Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

tak się jeszcze zastanawiam, skoro dzidziuś w 12 tyg taki malutki to jak lekarze są w stanie zobaczyć na USG takie zmiany w szkielecie. I są w stanie stwierdzić, że organizm dziecka tego nie nadrobi. Ja rozumiem, że się na tym znają, ale ...nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka376- bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Troszke mnie uspokoiłaś;) Mam nadzieje, ze jest to spowodowane powiększaniem się macicy. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena tak strasznie mi przykro,ze cos takiego cie spotkalo,ale moze jeszcze nie wszysto stracone,jak ktos wyzej napisal pomylki sie zdarzaja.Zagladaj do nas trzymamy za ciebie kciuki. Ja mam lenia dzis ogromnego a tu choinke trzeba rozebrac,wogule nie moge sie do tego zabrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antena02 - Te bóle to normalna sprawa- macica rośnie, dzidziuś rośnie, musi się zrobić miejsce. A jak się rozciąga to może troszkę pobolewać i kłóć. O białym jeleniu też słyszałam ,że dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena02 mi lekarz powiedział, ze niepokojace są tylko bóle skurczowe w podbrzuszu i je trzeba skonsultować z lekarzem. Ja prawie codziennie czuję ból brzucha albo takie kłucia. Lekarz mi powiedział że najbezpieczniejszym środkiem relaksujacym macice jest magnez ( mi przepisał tabletki o zawartości 500 mg magnezu i moge je brać nawet 3x2) albo można brać no-spę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelka22, Rubina i Moni17 barzdo dziękuję za odpowiedzi. U mnie to wygląda w ten sposób: czuję ukłucie i jego rozchodzenie się w jednym kierunku. Jesli możecie to napiszcie jak się rozpoznaje bólu skurczowe? Bo takie kłucie to chyba do nich nie należy? Jeszcze raz dziękuję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy byłyście już u stomatologa sprawdzić czy z ząbkami wszystko dobrze? kobiety w ciąży są podobno podatne na próchnicę szczególnie gdy mają niską hemoglobinę i muszą brać doustnie żelazo. ja się umówiłam profilaktycznie popatrzeć mimo iż miałam gruntowne porządki w buzi w wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena, strasznie mi przykro, ze musisz przez cos takie przechodzic. Ale moze los ci bardzo szybko wynagrodzi cierpienie, i jeszcze w listopadzie lub grudniu 2011 zostaniesz mamusia zdrowego dzieciaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kobietki! Kiedy Was doczytam to nie wiem...:( Dziś mam gina...mamy 15 tc,pewnie powie co tam u mnie w brzusiu siedzi... Zasiadam do czytania,nie wiem ile zdąże. Czuję się ok,latam,sprzatam,szyję ,etc. Amelka mi choruje znowu ;( Ech... Ela- o własnie ,czekanie na wizyte to kosmos. Ale Ty chociaz chodziłas,a ja ? Kurde,w korytarzu 2x3m kilka kobiet,wystarczy 5-6 i zaduch po 10 minutach...nie masz czym oddychac. Mam nadzieje,ze dzis bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris - dopiero teraz czytam o kremach.Uzywam zwykłej Ziaji teraz...serio! Oliwkowa albo kakaowa...najlepsza dla mojej skory,zreszta te kremy nawet poleciła mi kolezanka - kosmetyczka. Nawilżać,nawilżac. Jak wpadnie jakas kaska,ide na jakis program nawilzający. Wstępnie sie umówiłam,bo tragedia. Czoło to zaczyna sie łuszczyc;/ Co do szczypania. Wiem,ze jak zaczynasz nowy krem ,to do ok.3 dni moze piec twarz,to nic niepokojącego.To tez od osoby z tego fachu wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, podejme troche watek lekki i przyjemny, by troche odpoczac od czarnych mysli o nieszczesciach, ktore chodza po ludziach. Naprawde przezylam za Ane Lene. We Francji sprzedaje sie z ksiegarniach takie specjalne albumy dla niemowlaczkow, ktore trzeba wypelniac, wklejac zdjecia, branzoletki szpitalne, pierwsze loczki i takie inne rzeczy. Robilam takie albumy dla obu dziewczynek, choc przyznam sie , ze do mlodszej juz troche mniej sie przykladalam. Sa tam zapisane wszystkie drobiazgi typu w ktorym dniu pierwszy zab, w ktorym pierwszy krok, w ktorym pierwsza