Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Ktoś wyrzucił mojego Antka :( NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......małopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............3.07...........?........... .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ......świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07........................ ...śląskie InPhasse.........19............05.07.........córeczka... ....małopolska Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wielk opolskie Moni 17..........26.............07.07...........................l ubelskie malinówka376..20.............08.07...................... .....dolnośląskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ.......... ....dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07.........córeczka.... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... ......lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... .........ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Atena02.........26.............13.07..................... .......małopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH......... .....mazowieckie Rosa 78...........33............14.07.........CH................m ałopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... .......śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... ....śląsk callaa.............25............15.07..........CH....... .....podlaskie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07.......dziewczynka.... śląskie kasztaanka......27............18.07..........DZ.......... ....łódzkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... .......Śląskie Jadzia .........22..............19.07.......dziewczynka....zach.pom JustynaB28.......28.............20.07.....dziewczynka.... mazowieckie Aosa.............23..............21.07....chłopiec...... ...śląskie HelloKitty32......32...........22.07.........chłopiec... ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07............Córeczka ........śląskie kwoka 123.......39.............23.07............?..............pom orskie dżuczek..........29............25.07...........chłopiec .....małopolskie (Kraków) ebudka...........31.............26.07..........CH.........mazowieckie (Warszawa) Mala_miii86......24............27.07........Chłopczyk... ........śląskie (SOSNOWIEC) anik_82..........29.............26.07..........córcia... .......dolnośląskie anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie freuline..........25..............28.07.........córcia .......śląskie marta100049....34..............28.07..................... ......łódzkie kubolinka........32.............30.07.................... .......wielkopolska wkreciara........23.............31.07.................... .............śląsk Justyba B2B widzę, że mazowieckie :) a jeśli to nie tajemnica dokładnie skąd? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie, zrobiłam wczoraj to ciasto ni to skubaniec ni jablecznik ( bo z gruszek)ale pieknie wyrosło jak na piecyk kaflowy to az oko cieszy :) pokroje dzis temu tamtemu dam i znow ciasta nie bedzie, jutro bede robic ciasto kwitnacy tulipan. Elu- ja robilam biszkopt z masa budyniowa bez budyniu do tego banany zalane galaretką.Jesli Cie zainteresuje, proszę bardzo :) Biszkopt: 6 dużych jajek, 8łyżek cukru, 5łyżek maki pszennej, 1łyżka mąki ziemniaczanej, 1 łyżka kakao, 1 łyżeczka octu lub wody przegotowanej, 1,5łyżeczki proszku do pieczenia. Mimo tego, że biszkopt się piecze ja parzę zawsze jajka przed rozbiciem, w miseczce zmieszać mąkę+kako+proszek do pieczenia, białka oddzielic od żółtek, białka ubic z cukrem na