Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aja_wolę

od dziś zaczynamy!! starania na 2011!!!

Polecane posty

Hej :) W końcu doczekałam się @. Przyszła wczoraj :] I bardzo daje się we znaki - podbrzusze boli mnie tak, ze aż nogi drętwieją :/ Do tego weekend zmarnowany, bo piszę pracę lic., w nast. weekend muszę oddać rozdział. Nie zdążył mi przyjść castagnus.. Apteka internetowa tydzień realizowała wysyłkę :/ Myślicie, że mogę zacząć brać od 3 dnia cyklu? Niby bierze się od początku, ale ja nie chcę czekać znów do następnej @, która nawet nie wiadomo kiedy będzie. Obchodzicie jutro jakoś święto zakochanych? :) Bo my nie świętujemy jakoś specjalnie. JA mam z moim męzem tak fajnie, że chyba nie potrzebujemy się napinać specjalnie na walentynki jakoś. Czasami mamy taki dzień szaleńczej miłości ;) ale to jak nas najdzie, a nie jakoś specjalnie 14 lutego. A jak jest u Was? Tak wogóle to cieszę się, że jesteście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..................Ostatnia @...........Długość cyklu.......Cykl starań.....Testowanie Ignacja................06.02........................30... . ..... .............6. ................nie testuję aja_wolę.............30.10........................30-31. ....... ......... 2. ................? dzastolinatoja.....01.12........................37-119... ...... ...... 4? szczęśliwa............6.11.........................28-2 9...... ........... 1 .................. róż-owa...............8.10.........................30-3 3..... ............. 5 .................po 12.11 gragragraaaa10.11.......................28............. ......... ........25 .............. Sylwanka89.........27.10.......................29-32..... .... ............7 ................. kasiula201...........26.11.......................28-29... ....... ..........3 .................nie testuję Felicja^................13.12.......................29-33 ....... ...........6. ................ kasia444..............6.12.........................28-30. ........ .........4 .................? celinka88.............1.12.........................27-31. ....... ..........5..................nie kiki007.................31.01.......................37-44 .......... ........4.................. tatonka81............ 8.12 ............. ..? max 51............. ..........1 Bettina81.............07.02........................28.... ..... ...........13............... klara1984.............14.01........................28.... ..... ............5................ skrzatunio............12.02........................28-40....... ..........2................nie testuje scooby84.............10.02.........................30.... ...... .........13...............10.03 AniaMyszula........29.01..........................30..... ..... ...........3................ Anna P.................25.01..........................28......... ....... ...5................ Satelite................04.02......................30-32. ...................2................... Nam się udało : Nick............................cykl starań.................termin porodu......................syn/córka sara!..........................3....................... ........... ....................... ........... ....................... zapamietam_cie........5................................ ..5 września................ ......................... Fabiankowa...............3............................. ...9 wrzesień....................... ................. G................................3..................... ................ ....................... ....................... ....... MOnikaG...................3........................... .......26 wrzesień....................... ................ zacieszka...................1.......................... 27 wrzesień....................... ................ Lorealka....................4........................ .............................. ....................... . rottana. ....................4.................. 29września........ ....................... ....................... ... Weronika84 ............. 3 ................. ...................... ................. ...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzatunio - ja zaczelam brac castagnusa od 6 dnia cyklu :) moge zapytac czemu przez neta kupilas? pewnie w wiekszosci aptek w Polsce jest ;) my tez speciajnie nie obchodzimy walentynek ;) dajemy sobie kartki - zazwyczaj + kolacja ;) no ale jutro ja jestem sama w pracy..wiec pewnie bede siedziala dlugo.. :( no ale kartke mam + napisalam wiersz dla Meza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiki007, zamówiłam w internecie bo kupowałam inne rzeczy, i jego przy okazji :) Dodatkowo był tańszy trochę niż w zwykłej aptece i tak się jakoś złożyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzatunio - spoczko :) na pewno szybko przyjdzie, do mnie szla paczka z Polski 3 dni (ale