Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość podlasie

BIELSK PODLASKI -PRZYSZŁE MAMUSIE I OBECNE

Polecane posty

my zmieniliśmy mleko na bebilon comfort, to takie specjalne mleko dla dzieci z zaparciami i kolkami( z polecenia pediatry) . podajemy od tygodnia i są efekty pojawiły się kupki ale "smrodek" tych kupek... nie do opisania. do noska stosuje wodę disne mar na widok aspiratora mój synek od razu protestuje. Pryskam do noska kładę na brzuszku i nosek się czyści :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie.
tak wszystkie się rozpakowałyśmy i topic umiera pomału :-) zuzanna fakt kolejki państwowo sa super długie, dobrze że jest medica jeszcze.moja pociecha ma już kwartał ,kawał babki z niej .70cm i 7 kg . jest co ponosić :-) co do kropli bobotic to są ok ,tez je stosowałam. ania a jakie wcześniej miałaś mleko? ja początkowo miałam też bebilon comfort niby taki super , ale kolki i zaparcia były że hoho . no i kupki z czasem stały się mega gęste że szkoda było patrzeć jak mała robi się jak burak czerwony . teraz wcina bebiko i kupka jest co dnia lub 1 na 2 dni. ale każde dziecko jest inne,mojej bebilon nie pod pasował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc123aaa
Witam Dziewczyny mam do Was pytanie,który ginekolog bielskowy bada na wizycie piersi ? Jeśli żaden, to w jaki sposób mam mu zasugerować żeby to zrobił?Dół wiadomo zbada, ale o górę to jakoś wstyd prosić . ostatecznie może być kobieta ginekolog ale z doświadczenia wiem że faceci bardziej przykładają sie do problemów zdrowotnych pacjentek.Czy Wam wasi lekarze badali w czasie ciąży piersi?Jak tak , to którzy? Dziewczyny pomóżcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może jak się zrobi szaro i zimno dziewczyny zaczną tu zaglądać, teraz pewnie wszystkie jak tylko mogą to na spacerkach łapią ostatnie promienie słońca :) wcześniej mieliśmy mleko gerber kupa raz na trzy dni i to po czopku bardzo gęsta nawet nie papkowata ale robił takimi zwartymi "robaczkami" jak palec to był wysiłek. teraz taka nie mocno zbita papka więc duża poprawa. naczytałam się na innych forach o tym mleczku fakt nie wszystkim maluchom pasuje. u nas pomogło. abc123aaa powiedz lekarzowi co cię niepokoi musi cię zbadać łaski nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile mleczka wypijają wasze dzieciaczki? moje małe szczęście ma 8 tygodni i wg tabelki powinien wypijać 120 ml ale po takiej butli najczęściej protestuje i domaga się więcej. nie wiem jak dużo mogę mu dawać. ostatnio wypił 120 i jeszcze dorobiłam 60 i też pokonał a potem zasną. ale 180 to norma dla 5 miesięcznych dzieci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie.
ania własnie takie robaki robiła\po comforcie.piła chyba z 6 tyg i dopiero na 5/6 tyg takie kupy się zaczęły . wcześniej były ok. moja standardowo pije 120 , czasem bywa że chce jeszcze ale wtedy tylko 30 ml daje i wystarcza.ewentualnie zamiast dokładki mleka , smok do buzi i chwila przytulenia.raz mi sie przejadła że w nocy stękała więc lepiej zeby dwa łyczki mleka zjadła mniej niż miałaby stękać. pediatra mówił że jak chce jeść to dawać, bo na opakowaniu to tylko tak średnio napisane ile powinno jeść. przecież nie powiem dziecku "dziś już zjadłaś dozwoloną ilości mleka,więcej nie dam". zresztą mojej nic nie brakuje, bo waży 7 z kawałkiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała skończyła dziś 7 tygodni i wypija zazwyczaj 110-130 ml. Pani doktor powiedziała że jednorazowo dziecko może zjeść tyle ile potrzebuje nawet 160ml (raz tak się nam zdarzyło) tylko trzeba pamiętać o zachowaniu conajmniej 2,5 godzinnej przerwy między posiłkami, lepiej dłuższa żeby była ale to jest minimum żeby nie przekarmić dziecka. A co do badań piersi to nikt mi nie badał ani w ciąży ani przed. Więc najlepiej powiedzieć dla lekarza o co chodzi i poprosić o zbadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Hej dziewczyny! Moja mała ma już 6,5 m-ca. Warzy 8,5kg i 75 cm długości :) Moja też jest już na modyfikowanym NAN2. No i już zjada kaszki, deserki owocowe i zupki na obiadek jej gotuje. Z kupkami nie miałyśmy problemu. Wali czasami 3 dziennie :) Niestety ulewa mi często. Ma już 2 ząbki. I przymierza się do raczkowania. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie.