sztywna piane, dodac do tego żółtka, pozniej dodawac po łyżce tego co w miseczce, 1łyzeczke octu lub wody przegotowanej dodac, a po ostatniej lyzce maki nie czekac az masa bedzie jednolita-musi zachowac puszystosc,wylac na blasze, upiec biszkopt w temperaturze 180stopni przez 25 minut, wylaczyc piekarnik po 25minutach zostawic na 5 minut w zamknieciu po czym uchylic piekarnik jeszcze na 15minut i poczekac az biszkopt trochę odejdzie. Jak biszkopt calkiem ostygnie, brzegi naciac nozem a pozniej przeprowadzic nitke na calym biszkopcie zeby powstaly mniej wiecej dwie rowne czesci. ( mi osobiscie biszkopt lepiej nacina sie wlasnie w ten sposob brzegi nozem, a pozniej nitka)Nasaszyc oba kawalki biszkoptu sokiem z cytryny. Masa budyniowa: zagotowac 1,5szklanki mleka z 2łyżkami cukru i cukrem waniliowym, w 0,5szklanki mleka rozrobic 2łyżki maki pszennej i 2łyżki mąki ziemniaczanej.Do kipiacego mleka wlac mleko rozrobione z maka zamieszac. Odstawic do calkowitego ostygniecia. Jak ostygnie pokroic w kostke margaryne na drobniejsze kawalki i dodajac po lyzkce masy budyniowa ubic wszystko mikserem na gladko ( ja miksowalam troche mikserem, a troche blenderem recznym) Jesli masa ma byc duzo slodsza dodac mozna do ubijania ok 3 łyzki curku pudru. Wykonanie: nasaczyc biszkopt sokiem z cytryny-masa budyniowa-2 nasaczony biszkopt-banany ( mi na duza blaszke wystarczylo okolo 3,5banana)- galaretka. Miedzy drugi nasaczony biszkopt a banany mozna wylozyc dzem np brzoskwiniowy i dopiero pozniej na to klasc banany. 2 galaretki rozrobic wg przepisu na opakowaniu ( ja mialam pomaranczowe-z owocow tropikalnych, ale wg upodoban moze byc inna) wystudzic i kiedy zaczna tezec wylac na banany. Calosc pozostawic az galaretka calkiem stezeje. Do biszkoptu mozna ale nie trzeba dodac kakao,w zaleznosci jaki kolor chcemy uzyskac ciasta czy ma byc ono jasne czy ciemne. Dzem na biszkopt mozna wylozyc, ja nie wylozylam i rowniez bylo dobre, ale mysle ze z dzemem byloby lepsze. Mimo nasaczenia biszkoptu sokiem z cytryny banany lacza sie z galaretka i pozniej przy jedzeniu odchodzi i zostaje sam biszkopt, wiec mozna wylozyc dzemem zeby bylo bardziej mokre. Omka-witaj w naszym gronie- jesli czytasz nas od pierwszego postu, temat imion przewinal sie calkiem niedawno, poza tym co chwile ktos pisze pomysly :) Ja dzis wstalam po 8 razem z mezulkiem, razem jemu sniadanie on do pracy, a ja z powrotem do lozka. U mnie tez paskudna pogoda od wczoraj wieczor ciagle padalo teraz uspokoilo sie, ale mokro straszna ciapa na dworze. Milego dnia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinówka376 oczywiście, że nie tajemnica jestem z warszawy dokładnie ursynów. A ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
callaa - co sie dzieje ze nie mozesz zasnac???? gdzie zrobilas takei super zakupy dziewczyno??? super, ze z malym wszystko okay! :-) Omka - witaj w naszym gronie! jak masz na imie? nie wiem jakie masz oczekiwania wobec imienia, polskie, zagraniczne, wspolczesne czy jakies starsze, krotkie, dlugie?? duzo tez zalezy od nazwiska, tym bardziej ze mala kiedys wyjdzie za maz i wtedy moze byc smiesznie jak znajdzie meza o nazwisku np. "ogorek" :-) napisz cos wiecej to cos sie bedzie myslalo. kazdy ma inny gust i dobrze ze tak jest! