Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aja_wolę

od dziś zaczynamy!! starania na 2011!!!

Polecane posty

Na szybko znalazłam taki artykuł, o który mniej więcej mi chodziło w poprzedniej wypowiedzi. Wiem że może banalny, ale może komuś te parę zdań pomoże: "...Jakie są naturalne sposoby zwiększenia płodności? Dla przykładu, niektóre zioła mają właściwości zwiększający płodność u kobiet. Są wśród nich pieprz kajeński, imbir, szafran, kocimiętka, aloes, czy cynamon. Sytuacja w przypadku mężczyzn wygląda trochę inaczej. Powinni oni zadbać o to, aby dostarczyć organizmowi wystarczającej ilości witamin, takich jak B 12, C oraz E, cynku, selenu. Zarówno mężczyzna jak i kobieta powinni przyjmować odpowiednią dawkę witamin z kwasem foliowym i odżywiać się racjonalnie. Pomimo tego, że chcecie dostarczyć organizmowi kwasów omega, ograniczcie jedzenie ryb tłustych, które zawierają sporą dawkę niezdrowej rtęci (wśród tych ryb: tuńczyka, makrelę, rekina, łososia). Najlepiej jeść produkty organiczne i z jak najmniejszą dawką hormonów. Starajcie się unikać pestycydów, które mogą wpływać niekorzystnie wpłynąć na zdolności rozrodcze. Produkty, które wzmagają płodność to owoce, produkty bogate w wapń. Dla kobiet, bardzo ważną wskazówką w czasie przygotowań do poczęcia jest uprawianie ćwiczeń relaksacyjnych (np. joga), które redukują stres pojawiający się przy usilnym staraniu się o dziecko. Joga prenatalna wzmacnia mięśnie, które są bardzo istotne w czasie ciąży, a metody relaksacyjne znacznie ułatwiają zapłodnienia. Można także rozważać akupunkturę. Jak możemy zauważyć, sposobów na zwiększenie prawdopodobieństwa zapłodnienia jest wiele. Jednak, pamiętajmy o tym, że paradoksalnie często im bardziej para stara się o dziecko, tym bardziej staje się to niemożliwe. Rozluźnienie jest czasem kluczem do tego życiowego sukcesu. Wszystkim parom, które oczekują na pojawienie się dziecka w ich życiu życzymy spełnienia tego pięknego pragnienia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettina a może spróbuj jeszcze go przekonać do tego aby poszedł do lekarza. Skoro mówi, że chce mieć dziecko to niech pokaże że mu zależy na tym i uda się do lekarza. A może by tak zwalić na test, że może coś źle zrobiliście go przeprowadzając. Jak pójdzie do lekarza to się okaże. A pali papierosy? Na pewno wynik zranił jego godność, ale przecież Ty też robiłaś badania. Badania nie dla siebie ale dla waszego dobra alby mieć tę ukochaną fasolkę. Klara tak mi przykro, trzymam kciuki, żeby następnym razem się udało. Aktualizuję naszą tabelkę Nick..................Ostatnia @...........Długość cyklu.......Cykl starań.....Testowanie Ignacja...............06.02........................30.... ..... .............6. ................nie testuję aja_wolę..............30.10................30-31........ ..............2. ..................? dzastolinatoja.......01.12................37-119......... ............4..? szczęśliwa.............6.11.................28-29...... .................1 .............. róż-owa................8.10..................30-33..... ..................5 ...............po 12.11 gragragraaaa.........10.11................28............. ............25 .............nie testuje. Sylwanka89............27.10................29-32......... .............7 .......... rottana.................24.11..............24-25......... ...............2 ..................? kasiula201..............26.11.............28-29.......... ...............3 .................nie testuję Felicja^..................13.12..............29-33....... .............6. ............................. kasia444.................6.12..............28-30......... ................4 ...................? celinka88................1.12...............27-31........ ................5........................nie kiki007.................31.01.............37-44.......... ..............4................ tatonka81.............. 8.12 ............. ? max 51.......... 