Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

Gość teZ uwielbiam Boze Narodzenie
no to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
Czy ktoś może robi domek z piernika??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracam do Was po imprezie życia, już odpowiadam na pytania: - cieszę się że przepis na piernik podany, bo mój jest w Polsce i nie mam do niego dostępu :( - lat mam 20 - ja robię domek z piernika ale po raz pierwszy w tym roku, więc rad żadnych nie mam, znajdę jakiś przepis w internecie :) - co do aniołków z masy solnej to dziurkę zrób w trakcie wyrabiania masy, ale weź pod uwagę że masa trochę pęcznieje więc nie może być zbyt mała dziurka :) metoda prób i błędów. Co do choinki, to u nas zawsze jest świerk w doniczce, a potem zawsze były wsadzane do ogródka, ale ostatnio i tak się nie przyjmują a są coraz brzydsze, więc ponieważ i tak nie mamy wpływu na "ratowanie drzewek", to chyba w tym roku namówię rodziców na ścięte... różne są opinie co do ekologiczności takich i innych drzewek, bo raz że te cięte i tak są specjalnie sadzone na Święta i nie trafiłyby do lasu tak czy siak, a dwa że w doniczkowych i tak przycinają korzenie ;/ więc drzewka i tak mają małe szanse na przeżycie. Macie może porównanie, ile stoi ścięty świerk w tej wodzie z lodem, a ile taki doniczkowy? u nas różnie się doniczkowe trzymały, zwykle do ok. 10 stycznia, ale nie wszystkie... czy cięte stoją dużo krócej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulo Śląsk >> w poniższym linku turtorial do zrobienia domku z piernika. Nigdy takiego nie robiłam ale może w tym roku się skusze :) http://www.tipy.pl/artykul_670,jak-zrobic-domek-z-piernika.html Zośka1209 >> u mnie cięty świerk stał zazwyczaj około 2 tygodni tyle, że umieszczony był w stojaku a nie donniczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosannerrrrr
Ja kocham Święta! :) Już nie mogę się doczekać. :) Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) w doniczce że mamy to mi chodziło o to ze normalnie w ziemi, z korzeniami, tylko właśnie niestety sprzedawcy jak krzywo wsadzą to po prostu przycinają korzenie i wpychają na siłę i to drzewko i tak się zachowuje jakby cięte było... Booooooże jakie to piękne. Mam nową ulubioną świąteczną piosenkę! http://dano2005.wrzuta.pl/audio/47JfDR74eIM/mieczyslaw_szczesniak_-_raduj_sie_swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zośka1209 >> zrób tak jak napisałaś wcześniej wstaw drzewko do pojemnika z wodą, powinno postać do połowy stycznia w ładnym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki! powinnam robić prezentację na uczelnię, a tak mi się koszmarnie nie chceee! ja chcę święta i leżenie do góry brzuchem po świętach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
Interesuje sie informatyką :) Dziekuje za liki:) Ja czekam na drzewka od RMF-u:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zawsze cięte drzewko i stoi w stojaku bez wody. Zazwyczaj bez problemu wytrzymuje do połowy stycznia, później albo zaczyna się sypać albo i tak rozbieramy ;) Najczęściej mamy jodłę, bo uważam, że to najpiękniejsze drzewka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam taki pomysł żeby przed przyjazdem na Święta do Polski powysyłać najbliższej rodzince płyty z piosenką "Chcę z Tobą spędzić Święta" :D Takie przedgwiazdkowe prezenty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam w dupie święta
spierdalać z tymi swiętami,nawiedzone palanty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O a ja myslalam ze to tylko ja taka narwana jestem, juz tesz nie moge sie doczekac, chocby adwentu, a to jeszcze 5 tyg :-( Juz nawet upieklam pierkiczki dziecia, oczywisce nie na swieta tylko tak do zjedzenia i trojkaciki sw Mikolaja, pijemy sobie z mezem wieczoramni grzena wino, zreszta zycie ejst chyba po to zeby je sobie umilac a swieta tak cudownie mnie nastrajaja, nawet juz chlopaka moim swiateczny film wcoraj puscilam, Express Polarny, no i wcinamy mandarynki i pomarancze ktor tez mi sie z swietami kojaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
Święta po to są żeby się cieszyć :) Jeszcze 59 dni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i kolejny dzień bliżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja niedługo zabieram się
za robienie kalendarza adwentowego :) takiego z cukierkami na każdy dzień adwentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
Jescze 58 dni :) Lubię te piosenki, ten nastrój :) Niech przyjdzie już śnieg :) I niech będzie już połowa listopada ;) zaczną się porządki i szybko zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie porządki już]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mógłby spaść śnieg! My właśnie doszliśmy do wniosku że na naszą międzynarodową Wigilię/Obiad Świąteczny (Przedświąteczny) ze współlokatorami trzeba będzie jeść po japońsku siedząc na ziemi, a ze na choinkę nas nie stać to od dziś zbieramy zielone butelki po winie :D Ale będzie atmosfera :D Masa świeczek i błyszcząca choinka z butelek ;)) Półokrągła co prawda i wokół/na kartonie, bo żeby mieć butelki to też trzeba kasę wydać na coś, ale jednak :D http://www.youtube.com/watch?v=jp8jIPaX9BM&feature=player_embedded

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmm.9
zoska -jestes zdrowo zakręcona:D jeszcze niedawno uwielbialam swieta a teraz mnie męczą:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×