hej colina -ostatnio o tobie myślałam gdzie się podziewasz,chyba ściągnęłam ciebie myślami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Możliwe :) Jakoś żadne przyszłe mamuśki nie piszą nic tutaj :/ Nasza grupka była fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie.
colina-tak fajnie było . codziennie ktoś coś naskrobał ciekawego , ale i mieliśmy więcej czasu :-) szkoda że nikt nie zagląda tutaj z nowych ciężarówek . ja z kaliną na gg gadamy jak nasze pociechy dadzą nam "wychodne":-) ciekawe jak tam daisy ( albo jakoś tak) ,ta która zwątpiła w bielskowy szpital i pojechała do białego rodzić . po urodzeniu nie odezwała się co i jak tam. szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć marta która bała się oksytocyny też się nie odezwała po porodzie. mój synek skończył już 2 miesiące po bebilonie comfort uregulowały nam się kupki. mały zaczyna już mieć stałe pory jedzenia i spania co ułatwia organizację dnia. wieczorem ok.19 kąpiel o 20 spanie i tak ok.1 lub 2 karmienie więc mam trochę wolnego. jak widzę gdzieś dziewczynę z brzuszkiem to się uśmiecham do siebie bo już nie pamiętam jak to było chociaż to dopiero 2 miesiące. piszcie o "małych wielkich :)" dokonaniach waszych maluchów to może topik ożyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie.
ania ja też się śmieje z takiego widoku . tez nei pamiętam jak to było w ciąży już a to juz ponad 3m-ce :-) może kiedyś przypomnę sobie z drugim ale to za jakieś 10 lat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego dopiero za dziesięć lat??? tak długo chcesz czekać z rodzeństwem dla maluszka? ja planuję za jakieś dwa lata tak żeby dzieci miały dobry kontakt i wspólne tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie.
nie no 10 to może przesada, chociaż ja chyba wolę mieć jedno. jeśli juz ,to to tak 2-3 lata i kolejne dzieciątko . wcześniej to tragedia będzie z dwójką . :-p ale na razie mam jedno i muszę się małą nacieszyć , bo szybko się zmienia ,rośnie. ech , fajnie być mamą :-) tylko żeby więcej w dzień spała , bo śpi mi max.godzinę jako drzemka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
A powiedzcie dziewczyny jak powrót do figury sprzed ciąży? Ja w ciąży przytyłam 18 kg, 10 spadło zaraz po porodzie. Później 3 kg zgubiłam. Ale nie mogę pozbyć się tych 5 kg :/ Mieszczę się w swoje stare ciuszki, ale wcześniej luźniejsze były :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie.
colina ,mój mąż na teorię na to że ubrania się skurczyły w praniu dlatego nie są luźne :-) a co do małych wielkich dokonań .... moja odkryła nowe dźwięki -krzyczy na całe gardziołko :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przytyłam 12kg. w/g wagi zgubiłam całe 12 ale się nie mieszczę w połowę ciuchów a reszta jest ciasnawa :) mój mąż stwierdził " to trzeba kupić nowe" faceci nie widzą problemu w tych paru centymetrach czy kilku kilogramach więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też przytyłam 12 kg w ciąży, do tej pory zgubiłam 11 kg :) ale niestety nie mieszcze się we wszystkie swoje spodnie. Poza tym Agnieszka robi się bardziej świadoma swojego ciała, mianowicie rączek bo coraz chętniej celuje nimi do buzi :) Czym czyścicie uszy swoich maluszków? bo ja tylko delikatnie usuwam ją małym palcem jak się już dużo nazbiera, nie chce nic pchać do środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszka czyszczę patyczkami dla dzieci. ostatnio ściągnęłam piosenki fasolek takie których sama słuchałam jak byłam mała. "śpiewamy" sobie z maluszkiem on oczywiście w "swoim" języku. wielka frajda pośpiewać sobie puszka okruszka i patrzeć jak niunie próbuje mnie naśladować, wydaje różne dziwne dźwięki i się słodko uśmiecha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie.
