Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość kasiunia
wychowawczy platny ja dostawalam 430 zl miesiecznie dokonca uwmoy czyliprzez jakies 1,5 roku a co dowagi jeszcze to tez u gina waze wiecej do 2 kg bo wazy mnie wzimowych butach mam fytrzaki to troche waza i w ubraniu , dlatego ja biore pod uwage wage w domu rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kasiunia ja tez mam 10 kg na plusie :) o ile pamietam ty tez do drobnych nalezysz wiec nie przejmuj sie , w lato spacerki z dzieckiem i schudniemy :D ja sobie obiecalam ze zakupie pas poporodowy ;) z tymi slodyczami tez musze przystopowac :( ja tu czytam ze sobie glowe lamiecie tym ze zjadlyscie 2 paczki , a ja wczoraj 3 wielgasne paczki zjadlam :D:D wychowawczy mysle ze jest bezplatny a macierzynski platny dobrze prawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kasiunia ja tez mam 10 kg na plusie :) o ile pamietam ty tez do drobnych nalezysz wiec nie przejmuj sie , w lato spacerki z dzieckiem i schudniemy :D ja sobie obiecalam ze zakupie pas poporodowy ;) wychowawczy mysle ze jest bezplatny a macierzynski platny dobrze prawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ja juz liczyc nie potrafie mam 7 kg na plusie a nie 10 , boze jak mi sie cos ubzdura :O przedwczoraj zylam w blogim stanie iz jestem w 28 tc.a tu okazuje sie ze w 26 tc teraz z tymi kg :O hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
macierzynski i wychowawczy platny jest , jja dostawalam pieniazki , teraz juz iestety nie bede bo nigdzie nie pracowalam panna z de ja wcozraj 4-cyz 5 paczkow zjadalam i to w czekoladzie i ztoffi , ach te slodycze no nic jakos to bedzie po porodzie , wolalam rodzic styczen luty zeby do lata schudnac :) , po 1 ciazy tez nosilam pas poporodwy taki zwykly z apteki za 50 zl a co tam u ciebie bedzie panna z de chlopczyk czy dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
ummnie jutro 27 tydzien sie zaczyna :) ok lece szykowac sie na spacerek zajrze pozniej milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mychy w nosie - jest płatny jesli się kwalifikujesz dochodowo. załatwia się w jednostce, która prowadzi świadczenia rodzinne - UM lub MOPS. Różnicami w wadze nie ma się co przejmować. To, że lekarz pisze wagę, która "wychodz" u niego w gabinecie- co z tego Ja zawsze na wizycie waże się w dzinsach - by zachować te same parametry Najwazniejszy jest przyrost wagi. Jesli między w ciągu miesiąca kobitka przytyje 8 kg to może być podstawą to ponowienia jakiś badań. Albo jak kobitka wciąż chudnie.... milenkna - witaj mieszkając w duzym mieście masz mozliwość zajrzenia do dużej ilości lumpków....a tam mozna znależć cuda do małe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wlasnie wyczytalam ze na wychowawczym placa 400 zl jesli mieszcze sie w tym progu 504 zl na osobe no i powiem wam ze sie mieszcze tylko napisali tam cos co mnie zmartwilo bo napisali ze biora pod uwage zarobki z zeszlego roku no ale chyba tylko meza nie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, jakaś dzisiaj nie wyspana jestem. zaraz sobie inkę zrobię może przejdzie. ja wczoraj 5 pączków pochłonęłam, ale co tam w nosie mam wagę. od początku ciąży 4kg przytyłam i jak patrzałam w kartę to wychodzi po pół kg na 3 tyg. moja gina mnie nie waży, sama dzień wcześniej lub w dniu wizyty się ważę (przed śniadaniem i w piżamie).i tylko wynik podaję. jutro zaczynam 28 tydzień, czyli 7 miesiąc i III trymestr :) już coraz bliżej... :) :) nawet nie wiedziałam, że wychowawczy też płatny, sądziłam iż tylko macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo - tez nie wiedzialam ze wychowaczy jest platny :) ja od ostatniej wizyty czyli od 14 -tego przytylam kg czyli w 18 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odnosnie wychowawczego...