1 Bettina81...............07.02.................28......... ...........13.......... klara1984...............14.01.................28......... .........5............. skrzatunio.............01.01.................28.......... ......1..........29.1 scooby84...............10,02.................30.......... ....13.........10.03 AniaMyszula..............29.01...............30.......... ......3.............. Anna P....................25.01................28................ .5........... Nam się udało : Nick............................cykl starań.................termin porodu......................syn/córka sara!............................3....................... ........... zapamietam_cie..........5................................ ..5 września................ Fabiankowa.................3............................. ..9.wrzesien G..................................3..................... ................ MOnikaG......................3........................... ...26 wrzesien zacieszka.....................1.......................... 27 wrzesien Lorealka..............4........................ .............................. rottana. ..............4.................. ........ ....................... Weronika84 ............................ 3 ................. ...................... Kiderka..............................1......................17 lipiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sara z tego co widzę to chyba stażem ciąży to jestem najstarsza. Dziś zaczął mi się 18 tydzień, no i niestety jeśli chodzi o objawy to u mnie jest ogólnie na odwrót. Ponieważ mdłości zaczęły się od 11 tygodnia, są nadal i to nie poranne a wieczorne mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Satelite
Cześć Dziewczyny. ===klara1984 strasznie mi przykro:( ===Bettina masz racje krzyk i złość na pewno nie pomoże zwłaszcza że on wie jak bardzo chcesz dzidzi i myśl o tym że wina może być po jego stronie jest już dość dobijająca dla niego :( daj mu czas a tak osobiście wydaję mi się że takie domowe testy o d..ę rozpić wystarczy że miał jakieś stresy i nerwy,czy cięższy miesiąc w pracy,cokolwiek i lipa już test pokazuje nieprawdę skopiuje ci cytat:"Pamiętać też należy, że proces tworzenia plemników trwa ok. 72 dni a ponadto na jakość spermy ma wpływ aktualny stan zdrowia, stres, zmęczenie, czas abstynencji płciowej. Jeśli zatem wyniki badania wyjdą nieciekawe należy je powtórzyć za ok. 2-3 miesiące."!!! Zresztą wklejam cały artykuł: Męskie sprawy Generalnie na poprawę ilości i jkości plamników ma wpływ zdrowy styl życia. Panowie nie powinni przegrzewać narządów płciowych, nosić obcisłych spodni ani zażywac gorących kąpieli. Przy staraniu o dziecko trzeba też koniecznie przestać palić papierosy a także ograniczyć alkohol. Pamiętać też należy, że proces tworzenia plemników trwa ok. 72 dni a ponadto na jakość spermy ma wpływ aktualny stan zdrowia, stres, zmęczenie, czas abstynencji płciowej. Jeśli zatem wyniki badania wyjdą nieciekawe należy je powtórzyć za ok. 2-3 miesiące. Jeśli chodzi o wspomagacze to dla panów najskuteczniejsze są preparaty witaminowe typu Salfazin, Androwit i preparaty z cynkiem, selenem i witaminą E oraz żelazem. Ostatnim odkryciem w tej mierze jest też preparat Maca, zawierający sposzkowany korzeń maki, zwiększający w znacznym stopniu ilość plemników. Na poprawę ruchliwości można zażywać L-karnitynę, zaś na rozrzedzenie nasienia (zwłaszcza przy problemach z nadmierną aglutynacją) wspomniany już wcześniej Mucosolwan. Aby nadać przyspieszenia plemnikom można też na godzinę przed stosunkiem wypić szklankę coli lub kawy (zawarta w nich kofeina działa jak "dopalacz") a codziennie przyjmować witaminę C, która jak się ostatnio okazała ma bardzo dobry wpływ na ich ruchliwość. Ponieważ nie zaszkodzi a może pomóc dobrze jest też razem z żoną łykać kwas foliowy (i tak jest go w naturalnym pożywieniu za mało), magnez (panowie też piją kawę), ewentualnie inne preparaty witaminowe. Przykładowa kuracja na 3 miesiące, polecana zwłaszcza w przypadku kiepskich wyników badania plemników i konieczności ich powtórzenia za jakiś czas oraz w przypadku niepłodności idiopatycznej (niewiadomego pochodzenia) to następujący zestaw: 3 x 1 tabletka Macy 2 x 1 tabletka Salfazinu 2 x 1 tabletka vit. C 1 x 1 tabletka L-karnityny 1 x 1 tabletka kwasu foliowego W przypadku braku konkretnych mikroelementów we krwi można niektóre z tych preparatów zastąpić innymi, zawierającymi te brakujące. Co jakiś czas można je zmieniać i robić przerwy w stosowaniu. Dobrze też pamiętać, że dobroczynny wpływ na plemniki mają pestki z dyni (zdrowa przegryzka zamiast słodyczy), szkodzi natomiast soja w zbyt dużych ilościach. Dobrze jest też wstrzymać się ze współżyciem na kilka dni przed owulacją, aby plemników było więcej. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Satelite
Nie wiem na ile to działa,ale mój mąż leci do Polski za parę dni i na pewno każę mu kupić te preparaty + witaminę C a i kawa czy redbull przed....... też zastosujemy hi hi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Wam kochane, mam wiele wsparcia u Was :) Jeśli chodzi o papierosy, to owszem pali paczkę dziennie :( Próbował rzucić wielokrotnie, ale ma słabą wole. Ja wiem, ze papierosy w znacznym stopniu osłabiają ruchliwość i ilość plemników, on z kolei nie wierzy w to, bo patrzy na innych, że inni jego koledzy palą i jakoś mają dzieci, więc w jego myśleniu papierosy nie mają tu nic do czynienia :( Jest on troche uparty, ale czasami mi przyzna rację, lecz z papierosami nie umiem sobie dać rady :( Od grudnia karmię mojego M Salfazinem 1 x dziennie, witaminy Centrum i kwas foliowy. Też za bardzo nie chciał tego brać i musiałam pilnować by je zażył, ale teraz sam grzecznie bez przypominania połyka :) Wie, że to ma pomóc. A co do Macy... musze coś poszperać na ten temat :) Kupi się i to ;) Co do testu, mi się wydaje, że troche źle go zrobił. Na ulotce pisało, że po oddaniu nasienia do pojemniczka, powinien delikatnie co chwile zamieszać nim przez 10 min, a mój M po oddaniu spermy w pojemniczek zostawił go na parstwę losu i nie był on dokładnie zrobiony jak trzeba. Poza tym jakiś czas temu przeszedł grypę i brał antybiotyk, myślę że miesiąc po odstawieniu leków i tak chemikalia bytują w organizmie. On pragnie dzidzi, więc myśle, ze jest w stanie się poświęcić dla maleństwa i zrobi "prawie" wszystko, ale on potrzebuje czasu, by się troche oswoić z pewnymi myślami. Jestem dobrej myśli ;) Dziękuję Wam za słowa wsparcia, jesteście na prawdę KOCHANE, co ja bym zrobiła, gdyby tego forum nie było... :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klara--- strasznie mi przykro kochana:( Bettina--- oj ciężka sytuacja, Ty cudujesz jak się da, by zajść w ciążę a Twój facet takie podejście. Trzeba koniecznie pogadać i postawić sprawę jasno. Powiedz Mu, że aby być w ciąży to oboje partnerów muszą tego chcieć a co za tym idzie być gotowymi do leczenia .... Zresztą znasz swojego faceta więc na pewno masz na Niego swoje tajemne sposoby ;) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziś już mam lepszy nastrój. Jestem dobrej myśli. Ale wczoraj dopiero o wszystkim powiedziałam mężowi i cały wieczór przepłakałam. Teraz kolejny cykl przed nami więc tylko czekam aż pódzie @ i do roboty haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hentai21
Cześć dziewczyny! jestem tu nowa,również staram się o dziecko kochałam się z chłopakiem w dni płodne, za 4 dni okres, mam strasznie dużo białego śluzu oraz kłucie jajników. Czy to mogą być objawy wczesnej ciąży? Może któraś z Was też tak miała? Już raz nam nie wyszlo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
objawy i na okres i na ciąże... wiec trudno powiedziec!! musisz poczekac na dzien w ktorym spodziewasz sie @. Klara przykra wiadomosc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już nauczyłam się na swoim przypadku i teraz testy będę robić w dniu spodziewanej @ a nie kilka dni przed. Bo później wielkie rozczarowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hentai21
Nie zostaje nic innego tylko czekanie, mam nadzieje ze sie uda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Satelite
