Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Witajcie Umnie dzisiaj masakra tak sie czuje dziwnei jakos , jest mi niedobrze, jak czytam was to mi sie litery zlewaja ;-) i tak smiesznie koluje mi sie w glowie jakby mialo mi sie slabo zrobic. wrocilam wlasnie z synusiem od lekarza bo choruje od srody i dzisiaj skoncylismy antybiotyk a on dalej kaszle . ale wszystko wporzadku , nie poszlo ani na oskrzela ani pluca wszystko wporzdku , masz jeszcze przez kilka dni dawac Flavamed i Zyrtec. Co do termometrow to rteciowych juz nie ma ale sa w aptece po 5 zł identyczne jak te rteciowe tylko jakies bezpieczniejsze a wygladaja tak samo tylko ta babka mwila ze rtec jest czyms zastapiona. Co do elektrycznych to w szpitalu jak lezalam z małym to mierzyli mu temperature takim elektornicznym do czola , poprostu byl super ten termometr taki jak ponizej http://allegro.pl/termometr-bezdotykowy-elektroniczny-skanujacy-i1389924662.html co do tycia to ja juz mam 3 na plusie hiihihihhi ale wogole sie tym nie przejmuje ;-) bede sie martwic pozniej . zreszta ja ogolnie jestem kuleczka hhihihihi wiec musze calkowicie sie wziasc za siebie ale to obiecalam sobie po drugiej ciazy . musze unormowac z tarczyca wszytko choruje na Hashimoto i Policystyczne jajnkiki . wiec od tego tez ladnie kilogramow mi przybyło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia-lipcówka niestety na odziez ciazowa nie ma przecen.Ale musze wam powiedziec ze wlasnie kupilam spodnie ciazowe w H&M i jestem mega zadowolona.Sa raczej sportowe,nie jeans ale maja proste nogawki fajnie sa uszyte,guma super wszyta bo pod guma paskiem sobie jeszcze pomagam i beda na dluzej chociaz nogawki raczej dopasowane.Zaplacilam 129zl.tanie nie sa ale najtansze z tych ktorych ogladalam w sklepach z odzieza ciazowa,zeszlam wszystkie w miescie i ceny sa min.od 150 w gore a fasony jak na stare baby,takzee jezelio ktos preferuje sportowy styl to polecam nosza sie rewelacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dziś jakiś podły nastrój :( Jutro o 12.oo mam badanie przezierności karkowej i boję się strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytujaca lipcówka
i znów sie wtrącę:) polecam spodnie ciążowe z allegro- ja kupilam teraz za 49zł, są rewelacyjne-rurki jeansowe, nie ma co przepłacać, bo posłużą tylko na trochę. ja uzywam tylko termometru elektronicznego dla Synusia, zawsze mierzę mu w pupci i jest bardzo miarodajny, a mam taki zwykły za 20 czy 30zł. Ten do czołai ucha masakra jakaś, wydałam 150zł za szmelc. Beatris, ja tak wymiotowałam jak Ty w pierwszych 12tc, ale dostałam od ginekologa czopki Torecan, bo nie powinno Cię tak narywać, wymioty są owszem dobrym objawem, ale jak się wymiotuje z 3-4 razy dziennie to jest to niebezpieczne, po tych czopkach nie wymiotowałam w ogóle, może spróbujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka nic sie nie boj,nie ma sie co niepotrzebnie stresowac choc ja tez mialam jakies dziwne przeczucia przed i co ? niepotrzebne nerwy a nasz dzidzius to wyczuwa,bedzie dobrze trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, wczoraj znow rozgrzebywalam swoje sprawy urzedowe, to znow nie nadazam za tematami ktore podejmujecie. Beatris, moja wanienka nazywa sie Babymoov, nic wiecej na jej temat nie mam, kupowalam ja prawie 5 lat temu, a nogi do niej kupowalam osobno 1,5 roku temu. Mysle, ze na pewno w Polsce produkuja podobne, znaczy sie nie w Polsce tylko w Chinach :), tyle ze kosztuja pewnie taniej. Bo to w