Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Triss_1

Delicol na kolke czy znacie??

Polecane posty

Gość Tata Zuzi
DELICOL super sprawa. Warty swojej ceny i naprawdę skuteczny. Polecam go. Dawkowanie według tabeli i sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasica50
mama kuby tez uwazam,ze moj synus nie potrzebuje tak duzo snu,zreszta corka jako niemowlak tez nie byla super spiochem,ale spala duzo wiecej.. Wiesz,gdyby to bylo tak,ze On malo spi w ciagu dnia i marudzi to bym jeszcze pomyslala ze taka jego uroda,ale w nocy wyraznie chce spac a "cos" mu przeszkadza..To cos,to wlasnie podkurczanie nozek do siebie i w wyniku niespokojny sen bo sie denerwuje,czasami sie nawet wybudza tak jak dzisiaj. Co do gastrologa,to juz mam namiary na - podobno dobrego,ale chcialabym przedtem zrobic malemu badania typu posiew kalu i usg brzuszka i z tym do niego pojechac,bo pewnie by i tak mnie na takie wyslal.Jade prywatnie,i badania robie rowniez prywatnie bo moja pediatra nie widzi potrzeby zeby dac mi skierowanie.. mama kuby jesli ten gastrolog mi powie ze "taka Pani synka uroda i wyrosnie z tego itp.." to tez bede spokojniejsza.Chcialabym po prostu wiedziec o co chodzi.. a'propos - do mamy ktora robila USG brzuszka swojej dzidzi..Oni robia odrazu jakis opis do tego czy nie?? tata Zuzi gdyby DELICOL pomagal mojemu synkowi to i 100 bym chyba z radoscia placila,u was trafiliscie w sedno i dlatego Wam pomaga,niestety jak widac przyczyna kolek i wzdec moze byc rozna.. kto wie co z Agnieszkaaa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa89143
Witam wszystkie mamy, Ja też mam ten sam problem, mój mały co wieczór ma tak silne kolki że osiwieć można, zastanawiam się jak szybko działa ten delicol?? Chciała bym ulżyć mojemu maluszkowi, a espumisan, infacol i fenicol już nie działają na niego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasica50
Ewa,jesli wczesniej te srodki dzialaly to chyba kolki u Ciebie nie maja zwiazku z nietolerancja laktozy.. Ja proponuje bobotic ,ma wiecej substancji czynnej - simeticonu,niz espumisan i infacol - tamte maja po 40 a bobotic ma 66,9 ...na moja corke super dzialal...niestety na synka nie dziala nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj u mnie tez zdzialal cuda!!! Tydzien meki, a teraz Mala spi jak powinna czyli jak niemowle ;) Wczesniej dawalam do kazdego posilku, ale jak zmienilismy mleko na H.A. to daje tylko do wieczornych porcji. I tez jest ok. Infacol nic nie pomagal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa89143
Do Kasica50 Ja mam wrażenie że po fenicolu te kolki są silniejsze, wcześniej miał tylko wieczorem, teraz przez cały dzień, bardzo mało śpi, ja wyglądam ja nep tyk, nic zrobić nie mogę bo prawie cały czas płacze, to jakiś koszmar, biedny tak się męczy, a ja uważam co jem, chciała bym karmić go piersią chociaż do pół roku, ale te kolki tak dają nam w kość że zastanawiam się czy nie przejść na sztuczne mleko, może będzie jakaś różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasica50
Ewa,mysle,ze jak bedziesz chciala przejsc na sztuczne mleko to lepiej skonsultuj to z pediatra.Nigdy nie bedziesz wiedziala ktore jest najlepsze dla Twojej dzidzi z problemami brzuszkowymi a zmiany melka tez maja wplyw na brzusio.Byc moze lekarka cos Wam przepisze na recepte.. Ewa,ten bobotic u Was nie dziala wcale? Moj Maly ma 5 miesiecy i uwierz mi tez chodze na rzesach,zwlaszcza ze mam jeszcze trzyletnia corke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasica- ja robiłam usg brzuszka i od razu lekarz robil opis i mówił co jest ok a co nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasica- moj Bartek ma 10 tyg. A na usg wyszły znacznie poszerzone jelitka od treści gazowej. MAsujemy, masujemy, kladziemy na brzuszku, "odpowietrzam" go rurkami windi i podaje infacol- no i jest troszke lepiej choć zdarzają się wieczorne płaczki a rano to już standard- ok 