zupka, ile kiedy wazylo i mierzylo, jak zwali dziadkow i pradziadkow (cale drzewo genealogiczne do wypelnienia), kto przyszedl w odwiedziny na porodowke, ile kosztowal w tym roku znaczek pocztowy, odciski malych raczek, itd. Sama bym duzo dala, zeby miec taki album ze swego niemowlectwa, bo teraz jak pytam mamy o niektore rzeczy, na przyklad kiedy mi pierwsze zabki sie wyrznely, czy kiedy stawilam pierwszy kroczek, to mowi, ze nie pamieta takich rzeczy. Z moim mezem to w ogole masakra, z niemowlectwa nie ma nawet ani jednego zdjecia. Sam mowi, ze przykre to, ale rodzicom 4go z kolei chlopca juz sie nie chcialo go specjalnie fotografowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebudka, w szpitalu u nas zobaczylam ceny - jak nie masz ubezpieczenia, to za dzien pobytu na porodowce musisz oficjalnie zaplacic 1600 euro. Ubezpieczenie sie nalezy wylacznie osobom ktore pracuja. Panie, ktore w domu wychowuja dzieci nie maja prawa do ubezpieczenia. Dobrze, jesli sa ubezpieczone przez meza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztaanka- ja mam turystyczne łózeczko i na inne bym nie zamieniła. Lekki,wygodne,bezpieczne,ma kółka. Do wymiany tylko materac,bo ten w komplecie jest łamany tzw.nie za dobry. Nie kupowałam,bo dostałam taki porządny materac ,wiec luz... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena - bardzo mi przykro ;(:( Ech.. Dzis mam wizyte,mam nadzieje,ze wszystko ok,do 16.00 jajo zniosę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivian2006 czy to znaczy ze Ty tez "normalnego" lozeczka nie kupujesz? czy ktos ma jakies linki do lozeczka turystycznego na kolkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pro po zębów, ja kontroli teraz nie miałam, ostatnio to jakoś w maju chyba mialam tamtego roku, ale jak zwykle mialam zdrowe zabki.. teraz od poczatku ciazy nekaja mnie krwawiące dziąsla-uzywam pasty do zebow Lacalut acitv czerowny, krwawia mniej ale jeszcze krwawia, w dodatku od tabletek na gardlo ( troche mnie bolalo uzywalam isla mint-troche gumowe te tabletki) mam podraznione podniebienie ;/ niestety na wizyte na nfz trzeba czekac dobry miesiac.. co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris, ja już od kilku lat marzę o Czarku i mężowi też się Cezary podoba, przeczytałam opis i te cechy przypisane do imienia jak najbardziej mogą być, dla dziewczynki mieliśmy większy kłopot z decyzją, ale stanęło na Donacie moja lekarka powiedziała że jak skończę ostatnią partię kwasu foliowego to zrobić miesięc przerwy od tabletkowych witamin, a po miesiącu wprowadzić Prenatal DHA, a potem to już na zmianę jeden miesiąc przyjmować a kolejny nie itd. a w miedzyczasie zdrowo się odżywiać i dostarczac naturalnych witamin bo od ciągłego przyjmowania tabletek witaminowych w niektórych przypadkach wzrasta znacznie masa dziecka i potem ciężko urodzić większe dziecko, a ja jestem raczej drobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wizyty u dentysty to też się wybieram tak profilaktycznie bo już chyba z 1,5 roku nie byłam. krem do twarzy używam intensywnie nawilżający z AVONU i jestem zadowolona, fajnie nawilża, nie podrażnia. Do hig int. używam Laktacyd i też ok co do ciuchów ciążowych jakoś boję się spodni z allegro że nie trafię w rozmiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinówka 376 też mam krwawienie dziąseł ale stosuję pastę sensodyne na nadwrażliwość dziąseł i jest poprawa ale za tydzień mam wizytę u stomatologa żeby zobaczył czy coś niepojącego poza stanem zapalnym jest. Na krwawienie jest dobra szałwia i ją chyba można płukać jamę ustną w czasie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dentysty sie wybralam tuz przed ciaza, i sie umowilysmy na po ciazy :). Powiedziala mi, ze w ciazy zawsze sa slabsze i krwawiace dziasla dlatego radzi nie uzywac w ciazy szczoteczki elektrycznej, tylka taka zwykla, miekka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
