Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

przyszła mamuśka :)też lipiec, szczerze Ci powiem, że pierwszy raz słyszę to imię i troszkę dziwne mi się wydaje, ale jak Ci/Wam się podoba to czemu nie... u nas może oklepane imię, ale zawsze mi się podobało i trudno, że jest ich tak dużo, chociaż w moim otoczeniu nie ma ani jednej JULKI to jak będzie dziewczynka to tak właśnie damy na imię:) a chłopiec to Bartuś będzie (tylko nie Bartłomiej a Bartosz:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i zapomniałam się pochwalic, że w końcu wczoraj do fryzjera trafiłam;) i nie mogę uwierzyc, bo chyba po raz pierwszy jestem w pełni zadowolona z obcięcia i mężowi się bardzo podoba, że aż co chwile zagląda na mnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mama - z Maksymem się nie spotkałam ale z Maksymilianem już tak i bardzo mi się podoba ;-) Był to mój drugi typ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia508-Ja jak idę normalnym krokiem to przy dłuższej trasie od siebie do mojej mamy mam 1km i ostatnio z malym wybralam sie na spacer to jak doszłam do swojego domu to mnie zaczelo pobolewac, ale polozylam sie na troszke i bylo w porzadku. Moja gin to by zaraz powiedziala zebym nie urzadzala sobie maratonow. ;) Rowniez d fryzjera musze sie wybrac odswiezyc na wiosne, ale to planuje za iesiac, odrosty zaczyna byc dopiero widac okolo 1,5cm ale nie rzucaja sie w oczy do tego mysle zeby zrobic jasniejsze pasemka bo teraz mimo dwoch kolorow blond i ciemny braz to jednak malo tego blondu wyszlo. Pojde w kwietniu i pozniej przed porodem planuje ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Przez branie macmiroru mamy z mezem obecnie przestoj i chyba mezulek wyrazniej zaczyna to odczuwac, musze pomyslec co tu zrobic by jakos go milo zaskoczyc :)) Ja teraz wcinam drugie sniadanko w postaci jablka i banana :) Co polecacie na wrazliwe zeby? ja mam jeden taki szczegolnie wrazliwy ze niech go cholera, teraz bylam znow u dentysty z bolem, zalozyla mi nowe lekarstwo silniejsze ale dziala miejscowo i jak to okreslila wylaczyla zeba by odpoczywal a nie reagowal z innymi i jest lepiej ale mimo to co polecacie na wrazliwosc?dziasla mam nabrzmiale ale juz tak nie krwawia, tylko sporadycznie, a na poczatku ciazy to byl jakis koszmar. freuline- zalosni potrafia byc ludzie ktorzy przechwalaja sie ile to oni nie wydali a czego to oni nie maja, na takie przechwalanie czego to w domu nie maja to jak slysze to mowie a w domu to ja mam zlotego slonia na lancuszku.. Kazdy radzi sobie jak moze, mysle ze wydawac bez opamietania pieniadze tez nie dobrze, chocby nie wiadomo ile by sie ich mialo. Ja dzis zupa tzw kwas i ryz zapiekany z jablkami mniam! A jutro tzw pierog ( ziemniaki z kasza zapiekane w ciescie) z sosem z suszonych grzybow. przyszla mamuśka- proponuje stały nick i zaczernic się :) Maksym- od Maksymiliana czy jako Maksym po prostu? Ja nie doradzę nic, nie gustuje w takich imionach. Jesli Tobie sie podoba to czemu nie :) w koncu to Ty bedziesz zwracala sie do dziecka w ten sposob przez cale zycie :) Jak juz wspominalam u mnie Kasia, Jadzia, mozliwe ze Tomek na razie na tym poprzestalam, choc uparlam sie na poczatku ciazy na Lukasza. Do konca jeszcze troszke czasu i musze ponowic z mezem rozmowe na temat imienia, bo nie chce zeby bylo ono wybrane na ostatnia chwile. A wybiore tylko jedno, bez drugiego imienia, bo pozniej problem w papierach i wiecej zachodu niz to warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka, :) cieszę się że chociaż Tobie podoba się moje imię, bo mi osobiście nie bardzo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i troszkę uspokoiłyście mnie jeśli chodzi o brzuchol w czasie chodzenia... mi też troszkę ustępuje jak idę wolniej, tzn baaaardzo wolno, ale takim tempem np do sklepu, do którego mam zaledwie 5-6 min, zachodziłabym z 5 lat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że w poniedzialek maluch pokaze co ma miedzy nozkami ;) wtedy spokojnie bede mogla sie zastanowic nad imieniem. Moj to mowi bedzie pilkarz, dlatego tak kopie, a ja mowie a jak bedzie dziewczynka? a on na to ze jak bedzie dziewczynka hmm to nie wiem kim bedzie ;)) oczarowanaaa- o jej ale malenstwo morelka22-skopiuj ze strony caly link a miedzy zdjecie a przecinkiem jest spacja ktorej powinno nie byc. Wtedy link sie otworzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już zaczerniłam swój nick:) Maksym od Maksyma, imię Maksymilian to osobne imię a skracać można podobnie. Ale chyba nazwę Maksymilian, dużo osób się dziwi no i nie chce żeby kiedyś on był rozczarowany:) a tak poza tym to mój młody miał tydzień temu, czyli w 21 tyg. 371 gr, wygląda na to, że muszę go podtuczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak pisze malinówka - usunąc spację sprzed przecinka, i działa; dla mnie to też budujące - że jest szansa, że