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że pomyliłam dziewczyny. Sorry ebudka tamta odpowiedź była do ciebie. ale malinówkę też pozdrawiam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Beatris rozśmieszyłas mnie z oferta pojemników hehehe. Ja też mam zapas w domu, w koncu kilka razy się to badanie moczu robi, zresztą..przyda się, a kosztuje grosze :) Więc trzymaj :) Wczoraj przespałam całe popołudnie, zjadłam pół garnka rosołu z ryżem i dziś już działam, z powrotem wśród żywych na szczęście. Nie wiem co to było :) Ale dobrze, że przeszło. Pogoda do bani, szaro-buro, ale humor jakoś mi dopisuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelka22 - jesli chodzi o pajaczki to mi sie zrobily dwa male kolo nosa, miedzy oczami a nosem u gory.. na nogach pod kolanami tez mam jakby wiecej drobdych, cienkich niteczek, co nie wyglada fajnie ale jeszcze neijest tak zle, mysle ze jak juz urodze i sie opale to nei bedzie tak bardzo widac.. dziewczyny czy w cioazy mozna uzywac masc z kasztanowca??? wiem ze uszczelnia naczynka i przynosi ulge, spuchnietym czy obolalym nogom. Ela???? :-) U mnie pogoda do bani, co prawda jeszcze nie pada ale sie zanosi.. Wczoraj bylo takie wiatrzysk,o ze leb chcialo urwac, bylismy wczoraj na wielkopolsce u tesciow, tam tak samo, ja siedzialam w domu, maz polatal z psem, ktoremu pogoda nie straszna, tak sie wylatal ze jak wrocilismy do nas do domu to padl, musialam go cucic na kolacje bo by przespal, a potem maz go na sile wyciagal o 21:30 na siku, dzis rano mial focha, ze musi wstac i wyjsc a teraz dalej lezy padniety, bynajmniej spokoj mam. Po sniadaniu "modlil mi sie" do drzwi balkonowych ale go nie wypuscilam, bo zimno strasznie i jeszcze mi sie przeziebi, ostatnio mu z oczu silnie lzawi.. polozylam mu mate na balkon (poswiecilam alzienkowa i teraz w lazience wychodze na reczniki) zeby mial na tym balkonie pod dupa a nie lezal na tych zimnych plytkach, bo juz raz sobei tylek przeziebil, to oczywiscie polozy sie ale byle nie na tej macie skubaniec, musze mu kupic w castoramie mate z metra taka wieksza.. :-) sasetka84 - no duza ta Twoja corcia. I dobrze! niech zdrowo rosnie! tylko sie cieszyc! a do porodu moze sie okazac ze bedzie sredniej wielkosci dzieciaczkiem i bedzie ok! Kwoka o co chodzi z tym pieprzem bo sie pogubilam?? Freuline musi byc u Was faktycznie ladnie skor w ziemi grzebiesz.. u nas to by rece zamarzly.. :-) Ela - faktycznie, u nas byl kiedys modny taki skladak ale mysle ze sie nie przyjal, jak wiele roznych wynalazkow. wszystko zalezy kto jaka ma garderobe. ja np. wlacze z koszulami meza.. prasowanie mi ciezko wychodzi a tego mam stosy.. :-( JustynaB28 - witaj! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo, Malinowka, jestem twoja fanka, takie skomplikowane ciasta piec w wieku 20 lat! A ja sie przyznam, ze jak na studia szlam, to umialam w kuchni jedynie omlet zrobic, ktory mnie w szkole nauczyli w wieku 10 lat. Tak cale studia i zylam na kanapkach i kukurydzy z puszki. Na pewno zrobie przy okazji twoje ciasto, bo jak czytalam, to mnie slina zalewala. Niestety tak jak kwoke, mnie ciagnie na slodycze niemilosiernie. Satram sie zapychac jablkami, bananami i czym sie da, ale ciagnie strasznie jak narkomana. Wiec stwierdzilam, ze moze domowe ciasto. Zrobilam ten oto przepis: http://tylkokuchnia.blox.pl/2007/05/Ciasto-bananowe.html Czekam na wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie coś brzuch pobolewa ale to raczej z jedzenia.Wczoraj na kolacje sobie zrobiłam chleb pieczony w jajku i jakoś mi nie siadl.A wczoraj wieczorem trochę mnie żołądek zaczął bolec i mała się tak strasznie wierciła.Czytałam gdzieś ze jak dziecko się tak szybko i dużo rusza to jest nerwowe i niespokojne a jak daje nam delikatne i spokojne kopniaczki to jest mu dobrze w brzuszku:) Myślicie ze dziecko tez odczuwa w jakiś sposób bóle brzucha matki i takie tam inne dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie tak. Moja malutka kręci się szczególnie jak zjem coś słodkiego, tak pozas tym lekkie kuksańce. Każdy mi mówi że z tego jak wyglądam i na co mam ochotę to powinnam mieć chłopaka. A tu malutka taką niespodziankę wszystkim zrobiła. Moi rodzice cały czas twierdzą że to jednak będzie chłopak wariaci. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelka, co do pajączków - mi wsykoczyło trochę na policzkach i zauważyłam tez na ruchomych powiekach, zaraz nad rzęsami. Oprócz tego koło nosa. Więc tylko twarz, trzeba trochę maskować, nie wychodzę z domu bez podkładu. Co do żoładka - widzisz, ja tez miałam wczoraj jakiś problem, myślę że dziecko nie tyle czuje Twoje bóle co jak zjadłaś cos co ci zaszkodziło, to ono przeciez je to samo :) Tak mi się wydaje. A chleb w jajku jadłam w ciąży raz i wymiotowałam po tymcały dzień, chyba za ciężki kaliber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakieś błędy mi się wkradły w poprzedni post, sorry za składnię i literówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JustynaB28 mi wszyscy tez mówili ze na pewno będę miała chłopca bo tak dobrze wyglądam a tu dziewczynka:)A za to moja koleżanka jak była w ciąży to cala buzie miała w pryszczach i źle ogólnie wyglądała a urodziła synka także tez się do końca nie sprawdza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mamuśka:)
Witam wszystkie dziewczyny:) i ja chciałabym się do Was dołączyć, również mam termin na lipiec, a dokładnie na 23 :) na usg widać było piękne jajeczka więc będzie chłopczyk ( a cały czas myślałam, ba, byłam święcie przekonana że to dziewczynka i nazywałam ją Lena - no ale odkąd wiem że to mężczyzna to na razie jest Len bo imienia jeszcze nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris- hmm czy to talent to za duzo powiedziane ;) ja kiedys jednye ciasto ktore robilam z paczki to kopiec kreta, jednak pozniej woalalm upiec ciasto sama bez rzadnych pudelkowych przepisow. Ja wole upiec cos sama niz kupowac w sklepie ciasto czy ciastka, pracowalam w czasie wakacji w restauracji gdzie dziewczyny robily wlasnie rozne spcecjaly ktore szly do sklepu pozniej na sprzedaz. W planie mam na najblizsze czasy zrobic casto kwitnacy tulipan, kopiec kreta, i ptasie mleczko. A pro po ptasiego ma ktoras z Was wyprobowany przepis na ptasie mleczko? Ja tam lubie prasowac, prasuje ciuchy mojego meza bo on to najlepiej nic by nie prasowal sadzac ze jest przeciez dobre do ubrania. To samo mialam z koszulami na slub czy poprawiny, mowi po co przeciez i tak sie wygniecie :P zebra1807- dobrze ze juz Ci lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, poza tym z humorem do tego podchodzę. To moje pierwsze dziecko na chłopca przyjdzie jeszcze czas. Chyba że mój małżonek będzie miał już dosyć, chociaż cały czas twierdzi że chce mieć dwójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie dodalam, ja wylozylam blaszke złotkiem do pieczenia. Mozna też wysmarowac margaryna i opsypac bulka tarta. Ale na biszkopt preferuje złotko. Elu w sumie dla mnie to jedno z bardziej prostych ciast. 3mam sie przepisu choc jesli widze ze cos moze byc lepsze slodsze lub mniej slodkie to dosypuje lub ubieram skladnikow. Czytalam ten przepis ktory podalas, jak zrobisz pochwal sie cos wyszlo :) Mi to kojarzy sie z babka bananowa jak patrze na zdjecie ;) Mnie rowniez ciagnie do slodyczy i nie powiem cukierka czasem sobie nie odmawiam ale rowniez stawiam na jablka banany czy jogurt, choc bardzo smakuja mi biszkopty i herbatniki to takie z lzejszych slodkosci mozna powiedziec. Chleb smazony w jajku u mnie zwa to talapanka, ja jem od czasu do czasu ale staram sie wszystko co smazone klasc na chustke higieniczna zeby troche