Klara ja też chyba 2 m-ce temu zamówiłam przez internet testy ciążowe chyba 10 szt i wszystkie zrobiłam przed miesiączką -oczywiście były negatywne ale robiłam je codziennie rano zaczęłam od 7 dnia przed spodziewanym okresem(przeczytałam że już mogą wykryć) miesiączka nadeszła zgodnie z terminem i wtedy sobie pomyślałam że nienormalna jestem:)Teraz postanowiłam że nie będę mieć żadnego testu ciążowego w domu!!!Jak spóźni mi się miesiączka parę dni to pójdę do apteki i kupię po prostu test.Mam nadzieję że wytrzymam:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez tak sobie moie nigdy testu przed @ za kazdym razem ale nie wytrzymuje za kazdym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--->Klara 1984 widzę,że jesteśmy na tym samym etapie,tzn to jest nasz 5 cykl. Ja aktualnie mam dni płodne. Juz zaczynam sobie wkrecac różne objawy:( Zwariuje niedługo. Jakoś nie wierze ,że tym razem się uda. AniaMyszula ja tez za każdym razem powtarzaam sobie,żę testu przed @ nie zrobię i co ? Za każdym razem robię przed i niemiło się rozczarowywuje:(Na samą myśl o zbliżającej się @ dostaje nerwicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--->Klara 1984 widzę,że jesteśmy na tym samym etapie,tzn to jest nasz 5 cykl. Ja aktualnie mam dni płodne. Juz zaczynam sobie wkrecac różne objawy:( Zwariuje niedługo. Jakoś nie wierze ,że tym razem się uda. AniaMyszula ja tez za każdym razem powtarzaam sobie,żę testu przed @ nie zrobię i co ? Za każdym razem robię przed i niemiło się rozczarowywuje:(Na samą myśl o zbliżającej się @ dostaje nerwicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--->Klara 1984 widzę,że jesteśmy na tym samym etapie,tzn to jest nasz 5 cykl. Ja aktualnie mam dni płodne. Juz zaczynam sobie wkrecac różne objawy:( Zwariuje niedługo. Jakoś nie wierze ,że tym razem się uda. AniaMyszula ja tez za każdym razem powtarzaam sobie,żę testu przed @ nie zrobię i co ? Za każdym razem robię przed i niemiło się rozczarowywuje:(Na samą myśl o zbliżającej się @ dostaje nerwicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--->Klara 1984 widzę,że jesteśmy na tym samym etapie,tzn to jest nasz 5 cykl. Ja aktualnie mam dni płodne. Juz zaczynam sobie wkrecac różne objawy:( Zwariuje niedługo. Jakoś nie wierze ,że tym razem się uda. AniaMyszula ja tez za każdym razem powtarzaam sobie,żę testu przed @ nie zrobię i co ? Za każdym razem robię przed i niemiło się rozczarowywuje:(Na samą myśl o zbliżającej się @ dostaję nerwicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dostać @ za 3 dni, już dostaję nerwicy, OBY TYM RAZEM SIĘ UDAŁO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny , dawno mnie nie bylo.. Ja tez jak przychodzi okres, za kazdym razem czuje rozczarowanie. Teraz nasz 4ty cykl staran i dalam sobie na luz, tzn. nie staramy sie codziennie. Jak pisalam zaczelam pic ziola Ojca Sroki, brac Castagnus i lykac olejek z wiesiolka. Wczoraj poszlam do kosmetyczki na laser IPL - juz 4 ty raz (co miesiac chodze) na naczynka. I niestety nie zrobila mi zabiegu poprzez ziola wlasnie, w mieszance Ojca Sroki jest dziurawiec, a to, ze go biore ponoc moze powodowac poparzenia skory. Wiec przestalam od wczoraj pic ziola.. teraz sie zastanawiam czy Castagnusa moge brac.. w sumie nie ma dziurawca w nim.. ale sie boje. Za 2 tygdonie mam ostatni laser na buzke i pozniej juz na pewno bede pic. Nie wiem tylko co z tym Castagnusem.. musze poszukac na necie.. moze cos znajde. Jakiegos dola mam ostatnio i nie chce mi sie juz starac o dziecko.. tzn. chcialabym miec, byc w ciazy.. ale nie wiem jak to powiedziec,hmm..boje sie rozczarowanie ponownego.. plus przestalam brac te ziola..wiec nie wiem czy cykl moge spisac na straty..bo jakos nie wierze, ze bez wspomagaczy sie uda.. Poradzcie prosze co z tym Castagnusem zrobic, brac czy nie? moze tak przerwac na 2tygodnie a pozniej znowu zaczac? Pozdrawiam wszystkie staraczki i zaciazone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiki---- hej :) z tego co wiem castagnus należy brać 90 dni bez żadnych przerw. Tyle trwa cykl leczenia. Znajoma farmaceutka powiedziała mi, ze tylko wtedy jest sens przyjmowania tego preparatu. A dobrze się po nim czujesz?? bo ja miałam straaaaszne mdłości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
