóż jakoś przeżyję, jeszcze raz serdeczne dzięki, bużka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
a gdzie przepadła kasiunia , agnik 83 , i daria? wiecie co wypucowałam swój samochodzik w końcu po zimie , bo już patrzeć nie mogłam na niego , posprzątałam w garażu i w sumie byłam z 5 godzin na podwórku i się tak zmęczyłam że nic mi się nie chce .tylko spaććć , jejku co my mamy tak się szybko męczyć i tak do czerwca? dobrej nocki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×