Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

praca w biurze rachunkowym

Polecane posty

Gość goś999
Szkoda, że nie skorzystałaś z praktyk absolwenckich - mogą być płatne, ale do 30 lat. Też miałam taki pomysł, może popytaj o część etatu lub zlecenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Praca w biurze rachunkowym to ŻADEN PRESTIŻ. Większość biur prowadzi głównie PKPiR, a to oznacza że możesz zostać mistrzem we wprowadzaniu danych do komputera. Tzw. klepacz. Cały dzień klepie faktury. Przez 3 miesiące nauczysz się wszystkiego na pkpir, a później tylko klepiesz. Na tym Twoja edukacja się skończy. Spróbowałem (przez 3 lata) i dziękuję za taką robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcąca zmienić zawód
mi zależy przede wszystkim na poznaniu i nauce księgi przychodów i rozchodów oraz ryczałtu, za pełną księgowość się nawet (póki co) nie zamierzam zabierać... zamierzam niedługo pochodzić po biurach z moim cv, tyle że nie wiem czy nie mając dośw mam jakieś szanse się zaczepić nawet na tego "klepacza' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcąca zmienić zawód
a jak wyglądają pensje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej czy ktos z was wspolpracowal moze z biurem www.biuroduet.pl i moze powiedziec, ze warto? prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1913
Biura rachunkowe to temat rzeka. Właśnie zastanawiam się nad skorzystaniem z usług biura http://www.otuspodatki.pl/ Korzystał może ktoś z ich usług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie pracowałam w biurze rachunkowym, mogę tylko obserwować pracę ludzi w takich miejscach pracujących i wiem, że mają co robić to jest bardzo żmudna i dokładna praca, trzeba być skrupulatnym i odpowiedzialnym. A z resztą skontaktuj się z nimi http://www.biurogetek.pl/ to ci wszystko wytłumaczą i może zamiast pracy w biurze zdecydujesz się na ich pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optimusek
Temat rzeka. Jeśli ktoś chce się nauczyć księgowości to polecam pracę w biurze rachunkowym. Dużo firm, dużo zdarzeń, rozmaitości, anomalie i ten kochany stres. Ryczałt, karta, pełna, pkpir, to tylko sposoby rozliczeń (różnice poznacie w trakcie). Liczy się analityczny umysł, bo jak kołek to zostaje klepakiem. Kwestia oprogramowania, to też nie problem (jak szybko przyzwyczajacie się do nowego smartfonu). Praca nie dla każdego, z rekrutowanych i współpracujących osób tylko 3 osoby się nadawały. Wykształcenie najlepiej kierunkowe. Po technikum lepsi kandydaci niż po studiach – konkrety mniej filozofii. Zaangażowanie się liczy. Pełna czy pkpir? Prowadząc księgę handlową zarobię 2000zł, a w tym czasie zrobię kilka, a nawet kilkanaście pkpir za ponad 4000 w tym czasie, to jest przyczyna dlaczego biura nastawione są na pkpir. Polecam znalezienie biura gdzie będzie nad wami kawał skur..., który będzie gnębił za każdą złotówkę, to wejdzie w nawyk. A dla klienta to się liczy, żeby szanować jego złotówki. Do tego edukacja: zmieniające się prawo, wyroki, interpretacje. Po 2 latach zapier... po 10-12 godzin bez świąt (bo termin się liczy) będziecie spierać się z paniami z us ( z uks i uc to za bardzo nie radzę, nimi trzeba manipulować jakie to one mądre i że się zgadzają ze mną :) ). W biurze kokosów nie zarobicie. Odradzam molochy, chyba że ktoś lubi układy układziki. Byłem w dwóch, odradzam, uwstecznienie, wmawianie klepakom, że za minimalną zbawiają świat jako świetni księgowi. Jakość pracy... efektem są korekty jak wyjdzie na jaw. A jak już awansujecie na managerów, to zaczną się durne szkolenia z manipulacji i sposobów okłamywania ludzi. Są dwie drogi: 2-4 lata pracy w biurze i I) albo otwieracie swoje, II) albo ciepła posadka gdzieś w dużej firmie. Po 5 latach w biurze rachunkowym wypalenie widać po ludziach, zapuszczają korzenie, i nie