6 stękanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa- nie rezygnuj z cyca! Ja tez myślałam ze to przez moje mleko- postanowłam ze przejde na sztuczne mleko i zaczełam dawać mu coraz wiecej sztucznego i czekałam na efekty- wcale nie było lepiej- z tym ze ja miałam sterte roboty z gotowaniem, myciem butelek, wstawaniem w nocy i robieniem mleka, wydawaniem kupy kasy na bebilon pepti- doszłam do wniosku ze to bez sensu i zze wracam na cyca i tu niespodzianka- mleka prawie nie było- ntydzien się męczyłam- zupy, litry herbatek na laktacje, ściąganie mleka nawet w nocy po kilka razy żeby pobudzić laktacje- udało sie i nie zrezygnuje z piersi. Rozmawiałm o tym nawet z 2 pediatrami i mówią że nie ma lepszego pokarmu niż mleko matki i jeśli ta może karmić to nie ma opcji zeby mleko szkodziło dziecko( no chyba ze błędy żywieniowe matki)- laktoza zawarta w naszym pokarmie jest najlepiej przyswajalna- i nawet jesli powoduje dolegliwości to jednocześnie na naszym mleczku jelitka znacznie szybciej dojrzewają niż na MM i szybko sie poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krejzula223
AGNIESZKAAA-u nas wszystko w jak najlepszym porzadku,malemu przestałam dawac DELICOL, jak zaczal pic nutramigen...koloki ustapily,maly nie placze tfuu-tfuuu.takze jest bo niebo lepiej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krejzula223
beacisko Moj maly tez na poczatku nie chcial pic tego mleka..caly dzien nie jadl dopiero na noc wypil od razu 150{ale to chyba dlatego ze glodny byL]...Pozniej sie powoli przyzwyczajał...zjadal przewaznie 60 gora 90ml...A teraz potrafi zjesc ze smakiem 150/160/ oczywiscie wypil by wiecej ale pozniej bardzo ulewa :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika83
Delicol polecił mojej Małej pediatra. Miał być lekarstwem na dolegliwości brzuszkowe i rzeczywiscie tak się stało. Moja córcia miała zaparcia i pomógł rewelacyjnie, tak samo na kolki. To jest jakaś nowość - enzym laktazy, czyli enzym trawienny, który pomaga dziecku strawić mleczko, a wiadomo, że niewykształcony układ pokarmowy u dziecka produkuje za mało enzymów trawiennych i często dlatego są kolki i bóle brzucha. Moja córcia skonczyła 3 miesiące i daję jej 9 kropli przed każdym posiłkiem. Nie bójcie się dawać dawki zalecanej przez producenta. W końcu jest to lek dla noworodków, więc nigdy nie sugerowaliby dawki nieodpowiedniej dla wieku dziecka. Zbyt małe ilości mogą nie dziłać, jak trzeba. Ja stosuję wg ulotki i zaleceń pediatry i działa !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia13245
Byliśmy na USG i na konsultacji u gastrologa. Stwierdził nietolerancje laktozy, ale powiedział, że jest niewielka. I absolutnie nie odstawiamy od piersi:-) Mamy tylko podawać lacid raz dziennie przez 14 dni. O Delicolu nie słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaalf
Witam. Mojemu makuszkowi delicol poleciła nasza doktorka. I całe szczęście działa. Oczywiście ja się trzymam w ryzach jeśli chodzi o jedzenie bo za wiele już przeszłam i ja i on i nie chce ryzykować kolejnych płaczy. Mój maluszek oprócz delicolu przyjmuje jeszcze debridat ale dopiero od momentu kiedy podałam mu delicol jest nareszcie poprawa. nasza doktorka zaleciła dawać 4 razy dziennie po 6 kropel przed jedzeniem. Mój Patryś przyjmował wcześniej Colinox ale dopiero ten zestaw na niego działa. Obym tylko nie przechwaliła.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama kuby
ja chciałam powiedzieć na sam koniec, że u nsa wszystkie dolegliwości, które wcześniej wspominałam minęły po wprowadzeniu stały pokarmów: kaszek, zupek i deserków ;) pozdrawiamy wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *** POLECAM***