zasadzie jak miednica plastykowa, zadne halo. Chce powiedziec, ze w Niemczech a ostatnio i we Francji jest szalenie popularne takie specjalne wiadro do kapania dzieci. Ogladalismy ostatnio z mezem ten wynalazek w sklepie, maz byl zachwycony, tyle ze mamy juz wanienke. To wiadro to mysle ze bardzo praktyczne rozwiazanie, jak ktos ma mala lazienke. Mozna go jak cos nawet na krzeslo postawic. Jedna z jego nazw to shantala, poszukajcie w necie. Mamuski na forach pieja z zachwytu. Tutaj znalazlam na tym forum jakies najbardziej przemawiajace zdjecia maluszka kapanego w takim wiadrze. http://forum.magicmaman.com/magic03ans/toilette-bebe-couche/shantala-sujet-3664039-1.htm Wczoraj bylam u giny, i bylo to jak Vivian opowiadala - mialam wizyte na 14:30, wyszlam stad o 16j. Bo bylo tak smiesznie, ze pani doktor nie ma swego wlasnego gabinetu, tylko wszyscy lekarze w szpitalu korzystaja na spolke z kilku gabinetow, wiec pani dreptala ze mna po korytarzu, czekajac az jakis gabinet sie zwolni. Wszystko jest ok, przytylam 3 kg. Troche mnie to zmartwilo, bo przeczytalam ze tyc powinno sie zaczac dopiero od 18-20 tygodnia. Ale mysle, ze nie ma na to reguly, kazdy organizm jest inny i kazda ma juz inna wage na wstepie. I to prawda, ze dziecko zjada nadwage, moge nawet powiedziec, ze im wieksza nadwaga, tym zarloczniejsze bedzie dziecko ( u mnie tak bylo). Misiu, w ciazy jest absolutny zakaz ograniczania kalorii. Powinno sie zjadac o 300 kcal wiecej, niz stanowi norma dla przecietnej kobiety. Ale masz racje, trzeba ograniczac spozycie pustych kalorii typu batonikow, slodyczy, itd i dbac o to zeby jadlospis byl zdrowy i uroizmaicony. No i sledzic za poziomem cukru we krw. Bo cukrzyca w ciazy zdarza sie bardzo czesto. Co grozi utyciem dziecka do duzych rozmiarow, a duze dziecko oznacza ciezki porod badz cesarke. Jeszcze o kieliszku wina w ciazy. Wczoraj w zwyklej gazecie widzialam artykul, gdzie sie wypowiadaly doswiadczone polozne, ze syndrom alkoholowego zatrucia (rozne formy tego sa i w roznym stopniu nasilenia: maloroslosc, deformacja czesci ciala, niedorozwoj umyslowy, problemy z nauka i zachowaniem, hyperaktywnosc, problem z koncentracja) dotyczy 1 dziecka na 100. I ze to wcale nie sa dzieci alkoholiczek, tylko zwyklych mamus, ktore wypily na przyklad 2 kieliszki podczas wesela, 1 raz w ciazy, ale akurat to sie trafilo na jakis wyjatkowo wrazliwy okres rozwoju dziecka. Wszystkie te mamy powtarzaly jedno i to samo "zebym wiedziala, to nigdy bym..". Polozne tez zauwazyly, ze rozne dzieci sa roznie wrazliwe na negatywne skutki alkoholu, i ze jest mozliwosc, ze 2 kieliszki nic dziecku nie zrobi, ale moze akurat tak trafic, ze zrobi. Wiec jeszcze raz podkreslaly, ze w ciazy powinno byc absolutne zero alkoholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelka 22 dziękuję za słowa otuchy ale nie potrafię się pozbierać... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stawiam na tradycyjna wanienke,nie wiem ale te wiaderka moze hit teraz jest ale ja nie mam do tego przekonania nigdy bym dziecka do takiego wiaderka nie wsadzila a tym bardziej niemowlaka moze to i praktyczne ale jak widze na obrazkach te bobasy takie upuczone to mnie ciarki przechodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka ja mialam to badanie 2 tygodnie temu i jak zobaczylam obraz na usg to nie moglam uwierzyc ze to dziecie juz takie duze a jak wierga tymi malymi raczkami i nozkami cudowne uczucie,fakt ze bylam spokojniejsza po ale bedzie dobrze ja