widzą, że inni mają lepiej, a oni dalej tkwią w punkcie sprzed kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w biurze rachunkowym fajnie sie pracuje, ja mam dzialalnosc gospodarcza i moja kumpela pracuje tutaj www.akro.waw.pl - zawsze mi pomaga ogarniac moje bierzace sprawy w urzedach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdź biuro w Łodzi http://www.biuro-duet.pl ja z nimi tylko współpracuję w zakresie księgowości, ale może i Tobie pomogą ;) porządni z nich ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w biurze używamy Sage Symfonii. Teraz praca księgowej jest dużo prostsza niż kiedyś. Kiedy wyjdą jakieś zmiany w prawie program jest automatycznie aktualizowany, w bardzo prosty sposób wprowadza się do bazy wszelką dokumentację, także narzędzie jak najbardziej godne polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś ktoś szukał publikacji o księgowości, rachunkowości itd. Znalazłam oficynę wydawniczą z książkami w tym zakresie: http://www.unimex.pl/i1/o-nas/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja polecam biuro UKD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od lat korzystam z usług biura UKD. Nigdy nie miałam z nimi problemu i zawsze robią wszystko na czas i bardzo dokłądnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam żadnych biur rachunkowych, a także kursów w skwp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze wiedziec zwłaszcza ze ja własnie tez sie tak zastanawiam po Liceum nad taka szkoła. Ale teraz już mam też Wasza gotową odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana 6
A czy jest ktoś kto został ksiegową lub księgowym po ukończeniu odpowiedniego kursu? Podpowiedzcie jaki kurs warto zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda, Cosinus to ta szkola, na którą warto postawić, bo dzieki niej na pewno uda sie nam skończyc ciekawy kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
Witam, ja jestem po kursie SKWP i na serio to był rok bardzo wymagający. Jeżeli się ktoś przykłada i serio do tego podchodzi to warto. Przerobiłam na tym kursie wszystko co jest chyba możliwe. Począwszy od podziału kosztów, przez wynik, sprawozdania finans, magazyny, różnice kursowe, NKUP, wszystko.... miałam spotkania 2 razy w tygodniu i na każdym zjeżdzie byłam przy tablicy WN/MA. Zadania zadania i ogrom wiedzy Ustawa o rachunkowości w jednym palcu.... wiadomo w praktyce ma się to nijak, ale podstawa jest...przynajmniej wiadomo co w trawie piszczy... zajęcia praktyczne na symfoniiii bardzo dużo się tam nauczyłam o programie... egzamin bardzo trudny... dostała 4 , praktyczny na symfoni był oparty na typowych schematach, czyli zaliczki, wyciągi koszty przychody.... moim zdaniem było warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwww
Praca w biurach to masakra, ja 3ci rok klepię KPIR. Zarobki 2200 netto, ciągle fochy klientów, pretensje, zatruwanie tyłka byle czym. Ilość spraw i firm na głowę (w moim przypadku 60) nie do ogarnięcia. Do tego stres, stres, stres i pośpiech. Po kilku latach nie widzisz sensu robienia tego wszystkiego + nie możność pójścia na dłuższy urlop niż max. 10 dniowy. Terminy, terminy, terminy, często praca po 10 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frankinka
Wszystko zalęzy od tego na jakie biuro się trafi. Jeśli masz 40-60 firm...to przekichane. nawet nie warto próbować, stres , stres stres ale są biura, które sie szanują i księgowa ma np. 5 większych spółek i zaraba 3000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a umiecie powiedzieć ile zarabia początkująca księgowa, a ile taka z kilkuletnim doświadczeniem? Jestem jeszcze w trakcie studiów licencjackich, ale powoli myślę już nad mgr. Podobno w księgowości http://praca-wielkopolskie.pl/ pracy nie powinno zabraknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×