ja na kolke stosowałam Infacol, 3 dni i po kolce. Sab simplex tez jest bardzo dobry, ale z niemiec trzeba sprowadzac, ja mam w domu nawet nie zaczety bo juz nie bylo potrzeby podawac coreczce http://tnij.org/i3uw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***POLECAM*** to T woje dziecie mialo bardzo lekka postac kolki,skoro minela po trzech dniach stosowania leku.Uwazam,ze to nie byla typowa kolka.Moze po prostu cos zjadlas.Nie wierze,ze przewod pokarmowy Twojego dziecka dojrzal w trzy dni... Przeciez "podpierajac" sie lekami na kolki dajemy czas malym brzuszkom aby dojrzaly i radzily sobie same i dlatego to trwa czesto do 3 mies..wtedy przwod pokarmowy inaczej juz funkcjonuje..Niestety Jednak nie wszystkim dzieciom jest dane uporac sie do 3 mies... Moja corka miala kolki do 4 mies..i Infacol to w ogole byla porazka,pomogl bobotic..a synek niedlugo skonczy 6 mies.i nadal wzdecia ma i nawet bobotic ani sab simplex nie pomogl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama kuby
kasica50 nie chce ci namawiać, żebys sama wprowadzała posiłki skoro wasz dr zaleca inaczej, ale u nas to właśnie stałe posiłki stały się lekarstwem!!! mój mały ma 6miesięcy rano je mleko z piersi, potem kaszkę, potem znowu z piersi, potem owoc (banan lub jabłko z biszkoptem, w formie przecieru), potem zupkę (mojej roboty lub słoik), potem jakiś deser, potem moja pierś i na ostatni posiłek tez mleko z piersi i spać i tak wygląda nasz dzień pod względem żywieniowym i te pseudo kolki czy co to było już nam nie dokuczają w czasie karmienia piersią, mały je ok 5-6 min chociaż tak naprawdę już przestałam sprawdzać czas, ufam, że tyle ile zje tyle wystarczy... pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia13245
do kasiaalf: czy Twoje maleństwo robiło kupki ze śluzem?? Jeśli tak, to czy to się zmieniło po podaniu Delicolu i Debridatu?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie Widzę, że sporo z nas ma podobny problem. Ja karmiłam 4 miesiące, byłam na diecie bezbiałkowej, wyczerpana, załamana w końcu lekarz stwierdził, że to prawdopodobnie nietolerancja laktozy i jego zdaniem do 6 miesiąca powinno wszystko przejść. Przeszliśmy na nutramigen. Dodam, że wcześniej próbowałam wszystkie dostępne środki, oprócz delicolu, o którym piszecie ( a ciekawe czy by pomógł). Powiem szczerze , że nowe mleko zadziałało. tzn, w dzień jest super, nie pręży się, nie ma kolek i wreszcie mogę spokojnie wyjechać na spacer. Niestety w nocy cały czas się kręci i wygina, niby śpi a jednak. Był czas, że było lepiej, ale jak zaczęłam wprowadzać obiadki trochę się pogorszyło. Mam nadzieję, że to tylko kwestia przyzwyczajenia jelitek do nowego pokarmu. Mikołaj ma teraz 5,5 miesiąca, magiczne 6 miesięcy już niedługo, ale szczerze powiem, nie wierzę, że mu przejdzie. Czy u kogoś jest podobnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja również borykam się z problemami brzusznymi. Nasz problem polega na tym, że dzidzia cały czas popłakuje-od przyjścia do domu w 13 dobie (urodzona z wrodzonym zapaleniem płuc, dostawała antybiotyk). Jednak od 2 tyg płacz jest zupełnie inny-potrafi wykrzyczec się przy jedzeniu, nie może sama zrobic kupy, nawet po mojej pomocy czopkiem po godz. już się napina i stęka do zrobienia dalej. Warto nadmienic że zaraz po czopku robi kupę, jednak napina się tak, że śluzówka pupki wychodzi do wierzchu! Ma 7 tyg., od 4 tyg karmiona sztucznie-najpierw bebilon pepti, ok.1,5 tyg temu próba zmiany na bebilon comfort. Wtedy również odstawiłam debridat i infacol oraz koperek; po prostu miałam wrażenie że jest jeszcze gorzej, a po koperku z pewnością! Pojawiły się zaparcia. Znów wróciliśmy na pepti i debridat-niestety problem jest nadal. Mała słabo spi, wiecznie się spina, placze, skupia się na czymś jedynie na minutkę-dwie. Podaję jej również od ok. 1,5 tyg Biogaia. Przepajam kiedy tylko jest okazja-czasem przez sen, czasem przed jedzeniem (wodą, rumiankiem, herbatką uspokajającą, wodą z kilkoma kroplami naparu z suszonej śliwki), ponadto masuję, rowerkuję, kładę na brzuszku... Wszystko na nic. Kał i mocz czysty. Na syropek laktulosum jest za mała. Jak unormowac pracę jelit? czy możliwa jest grzybica? (kał był hodowany jedynie 1 dobę) Co wy na to? a może nietolerancja? CHĘTNIE ODKUPIĘ WASZE BUTELECZKI Z DELICOL ;) będę wdzięczna za podpowiedź, dziękuję i pozdrawiam, Marlena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusia1983