zawsze biore tylko to pod uwage:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dreptalam ze swoja pania doktor po korytarzu, to opowiadalysmy sobie rozne rzeczy. Powiedziala miedzy innymi, ze ubostwia porody posladkowe, kiedy pierwsze wychodza malutkie nozki :). Powiedziala, ze faktycznie w krajach anglo-saskich (polska medycyna raczej orientuje sie na kraje anglo-saskie) przez wiele lat byla regula porod posladkowy = jednoznacznie cesarka, ale ostatnio zrobione byly jakies szeroko zakrojone badania, ktore wykazaly, ze przy cesarkach jest wiecej komplikacji niz przy porodach posladkowych, wiec kraje anglo-saskie teraz znow sie kieruja ku porodam posladkowym. Tyle ze - i tutaj pani doktor wyglosila zlota mysl - nie nalezy narzucac szpitalowi swoja wizje porodu, bo jesli personel nie umie prowadzic takie porody, to niech lepiej robi co umie i na czym sie zna, inaczej spartaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi termometrami to bez przesady. Jeden zwykly elektroniczny dla calej rodziny wystarczy. Swemu dziecku, ktore nie chodzilo do zlobka, mierzylam teperature w odbycie moze 1 raz. Dobre sa te z elastycznymi czubkami, bo przydaja sie czasem w przypadku jak dziecko nie moze zrobic kupy, to mozna go wsadzic i leciutko podraznic odbyt, kupa wychodzi na raz dwa. Mamy tez ten bajer bezdotykowy, ale pomiary nim sa od sasa do lasa, swoja reka lepiej wyczuje, czy jest lekka goraczka czy nie. My sie z tym termometrem orientujemy, kto ma goraczke dopiero jak pomierzymy nim wszystkich czlonkow rodziny i to z obu stron czola. Dopiero wtedy wychodzi jakas znaczaca statystyka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko o przewijakach naspamie :) Troche mnie zmylily wasze wypowiedzi, bo jak dotad bylam przekonana, ze przewijak to taki materacyk z ceraty. Ale nie okazuje sie ze przewijakiem nazywa sie tez caly mebel na ktorym sie malucha przewija. Wedlug mnie ten wypchany materacyk z ceraty polozony na pralce jest jaknajbardziej ok. Sama mam taki , polozony na blacie z umywalka, zwisa mu dobre 10 cm, ale to absolutnie nie przeszkadza, uzywam go juz 1,5 roku w tym stanie. jest to moj przewijak kapielowy oraz dla maluchow gosci. Mala ma w swoim pokoju przewijak stacjonarny, ktory ma mozliwosc wysuwania i rozkladania w pol. Ale jest to bardzo stary model, jego pierwszy wlascicel, sasiad, wlasnie w tym roku zdal na studia :) Ale zobaczcie, jakie tutaj jest zaj..te rozwiazanie 2 w 1: wanienka i przewijak nakladane na wanne http://www.neufmois.fr/fr/images_article_diapo/la-table-a-langer-duo-bain-et-lange-de-bebe-confort_138.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja też słyszałam, że termometry rtęciowe wycofali, a ja będąc w Polsce na święta poszłam do apteki, poprosiłam i dostałam. I na opakowaniu jest napisane rtęciowy!!! Więc nie wiem o co chodzi, ale ja już mam taki teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebudka- głowa do góry;) Rozumiem, że się denerwujesz- miałam to samo... Ale napewno wszystko jest dobrze. Stresikiem nie pomagasz dzidziusiowi i sobie też. Trzymaj się myśli, że jest OK i inaczej być nie może. No chyba, że jesteś taką pesymistką jak ja;) U mnie jest tak, że zawsze znajde jakieś "ale" i powód aby się zamartwiać. Z doświadczenia wiem, że nie warto...Wiem,wiem łatwo mówić i pisać. Ale ja wiem, że jutro napiszesz nam same dobre wiadomości. Trzymaj się cieplutko i daj znać jak będziesz po badaniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podobnie jak Morelka