tluszcz ociekl bo pozniej jeszcze ciezej mi na zoladku bez takiej pomocy. Wczoraj napadlo mnie na frytki, chodzily za mna dobry tydzien! No i musialam sobie zrobic. przyszla mamuśka:) - witaj :) jak masz na imię i skąd jestes? proponuje dopisac sie do tabelki :) Moj maz od paru dni ciagle mowi ze bedzie pilkarz, a ostatnio pomagalam cos w warsztacie to smieja sie ze kolejny majster tak jak moj 15miesieczny brat ktory uwielbia bawic sie kluczami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ciasto wyszlo wizualnie dobrze - podnioslo sie nieco i nie popekalo. Ale pieklam go jednak w 180 stopniach, nie w 200. Zobaczymy, jak bedzie smakowalo. Co do imienia, to faktycznie oby rodzicom sie podobalo, bo to rodzice beda go wymawiac po 100 razy na dniu przez cala reszte zycia :). Co do pajaczkow, to oto co pisze pani Agrawal stosownie zylakow: Dieta zbyt uboga w skladniki pokarmowe, zw;aszcza w witamine C, rutyne i bioflawonoidy, w polaczeniu z dodatkowym obciazeniem ukladu krazenia moze byc przyczyna pekania kapilarow. Unikaj dluzszego kucania lub stania, nigdy nie zakladaj nogi na noge. Kiedy tylko masz okazje, trzymaj nogi uniesione do gory. Gryka, pokrzywa, dzika roza, pomarancze, cytryny, pelne ziarno sa bogate w bioflawonoidy. Czosnek, cebula, szczypiorek , por utrzymuja elastycznosc zyl. Lecytyna, witamina E, rutyna, poprawiaja stan naczyn zylnych. Nos ponczochy przeciwzylakowe lub spacjalne bandaze. Nie czekaj do ostatniej chwili, stosuj profilaktyke od poczatku ciazy, juz rozszerzonym kapilarom trudno pzrywrocic elastycznosc. regularne cwiczenia sa niezbedne. Najlepszym cwiczeniem przy zylakach jedt napinanie wewnetrznej czesci ud. Miejscowo mozna stosowac masc z kasztanowca. Mozna przyjmowac leki ziolowe, dostepne bez recepty, np cyclo-3-forte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sasetka84, mój chłopak tez waży 600 gram, a badanie było robione w 22 tyg i trzecim dniu (licząc czaa według pierwszych usg, które są do takich wyliczeń najodpowiedniejsze). A ja znalazłam właśnie takie oto czadowe body i pragnę je mieć :D http://endo.pl/produkty/kategoria/4-dla-niemowlaka/grupa/539-body-pajace-i-spiochy/6305-body-dla-niemowlaka.html?v=53298 Beatris, ja od razu na początku ciąży kupiłam sobie 5 sztuk pojemników na mocz - i już w sumie zapas mi się skończył i muszę uzupełnić :) Jak z tymi siuśkami co chwila się biega do laboratorium, to to nie jest wcale taki głupi pomysł mieć zapasy :D I ciągle mam ochotę na jakieś ciasto :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na popękane naczynka najlepsza witamina A najlepiej nie w kremach bo czesto nie przenika tak głeboko...ALe jakies tabletki albo produnkty w ktorych tej witaminy jest najwiecej. Ten temat byl poruszany calkiem niedawno Ja nie zauwazylam zeby mi sie moja dzidzia wiercila kiedy jem coś...wiec nie wiem moze akurat mojej wszystko pasuje co jem :) Wczoraj u nas bylo tak cieplutko ze w koszulce przez 3 godziny musialam byc bo sie ze mnie lało ! potem musialam sie ubrac bo slonko zaszlo. Mialam tez wrazenie ze mnie troszke opalilo po twarzy :) a dzis juz tylko 10stopni i pada deszczyk sobie równo ... :) Wczoraj to ponad 20stopni na sto procent bylo bo przed wczoraj w sloncu mialam 25 stopni. Jak szlam spacerkiem do mamusi w wiosennym leciutkim i krociutkim plaszczyku to jak sie u niej rozebralam to musiaalm sie recznikiem wycierac miedzy cyckami i caly brzuch i plecy heheh :D a ja sie nigdy nie poce chyba ze jest cieplo :) Ale po tych wczorajszych wariacjach ogrodowych troche mnie plecy bolą i zakwasy czuje jakby po bokach brzucha no bo to ruchy zamaszyste kiedy grabilam no to