Moje bliźniaczki mają teraz po 3 miesiące i dopiero przekroczenie tego magicznego wieku pozbyło u nich kolek. Próbowałam wszystkiego od Sab Simplex, espumisan, debridat, infacol, probiotyki, masaże, suszarki wszystko i nic. Dopiero przeczytałam gdzieś, że kolka leczona trwa 3 miesiące i nieleczona trwa 3 miesiące i chyba u mnie tak było. A jeżeli coś pomaga to moim zdaniem nie kolka tylko wzdęcia. ALE TEGO MAGICZNEGO LEKU NIE STOSOWAŁAM I NIE SŁYSZAŁAM O NIM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny od dzis przechodzimy na nutramigen, czy podawać przy nim delicol? Proszę o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie czy przy nutramigenie stosować delicol czy jest sens, bo to mleko chyba laktozy nie zawiera wiec po co enzym do jej trawienia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kasica50 Przeczytałam twoje wypowiedzi i widzę, że mamy podobny problem. Wiesz mój mały ma 5,5 miesiąca i zaczęłam wprowadzać mu obiadki bardzo powolutku, daję już nutramigen2, bo też się nie najadał. Jakiś czas temu stosowałam debridad w połączeniu z lefaxem 9 coś podobnego do sab simplex ) i to dawało najlepsze efekty, teraz chyba znowu wrócę do tego zestawu, ale jak długo można faszerować tym wszystkim. Nie mam już sumienia. Ale noce są straszne , ja prawie w ogóle nie śpie, tylko przekręcam małego z boku na bok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolka2010 ,wiesz jak zaczelam czytac zalegle posty to az wrocilam zeby zobaczyc nick czy aby ja go nie pisalam a tu patrze,nie ja tylko Ty.Rzeczywiscie,ja bym nawet powiedziala ze piszemy o tym samym dziecku,u nas tez noce sa koszmarem.Widac,ze Maly chce spac ale ciagle podkurcza nozki i czasami taka meka go w koncu wybudzi.Ja jestem w trakcie przechodzenia z Nutramigenu 1 na 2,zadnych innych posilkow nie stosowalam,bo moja pediatra stwierdzila,ze jesli maly ma takie problemy to tym bardziej sie zwieksza jak cos nowego mu dam.W srode szczepienie to pewnie powie zebym cos zaczela wprowadzac,szczerze mowiac jestem na skraju wyczerpania fizycznego i psychicznego.W nocy rozwylam sie jak bobrz tej bezsilnosci,przeciez Macius w poniedzialek skonczy 6 mies. i co?I nic.czasami jest tak zle,ze mam wrazenie,ze sie cofamy. Mam trzyletnia corke i ona tez mi dala nieraz niezle popalic ale u niej byly jakies widoki na poprawe-w czwartym mies.zycia kolka byla mniejsza i minela. Moj synek w ogole malo spi w dzien..np wczoraj od 8.00 do 19.00 przespal 50 minut-to takie "skladane" ale ogolnie w dzien nastroj ma dosc dobry.. karolka2010 u mnie delicol sie wcale nie sprawdzil,zreszta Nutramigen tez nie.. Chyba w przyszlym tyg.pojedziemy do gastrologa dzieciecego nie wiem,moze cos poradzi mama Kuby,mialam chec sama wprowadzic nowe posilki,ale balam sie ze jak dolegliwosci sie nasila albo mlody dostanie rozwolnienia,to co powiem wtedy pediatrze.. Powiem Wam,ze moj maz chodzi do pracy i jeszcze w nocy mi pomaga,tez chodzi na rzesach..Najgorsze jest to,ze nie ma widokow,ze sie poprawi. Aha - do karolka2010.Ile Twoje dziecie zjada tego Nutramigenu?Moj synek je 160ml ale tak juz je 3 mies.i troche mnie dziwi,ze nie ma potzreby wiecej.Do tej pory przybieral prawidlowo i w sumie dobrze wyglada,ale,ze jego potrzeby nie rosna to mnie dziwi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam jeszcze dodać , mały zasypia ok 20, ale pobudkę mamy już przed 6, tragedia, a nad ranem to ma takie wzdęcia i tak pruta, że szok no i często przy tym jeszcze kupkę zrobi, więc nie ma szans żeby pospał dłużej, a ja w styczniu wracam do pracy.....................ja nie wiem co to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×