obstaję za tradycyjną wanienką. Stelaż pożycza mi koleżanka, więc tylko dokupię wanienkę. Jeśli chodzi o wiadro:) to jakoś nie widzę swojego dziecka zapakowane w takie cudo.;) Jak dla mnie to masakra, zwłaszcza na zdjęciu na którym jest większe dziecko- jak śledź w puszce. Ale każdy robi kal uważa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena, no jak tam, powiedzialas szefom? chyba nie powinnas sie niczego obawiac, glowna ksiegowa nikt nie ruszy, jescze beda pewnie caly urlop macierzynski do ciebie wydzwaniac, taka jestes im niezbedna, bo kto jak nie ty zna wszystkie szczegoly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, Jeżeli nie macie nic przeciw chętnie się dołączę. Czytam Was od 5 tygodnia ciąży, chciałam jednak poczekać na drugi trymestr z ujawnianiem :) Termin mam na 18.07, dopisuję się do tabelki. NICK ............WIEK ....OST/MIESI...TERMIN..PŁEĆ..SKĄD JESTEM Ela1974...........36.........23.09......02.07...... DZ.. francja Misia 27...........27........ 25.09.....03.07...............małopolska stokrotkaa84....26.........27.09.....04.07.............. ..ma zowsze aluisa25...........26........27.09......04.07...... ........świętokrzyskie kocio-rybka.....35.........30.09......04.07............. z ach.-pomorskie tola fasola.......21..........18.09......05.07.....CH..........ś ląskie xAneczQax......24.........29.09......05.07............... ..... śląsk moni17...........26.........30.09......07.07............. .... ..lubelskie vivian_2006.....26.........02.10......09.07............. .... dolnośląskie lyre...............28..........03.10......10.07..... .............Beara balbiina...........26......... 03.10.....10.07....................śląskie sasetka84........27.........03.10......10.07............. ......lubelskie Beatris81........29.........05.10......12.07........CH .. .kuj.-pomorskie Oczarowanaaa 24 ........06.10......13.07.................małopolska Rosa78............32.........06.10 .....13.07 ..................małopolska kasztaanka......26.........06.10.......13.07............. . ........ anglia susi1978..........32.........07.10......14.07............ ......... . śląskie Abecia.............31........07.10.......14.07...... . .......mazowieckie Morelka22.........25........08.10.......15.07..... ............. śląskie Atena02............26.......06.10.......15.07........ ........ .małopolskie Justa_010101.....24 .......08.10.......15.07 .................śląskie callaa................25.......08.10.......15.07..... .............podlaskie Ukryteznaczenie..26......08.10........16.07............. .....dolnośląskie rubina...............32.....................16.07... ..............dolnośląskie Asiula2323..........23.......11.10.......18.07... ...............pomorskie zebra1807...........32........09.10.......18.07..................śląskie (Podbeskidzie) Kasia508............24.......12.10.......19.07......... .........Śląskie nowamary..........25.......13.10........20.07........ .......... lubelskie mak82...............28.......16.10........21.07........ ....... .wielkopolskie Ana Lena............28.....................22.07................ ..Warszawa karolina2207.......23.......20.10........26.07.......... ............ śląskie anik_82.............29.......18.10........26.07.......... ........dolnośląskie ebudka............. 31....... 20.10....... 28.07................ mazowieckie kubolinka...........31........23.10........30.07....... ....... .wielkopolska Eliose................22.......24.10........31.07.... ..................Śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Co do spania, to ja ostatnio też coraz gorzej śpię :0 Dziś się obudziłam o 4 i koniec spania, w dodatku wykańczają mnie te sny. Nigdy nie lubiłam śnić, teraz pamiętam sny z każdej nocy i mnie to drażni, tym bardziej, że zazwyczaj śnią mi się jakieś straszne pierdoły. Marzę o nocy jak dawniej - budzę się rano i zero, nic nie pamiętam. No ale cóż... póki co trza to przeżyć ;) U mnie waga 2 kg na plusie i z tego co czytałam to jak o normach tycia w ciąży piszą, to podobno do 3kg w pierwszym trymestrze to jest ok i nie należy wpadać w panikę. Ja z moją tendencja do tycia, to zapewne w lipcu będę wyglądała jak wieloryb, ale co tam nie to jest ważne. Staram się jeść racjonalnie, dostarczać wszystkiego co trzeba dostarczać, nie jeść słodyczy i nie jem już jak przed ciążą - raz - dwa razy na dobę, tylko kilka mniejszych posiłków i to zdrowych. Teraz najważniejszy jest Dzidziuś, sobą będę się martwić później. ebudka, nie bój się usg, ja miałam wczoraj i też się bardzo bałam, ale to przeżycie jest niesamowite. Nie spodziewałam się że dostarczy to aż takich emocji. To cudowne uczucie zobaczyć Dzidziusia jak macha nóżkami i rączkami, po prostu super. Dziś co chwila sobie puszczam w domu filmik z tego usg i oglądam co chwila od nowa :) Jak tak wczoraj pan doktor mi wszystko tłumaczył, jak śmiał się ze mną z tych wybryków Dzidziusia i pokazywał co i jak, to po raz pierwszy chyba tak naprawdę zrozumiałam na czym polega magia zawodu lekarza położnika, wcześniej nigdy tak na to nie patrzyłam. Popatrz na to badanie jak na coś cudownego, wszystko będzie dobrze zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris81 - mam podobnie jak Ty koszmarne problemy ze skórą, strasznie wysycha i swędzi, na twarzy wychodzą suche czerwone plamki - to znaczy tak było jeszcze tydzień temu. W aptece polecono mi krem, byłam bardzo sceptyczna, bo to jednak spory wydatek w ciemno. Chciałam cos co uspokoi przesuszoną i podrażnioną skórę i będzie nadawało się do stosowania pod makijaż, a jednocześnie będzie chroniło skórę przed mrozem. Kupiłam więc krem BIODERMA Hydrabio Riche i jest super. Możesz znaleźć zresztą opinie na forach - w większości bardzo dobre. Krem lekki, delikatny a działa rewelacyjnie. Podobne mamy też reakcje żołądkowe organizmu ... wymiotuję już 9 tydzień czyli praktycznie od początku - czasem po kilknaście razy dziennie, z tego tez powodu odpoczywam chwilowo na L4. Powoli jest lepiej tzn bywają dni kiedy się uda odsapnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny! chcialabym jeszcze raz zapytac co z tymi przewijakami i wanienkami na wanne gdy wanne mam asymetryczna czyli 150/90cm?????? Atena02 -jestem bardzo ciekawa jak Ci poszla rozmowa! Co do bezsennosci to ja sie budze 7-8 i juz nie moge zasnac, a potem o 12:00 jestem bardzo zmeczona i senna, klade sie tez w ciagu dnia i moze dlatego moj organizm wczesniej sie budzi. Dodam ze jestem spiochem i jak nie musze wstawac to moglabym spac do 10::00.. Niepoprawna optymistka - ciesze sie ze Twoje usg wypadlo dobrze! jestes kolejnym pozytywnym przykladem i uspokojeniem dla wszystkich przyszlych mam ktore sa przed i sie stresuja! Ja czuje sie spokojniejsza przed kazdym kolejnym badaniem i mam nadzieje ze tak bedzie dalej. Dlaczego? Rodosc z kolejnego zobaczenia Malenstwa jest tak ogromna ze az nie wiem co napisac.. Powtarzam tez moje pytanko: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50 