Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 80Tusia

LIPIEC 2011

Polecane posty

Eliose cieszę się, że u Ciebie wszystko ok i gratuluję synka. Mój jest taki kochany, synuś mamuni :) Kocham go nad życie. Alex chyba kupiłam to samo co ty czyli: czapeczkę taką jakby robioną na szydełku ze wstążeczką przeciąganą i opaseczkę z materiału z kokardką, jeszcze 2 czapeczki w komplecie ( jedna różowa, druga biała w różowe kropki), dresik- też różowy. Xanula wiem jak się niecierpliwisz żeby poznać płeć, ja również nie mogłam się doczekać. Ale już bliżej niż dalej ;) Uciekam już dzisiaj :) Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troszkę:) chyba dlatego, że ciągle słyszę: "i co? wiesz już co będzie?" "co będzie" i tak w kółko. Ale ostatnio moja oddziałowa powiedziała mi, ze mam mówić; "DZIECKO" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry:) eliose- gratuluję Syneczka, zobaczysz ile da Ci szczęścia:) wiesz pocieszyłaś mnie trochę, że ten ból jajników nic groźnego nie wykazał, bo tk jak kiedyś pisałam mnie też bolał prawy, ale odkąd biorę nospe 3 razy dziennie i 2 luteiny na noc to jest o niebo lepiej. miłego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danusia84
Cześć dziewczynki:) Również mam termin na lipiec- dokladnie 18 lipiec. Z checią do Was dołącze. Wczoraj zmartwił mnie twardy brzuch. Stwardnial po wysilku fizycznym- troszke sie poruszalam. Nie wiem czy ktoras z Was miala moze problemy z twardniejacym brzuchem? Naczytalam sie na forach ze to macica sie stawia, ze przedwczesny porod i juz jestem strasznie przerazona.Zwlaszcza ze to moja druga ciaza - pierwsza poronilam w 10 tygodniu.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki :) Witaj Danusia :) Jeżeli chodzi o twardniejący brzuch to mogą być tego różne przyczyny. Może to być rzeczywiście stawianie macicy ale brzuszek też twardnieje jak dzidzia się rusza. Możesz nie czuć ruchów ale właśnie twardnienie. Najlepiej skonsultuj to z lekarzem bo nie wiadomo czy to coś poważnego czy nie. Zobaczysz będzie dobrze :) Alex a Twój Oskarek chodzi do przedszkola? Mój poszedł jak miał 2 l 3 m. Cieszę się, że udało mi się go tak wcześnie wysłać bo widzę jak uwielbia tam chodzić i ile się już nauczył :) Xanula - no właśnie najlepiej odpowiedzieć, że DZIECKO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki... Ale miałam dzisiaj przygode byłam z mama na zakupach w markecie nagle czuje,że zrobiło mi się słabo ciemno przed oczyma:),nogi mi się ugięły i cała zlana potem,uciekłam na zewnatrz rozpiełam kurtke i tak z 10 min kucałam nie miałąm siły wstać,w poprzedniej ciąży tez mi sie takie coś zdarzyło,tyle ze był upał i weszłam do apteki gdzie była wentylacja.Mam nauczke teraz już wiem ze musze rozpinac kurtke jak wchodze do sklepu,zawsze mi sie robiło duszno-ale dzisiaj to juz masakra była. Aniu-co do płci...ja mam wizyte 15 marca i mam nadzieje ze bobo pokaze co tam ma,a jak nie to stwierdziłam ze poczekam az do porodu(o ile wytrzymam hehe),no i ta tuniczka fajna podobają mi się takie ciuszki...ma w sobie to coś... Eliose gratuluje syneczka:)Fajna wiadomość:) Witamy DANUSIE w naszym gronie:) Pozdrowionka:)x2:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susi niestety sie nie dostał teraz do przedszkola, nie przyjmowali u nas 2.5latków:( ale mam nadzieję, ze teraz od września pójdzie. Asiula pewnie w kolejce nie chciałaś stać hihihihi ale uważaj na siebie:) cześć Danusia:) twardnienie może być z powodu wysiłku, najlepiej się wtedy położyć, ale jak będziesz miała więcej niż 3 twardnienia dziennie to trzeba to konsultować z lekarzem. czasem wystarczy podanie magnezu albo nospy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Kochane ;-* Eliose gratuluję synka ;-) i fajnie, ze wszystko OK u Ciebie ;-* kurcze juz tyle z Was zna plec a ja mam USG dopiero 23 