maleństwo może przeżyć już teraz ... ale mimo wszystko, biedna malizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku jaka kruszynka, to chyba cud ze przeżyła. Musze sie zabrać za jakiś obiad dzisiaj będzie gulasz.A mnie dalej meczy taki tępy ból brzucha masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamuśka - ja dzisiaj powiedziałam swojej lekarce o twardnieniu brzuszka i powiedziała, że magnez i do tego nospa 2 razy dziennie. Pamiętam, że na początku ciąży, w pierwszych tygodniach odczuwałam ciągnięcia brzucha jak na okres i wtedy też kazała łykać nospę 2 razy dziennie. Ale jakoś tak bałam się i dolegliwości po paru tygodniach same ustąpiły. Dziś zapewniła mnie, że ten lek jest na pewno bezpieczny a wręcz zalecany, bo zbyt częste skurcze macicy mogą stopniowo do prowadzać do skracania się szyjki. Zażartowała nawet, że żadna ciężarna nie powinna się z domu ruszać bez karty ciąży i nospy w torebce ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, sprobowalam to ciasto bananowe z internetu, no zjadliwe to jest, ale zadna rewelacja. Dobre jest, ze nie za slodkie. I dobrze, ze go w ostatniej chwili jednak na duza prostokatna blache wylozylam, zamiast standardowej okraglej, bo by pewnie byl zakalec jak mur beton - ciezkie jest. Chyba zdecydowanie nie jestem fanka ciast, w ktorych jest az cala kostka masla. Wole suche biszkoptowe. Imie Maksym dla mnie jest bardzo ladne i ladniejsze od Maksymiliana. Chyba dlatego, ze jestem z nim osluchana od dziecka - na Ukrainie jest bardzo duzo Maksymow. Gdzies czytalam, ze jak dziecko mocno kopie, to wcale nie trzeba sie cieszyc, bo oznacza to, ze jest troche niedotlenione, wiec trzeba poruszac sie, zmienic pozycje, przestac lezec na kanapie, conajmniej otworzyc okno, a lepiej wybrac sie na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela, coś może w tym być, ja właśnie coraz gorzej znoszę siedzenie za biurkiem , a jak się przestanę prostować i pochylę nad klawiaturą za mocno to mam kopanie pewne. W ogóle te spodnie z "golfem" jak to któraś nazwała - niby dobry wynalazek, ale ja ich nie znoszę, a nie mam nic innego, denerwuje mnie, że ten brzuch taki opięty gumą, najchętniej bym go puściła luzem, ale w dresie do pracy nie przyjdę... Pora kończyć z tym zasuwaniem i w dresiku na spacery zacząć chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zebra ja tez nie znosze spodni z golfem bo mnie uciskaja. Dres po domu mam na sznurek ktory zawiazuje pod brzuchem i jest mega wygodny przez to. Wczoraj ubralam dres z gumka normalny taki ale strasznie mnie uciskalo kiedy sie schylalam. Dlatego nie ma to jak sznurek :) Maksym czy Maksymilian...chyba wole Maksymiliana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ja mam codziennie taką gonitwę myśli...wstaję rano z myślą, że już wiem, oczywiście codziennie jest inna wersja, jednego że Maksym, innego, że Maksymilian, później zmieniam, czytam, pytam, jejku wydaje mi się, że to taka duża odpowiedzialność...a jako, że nie mam męża to jakby spoczywa na mnie rejestracja:) wiem że mam jeszcze czas ale mam potrzebę rozmawiania z brzuchem po imieniu:) Pozdrawiam wszystkie dziewczyny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie zajadam sie ryzem z jablkami mmm pychota. Co do wczorajszego placka to zostalo kawaleczek migiem poszedl :P Mi wlasnie bardzo spodnie z pasem ciazowym bardzo odpowiadaja, cieplej mi w brzuszek i wygodniej. Moze jak guma uciska to spodnie zle dopasowane? Tylko w tych spodniach to wyglada jakbym miala brzuszek o wiele wiekszy. Kiedys byl reportaz w telewizji o tym ze ogrodniczki zdecydowanie sa lepsze, bo guma zbyt uciska brzuch. Ale jak kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chwile mnie nie bylo i juz tyle czytania.. :-) moje pierwsze skojarzenie to odzywki dla sportowcow ale jak zapytalam meza to mu sie skojarzylo z UWAGA: karabinem maszynowym hihi a teraz na powaznie, wg. mnie Maksymilan chyba ladniej, zas Maksym bardziej orginalnie, imiona oba ladne, nie czesto spotykanie i nie oklepane. Taka jedna moja daleka znajoma ma Maxa przez"x" i wydaje mi sie ladniejsze od Maksa "ks". reasumujac: daj dziecku na imie tak jak Ci sie podoba, nie przejmuj sie glupimi opiniami, ja mam tez dylemat "Nathan" czy "Natan" i rozumiem ze ktos moze nie moc przez to spac hihi === Jesli chodzi o opuchniere, podraznione dziasla i krwawiace to ja mielam tak jakis czas temu, wymienilam szczoteczke na "miekka" i od razu bylo lepiej! poza tym z pewnoscia pomoglo mi to ze skonczyly sie wymioty i moge normalnie jesc cytrusy a to witaminki :-) dziewczyny powtorze tu moje pytanie, czy zamiast dha moge kupic zwykly tran? chodzi mi o to by miec te dha ale bez witamin dodatkowych bo witaminy wymiotuje :-) myslalam zeby przetestowac czy przyjme tran.. no chyba ze jest w sprzedazy samo dha bez witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×