144765 Dziewczyny co myslicie o tym przewijaku? Czy on bedzie wygodny w praktyce? Kasia508 - zlecilam mezowi zakup tego kremu i mysle ze jutro juz go bede miala :-) malinówka376 - podziwam sily w przygotowaniach do tak waznego dnia! zycze jeszcze wiecej sil i dobrego samopoczucia! Robicie wesele? :-) co do plci to mimo stwierdzenia lekarza ze bedzie chlopak to ja i tak wciaz czuje ze bedzie jednak dziewczynka, nie moge siee doczekac kolejnych badan.. asia-lipcówka - bylam jakis czas temu w H&M i widzialam rozne spodnie ciazowe, przymiarzalam chyba z 6 par jeansow s i chyba nawet xs i wszystkie mi sa jeszcze za duze, to jeszcze nei ten etap dla mnie. Najgorsze jest to ze jeansow moich nie moge nosic bo bym musiala na sile zapinac guzik ktory mnie cisnie a w dresach nie bardzo i w kozakach hihi. Mam jedne spodnie z materialu 36 w ktorych wygladam jak w worku ale za to w pasie jest okay i jakos musze przeczekac ten okres przejsciowy niestety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozostalym kolezankom odpisze jutro bo dzis juz mi sie literki rozmywaja.. Sciskam serdecznie i zycze wszystkim Wam spokojnej nocki! pa!pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 321Mysza
Jesli nie jest za puzno to chetnie sie do was dopisze ;) bo tez mam termin na lipiec...15.07 NICK ............WIEK ....OST/MIESI...TERMIN..PŁEĆ..SKĄD JESTEM Ela1974...........36.........23.09......02.07...... DZ.. francja Misia 27...........27........ 25.09.....03.07...............małopolska stokrotkaa84....26.........27.09.....04.07.............. ..ma zowsze aluisa25...........26........27.09......04.07...... ........świętokrzyskie kocio-rybka.....35.........30.09......04.07............. z ach.-pomorskie tola fasola.......21..........18.09......05.07.....CH..........ś ląskie xAneczQax......24.........29.09......05.07............... ..... śląsk moni17...........26.........30.09......07.07............. .... ..lubelskie vivian_2006.....26.........02.10......09.07............. .... dolnośląskie lyre...............28..........03.10......10.07..... .............Beara balbiina...........26......... 03.10.....10.07....................śląskie sasetka84........27.........03.10......10.07............. ......lubelskie Beatris81........29.........05.10......12.07........CH .. .kuj.-pomorskie Oczarowanaaa 24 ........06.10......13.07.................małopolska Rosa78............32.........06.10 .....13.07 ..................małopolska kasztaanka......26.........06.10.......13.07............. . ........ anglia susi1978..........32.........07.10......14.07............ ......... . śląskie Abecia.............31........07.10.......14.07...... . .......mazowieckie Morelka22.........25........08.10.......15.07..... ............. śląskie Atena02............26.......06.10.......15.07........ ........ .małopolskie Justa_010101.....24 .......08.10.......15.07 .................śląskie callaa................25.......08.10.......15.07..... .............podlaskie 321Mysza...........25.......12.10.......15.07...................niemcy Ukryteznaczenie..26......08.10........16.07............. .....dolnośląskie rubina...............32.....................16.07... ..............dolnośląskie Asiula2323..........23.......11.10.......18.07... ...............pomorskie zebra1807...........32........09.10.......18.07.......... ........śląskie (Podbeskidzie) Kasia508............24.......12.10.......19.07......... .........Śląskie nowamary..........25.......13.10........20.07........ .......... lubelskie mak82...............28.......16.10........21.07........ ....... .wielkopolskie Ana Lena............28.....................22.07................ ..Warszawa karolina2207.......23.......20.10........26.07.......... ............ śląskie anik_82.............29.......18.10........26.07.......... ........dolnośląskie ebudka............. 31....... 20.10....... 28.07................ mazowieckie kubolinka...........31........23.10........30.07....... ....... .wielkopolska Eliose................22.......24.10........31.07.... ..................Śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis juz umowilam sobie fryzjera i kosmetyczke, musze wygladac jeszcze iekniej niz tylko kwitnaco hihi Chce zrobic pasemka, fryzjerka powiedziala ze rozjasniacz ma amonik, zastanawiam sie czy to nie bedzie mialo szkodliwosci na dziecko? Czytam rozne opinie, jedni mowia ze w pierwszym trymsetrze w ogole nie powinno sie farbowac, inne opinie sa ze farba nie przenika wiec do malenstwa sie nie dostaje. Beatris81- ja traktuje to jako przyjecie rodzinne, skromnie na 45 osob, jednak na ten dzien czekam z niecierpliwoscia i mysle ze bedzie to dla mnie jak i narzeczonego wielkie przezycie :) Jestem pelna nadzieji ze bede czula sie na silach, i dzieciatko da mi te sile, by wytrzymac w tym dniu jak najdluzej i nie pasc ze zmeczenia zbyt szybko, bo teraz bywa roznie, sa takie dni, gdzie zwykle prasowanie mnie potwornie meczy, a i bywaja rowniez takie ze moglabym gory przenosic ;) Ja bedac w 13t2d bylam na badaniu przeziernosci karkowej i lekarz powiedzial ze chlopiec, ale nie jest to jednak jednoznaczne, bo na tym etapie moga sie jeszcze 'zrobic' zawiazki warg sromowych, jak juz wczesniej wspominalam. :) Beatris81, a ktory to u Ciebie tydzien? ja wg om mam 14t3d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
Beatris mam nadzieję, że krem się sprawdzi:) Co do tego wiaderka 'Shantala', to zaraz Wam wytłumaczę... Shantal to jest rodzaj masażu niemowlaczków:) może dlatego sobie tak nazwali to wiaderko, bo właśnie po takim masażu, jak dzidzia jest bardzo usmolona olejkiem, to robi się dzieciaczkowi kąpiel właśnie w takim wiaderku. Bardzo polecam taki masaż, najlepiej go robic wieczorem przed snem i przy bardzo spokojnej muzyce, wtedy dzidzia się uspokaja. znalazłam filmik: http://www.youtube.com/watch?v=TYwfAkovBcY ale postaram się poszukac troszkę lepszego, to Wam podam link (jeśli będziecie zainteresowane:) a jeśli chodzi o przybieranie na wadze to na razie mnie to nie dopadło, bo puki co schudłam ok 2-2,5 kg, chyba mało, ale to dlatego pewnie, że nie wymiotowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris, francuski na swoim forum aktualnie tez dyskutuja, co zrobic jak sie ma wanne na przyklad trojkatna (w rogu), akurat na przyklad tez taka mam. Wsrod propozycji: kupic po prostu plastykowy lezaczek do duzej wanny i od razu kapac w duzej wannie. MInus- za duzo wody sie zuzywa. Ale: przeciez niektore maluszki i tak od 6 miesiaca juz sie nie mieszcza w malej wanience i pojda do duzej wanny. 