Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

"Domek" Dużo herbatników bebe i dużo nutelli(co najmniej jeden duży słoik ;)). Herbatniki maczamy w mocnej kawie, tak, żeby były miękkie, ale trzeba uważać, żeby się nie rozwalały. W gorącej kawie szybciej miękną, w miarę jak stygnie trzeba moczyć chwilkę dłużej. Namoczone herbatniki układamy w kształt prostokąta-najlepiej dość wąski np. dwa rządki herbatników, ale za to długi, łatwiej będzie kroić. Smarujemy nutellą, którą dobrze jest wsadzić do jakiejś miseczki z ciepłą wodą, będzie rzadsza i będzie się łatwiej smarowało. Na to kolejna warstwa herbatników i kolejna nutelli itd. Można zrobić 1-2 warstwy ze słodkim twarożkiem, wtedy nie będzie aż takie słodkie. Układamy warstwy aż domek będzie miał zadowalającą nas wysokość, górę można udekorować jak domek ;) Ale nie jest to konieczne, smakować będzie tak samo ;) Wkładamy do lodówki, żeby zastygł i generalnie trzymamy w lodówce cały czas wyjmując tylko po to, żeby pokroić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest tak jak myslisz
a mozna zamoczyc to w czyms innym niz kawa??? bo wtedy herbatniki beda miec posmak kawy. a gdyby tak dac herbatniki nutelle herbatniki nutelle herbatniki serek homogenizowany herbatniki i zalac to galaretka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Namoczone herbatniki układamy w kształt prostokąta-najlepiej dość wąski np. dwa rządki herbatników, ale za to długi, łatwiej będzie kroić." Ja je ukladamy? Jeden na drugim czy maja stac na jednym boku i na nie kolejne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ja, maz i nasze wtedy 3 tyg dziecko" Pomyśł, Wy będzięcie jak Maryja i Józef z maleńkim Jezusikiem w stajence :D Zobaczysz będzie pieknie i będzies te wasze pierwsze święta wspominać z łezką w oku :) Moje dziecko te Święta narazie spędzi w moim brzuchu :D Perwersja >> dzięki za przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli się ich nie namoczy to będą za twarde i będą się kruszyć strasznie przy krojeniu. Kawa się bardzo dobrze komponuje, bo trochę "zmniejsza słodkość" herbatników. Ja bym tego nie zalewała galaretką, bo wyjdzie coś dziwnego. Jak już to moczyłabym herbatniki w czymś innym jeśli kawa Ci nie pasuje-sok, może nawet wymieszany z wódką itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbatniki układamy jeden obok drugiego na płasko-warstwami, które przekładamy nutellą. I na to dopiero kolejna warstwa. Zaraz Wam narysuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iohj;lk
:D hehe:D dzieciatko bardzo wystarane i dluuuugo wyczekiwane , po kilku latach staran;) nie zamienilabym tego na nic innego, ale.. nigdy nie spedzalismy swiat sami:( nie moge sobie tego wyobrazic..smutno mi :( znajomi albo wyjezdzaja, albo pracuja:( trudno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
if a song....-nie łam się :) Może, nawet tuż przed gwiazdką pojawi się na Twojej drodze ktoś z kim spędzisz wspaniałe Święta :) Nie zapominaj o magii Świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"..znajomi albo wyjezdzaja, albo pracuja:(" Pracować w święta to jest dopiero masakra. wy będziecie mieli siebie, zobaczysz będzie fajnie, tylko musisz jakoś wyjątkowo zaplanować ten czas :) if a song could get me you >> to co mówisz jest bardzo przykre :( a moze masz jakiś przyjaciól z którymi mogłabyś spędzić święta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej taka jestem mało towarzyska, mam grono przyjaciół , takich wieloletnich od serca, tyle, że dwoje z nich się w tym roku ożeniło, a jedna dziewczyna zaręczona i wyjeżdża z narzeczonym na Święta pod palmy... Raczej myślę, ze młode małzeństwa bedą chciały spędzić te Święta ze sobą, oni zresztą ciągle mówią teraz o dzieciach, o planach wspólnych... Ja się wraz z nimi bardzo cieszę ich szczęściem, ale jednocześnie mi smutno, bo tez bym chciała z kimś te Świeta spędzić... Nie tylko z psem :( Od 2 lat nawet nie ubieram choinki, bo i po co? Magia Świąt... Magię to mi zapewniają tabletki nasenne, dzięki którym jestem w stanie przespać ten okropny, straszny czas... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to możliwe że nie masz
wcale rodziny? z ciekawości pytam jedynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to możliwe że nie masz
dzięki za wyjaśnienie. współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala-
Tilapa nigdy tej ryby nie kupie oni ją hodują w ściekach wole juz karpia z osciami z polskich stawów hodowlanych ale mam pewnosc co jadam ze nie jest z ścieków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
Cześć :) Do świąt zostało 60 dni :) To już mało :) Ja 1 listopada planuje zrobić piernika :) Niech sobie leży 7 tyg :) a wy kiedy robicie? Jeszcze mam pytanie ile ryby kupujecie?? U mnie idzie w ogromnych ilościach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiercipiętek....
rzeczywiscie za równe 2 miesiace jest wigilia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do osób czarujących różności w masie solnej. W tym roku che wykonać kilka aniołków, moje pytanie: kiedy należy zrobić dziurkę przez którą przewlekę wstążkę na której zawiśnie aniołek. W trakcie wyrabiania masy, czy już po wysuszeniu jej w piecu? Poniżej link do aniołka który mnie zainspirował ;) http://lh5.ggpht.com/_9r1cWEUolcM/SvPOQYigNTI/AAAAAAAAAho/mnkvsvlE7MA/s1600/IMG_0029.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
Wydaje mi się że w trakcie wyrabiania masy :) Tak robiłem parę lat temu w szkole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
Fajnie że pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teZ uwielbiam Boze Narodzenie
Wredzioszku specjalnie dla ciebie znalałam takie coś : http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,1111,24472272,24472272,0,2.html?v=2 może sie przyda,tam zawieszka jest normalnie taka z drutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teZ uwielbiam Boze Narodzenie
dałaś radę z linkiem? bo widze ze zle sie wkleił :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×