Aktualizuje.. Nick..................Ostatnia @...........Długość cyklu.......Cykl starań.....Testowanie Ignacja................06.02........................30... . ..... .............6. ................nie testuję aja_wolę.............30.10........................30-31. ....... ......... 2. ................? dzastolinatoja.....01.12........................37-119... ...... ...... 4? szczęśliwa............6.11.........................28-2 9...... ........... 1 .................. róż-owa...............8.10.........................30-3 3..... ............. 5 .................po 12.11 gragragraaaa10.11.......................28............. ......... 25 ...............nie testuje. Sylwanka89.........27.10.......................29-32..... .... .........7 ................. kasiula201...........26.11.......................28-29... ....... ........3 .................nie testuję Felicja^................13.12.......................29-33 ....... ...........6. ................ kasia444..............6.12.........................28-30. ........ .........4 .................? celinka88.............1.12.........................27-31. ....... ..........5..................nie kiki007.................31.01.......................37-44 .......... ........4.................. tatonka81............ 8.12 ............. ..? max 51............. 1 Bettina81.............07.02........................28.... ..... .............13............... klara1984.............14.01........................28.... ..... ..............5................ skrzatunio............01.01........................28.... ...... .............1................nie testuje scooby84.............10.02.........................30.... ...... ............13...............10.03 AniaMyszula........29.01..........................30..... ..... ............3................ Anna P.................25.01..........................28......... ....... .5................ Nam się udało : Nick............................cykl starań.................termin porodu......................syn/córka sara!..........................3....................... ........... ....................... ........... ....................... zapamietam_cie........5................................ ..5 września................ ......................... Fabiankowa...............3............................. ...9 wrzesień....................... ................. G................................3..................... ................ ....................... ....................... ....... MOnikaG...................3........................... .......26 wrzesień....................... ................ zacieszka...................1.......................... 27 wrzesień....................... ................ Lorealka....................4........................ .............................. ....................... ............... rottana. ....................4.................. 29września........ ....................... ....................... .................. Weronika84 ............. 3 ................. ...................... ................. .................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
hej dziewczynki. poprawiam tabelke;] MonikaG, zacieszka a więc rodzimy prawie tak samo:::D u mnie 7 tydzien leci. w czwartek 8 i akurat mam 2 wizyte bo musi mi doktor zwolnienie przedłużyć;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzastolinatoja - ja sie czuje normalnie po castagnusie, zadnych objawow brania nie mam :) takze spoczko. myslisz, ze moge isc na laser po nim? kosmetyczka mi powiedziala, ze jezeli nie zawiera dziurawca to spokojnie..niejmniej jednak troche sie boje, bo nie mam pojecia co to jest Agni casti fructus extr. sicc. 45 mg to jest ten wyciąg z owoców niepokalanka mnisiego? oraz co to takiego? :0,30 mg gliozydów irydoidowych (markera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Satelite