wychowawczy jest platny jezeli macie male zarobki (504 zł) i wtedy z opieki społecznej sie dostaje, w pozostalych przypadkach kasy sie nie dostaje. jedyny plus ze sa skladki emerytalne odprowadzane od najnizszej... dziwna rzecz... jedna pisala ze tyle zarabia jej maz (spoko, nie czepiam sie i nie chcialam obrazic) a tu wychowawczy z opieki pobierala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
ciekawa jestem czy ktoś wie czy zgarnę z krusu ( jestem ubezpieczona tam z tytułu posiadania ziemi) , mąż ubezpieczył mnie w pracy u siebie (24godz/dobę ) odprowadza składkę za mnie 50 zł do pzu , sam tez tak jest ubezpieczony . czy dostanę becikowe z rządu czy juz nie? Z krusu 2,5tys za urodzenie dziecka , z pzu coś po 1 tys powinno być dla mnie i dla męża , no i becikowe to juz swoja droga przecież za urodzenie się dziecka . jak to jest z tym? hania tu chyba uśmiech do ciebie i twojej księgowej , bo chyba powinna coś wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytankoo...
a to nie jest tak że np .kasiunia jak pracowała na poczice to miała umowe o pracę więc i miała prawo do takiego urlopu i tej kasy , nie zależnie od zarobków męża .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak dziewczyny pisza-wychowawczy jest platny jak zarobki nie przekraczaja 504zl na osobe. w innym wypadku pieniazków sie nie dostaje. a macierzynski placa chyba 100% prawda? a to ze ktos pobiera kase z opieki mimo iz rzeczywiscie ma duze zarobki to nic nowego :) coraz czesciej spotyka sie zjawisko ze ludzie zarabiaja duzo wiecej a maja w umowie najnizsza krajowa wpisana. Z jednej strony kiepsko jak przyjdzie czas na emeryturke, a z drugiej stony trzeba kroic nasze panstwo jak tylko sie da! jestem za :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcia becikowe dostaniesz :) to dostaje kazdy. Sa przypadki ze mozna starac sie o podwójne becikowe, ale tutaj znowu sprawa dochodów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Pamiętacie mnie? jakoś nie mogę przestać Was podczytywać. Po wizycie lekarz nie ma pojęcia dlaczego to się tak u mnie dzieje i skąd pojawiają się te skurcze, których nie da się powstrzymać, kazał zrobić badania na razie podstawowe dla mnie i dla m na plemniki, poczekać na histopatologię i przyjść na kolejną wizytę. Powiedział też że będziemy robić po koleji badania żeby wykryć przyczynę. Tak jak niektóre z Was pisały postanowiłam się przejść też do innego lekarza w innym mieściez poleciła mi go koleżanka. A tak pozatym to fizycznie jakoś dochodzę do siebie ale psychicznie jest kiepsko. Mam nadzieję że badania coś wykażą i będzie można to wyleczyć. muchy w nosie - ja pracuje w świadczeniach rodzinnych a wychowawczy jest dodatkiem do zasiłku rodzinnego i przysługuje jeśli dochody w rodzinie nie przekraczją kwoty 504 zł netto na osobę. dochody brane są z poprzedniego roku a więc jak wy będziecie już na wychowawczym pod uwagę będą brane dochody z 2010 r. i dochody tylko męża twoje z racji tego że jesteś na wychowawczym nie będą brane pod uwagę. i jeszcze jedno aby ten dodatek się należał musisz bezpośrednio przed przejściem na wychowawczy być przez 6 miesięcy zgłoszona do ubezpieczenia społecznego. troszkę się rozpisałam ale mam nadzieję że zrozumiale. A tak wogóle to przepisy się jeszcze mogą zmienić także na razie się tym nie martwcie. Pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorota-pewnie ze pamietamy:) mam nadzieje ze szybciutko wykryja przyczyne tego co sie stało i ze nastepnym razem bedzie wszystko w porzadku :) dziekujemy za fachowa informacje odnosnie wychowawczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota83 trzym sie jakos kochana zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze i doczekasz sie upragnionego