Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość podlasie

BIELSK PODLASKI -PRZYSZŁE MAMUSIE I OBECNE

Polecane posty

Gość jagoda715
Kudlatek hehe dobrze powiedziane :D Również czytałam o tym że wcześniej można stwierdzić, widocznie jej się nie chciało mną zajmować, dlatego więcej już do niej nie pójdę. Wcześniej jak u niej byłam tylko na chwilę po wynik cytologii i powiedziałam jej przy okazji, że kilka dni wcześniej miałam naprawdę mocne bóle brzucha podczas okresu jak nigdy, że nie mogłam sie wyprostować i około pół godziny to twało, a nieraz miewałam mocne bóle podczas miesiączki więc nie wyolbrzymiłam sobie tego. A ona nic więcej nie pytała ani nie zbadała mnie, tylko powiedziała, że po prostu czasem tak jest ... to byłam w szoku jak tak można się zachować.. Czytałam na necie, że jak są takie mocne bóle to zawsze trzeba mówić o tym lekarzowi, a ona to po prostu olała, a my w tym czasie staraliśmy się o dziecko, dlatego tym bardziej się przejmowałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kudlatek100
trafić na taką babkę to porażka. albo znudzona pracą, albo (co gorsze!) po prostu nie zna się kobita na robocie... no cóż. Obyś znalazła się w lepszych rękach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoda715
to, że znudzona pracą było widać po jej zachowaniu,a to, że się nie zna okazało się dzisiaj.. Wystarczyło jedno spojrzenie i lekarz wykrył u mnie nadżerkę, którą ponoć już mam jakiś czas. Co do dr Przystupy to z czystym sercem polecam go każdej kobiecie. Przez całą wizytę mówi, dużo tłumaczy, nawet po kilka razy, zupełnie nie ma kiedy się stresować podczas wizyty. Do tego ma nowoczesny sprzęt. Pan dr jest bardzo miły i w każdej chwili można do niego dzwonić z pytaniem lub problemem. Na pewno już u niego zostanę :) A co do tego, co pisałam wcześniej, to rzeczywiście w ogóle mi to nie przeszkadzało, że bada mnie mężczyzna, a tak nie mogłam się przełamać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelkakk
a jak długo trzeba czekać do dr Prystupy na wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoda715
Obecnie chyba miesiąc, ale jeśli masz pilną sprawę to możesz zadzwonić do niego i może się zgodzi Cię przyjąć, u mnie tak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula1987
re:hej joanna 1950 temat porodu jak dlamnie jest bardzo pozytywny slusznie zauwazylas. Nie mam zabardzo czasu siedziec na necie bo mam 2 letniego synka i kolejne w drodze ale bardzo chcialabym pomoc dobra rada bo wiem jak to jest bac sie co to bedzie! ide rodzic! i jesli moge pomoc hoc jednej osobie to moze poprostu zadzwon i sobie pogadamy na ten temat 665536907 to moj numer kom. Mam kolezanki ktore rodzily badz tez wlasnie beda sluze pomoca i dobrym slowem nie bedzie tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula1987
re:jagoda915. Zemna to bylo tak ze mialam podwojny stres bo zaszlam w ciaze zdala od rodziny i ewentualnej pomocy rodziny np mamy czy najlepszej kolezanki. Mialam tylko swego meza ktory tak naprawde ciagle byl w pracy bo wiadomo stara sie dla nas. Trafilam do szpitala gdzie nie znalam nikogo (nie jak w bielsku skad pochodze) kazdy traktowal mnie bardzo przedmiotowo. Bylam bardzo wystraszona niewiedzac co tak naprawde mnie czeka nie chcieli wpuscim meza zeby byl przymnie bo niby bedzie przeszkadzal i mowili ze wejdzie dopiero jak bede miala rozwarcie na 4 cm nie moglam nigdzie zadzwonic bo zakaz telefonow i bylam cholernie glodna (mowie wam najedzcie sie przed porodem) chodzilam i plakalam bo poprostu sie balam tego co mnie czeka i maly prawie sie nie poruszal (ukladal sie glowka w dol i dlatego) balam sie ze cos mu sie zlego stanie. Ale [rzyszla druga zmiana i byla taka stazystka ktorej wyplakalam sie w rekaw. Chyba ichc to ruszylo bo polaczyli mi oksytocyne wpuscili wkoncu mojego meza i sie zaczelo skakalam na pilce co nie spocjalnie