też mam puszka okruszka,i swego czasu leciało non stop.czasem puszczam ściągnięte słuchowiska to też słucha ,przynajmniej mi się tak wydaje. do uszek nic nie pcham , tylko małżowinę przecieram . co do gadania "po swojemu" ... moja jak zacznie z tatą gadać to jak stare baby plotkują i tak przez dobre 10 minut potrafią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Ja patyczkami do uszu czyszczę małej uszka. Ale nie wkładm głeboko tylko tak na zewnątrz. Ma czyściutkie uszka, nic tam nie widać :) A pioseneczek też słuchamy i śpiewamy. Fasolki, Majka Jeżowska "A ja wolę swoją mamę" i Natalia Kukulska. Przypomina mi się jak ja byłam mała. I czytam bajki na dobranoc. Zasypia mi sama ślicznie w łóżeczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny wczoraj byliśmy na szczepionce mój "maluszek" waży już 7200 i mierzy 67 a dopiero w poniedziałek skończy trzy miesiące!!! duuuużżży chłopak z niego!!! ciuszki już na 74 kupujemy a na nich pisze 6-9 miesięcy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie.
no fakt duży facet z niego. moja skończyła 4 m-ce i i na dniach dowiem się ile waży ,ale jest co ponosić :-P obstawiam że z 75cm ma , a wagowo 8-9 kg.zobaczymy po niedzieli .kto nie wie ile mała moja ma miesięcy to zawsze mówią że na pół roczku jak nic wygląda. co do ubranek - ja kupiłam z miesiąc temu body z metką 74cm-12 m-cy .nie wiem z jakiego liliputa brali miarę na ubranko ,albo ktoś się nie zna na rozmiarach . 74 cm na roczek dobre. colina ,odezwij się . masz coś sprawdzonego na ząbki ? bobodent u małej nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Moja niunia waży ok 9 kg. A za tydzień skończy 8 m-cy. Jest szczuplutka, ale długa. Rozmiarami z metki nie ma co się kierować bo naprawdę są różne. Podlasie moja nie marudziła przy ząbkch, jakoś cztery bezboleśnie wyszły. Zobaczymy jak dalej. Swędziały ją dziąsełka bo gryzła zabawki. Smarowałam DENTINOXEM. Spróbuj tego żelu. Niby to jest dobre, ale ja nie stosowałam. http://www.doz.pl/apteka/p51413-Camilia_roztwor_doustny_10_minimsow Pozdrówka dla wAs dziewczyny i dla waszych szkrabów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie.
colina to twoja mała to w ogóle jakaś szczęściara bo kolek piałaś że nie miała , teraz ząbki bezboleśnie wyszły .ja też tak chcę. wypróbuje ten żel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
podlasie naprawdę sama nie wiem po kim, ale złote moje dziecko. Prawie wcale nie płacze, przesypia całą noc. Sama zasypia w łóżeczku. Skarb. Ale pierwsze 2 m-ce jak się urodziła to dla mnie jak wyrwane z życia. Tak dała mała w kość. Mało spała i praktycznie cały czas wisiała na cycu. A ja ledwie przytomna chodziłam. Jakoś ciężko po porodzie dochodziłam do siebie. Oby ten żel ulżył twojej córeczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie.
moja jak się urodziła to 3-4 godziny spała , ale za to teraz ma 30 minut drzemki , czasem max godzine . i weź coś zrób w domu jak nie wiadomo kiedy się obudzi.na szczęście teraz coraz dłużej czymś się zajmie sama .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie.
moja waży 8,7kg i ma 73 cm :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×