trudno zeby mnie bolalo w kolanach... :) Dzis odwiedzil nas kolega ktory ma syna i opowiadal mi ile oni to nie wydali na szczepionki dla swojego syna...Dziwna sprawa. Fakt faktem on lubi sie chwalic i faktycznie kase maja to moga sobie pozwolic. Ale jak powiedzial jak dziecko sie urodzilo to na te pierwsze szczepuonki przeznaczyli 10tys zl. I podkreslil mi (tak jakbym tego nie wiedziala) ze dziecko to jest wydatek (sugerujac ze nas moze na dziecko nie stac skoro oni tacy zamożni a i tak wg nich duzo kasy wydali to dla nas to juz bedzie nieosiagalny wyczyn) i mowil tez o tych szczepionkach na rota virusy po 400zł jedna i te przeciw raku szyjki macicy za 500zł chyba juz nie pamietam.(bo maja jeszcze starsza corke) wiec troche mi sie pochwalil ile oni to nie wydaja kasy na dziecko, ktorej oczywiscie tak duzo maja :) a ja oczywicie przytakiwalam odpowiadjaac jednoczesnie "no tak to jest, skoro chcieliscie miec dziecko to godziliscie sie chyba z wydatkami " tak tylko mu dogadywalam :) dawajac mu do zrozumienia ze sama jestem na to przygotowana ... Mowil tez o tym ze ma juz 3 wózek i na stanie 4 łóżeczka turystyczne bo tyle trzeba miec ! bo jedno ma u siebie w sypialni drugie w duzym pokoju 3 u jednych dziadkow i 4 u drugich dziadkow...Ten koles to dramat jakiś jest no ale sluchalam dalej...po podsumowując powiedzial ze na dziecko wydaje miesiecznie 1500zł a ten maly ma z 1.5 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Jestem świeżo po wizycie i trochę się uspokoiłam. Z opisu usg wynika, że łożysko jest teraz 4 cm nad ujściem, lekarka powiedziała, że to nie tragedia, bo ani nie jest w bezpośrednim kontakcie z szyjką ani jej nie przysłania więc ryzyko jakichkolwiek krwawień, które są w takiej sytuacji największym zagrożeniem jest raczej wykluczone. W każdym razie mam nie szaleć w domu z porządkami i w razie wypadku mieć przygotowaną koszulę do szpitala. Z powodu niskiego położenia łożyska mam na jakiś czas spokój z badaniami "dowcipnymi". Jeśli się do 30 tygodnia nie podniesie to po prostu KLAUDIUSZ jak przystało na cesarza rzymskiego będzie musiał przyjść na świat przez cesarskie cięcie :-) w każdym razie lekarka twierdzi że martwić się nie ma o co. Wyniki biocenozy wykazały jakieś pojedyncze grzybki i dostałam globulki i zalecenie by unikać męża jak ognia ;-) Następna wizyta za 2 tygodnie. Moja bratowa szaleje... ;-) jeszcze trochę i skompletuje mi całą wyprawkę dla Klaudiuszka bo jak twierdzi nie może powstrzymać się jak widzi takie maluteńkie rzeczy. Ja przyznam, że nie kupiłam jeszcze zupełnie nic, nie mogę się przełamać, ale zapewne jak zacznę to nie będę mogła przestać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki:) Beatris, ja też ostatnio kupiłam na zapas już 4 pojemniczki na siusiu, bo po ostatnim wolę byc przygotowana:P a mianowicie ostatnio zapomniałam kupic i juz czasu nie było to wyparzyłam szybko słoik (tylko, że takiego malutkiego nie miałam jak te pojemniczki:P ) i wstyd mi było go w ogóle wyciągac:/ ale jak się babka w laboratorium obróciła w grugą stronę to szybko położyłam słój;) u nas tez pogoda paskudna, aż nie nie chce się wychodzic, a muszę po południu wyjśc. A jutro zaś muszę siusiu zawiezc i na morfologie, bo w poniedziałek wizyta. Muszę gina zapytac też o bóle brzucha, bo praktycznie zawsze jak gdzieś idę to boli mnie prawa strona brzuchola i nie wiem od czego, może któraś tak też miała...???? a pajączków nigdy nie miałam i teraz też nie mam, ale za to na nogach żylaki już dośc brzydkie i juz do usunięcia, a mam dopiero 24 lata (rocznikowo 25). Wiedziałam, że prędzej czy później mnie dopadną, ale nie wiedziałam, że tak