Aktualizuje.. Nick..................Ostatnia @...........Długość cyklu.......Cykl starań.....Testowanie Ignacja................06.02........................30... . ..... .............6. ................nie testuję aja_wolę.............30.10........................30-31. ....... ......... 2. ................? dzastolinatoja.....01.12........................37-119... ...... ...... 4? szczęśliwa............6.11.........................28-2 9...... ........... 1 .................. róż-owa...............8.10.........................30-3 3..... ............. 5 .................po 12.11 gragragraaaa10.11.......................28............. ......... ........25 .............. Sylwanka89.........27.10.......................29-32..... .... ............7 ................. kasiula201...........26.11.......................28-29... ....... ..........3 .................nie testuję Felicja^................13.12.......................29-33 ....... ...........6. ................ kasia444..............6.12.........................28-30. ........ .........4 .................? celinka88.............1.12.........................27-31. ....... ..........5..................nie kiki007.................31.01.......................37-44 .......... ........4.................. tatonka81............ 8.12 ............. ..? max 51............. ..........1 Bettina81.............07.02........................28.... ..... ...........13............... klara1984.............14.01........................28.... ..... ............5................ skrzatunio............01.01........................28.... ...... ..........1................nie testuje scooby84.............10.02.........................30.... ...... .........13...............10.03 AniaMyszula........29.01..........................30..... ..... ...........3................ Anna P.................25.01..........................28......... ....... ...5................ Satelite................04.02......................30-32....................2................... Nam się udało : Nick............................cykl starań.................termin porodu......................syn/córka sara!..........................3....................... ........... ....................... ........... ....................... zapamietam_cie........5................................ ..5 września................ ......................... Fabiankowa...............3............................. ...9 wrzesień....................... ................. G................................3..................... ................ ....................... ....................... ....... MOnikaG...................3........................... .......26 wrzesień....................... ................ zacieszka...................1.......................... 27 wrzesień....................... ................ Lorealka....................4........................ .............................. ....................... ............... rottana. ....................4.................. 29września........ ....................... ....................... .................. Weronika84 ............. 3 ................. ...................... ................. .................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Satelite
Cze!wpisałam się do tabelki:)Muszę się komuś pożalić,dziś pokłóciłam się z mężem i najchętniej nie odzywałam bym się do niego jakieś parę dni ale dziś pojawił się płodny śluz(trochę wcześnie ) i co teraz?Nie mam ochoty z nim gadać a co dopiero jakieś przytulanko!!! Z drugiej strony szkoda by było zmarnować kolejny m-c......Co wy byście zrobiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Satelite - porozmawiaj z Mezem :) nie ma co sie obrazac, ja jestem zdania, ze po klotni szybko trzeba sobie wszystko wyjasnic i nie myslec o tym co bylo :) w koncu Maz to najlepszy przycjaciel i do tego ukochany :) chcesz z nim spedzic zycie, miec rodzinke. Naprawde nie warto sie dasac ;) no chyba, ze przez 5min.. powodzonka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×