marca i jeszcze tak jak Ania moge sie nie dowiedziec a nastepne mam w 34 tyg. ;-/ kazdy mi mowi, ze bedzie chlopczyk (ogolnie teraz wiecej chlopcow sie rodzi) ja tez czuje, ze bedzie synus, no ale zobaczymy ;-) Aniu - dobrze, ze wszystko wporzadku u Ciebie, ale oszczedzaj sie Kochana ;-) jaka ja mam sucha skore na piersiach MASAKRA az sie luszczy, a caly czas sie smaruje oliwka i balsamem nawilzajacym... ech ost. strasznie bolal mnie zab i poszlam do apteki powiedzialam, ze potrzebuje cos na bol i ze jestem w ciazy i dala mi paracetamol, z poczatku nie chcialam wziasc bo sie balam ze moze zaszkodzic, ale w koncu wzielam czy to jest aby na pewno odpowiedni lek? Co myslicie? Ogolnie to musze sie wybrac do denstysty ;-/ ;-( Asiula - no to rzeczywiscie przygode mialas jak nie wiem! Mi sie slabo robi jak za dlugo stoje np. w kolejce ;-/ co do placenia za wizyty czy USG to rzeczywiscie drogo jak nie wiem, ale ja mam tak jak Monia, ze wszytsko za darmo. U mnie wiosna na calego ;-) jest tak cieplutko, ze az milo ;-)) mam nadzieje ze u Was tez szybko zawita ;-) Pozdrawiam ;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babababum Co do dentysty ja jestem w trakcie leczenia mam małe "dziurki",więc chodze na fundusz... I tez raz pokusiłam sie o apap noc,strasznie bolała mnie głowa i do tego miałam stan podgorączkowy więc po całym dniu męki skusiłam sia na paracetamol,napewno nie zaszkodził...1 tabletka nie jest taka straszna..:)więc sie nie martw... właśnie dziewczyny ile płacicie za wizyty i usg? ja mieszkam w miasteczku w którym jest ok 40 000 mieszkanców,i teraz płace za wizyte 40 zł nie ważne czy z usg czy samo badanie,pierwsze 3 wizyty były po 50zł,a te przy koncu ciąży będą po 30 zł...także nie jest źle,a na wizyty chodze co 3 tygodnie...i cały minus w tym ze za badania trzeba płacić,ale to tez nie taki straszny wydatek... U mnie tez dzisiaj piękna pogoda:)zaraz na spacerek sie wybieram:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dobrze ;-) ale w koncu polecila mi to pani z apteki ktora powinna sie znac ;-) teraz mnie zab nie boli, ale do dentysty i tak musze sie udac ;-/ ja wlasnie tego nie rozumiem, to jakas kpina, ze trzeba placic za badanie czy USG. Takie rzeczy powiiny byc w Polsce refundowane! Tak samo podczas porodu za wszytskie znieczulenia, porod rodzinny sie placi - chore!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiula - a jak idziesz do dentysty to dostajesz normalne znieczulenie czy to slabsze ze wzgledu na ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danusia84
W przyszlym tygodniu mam wizyte u poloznej wiec podpytam dokladnie o ten brzuszek. mam jednak nadzieje ze to faktycznie bedzie tylko efekt wysilku. Ja plci jeszcze nie znam. Mój partner strasznie chce miec dziewczynke. Wybral nawet imię- Mia. Wsumie tez czuje ze to bedzie dziewczynka pewnie dlatego ze zbrzydlam w ciazy he he:)Chciała bym juz znac plec-mogla bym w koncu zaczac jakies zakupki dla fasolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babababum Ja jestem twardziel,teraz nie miałam znieczulenia w ogóle...a skoro Cię ząbek pobolewa to pewnie konieczna będzie kanałówka,a do tego nie zbędne jest znieczulenie,ale jakie się podaje ciężarnym to nie mam pojęcia... danusia a może zacznij brać magnez?nie zaszkodzi a tylko pomoże...a co do płci mój M WOLAŁBY córcie:)jakoś bardziej jest przekonany do córuni,a mi to obojętne ale tak jak mówiłam mam wrażenie ze bedzie to synek odezwe sie później umówiłam sie z psiapsiółą na ploteczki spacerkowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaa no to rzeczywiscie twardziel z Ciebie Asiu ;-P ja bym bez znieczulenia nie dala rady ;-P ogolnie to ja chce tego zeba wyrwac bo jest to siodemka ktora do niczego mi sie nie przyda, a te zeby wychodza i od razu sie psuja ;-P Danusiu - Mia bardzo niespotykane