dzidziusia!wiem co mowie bo poronilam 2 razy i tez robilam wszelkie badania lacznie z genetyka :*a co do info na temat zasilku na wychowawczym to jestem Ci bardzo wdzieczna bo nie wiedzialam ze pol roku przed wychowawczym musze sie zglosic do pomocy spolecznej. Tylko co jak ja wtedy bede miala kase 100 proc bo macierzynski? po prostu trzeba zglosic ze za pol roku chce isc na wychowawczy i ze nie bede miala srodkow tak? tylko maz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie z tym pół roku to chodzi o to żebyś przez 6 miesięcy prze pójściem na wychowawczy pracowała i nie miała żadnie przerwy. bo zdarzają się takie przypadki że dziewczyna dopiero co zacznie prace i po kilku dniach chce iść na wychowawczy to wtedy nie przysługuje, ale jak ty jesteś cały czas w stosunku racy to ok przychodziś do pomocy społecznej dopiero jak przejdziesz na wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotko - ale chyba nie tyle przez 6 m-cy pracowała co była w stosunku pracy...no bo wczesniej może być macierzyński ( bezskładkowy ) a jeszcze wczesniej L4.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorota pewnie ze Cie pamietamy:) trzymaj sie cieplutko kochana i wierze w to ze bedzie dobrze. jak juz piszecie o becikowych itp to mam pytanie odnosnie tego podwojnego becikowego.to pierwsze przysluguje kazdemu a to drugie zalezy od dochodow. wiec jesli my nie jestesmy malzenstwem a ja nie pracuje to bedzie mi sie nalezalo czy raczej nie? oni biora pod uwage ojca dziecka nawet gdy nie jestesmy malzenstwem? moze wiecie cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to pierwsze przysługuje każdemu niezależnie od dochodów na złożenie wniosku jest 12 miesięcy od narodzin dzidziusia ale UWAGA rząd ma zamiar zlikwidować becikowe więc po nie jak najszybciej się udajcie. to drugi natomias jest uzależnione od dochodow i też kryterium wynosi 504 zł na osobę, bo składu rodziny wlicza się też ojca dziecka nawet jak nie jesteście malżeństwem i wtedy jego dochody też się liczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Dorota:) no to my juz sie na to nie kwalifikujemy....przynajmniej bedzie ten 1000na pampersy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek :) Ja dzisiaj od rana poza domkiem byłam bo net od rana nie działał a pogoda taka ze szkoda byłoby przesiedzieć to w domu. W cieniu jest 8 stopni a jak wyszłam do słoneczka to normalnie tylko leżaczka i okulrów przeciwsłonecznych zabrakło :D Kobity odnośnie wychowawczego to jak jesteście zatrudnione na umwe o prace i jestescie na L4 a potem na macierzyńskim to z tego co ja sie orientuje to biorą dochody i Wasze i męża niestety :( i tak jak ktoraś już pisała nie moze to przektroczyć 504 zł na osobę. Wiem bo moja kolezanka jest teraz na wychowawczym i musiala swoje dochody z zeszlego roku udokumentować. Ja dzisiaj zrobiłąm maraton po sklepach z wózkami. Z długopisem w reku zapisywałam wszystko co mi sprzedawcy radzili no i powiem Wam ze chyba jednak zrezygnujemy z Baby Merca na rzecz Tako albo Bebeto. Fakt że ze 150-200 zł drożej wyjdzie, ale wypytałam chyba o wszystko hheeeh aż w jednym sklepie babka chyba mnie miała dość :P A noi widziałam na żywo wkońcu łózeczko Safari i też zaczynam sie głeboko nad nim zastanawiac :/ W rzeczywistości nie wygląda aż tak super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! Mam nadzieję, że po tłustym czwartku wszystko w porządku?;) Kochane mam do Was pytanko czy po obciążeniu glukozą wynik 106 jest zły czy dobry? Przed obciążeniem był 90. Buziaczki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale kobieta skłądając wniosek o zasiłek wychowawczy zgłasza tzw. "utratę dochodu" i wtedy jej wynagrodzenie nie jest brane pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×