mi pasowalo dopiero pod prysznicem na tej pilce jakos mi to pomoglo ale to zalezy pewnie od kobiety. Duzo chodzilam i kucalam choc bol byl straszny wkoncu nie dalam rady zrobic juz kroku ze zmeczenia polozylam sie a ktoras z pielegniarek widzac moja no wiecie:) powiedziala o juz bedzie po wszystkim Chyba zauwazyla glowke. Jak to uslyszalam pomyslalam ze musze dac rade dla mojego synka i urodzilam glowke drugiego parcia to juz nawet tak nie czulam i byl na moim brzuchu piekny wspanialy i nie wane ze tak przed chwila bolalo wazne ze zdrowy i moj jeden jedyny to co wtedy czulam bylo najlepsza chwila w moim zyciu lepsza niz jakakolwiek impreza cze nawet seks. Dziewczyny nie ma sie czego bac boli jak cholera ale naprawde warto a natura nam tam wszystko tak zrobila ze same nie zdajem sobie sprawy jaki mamy dar dopoki nie urodzimy. trzymam za was wszyskie kciuki i nie ma sie czego bac porod naprawde to nic strasznego musi byc dobrze i tak trzeba do tego podejsc pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Nie wiem co się ze mną dzieje, to pewnie przez hormony, ale jak przeczytałam twoją wypowiedz to się popłakałam :-) Powiem tak zawsze myślałam że macierzyństwo to jeszcze nie dla mnie... poprostu nie lubiłam dzieci, ich krzyku, płaczu, nie miałam instynktu. A teraz kiedy już wiem, że za parę miesięcy będzie z nami to maleństwo to się rozklejam, jak widzę na ulicy kobietę z brzuszkiem uśmiecham się myśląc kiedy w końcu u mnie ciąża będzie widoczna, a w sklepie z ubrankami dziecięcymi wariuje, już bym wszystko wykupiła:-) za kilka dni zaczynam 5 miesiąc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula1987
poczekaj jak urodzisz dostaniesz jeszcze wiekszego hopla na punkcie swojego dzidziusia :) sa ciezkie chwile kolki zabki lub nie daj boze jakies choroby albo poprostu mam dzis focha ale jak maly podejdzie domnie i mowi ze ,,simon kosia mame pod sloncem,, tuli sie i trzyma moja glowe i caluje to jestem rozbrojona i moglabym juz umierac ze szczescia. Bedzie wszystko dobrze obys zdrowo donosila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Już dobijam do połowy:-) 13 wrzesnia mam kolejną wizytę u lekarza i mam nadzieję że poznam płec maleństwa:-) A jak nie 13 to 16 bo jade na badania połówkowe do Białegostoku:-) Mogłabys mi doradzic co mam kupowac dla dziecka na początek? Wózek na pewno ale chce kupic 3w1 używany bo naczytałam sie wilu opinii że jak się rodzi w zimie lepiej nie inwestowac w drogi wózek bo długo nie posłuży. Łóżeczko, wanienka lepsza jest ze stojakiem czy bez?, ubranka. A co z kosmetyków? Zupełnie sie nie orientuje, a chce miec wszystko bo jak dziecko się urodzi będziemy juz mieszkac na wsi i nie będę miała jak zrobic zakupów:( Czy przewijak, laktator sie przydają czy to tylko zbędny zakup? Czekam na odpowiedz.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasieeee
hej widzę że mój temat na forum ożył fajnie,że nowe dziewczyny ożywiają temat,może komuś sie przyda ten temat jeszcze:-P joanna co do wózków to ci nie pomogę ,bo ja miałam 2 w spadku od rodzinki ,nosidełko też dostałam ,a spacerówki nie potrzebowałam bo moje dziecko odkąd nauczyło się chodzić to nie zamierzało siedzieć w wózku.zresztą mój wózek można było złożyć tak,że od biedy może być jako spacerówka tyle że cięższa niż typowa spacerówka. wanienkę to najlepiej wg mnie bez stelarza.zawsze możesz postawić waniennkę na stoliku czy gdzieś by było stabilnie. przewijak kupiłam,ale to zbędny wydatek. laktator też kupiłąm ,ale długo nie używałam . ogólnie im większej liczy kobiet słuchasz , to tym więcej masz różnych gadżetów dla dziecka,nie koniecznie potrzebnych .bo każda coś doda od siebie , a ty myślisz trzeba kupić niech by było . i kupujesz:P co do kosmetyków.już nie pamiętam :) ale do kąpieli oilatum kupywałam,potem przeszłam na nivea płyn i szampon 2w1. na odparzenia,podrażnioną skórę -zasypkę nivea lub alantam-puder z cynkiem. dla mego dziecka lepszy puder był ,niż bephanten czy alantan-w maściach. co kupić? body kupuj większe ,lepiej wygodniej jak za duże są (oczywiście z umiarem rozmiar) .moja np. miała 60cm na starcie,więc 62-68 cm rozmiar.wg mnie lepsze body takie co na boczkach zapinasz,bo wygodniej ubierać. śpioszki ,rękawiczki nie drapki ,czapeczki bawełniane ,pieluszki tetrowe,pampersy ,ale z 1 paczkę ,dziecko szybko rośnie .znam przypadki że na kupowali 1 bo byłą promocja a potem na allegro wystawiali . pajacyki przydadzą się też,kocyk .kombinezon zimowy skoro na zimę masz termin. gąbkę do kąpieli by położyć dziecko w waniennce,albo zwykłą tetrowa pieluchę rozłożysz. termometr do sprawdzenia wody w wanience, nożyczki do obcinania paznokci u dziecka. nie pamiętam , bo to było ponad 2 latka temu. jak coś przypomnę to napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasieeee
Dla matki • 5 podkładów poporodowych • 2 paczki wielkich podpasek • 1 paczka zwykłych podpasek • Wkładki laktacyjne • 2 koszule • 1 piżamka • 2 ręczniki • Reczniki papierowe (przydają się na pierwsza kapiel do podtarcia) • Kapcie • Kosmetyczka (szczoteczka do zębów, pasta, szampon, zel do mycia, gabka, patyczki do uszu, waciki, krem, antyprespirant, szczotka do włosów, papier toaletowy, jednorazowa maszynka do golenia) • Majtki poporodowe • Skarpetki • Majtki • Laktator + butelka • Nakładki na sutki • Komplet dokumentów i wyników badań • Kubek i sztucce • Ładowarka do telefonu Dla dziecka • Chusteczki do pupy • Waciki alkoholowe do pepuszka • 20szt pampersów • Sudocrem • Nożyczki do paznokci • Smoczek • Rożek • 2 tetrowe pieluchy • Oliwka i zel do mycia • Łapki niedrapki 2 pary • Skarpetki 2 pary • Czapeczki bawełniane 3szt • 2 pajace • Półspiochy 3szt • 2 kaftaniki • 2 body z długim rękawem • 1 body z krótkim rekawem octenisept-do spryskiwania pępuszka by szybciej odpadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasieeee
Ta lista była skopiowana z innego forum więc nie sugeruj się ilością danej rzeczy. jak nie zmieniło się nic w bielskowym szpitalu , to na czas pobytu dziecka pielęgniarki ubierają w ubranka szpitalne.więc jedynie na wyjście potrzebujesz mieć ubranie dziecku. Przy wyjściu fajnie zostawić coś dla następnych dzieciaków, pampki ,ubranko kocyk czy coś innego jeszcze. Bo jednak korzystać będziesz z pampersów szpitalnych czy ubranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasieeee
Ta lista była skopiowana z innego forum więc nie sugeruj się ilością danej rzeczy. jak nie zmieniło się nic w bielskowym szpitalu , to na czas pobytu dziecka pielęgniarki ubierają w ubranka szpitalne.więc jedynie na wyjście potrzebujesz mieć ubranie dziecku. Przy wyjściu fajnie zostawić coś dla następnych dzieciaków, pampki ,ubranko kocyk czy coś innego jeszcze. Bo jednak korzystać będziesz z pampersów szpitalnych czy ubranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula1987
Hej co do wozka to znalazlam taki jaki mi bedzie pasowal i zrezygnowalam z gondoli bo jest ciezka niewygodna i tak naprawde moj maly nie chcial w niej jezdzic. Wiec nauczona doswiadczeniami kupilam wozek spacerowy (nie parasolke) GRACO do ktorego moge doczepic fotelik samochodowy i wozic niemowlaka dodatkowo po rozlozeniu daszkow spacerowki i nosidelaka maluch jest tak zabezpieczony ze nic tam nie nawieje a zreszta w styczniu nie bede pewnie i tak codziennie latac na spacery.dodatkowo jest naprawde lekki sama go wnose na 3 pietro i niedrogi bo zaplacilam za komplet 750 zlotych w sklepie. Moge poszukac dokladnej nazwy ale moim zdanie jest fenomenalny. Co do tego co kupic. Dlamnie laktator nie przydal sie wogole mialam pozyczony nowy od kolezanki i tylko lezal i w szpitalu i w domu. A do pupy wcale nie sudokrem czy puder czy bepantem tylko tormentiol najlepsza masc jako jedyna pomagala nam w