imie ;-) ja co do imienia dla dziewczynki nie moge sie dogadac z moim chlopakiem ;-P wczesniej wybralismy Vivienne, ale juz przestalo nam sie to imie podobac heh ;-P Tak, tak najlepiej zapytac o ten twardniejacy brzuszek polozna ;-) bo my mozemy tylko gdybac ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, ja za wizyte na poczatku placilam 50 zl. Ale od stycznia lekarz podniusl i place 70 zl. Ale zawsze jestem badana na fotelu i mam robine usg z wydrukiem. Niestety za dodatkowe badania krwi i moczu musze placic ale nie tak strasznie duzo. Ja jestem bardzo zadowolona z lekarza jest mlody i mily.Dopirero zaczyna rozkrecac swoja prywatna przychodnie dlatego tak malo bierze za wizyte, u nas w miescie jest duzo specjalistow i biora od 100 do 200 zl za wizyte! Dzis ide do dermatologa, w lusto juz nie chce mi sie patrzec tak mnie denerwuja te chrostki!!! buuuu U mnie tez wiosna sloneczko i temp. jest oki Pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja za wizytę u lekarza płacę 80zł, mam za to robione badanie + usg 3D z wydrukiem (min. 3 zdjęcia dostaję), więc sporo już tych zdjęć mi się nazbierało:) Połówkowe ze zdjęciami też miałam robione w tej cenie Ja u dentysty odkąd jestem w ciąży nie mam robionego znieczulenia, nawet jak miałam kanałówkę... Mi lekarz na twardniejący brzuch kazał brać 2x magnez chociaż i tak nie zawsze pomaga, 16 mam wizytę, zobaczę co teraz powie. monisia8002 moja siostra ma ten wózek i jest z niego bardzo zadowolona, ja jak na razie nie potrafię się jakoś zdecydować, na razie oglądam, potrafię godzinami na allegro siedzieć i przeglądać a później stwierdzam że nic mi się nie podoba. Jeszcze troszkę czasu zostało mam nadzieję że w końcu na coś się zdecyduję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak czytam ile u Was się płaci za wizyty to aż chce się wyć D: Ja płaciłam i płacę od 120-150 zł za wizytę.. Nie dostaję na każdej wydruku, ale na każdej mam usg, za badania oczywiście płacę z własnej kieszeni.. Ze też na Śląsku tak drogo ;) Ja powinnam pójść do dentysty ale się tak boję, że nie ma szans by mnie tam ktokolwiek zaciągnął :( co do paracetamolu to można go stosować w ciąży przy konieczności jak już nie da się wytrzymać albo gdy gorączka za duża. Mnie się słabo na szczęście nie robi, ale "rekompensuje" mi to bolący brzuch ;) Danusiu - witam Cię serdecznie :) tak jak napisała wcześniej koleżanka, jak twardnieje brzuch najlepiej się położyć :)i oszczędzać się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wiecie,wszystko wszystkim ale ja nie mam w ogóle pomysłu na imie dla bobaska:)ani dla dziewczynki ani dla chłopczyka...poczekam do 15.03 moze jak bede wiedziała jaka płeć bede miała mniejsze zmartwienie:) a co do wózków,wiecie tak sobie pomyslałam ze chciałabym wózek tylko głeboki,bo na wiosne praktycznie dzidzia bedzie w spacerówce siedziała,a głęboki mi wystarczy na sezon lata i tyle zeby zimą do lekarza dojechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze mnie właśnie dziś całą noc ząb bolał. Myślałam, że zejdę z tego świata... rano o 6 -tej już nie wytrzymałam i wzięłam APAP. Pomógł trochę a teraz znów mnie boli :( Byłam u dentysty na przeglądzie, wszystko było ok. Zdjęła mi kamień, w 1 zębie trochę mi się plomba ukruszyła i założyła mi jakiś opatrunek. Od tego czasu mnie zaczął lekko boleć ale nie uciążliwie. Za to dziś to już MASAKRA. Dziewczyny ja mam dla córci wybrane już dawno imię Lenka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę prywatnie do ginekologa, za badanie ginekologiczne+ USG+ USG3d+ zdjęcia płacę 150 zł. Jest to dużo, ale nie żałuję tych pieniędzy na mojego synusia. Na NFZ w życiu bym nie poszła- jest się źle traktowanym, a poza tym u mnie w mieście w przychodni to nie wiem czy ktoś jeszcze przyjmuje, bo ostatnio zamknęli ginekologa- miał 2 promile