Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Zaczynam oszczedzac

Jak oszczedzacie???????

Polecane posty

Gość gość
- codziennie prysznic zamiast kąpieli w wannie, oszczędzam wodę, gaz i czas. Kąpiel w bąbelkach to sobotni, bądź niedzielny rytuał.albo sposób na chandrę. - w zależności co robię, zapalam dobre światło do tej pracy, resztę wygaszam. - zmywarka- dobry sposób na oszczędność wody i czasu. - gotuję na 2-3 dni, oszczędzam gaz i czas, zamrażam, jak czas pogania, przydaje się - redukuję temperaturę w sypialniach do 16 stopni, lepiej się śpi. - redukuję temp. w innych pomieszczeniach [ogrzewanie gazowe], rozpalam w kominku, zdecydowanie taniej. - kupuję ubrania dobrej jakości, klasyczne - to baza, do tego dobieram dodatki, te mogą być nawet z tanich sklepików - takie jednorazowe błyskotki, które akurat pasują - obuwie dobrej jakości, oczywiście często na wyprzedażach, często za granicą za 10-20 euro bo już fason przechodzi do lamusa, w Polsce dopiero staje się hitem. - wędliny i mięso, w małych ilościach, ale dobrej jakości, od dobrego dostawcy - tu nie oszczędzam - warzywa i owoce - część swoich z ogrodu, część dokupuję od rolników, nieco drożej niż w marketach [nie oszczędzam] - środki czystości - kupuję niemieckie, stosunkowo tanie, ale wydajniejsze od naszych nawet z niemieckich marketów. - no i najważniejsze, oszczędzam na paliwie, po zakupy poginamy z mężem i dziećmi rowerami, niezbyt daleko, plecaki, koszyki przy rowerach, po drodze piękny park, sklepy czynne długo, zdążymy zrobić zakupy, nazbierać kasztanów, żołędzi, jarzębiny. - z promocji sklepowych też korzystam, 6 kg cukru do przetworów za ok 10 zł w Biedronce to super okazja. - i nie kupuję żadnych witamin i suplementów diety, szczególnie tak "egzotycznych" jak suplement diety na nie trzymanie moczu. Mimo, że nie mam z tym problemów, to ze śmiechu trudno było mi się powstrzymać, aby nie popuscić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja oszczedzam na 2010.10.01 podpaskach-zuzyte piore i wieszam na balkonie vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv ale przypinasz spinaczami co by Ci nie zwiało?:D bo ktoś znajdzie i przywłaszczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szymszym napisał:

nie kupywać jedzenia na zapas. 

😂😂😂😂

KUPYWAĆ 

padłam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×