szpitalu jak maly mial rotawirusy i bardzo podrazniona pupke. Co do reszty przewijak nie potrzebny. Ja sama sobie zrobilam przewijak. Na biurku poslalam gruby koc i kocyk dla dziecka mialam duzo miejsca dla bobasa i na pampersy czy kosmetyki tam go tez kompalam dzieki czemu nie bolaly mnie plecy. Uwazam ze krzeselko do karmienia jest potrzebne bo maluch uczy sie jedzenia w jednym miejscu a nie wszedzie (dopoki nie biega jest ok ale pozniej masakra) chodzik jak najbardziej tak tylko taki z lepszej firmy bo jest bezpieczniejszy i dzieci go wola (ja mialam niedrogi uzywany ale markowy i juz dwoje moluchow po moim go wybralo bo mamy mialy te najtansze w ktorych nie chcialy chodzic). Butelka tylko szklana bo plastikowa clonie zapachy i kolory. Zreszta to taki temat ze moznaby gadac i gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kudlatek100
Hej Kobitki :) Któraś wybiera się do Szkoły Rodzenia? a może ktoś już uczestniczył? jakie macie wrażenia - przydatne czy tylko straszą? Zastanawiam się czy jechać sama czy męża ze sobą ciągnać... Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, jestem tu nowa i chciałam zapytać jakiego gina na NFZ polecacie na prowadzenie ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMUSIAa
Hej czy tu jeszcze ktoś zagląda?? Zapraszam na nowy wątek ,mamusie które mają termin na luty 2014 i które chcą się podzielić poglądami i opiniami na temat lekarzy z naszego miasta.zapraszam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMUSIAa
Hej czy tu jeszcze ktoś zagląda?? Zapraszam na nowy wątek ,mamusie które mają termin na luty 2014 i które chcą się podzielić poglądami i opiniami na temat lekarzy z naszego miasta.zapraszam serdecznie http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5732360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kudlatek100
Z czystym sumieniem mogę polecić dr Madejskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kudlatek100 byłam już kilka razy u dr. Madejskiego i wiem że jest świetnym lekarzem, odpowie na każde zadane pytanie ale mi chodzi i lekarza na NFZ jakiegoś dobrego a z tego co wiem to pan dr. Madejski to tylko w Brańsku na NFZ przyjmuje a to mi za daleko jeździć specjalnie bo to by było to samo co bym poszłam prywatnie do pana doktora :) , ale nie rozumiem nie ma żadnego dobrego lekarza który by przyjmował na NFZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asee
Przeczytałam ten temat od początku, dużo się dowiedziałam na temat naszych lekarzy i rodzenia w bielskim szpitalu. Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda, szkoda, żeby taki fajny temat się zmarnował. Zachęcam wszystkie ciężarne i mamusie z Bielska do udzielania się. Jestem obecnie w 20 tyg upragnionej i długo wyczekiwanej ciąży. Za dwa dni czekają mnie badania połówkowe w Mastermedzie w Białym (chociaż mam nie najlepszą opinię o tym miejscu). Planuję rodzić w Bielsku i chętnie z kimś porozmawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem z BP:) U kogo prowadzisz ciążę? Ja u Śliwko prywatnie. Mam termin na maj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asee
barabaraosa ja też prywatnie u Śliwko, może się kiedyś spotkamy przypadkiem w poczekalni bo i termin mamy podobny. U mnie czerwiec. Zapraszam pozostałe mamusie z Bielska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Chciałabym się dowiedzieć czy któryś z bielskich lekarzy robi badanie przezierności karkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, mam pytanie: czy ktoś jest umówiony do dr Śliwko niedługo na Jagiellońska na NFZ i jednak nie pójdzie na wizytę? Sama mam wizytę dopiero w październiku a zależy mi na terminie wcześniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) szkoda, że nikt tu nie zagląda.. jestem stąd i oczekuję dziecka, szkoda, że nie ma z kim tu pogadać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×