szybko. A babcia miała i tato mój, więc ja też musiałam:( najlepsze jest to, że lekarz zaproponował mi usunięcie laserowo na obie nogi to tak 3000zł wychodzi, a gdzie tam mnie stac na takie luksusy... wczoraj byliśmy na tych urodzinkach z torcikiem własnej roboty (od początku do końca) i muszę się pochwalic, że zrobił furorę, aż do samego końca, czyli do przekrojenia go wszyscy dalej myśleli, że to jest zapakowane w paczuszkę a to wszystko było jadalne;) ale byli w szoku. Jak uda mi się go rzucic na jakąś stronkę to Wam się pochwalę, a póki co to nie czyta mi zdjęc z telefonu, więc mój pokombinuje jak przyjdzie witam wszystkie nowe Mamuśki:) jutro co prawda piątek, ale wczoraj kupiłam już rybkę i zrobię ją dzis, bo niestety przeceniłam możliwości mojej zamrażarki i nie weszły rybki:) a smaka mi zrobiłyście frytkami więc będzie ryba z frytkami i jakaś surówka, a jutro zrobię zapiekankę makaronową z serem i brokułami:) jami jam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łee tam przy popekanych naczynkach wpisalam witamine A a mialam wpisac C :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moja malutka bryka najbardziej właśnie po słodkościach. Ale mam nadzieje że nie będzie się nimi objadać w przyszłości :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline, to ten Twój znajomy to chyba nie rozumie znaczenia 'łóżeczko turystyczne'. a poza tym to ja też nie cierpię takich buców to mówią ile to nie wydali. My to zawsze jak cos planujemy kupic to szukamy okazji, np jak się przeprowadzaliśmy trza było meble kupic do salonu... i znaleźliśmy takie co wyglądają jakby kosztowały ze 3tyś a daliśmy za nie 888zł:) i nikt nie musi wiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowana wszystko napewno będzie dobrze ja na początku miałam krwiaka którego naszczęście już nie ma, pózniej byłam na usg 4d żeby mieć poamiątkę to lekarz powiedział mi że mała może mieć problem z nereczkami. W panice szybko na wizytę do swojego lekarza a on mówi że nie wie skąd tamten ma te normy. bo według niego dziecko jest zdrowe jak ryba. Więc nie ma się co martwić na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline ale sie uśmiałam z Twojego kolegi taki ale bufon trochę,sama znam takie osoby co niby maja niewiadomi ile kasy,cuda wianki w domu a w sklepie na zeszyt biorą hehe moja koleżanka mowi nam od już chyba 2 lat ze kupuje jakieś tam auto terenowe w salonie czeka na nia a ostatnio kupiła sobie jakieś rozwalone pognite takie stare:)ani nikomu nie zazdroszczę ani sie nie śmieje ale fantazja ludzka nie ma czasem granic:) No ale każdy by chciał dla swojego dziecka jak najlepiej nie każdego stać az na tyle ale z tymi szczepionkami to moim zdaniem przegiol:) a faceci maja sklonnosci do wyolbrzymiania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia508 mnie tez boli jak ide gdzies. Tzn jak ide baaaaardzo powoli to mnie nie boli ale jak ide gdzies normalnym stalym krokiem to prawie zawsze mnie boli i powiem szczerze ze nigdy o to nie zapytalam lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mamuśka :)też lipiec
może przy okazji wykorzystam i zapytam Was o imię, co sądzicie o imieniu Maksym? nie jest za dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia508 tez mam żylaka do usunięcia no i trochę sie o niego boje bo mnie pobolewa czasem ni i właśnie na tej samej nodze mi naczynka pękaja,ale strasznie się boje go ruszać bo tyle sie słyszy o jakiś dziwnych komplikacjach a pyzatym po usunięciu i tak wracają ponoć,na laser bym sie szybciej zdecydowała ale niezłe kosztuje taki zabieg,no alew co zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×