6 miesiecy duzego zuzycia wody nikogo nie wykonczy finansowo. No albo chamsko wstawic mala wanienke prosto do wanny. Ale to moze wykonczyc kregoslup. Inna propozycja: ta wanienka Tigex'a. Ponoc adaptuje sie do niewymiarowych wann: http://www.tigex.fr/produit-tigex-baignoire-anatomy-evolutive-147.html Ale generalnie ludzie mowia, ze niby te wanienki co maja sie adaptowac do kazdej wanny nie trzymaja sie dobrze na zadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze informacja do tych co tak bardzo sceptycznie sa nastawieni do wiaderka, jego zalety sa nastepujace: -dziecko bierze kapiel w pozycji , ktora mialo podczas zycia plodowego -ponoc kapiel w takim wiadrze dobrze pomaga na kolke -szczegolnie polecane jest to dla wczesniakow -zuzywa sie o wiele mniej wody niz w tradycyjnej wanience -woda w wiadrze zachowuje dluzej swoja temperature (do 20 minut). Faktycznie podczas kapieli nieraz musialam dolewac cieplej wody, bo w wanience tradycyjnej woda szybko stygnie. -wiadro jest leciutke, nawet wypelnione woda, i kapiel w nim jest na dobrej wysokosci dla grzebietu mamy. Jest to wazne dla kobiet po cesarce lub po prostu zmeczonych po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris jeszcze taką wanienkę zobacz: http://www.bangla.pl/meble-wyposazenie-domu/dla-dzieci/wanienki-komody-kapielowe/okbaby-wanna-onda-evolution-pd1862.htm?sid=molsfg6mbbfco48dc6g75i0p83 W opisie jest napisane, że można montować ją także na wannie trójkątnej. Jeżeli nie będzie pasować, pozostaje Ci chyba zakupienie jakiegoś dobrego stojaka pod wanienkę, poszukaj na forach który stelaż do wanienki jest najlepszy. Ten przewijak z ikei jest bardzo fajny i funkcjonalny, tak jak wszystkie rzeczy z Ikei :) Wiaderka do kąpieli osobiście nie kupiłabym, choć też się jemu przyglądałam. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Teraz to i ja dołączam do Waszego grona! :) Mam nadzieję, że ciąża przebiegie u mnie bez komplikacji, od dawna marzyłam o dziecku, ale przez kilka lat się nie udawało. Po wielu badaniach, wizatach lekarskich w końcu stał się cud!!! :) Termin mam na 25. lipca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Już mamy środę, ja zawsze mówię: "środa minie tydzień zginie":) Pytałyście się o moją rozmowę z szefami- niestety jeszcze nie udało mi się ich złapać razem. Jeden wyjechał na drugi koniec Polski, a chciałam aby byli razem. Mam nadzieje, że już dzisiaj będzie i przestanę się niepotrzebnie stresować. Chciałabym to mieć za sobą, a zdrugiej strony ciekawi mnie ich reakcja. Ela1974- wiesz, nie ma ludzi nie zastąpionych - niestety. U mnie w pracy niestety tak jest, że musi ktoś mnie zastąpić, a dokładnie to muszą kogoś za mnie zatrudnić- też niestety. Mam cichą nadzieję, że zatrudnią kogoś np. na rok na zastępstwo. No a jak nie no to trudno...Dziecko jest najważniejsze;) Przyznam się szczerze, że to jest prawda, że tylko ja znam pewne szczegóły, ale jak ktoś się w to wgryzie to też da rade... Dzisiejszej nocy wkońcu w miarę normalnie spałam. Nie było to jeszcze to o czym bym marzyła, bo kilka razy się budziłam w nocy, ale przynajmniej nie usnęłam ok. 2-3 w nocy... Słyszałam, że w ciąży często przytrafia się taka bezsenność. Miejmy nadzieje, że szybko nam minie. Beatris81- ja noszę moje jeansy, ale guzika nie zapinam. Zapięcie mam w postaci gumki do włosów. Robię niby pętelkę na dzierce od guzika a następnie owijam gumkę wokół guzika, tyle ile jest to niezbędne. Troche zamieszałam:) Niestety jest to chyba ostatni tydzień ich noszenia, ponieważ zamek zaczyna mnie uwierać. Już przygotowałam większe rozmiary- czasem warto pewnych rzeczy nie wyrzucać;) Malinówka376- moja mama jest fryzjerką i twierdzi, że farba nie szkodzi podczas ciąży. To jest stary pogląd z czasów kiedy były inne farby. Ja co 1-1,5 miesiąca robię sobie (a raczej mama mi robi) balejaż. Witajcie: Zebra1807, 321Mysza i Aniaer. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×