Qrcze, nie mogę przestac myslec o Anie Lenie, serce mi ściska jak poczytałam o tym co ją spotkało:(, ale miejmy nadzieję, że wróci do nas z pięknymi nowinami!!! Co do wózka to są bardzo ciekawe oferty na allegro, ale trza by spisywac wszystkie modele, które się spodobają, a potem leciec do sklepu obadac czy lekkie, jak się wozi i w ogóle... Beatris jak tam krem?? wypróbowałaś już??sprawdza się, czy może już go mężowi podarowałaś?? a co do pozycji toteż jestem za taką bezpieczną do spania...myślę, że o tym samym myślałyśmy http://www.osp.fireman.easyisp.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=31&Itemid=71z jakoś ostatnio sama się tak układałam i powiem, że to bardzo wygodna pozycja. Zawsze spałam bardzo podkulona na boku, ale teraz już troszku brzusio urósł, dlatego odruchowo się przestawiłam na tą bezpieczną...Lubię też czasem poleżec na placach, ale potem nie umiem wstac, bo mam taki mocno rwący ból od krzyża aż do pośladków,że muszę się najpierw przekulac na bok a potem dopiero wstac:( ale z tym akurat zawsze miałam problemy:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
acha, jeszcze o dentyście. Ja mam na szczęście sprawdzoną i czekam na wizytę tydzień, góra 2tyg (z NFZ-tu)!!! i wcale nie mam u niej jakichś forów, bo często tam nie bywam... tydzień temu miałam wizytę i było plombowanie, dziś też, ale jak dziś wierciła to chyba wszystkich świętych ujrzałam. Robiła mi dziś "7" i powiedziała, że "6" jest to wyrwania i to fajnie by było szybko zrobic, bo na bardzo zły wpływ na tą leczoną "7", strasznie się boję, ale mam najpierw gina zapytac czy nie ma przeciwskazan do wyrywania, bo potem puchnie i prawdopodobnie trza będzie antybiotyk brac, więc zastanawiam się sama czy nie załatwic tego dopiero po porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Kiedys sie juz przywitalam, ale zamilklam:) Ktos pytal, czy lekarz faktycznie jest w stanie stwierdzic u maluszka 12-tyg. takie zmiany. Jest. Ja mialam usg genetyczne,aby wlasnie sprawdzic kosc nosowa i szkielet. lekarz na specjalnym Usg wszystko widzi. Sama dokladnie widzialam kregoslup i wszystkie paluszki. To jest bardzo dokladne badanie, ktore wyklucza lub nie wady genetyczne dzieciatka. U mnie na szczescie wszystko wyszlo ok. Powiem szczerze, ze odetchnelam baaardzo. Tez mialam robione w 12 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parę stron wcześniej pisałyście o termometrach rtęciowych, otóż ja też takowego używam a na allegro jest tego cała masa http://allegro.pl/listing.php/search?string=termometr+rt%C4%99ciowy&category=17285&sg=1 Kasia508 ja też tak robię że oglądam wózki na allegro i zapisuję nazwy tych fajnych a potem będę takich szukała do obejrzenia na żywo. Mnie też dokucza ból w krzyżu przechodzący jakby gdzieś w pośladek i to właśnie podczas leżenia czy spania na wznak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Pisze tego posta po raz 3! I szlag mnie trafi ,jak nie wejdzie... Ja po lekarzu.Dzidzius rosnie,ma jakies 72mm.Serduszko bije. Słabo dzis było widac cokolwiek na USG,ponoc przez to,ze miałam pusty pecherz. Za jakies 5-6 tyg.pojade na 3D. Doktor (starej daty) na moje pytanie o mierzenie przezierności kark.mowi,ze nie mierzy.Hmm...twierdzi,ze widzi na usg,ze jest ok i jest ok. Pozostaje mu zaufac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1974 - na naszym rynku jest mnóstwo tzw. albumów niemowlaka!! Znajdziesz w każdej księgarni. Ja znalazłam takie: http://www.nokaut.pl/szukaj/album-dziecka.html Te albumy są różne, niektóre obejmują tylko pierwszy rok życia, inne są nawet do wieku szkolnego. Też uważam, że jest to wspaniała pamiątka bo nawet po kilku miesiącach trudno już to wszystko spamiętać. Doskonały prezent na chrzest czy na pierwsze odwiedziny u noworodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o bóle to też mam takie kłucia w podbrzuszu... A przy wstawaniu z leżenia miewam ostry ból cos jakby rwanie w krzyżu - czasem aż nie mogę się podnieść. Jeszcze nie mam brzucha a już mnie kręgosłup boli... no, ładnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×