polecona) - bylam w szoku, myslalam, ze z tydzien bedzie szla ;) Wlasnie dostalam maila od kolezanki ze szkoly Yogi, namawia mnie zeby pojsc, ponoc bardzo dobrze wplywa na ogranizm + ogolnie napisala mi, ze : "czujesz sie po kilku dniach jak nowo narodzona i calkowicie zrelaksowana co bardzo sprzyja plodnosci..." - slyszalyscie cos o wplywie yogi ? Ja bym chetnie poszla, ale kurs 12tygodniowy zaczal sie w styczniu..wiec wbilabym sie w polowie.. moze poczekam na nastepny jaki bedzie..dla poczatkujacych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana--- Gratuluję :):) super wiadomość :):):) kiki--- dokładnie to jest niepokalanek mnisi. Ja bym śmiało poszła na ten zabieg laserowy:) Satelite--- z doświadczenia wiem, że godzenie się z Mężem może być bardzo przyjemne może w Twoim przypadku będzie również tym razem 'skuteczne' ;) szkoda życia na kłótnie :) zawsze z takiego założenia wychodzę :) Co do walentynek to wybieramy się do kina na nocny seans wcześniej może jakaś restauracja :) zobaczymy czym zaskoczy mnie mój Mąż :)ja pewnie upiekę mojemu Jego ulubione ciacho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzastolinatoja - dzieki :) czyli on nie zaszkodzi? Zatem ja zostaje przy, castagnusie . kwasie foliowym z witaminami (choc szczerze, czasem zapomninam lykac - nie wiem czemu), Oeparolu - czyli oleju z wiesiolka ;) ziolka Ojca Sroki odstawiam na 2 tygodnie ( do zabiegu laserowego) - dobre sa, choc jedyne co zauwazylam to poprawe przemiany materii ;) pozdrawiam ;) ja mam nadzieje, ze jutro uda nam sie zjesc przepyszna kolacje, jak nie w restauracji to w domciu ;) ogolnie mialam super weekend, wczoraj bylismy szukac nowego-wiekszego mieszkania do wynajecia ;) i pozniej u znajomych (maja 4 miesieczna coreczke - boskie malenstwo), a dzis sprzatanie z Mezem cudownym mym ;) a pozniej cudowna niedziela .. do szczescia nam tylko malej kruszynki potrzeba ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Dziś mamy Walentynki jakby któraś zapomniała haha Anna P to już mój 6 cykl starań. Zapomniałam tabelki uaktualnić. Satelite mam tak samo jak Ty na kupię testów ciążowych co m-c przez allegro 10 szt i potem robię tuż przed okresem bo wydaje mi sie że może akurat jestem w ciąży. Ale w tym miesiacu tak sie rozczarowałam że postanowiłam ich nie używać. Będę czekać do dnia spodziewanej @ i jeśli nie przyjdzie pójdę normalnie do apteki i kupię. Bo mając w domu 10 testów można zwariować. Teraz 0. Dzis kończy mi sie okres i zaczynam 6 cykl starań. Jestem pozytywnie nasawiona haha. Satelite mam nadzieje że się pogodziłaś z meżem bo dzis Walentynki. Trzeba spędzić miły wieczór z mężem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Zakochanych :):):) ponownie aktualizuje tabelkę ponieważ za każdym razem widzę, że mnie nie ma w tabelce, nie wiedzieć czemu. Nick..................Ostatnia @...........Długość cyklu.......Cykl starań.....Testowanie Ignacja................06.02........................30... . ..... .............6. ................nie testuję aja_wolę.............30.10........................30-31. ....... ......... 2. ................? dzastolinatoja.....01.12........................37-119... ...... ...... 4? szczęśliwa............6.11.........................28-2 9...... ........... 1 .................. róż-owa...............8.10.........................30-3 3..... ............. 5 .................po 12.11 gragragraaaa10.11.......................28............. ......... ........25 .............. Sylwanka89.........27.10.......................29-32..... .... ............7 ................. kasiula201...........26.11.......................28-29... ....... ..........3 .................nie testuję Felicja^................13.12.......................29-33 ....... ...........6. ................ kasia444..............6.12.........................28-30. ........ .........4 .................? celinka88.............1.12.........................27-31. ....... ..........5..................nie kiki007.................31.01.......................37-44 .......... ........4.................. tatonka81............ 8.12 ............. ..? max 51............. ..........1 Bettina81.............07.02........................28.... ..... ...........13............... klara1984.............14.01........................28.... ..... ............5................ skrzatunio............01.01........................28.... ...... ..........1................nie testuje scooby84.............10.02.........................30.... ...... .........13...............10.03 AniaMyszula........29.01..........................30..... ..... ...........3................ Anna P.................25.01..........................28......... ....... ...5................ Satelite................04.02......................30-32. ...................2................... Nam się udało : Nick............................cykl starań.................termin porodu......................syn/córka sara!..........................3....................... ........... ....................... ........... ....................... zapamietam_cie........5................................ ..5 września................ ......................... Fabiankowa...............3............................. ...9 wrzesień....................... ................. G................................3..................... ................ ....................... ....................... ....... MOnikaG...................3........................... .......26 wrzesień....................... ................ zacieszka...................1.......................... 27 wrzesień....................... ................ Lorealka....................4........................ .............................. ....................... ............... rottana. ....................4.................. 29września........ ....................... ....................... .................. Weronika84 ............. 3 ................. ...................... ................. ................................. kiderka....................1.......................17 lipca.................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Satelite
Hej Minęły 2 dni i emocje opadły i z mężem pogodzona:) Więc dziś kolejne próby....:) ===Klara ja mieszkam w Irlandii i tu ceny testów są kosmiczne (15 E za jeden)więc zamówiłam więcej przez internet(wszystkie zużyłam w tamtym m-cu) ale na szczęście znalazłam sklep w którym są po 2 E,więc w tym miesiącu brak testów w domu:)Trzymam kciuki żebyśmy razem wytrwały w postanowieniu i do sklepu po teścik dopiero pobiegły po spóźnionej miesiączce. A ja w tym m- cu zaczęłam mierzyć temperaturę rano 36,1,będe czekać na skok:) Dziewczyny która z was mierzy też temperaturę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Satelite ja mierzę tempke. Narazie jest 37,2 ale pewnie spadnie przed @ bo u mnie tak zawsze jest. Tak wogóle to robiłam wczoraj test 7 dni po stosunku i oczywiście niccc. Jestem wściekła na siebie samą,że znów zrobiłam tak wcześnie,ale czuję,że i tym razem się nie udało. Nawet nie tłumaczę sobie,żę to za wcześnie i takie tam,wiem i tyle:(Jestem zła,ale nie mogłam wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnaP ja tez zamierzam w tym miesiącu nie sprawdzać przed terminem @. Chociaż tak naprawdę u mnie ciężko stwierdzić ,kiedy będzie termin. Niestety, wczoraj przyszły 3 testy Acona ultraczułe, więc będą kusić ;) Od dzisiaj biorę castagnusa i olejek z wiesiołka - oeparol femina, z dodatkiem omega 3 i czymś tam dodatkowo dla kobiet. Już się czuję płodniejsza, hehe ;) Od tego cyklu postanowiłam mierzyć temp. kupiłam nawet specjalny termometr owulacyjny, ale tak naprawdę to jest chyba zwykły (elektroniczny), płaci się tylko za nazwę "owulacyjny" ;) Wczoraj posiedzieliśmy z męzem w domu i wypiliśmy szampana, i obejrzeliśmy skrót z naszego wesela - sam teledyski, ze 20 minut. i powspominaliśmy jak było fajnie :) Aa i dostałam kartkę - walentynkę od męża :) a od Teścia czekoladki w serduszku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzatunio ja właśnie robiłam ten ultraczuły test i dlatego już się nie łudzę nadziją:( Ja od męża dostałam czerwoną koszulkę koronkową,i było bardzo miło wieczorem:) ale cóż z tego jak dni płodne się skończyl:(. TEraz czekam na @.Ma przyjść wredna 22go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam od męża na walentynki bukiet róż i kosmetyki. Byłam zaskoczona. A potem zniknął na cały wieczór bo jest nauczycielem i w szkole dzieci miały dyskotekę walentynkową i musiał być. Więc jak wrócił to zdjadl tylko kolację i padł zmęczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Satelite
==skrzatunio a gdzie kupiłaś taki termometr ja mierze zwykłym elektronicznym,wydaję mi się jest czuły ale jak możesz to proszę podaj mi nazwę może taki "owulacyjny "będzie bardziej dokładniejszy:)Ja wczoraj piłam szampana i dziś temperatura poszła w górę ale trzeba przyjąć poprawkę na alkohol........ ===AnnaP czasami nawet taki czuły test nie wykrywa ciąży,moja koleżanka robiła w dniu m-czki i test nic nie pokazał,dopiero po 2 dniach pokazała się taka baaaaardzo cieniutka prawie niezauważalna kreska(nawet ona ten test rozwaliła żeby zobaczyć tą kreskę)więc nie sugeruj się tym poczekaj na dzień w którym masz mieć okres:)Powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiderka nastepnym razm jak cie nie bedzie w tabelce to umiesc sie wyzej, w koncu i tak najstarsza jestes ;) ja mam termin na 9 sierpnia, jutro mi sie zaczniwe 17 tydz , juzzzzz, lece szybko ;) , nie wiem jak ty ale ja brzucha juz nie ukryje, jest dosc pokazny a waze teraz 52kg, mdlosci mi odpuscily ze 2 tyg temu ale wlasnie wieczorne sa prawie codziennie, no i z rana zgaga, i raz w tyg z sedesem sie witam :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Dawno mnie nie było. Ja mam dzis 9 dc i od początku cyklu biore wiesiołek, kwas foliowy i popijam ziólka Ojca Sroki. Odczuwam różnice odkąd je pije. Mianowicie od czasu do czasu mocno boli mnie jajnik. Czytałam, ze on powoduje takie bóle. To znak, ze działają. Powiedzcie mi, czy któraś z Was piła bądź pije te ziółka? Jeśli tak to jak się po nich czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przebrnęłam przez caluśki wątek :) i dopisuję sie do tabelki Nick............Ostatnia @......Dł. cyklu.......Cykl starań.....Testowanie Scarlet0983........18.01...........29................2.................18.02 Ignacja.............06.02...........30... .............6. ............nie testuję aja_wolę...........30.10.........30-31. ............. 2. ................? dzastolinatoja.....01.12.......37-119....... ...... 4..................? szczęśliwa..........6.11.........28-2 9.. ........... 1 .................. róż-owa.............8.10........30-3 3..... ......... 5 ...............po 12.11 gragragraaaa.....10.11..........28........ ........25 .............. Sylwanka89.........27.10.......29-32................7 ................. kasiula201...........26.11......28-29... ...........3 ..............nie testuję Felicja^.............13.12.......29-33 ..............6. ................ kasia444...........6.12........28-30. ... .........4 .................? celinka88..........1.12.......27-31. ..............5..................nie kiki007...........31.01......37-44 ....... ........4.................. tatonka81...... 8.12 ....? max 51...... ..........1 Bettina81......07.02..........28.... .............13............... klara1984.....14.01..........28.... ..............5................ skrzatunio...01.01...........28.... ... ..........1................nie testuje scooby84...10.02.............30.... ... .........13...............10.03 AniaMyszula..29.01..........30..... .. ...........3................ Anna P........25.01..........28......... ....... ...5................ Satelite......04.02........30-32. .................2................... Nam się udało : Nick......cykl starań...termin porodu......................syn/córka sara!...........3....................... ........... ....................... ...... zapamietam_cie.5.......5 września................ ......................... Fabiankowa......3.......9 wrzesień....................... ................. G..................3.......................... ....................... ....... MOnikaG........3........26 wrzesień....................... ................ zacieszka......1....... 27 wrzesień....................... ................ Lorealka........4.................... ....................... ............... rottana. .......4...... 29września................. .................. Weronika84 ..3 ....... ................. ................................. kiderka........1.......17 lipca................. troszkę koślawo - ale mam nadzieję, że niczego nie pomyliłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my staramy się 2 cykl, na razie bez żadnych wspomagaczy, mierzenia tempki, itd.... 18.02 powinnam dostać @ i mam przeczucie, że dostanę bo pobolewa mnie prawy jajnik, więc od następnego mc będziemy dalej działać.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawię tylko siebie, bo gdzieś uciekło ,ze to mój drugi cykl ;) Nick............Ostatnia @......Dł. cyklu.......Cykl starań.....Testowanie Scarlet0983........18.01...........29................2... ..............18.02 Ignacja.............06.02...........30... .............6. ............nie testuję aja_wolę...........30.10.........30-31. ............. 2. ................? dzastolinatoja.....01.12.......37-119....... ...... 4..................? szczęśliwa..........6.11.........28-2 9.. ........... 1 .................. róż-owa.............8.10........30-3 3..... ......... 5 ...............po 12.11 gragragraaaa.....10.11..........28........ ........25 .............. Sylwanka89.........27.10.......29-32................7 ................. kasiula201...........26.11......28-29... ...........3 ..............nie testuję Felicja^.............13.12.......29-33 ..............6. ................ kasia444...........6.12........28-30. ... .........4 .................? celinka88..........1.12.......27-31. ..............5..................nie kiki007...........31.01......37-44 ....... ........4.................. tatonka81...... 8.12 ....? max 51...... ..........1 Bettina81......07.02..........28.... .............13............... klara1984.....14.01..........28.... ..............5................ skrzatunio...12.02...........28-42.... ... ......2................nie testuje scooby84...10.02.............30.... ... .........13...............10.03 AniaMyszula..29.01..........30..... .. ...........3................ Anna P........25.01..........28......... ....... ...5................ Satelite......04.02........30-32. .................2................... Nam się udało : Nick......cykl starań...termin porodu......................syn/córka sara!...........3....................... ........... ....................... ...... zapamietam_cie.5.......5 września................ ......................... Fabiankowa......3.......9 wrzesień....................... ................. G..................3.......................... ....................... ....... MOnikaG........3........26 wrzesień....................... ................ zacieszka......1....... 27 wrzesień....................... ................ Lorealka........4.................... ....................... ............... rottana. .......4...... 29września................. .................. Weronika84 ..3 ....... ................. ................................. kiderka........1.......17 lipca.................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----> Satelite , ja mam termometr owulacyjny MICROLIFE MT 16 C2 . Taki kremowy/beżowy jest. Na opakowaniu jest zdjęcie matki z małym dzieckiem (jak dobrze pamiętam). Kupiłam go w internecie na http://www.aptekaslonik.pl . Oni wysyłają tez za granicę. Ale wiadomo, że nie opłaca się kupować tylko tego termometru ;) Ja kupiłam sobie też oeparol, costagnusa, kwas foliowy i różne inne duperele tam. Większość byłą tańsza niż w normalnej aptece. A ja nie cierpię takich większych zakupów robić w aptece, bo mi głupio wyciągnąć długaśną listę. Poza tym czuję się wtedy jak jakaś nawiedzona lekomanka :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak właśnie sobie czytam topiok: "jak powiedziałyście najbliższym o ciąży" i coraz częściej świta mi myśl, żeby już test zrobić....... A miałam tak spokojnie czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta, my walentynki przenieśliśmy sobie na za dwa tygodnie a to dlatego, że mąż miał sporo pracy ;) U mnie to już 19 tydzień i podobnie jak u Ciebie Saro też zaczyna być widać brzuch. A, że niska jestem to niestety tym bardziej inaczej się u mnie ciąża rozmieszcza ;) Mąż zaczyna się ze mnie śmiać, że będę wyglądała jak Obeliks. Choć w sumie jak na razie to przytyłam ok 2 kg. W połowie marca mam kolejne usg i może dowiem się jaka płeć. Pozostałym dziewczętom życzę owocnych cykli a dokładnie wymarzonych fasolek :) Trzymam kciuki. Początkowo jak się dowiedziałam, że będę mamą na tym forum byłam pierwsza teraz widzę, że już więcej jest brzuszków dlatego trzymam kciuki za pozostałe dziewczęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Bettina81 - ja pilam przez tydzien ziola Ojca Sroki i tez mnie bolal jaajnik czasami ;) poza tym mialam przyspieszona przemiane materii. W sobote bylam w kosmetyczki i wygonila mnie z gabinetu (mam jeszcze jeden laser umowiony na naczynka) - bo w tej mieszance jest dziurawiec, a po nim sa ponoc poparzenia na skorze..a ja mam laser ipl na buzke , wiec przelozylysmy na za 2 tyg. wiec ziolek sroki nie pije, biore castagnusa, Oeparol dwa razy dziennie i kwas foliowy z witaminami. Ale za 2 tygodnie znowu zaczne pic ziolka, bo na pewno nie zaszkodza, bede juz po ostatnim laserze i spokojnie bede pic tego dziurawca ;) hihi. Ogolnie ziolka mi smakuja :) taki rumianek jakby ;) myslalam, ze beda o wiele gorsze jak je mieszalam. Ja juz sie nie nastawiam, ze zajde, bo przestalam pic te ziolka i nie wierze by sie udalo..poza tym nie kochamy sie juz z mezem codzienie, a co dwa dni ;) no ale nie mow hop, poki nie przeskoczysz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczęta My walentynki pojechaliśmy na film : "Wojna męsko-żeńska"- naprawdę świetny polecam ! potem jak przypuszczałam do restauracji i małe zakupy. Dziś za to mąż ma ze mną hardcore, bo jutro mam wizytę z usg i bardzo bardzo się denerwuję. Wyładowuje mój stres na mężu :(:(:(:( płacze po kątach, noc w ogóle mam "z głowy", strasznie przeżywam :( Z jednej strony ciesze się, że dowiem się wreszcie na czym stoję, ale z drugiej strony mam ogromne obawy, ze dowiem się czegoś strasznego. Wczoraj weszliśmy na chwile do empiku i poryczałam się oglądając książki o ciąży i macierzyństwie. Normalnie coś we mnie pękło :,( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiki007 --> nie martw sie, skonczysz lasery to bedziesz dalej piła te ziółka. Co do przyspieszonej materii to tez sie zgadza, u mnie jest tak samo. To pewnie jedne z ziółek tak działają ;) Popijam już je tydzień tyle, ze 2 lub 3 razy dziennie, bo tak mam napisane na opakowaniu. Nie wiem czy mi pomogą, ale na pewno nie zaszkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzastolinatoja --> głowa do góry, będzie dobrze, trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm przepraszam, cos mi sie pomieszało, Dzastolinatoja w kazdym razie trzymam kciuki za Ciebie bardzo, co dokładnie Ci dolega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×