na dyżurze. Co do porodu, to również "obstawię" się położnymi (po znajomości poszukam) lub "wynajmę" mojego lekarza- no sorry, ale inaczej się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Mamuśki :) Asia rozbieraj się trochę w sklepie i dopiero narobisz rodzince strachu :) Ja ostatnio poszłam z M też do Reala, ten zaczął łazić po sklepie, jak wlazł na narzędzia, to już koniec...też się nie porozbierałam i przy kasie myślałam, że padnę, a jeszcze do tego w ten weekend też coś mi twardniał brzuch, niezbyt fajnie to wspominam:) teraz zdejmuję szalik rozpinam sweter, czasami też zdejmuję kurtkę jak jest dużo ludzi :D Babababum ja biorę tylko apap, jak mnie głowa boli i jak mam to paracetamol:) Są bezpieczne w ciąży, ale wiadomo, ze nie można jeść jak cukierki:D Ja nic bym sobie nie dała zrobić przy zębach bez znieczulenia, a też powinnam iść na przegląd uzębienia..:) Staram się oszczędzać, więcej siedzieć w domu, ale też nie zawsze się da:) Ciężko mi wysiedzieć na kanapie:) Marecki musiałby mnie chyba przywiązać:D czekam teraz na nowe tematy do pisania prac dla dziewczyn to przynajmniej się czymś zajmę. Czytam książki o ciąży i tą od Eliose:) Ja akurat chodzę na fundusz do lekarza, więc nic nie płacę, ale mam tylko jedną fotkę, i 3 razy USG i te podstawowe badania. Wybiorę się na to USG 3D, więc nadrobię:) Danusia, jak twardniał mi brzuch to brałam no-spe 1-2-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa, gdzie się obracasz?????? nic się nie odzywasz..... napisz co u Ciebie/.. Ukryteznaczenie, też coś zamilkłaś, odezwij się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny..... Eliose grattis , grattis !!!!!! Nastepny chlopczyk do kolekcji lipcowek...... I ja czyje ,ze tez bedzie w pn chlopczyk heheee...... Jak dobrze sie czyta same dobre wiesci....!!!!! Oby tak dalej!!!!! Ja dzisisiaj caly dzien w pracy , nie wiem z kad mam tyle sily i duze poczucie humoru... Mialam imprezke robic jutro ,ale przelozylam na sobote bo dzisiaj nie zadazylam zakupow zrobic a co dopiero cos gotowac i paczki piec, jak wlasnie wrocilam wykapalam sie i siadlam na dupie i odpoczywam..... Kurcze dalej bzdaczka nie czuje!!!!!!!!!!!!!!Zaczynam sie martwic.... Dobrze ,ze w pn mam usg to sie uspokoje!!!!!!!! NOO wlasnie jutro ostatki i paczusie heheeee.... Tak wiec pozdrawiam Was i Smacznego zycze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danusia84
Ja za Usg 3D w swoim miescie placilam 150 zl. Na stale mieszkam w UK wiec tutaj chodze do poloznej. Oczywiscie nie zalowalam tych 150 zl ale wydawalo mi sie to jakos duzo, zwlaszcza ze pochodze wsumie z malego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danusia jestes z UK no prosze ;-) a skad dokladnie? Ja Irlandia Płn a Ty pewnie Anglia ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danusia84
No tak ja z Anglii-okolice Leeds.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie dzisiaj też masakrycznie boli:( sama nie wiem dokłądnie gdzie, gdzies z prawej strony w posladku, nie wiem czy to od kręgosłupa, czy co to, ale utrudnia mi chodzenie:( ale pewnie przy waszych bólach zębów to pikuś. paracetamol oczywiscie, że jest dozwolony, sama biorę apap, ale dzisiaj niewiele mi pomógł. rany dentysta bez znieczulenia, masakra:) podziwiam! ja płace też za ginekologa 100zł ( badanie gin plus usg z wydrukiem i przełączeniem na 3d, wizyty mam co 3-4tyg) a usg te szczegółowe w 12, 24 i 30ktorymś tyg kosztują mnie 180zł. Susi-Lenka piekne imie i gdyby nie znajoma ktora w moim otoczeniu ma tak nazwaną Córcie to pewnie sama nazwałabym tak moją:) jak badania na cholestazę? eliose- skąd jesteś dokładnie? ja z okolic Gliwic;) Asiula, mi lekar powiedział żeby ostrożnie brac magnez, tzn jak się go zacznie brac to trzeba do końca ciąży a nie na zachcianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×