Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

jak włoże coś przylegającego to owszem mam taki brzuchol :) Jestem dosyć drobna także myśle że u mnie widać brzusio jeszcze bardziej niż u Liszowskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bierzecie czy też pijecie magnez? Jak tak to jaki, bo teraz mi się przypomniało że moja ginka kazała mi brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ponownie :) pozałatwiałam swoje wszytskie sprawy,teraz mąz pognał do sklepu i rozpoczynamy sezon grilowania :D pogoda dopisuje więc trzeba korzystać :) co do brzusia Liszowskiej to tez mam już taki :P a to dopiero albo i juz koniec 21 tyg :) tyle że na plusie mam zaledwie 3-4 kg.ale u mnie zawsze była tendencja do dużych brzuchów w rodzinie,czy w ciazy czy nie... co do wozka to chyba lepiej kupić najpierw głęboki a później wymarzoną spacerówke.Ja po dłuższym przemyśleniu tak doszłam do wniosku.Może nawet będzie lżejsza od głębokiego? i jakiś inny kolor np.jakbym na tamten się juz napatrzyła :P różnie bywa.Zresztą może mi sie jeszcze zmienić.ale póki co po szwagierce mam taki http://allegro.pl/4w1-wozek-tako-jumper-x-wozki-hurt-10xgratis-i1502760442.html kolekcja piratz turkusowo czarny. fajnie się go prowadzi tylko tyle że pieron ciężki jak diabli A spacerówkę jakąś sie wybierze mam nadzieje ze leżejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie biore zadnychy dodatkowych witamin oprocz tych ktore mi zalecil gin w tym przypadku pregna plus i tam mam komplet wszystkich potrzebnych witamin. Nawet magnez a Ty w swoich nie masz magnezu ze musisz brac dodatkowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka ja pije magnez+b6 firmy kruger czy coś takie tabletki musujące do wody,ale chce zmienić na normalne tabletki MAGNE B6 bo podobno maja lepsze i szybsze działanie,niż te musujące.zamówiłam w pl sklepie i mam nadzieje ze do poniedziałku mi dowioza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mam , biore witaminy i dodatkowo od niedawna żelazo jak mi troche morfologia poleciała w dół :) Wyczytałam gdzieś że ten cały magnez zapobiega przedwczesnym skurczom , więc może dlatego wspomniała o tym magnezie.... hmm... sama już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala_miii86 dzięki :) jak kazała to kupie no bo co :P Może tak jak Ty chcesz zmienić na ten w tabletkach , połkne i już bo z piciem czegokolwiek to mogę mieć problem żeby o tym pamiętac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem ale to troche dziwne skoro mamy w witaminach magnez to nie powinny wystapic przedwczesne skurcze bo w przeciwnym wypadku co? ten magnez w witaminach nie dziala? i trzeba dodatkowo brac? w takim wypadku powinnysmy brac kazde inne witaminy jeszcze raz dodatkowo zeby działały? nie sadzicie ze troche to dziwnie brzmi :) oczywiscie kazda z nas słucha zalecen gina i slusznie ale jaki to ma sens jesli chodzi o pozostale witaminy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline mnie na kaszel rodzinny lekarz zalecił albo Stodal albo Drosetux są to syropy homeopatyczne (stodal wyksztuśny a drosetux na suchy) a jest jeszcze takki syrop specjalny dla pań w ciąży a nazywa się Prenalen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline widzisz sama nie wiem ale żelazo tez jest w witaminach dla cięzarnych a jednak z zaawansowaniem ciąży bieze sie dodatkowe bo te z witamin juz widocznie nie wystarcza skoro morfologia nieznacznie, ale jednak leci w dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freulin ja mam w witaminach ale skład jest dużo mniejszy niż normalnego magnezu.Mi kazali barc na te skurcze własnie,na pewno nie zaszkodzi :) Powiedział mi tez lekarz z pl że ten do rozpuszczania to moge pic i pic i nie bedzie takiego efektu jak po normalnym MAGNE B6 w tabletkach.A normalne witaminy tez zaczelam brac dopiero teraz bo na poczatku mialam przeciwskazane ze wzgledu na wymioty...co lekarz to inna metoda prowadzenia ciazy :) ale trzeba się słuchac swojego żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ;-) Dopiero siadłam na tyłek po całym dniu. To gotowanie obiadu to korepetycje z angielskiego i tak mi zleciał cały dzień. Najgorsze, że samopoczucie nie najlepsze. Gardło przestało boleć ale teraz znowu nieszczęsny katar ;/ Piszecie o wózkach, ja zamierzam kupić od razu wielofunkcyjny a dodatkowo jakąś leciutką spacerówkę później. Mała mii - Jak nie starczy funduszy na Implast -Bolder SD Ecoline to zamierzam kupić Tako- Jumper i dokładnie ten turkusowo- czarny, który dostałaś ;-) Widziałam go już w sklepie i bardzo mi się podobał. Fakt ciężki, ale mieszkam w domu a nie w mieszkaniu, nie mam problemu ze schodami, więc ta waga jakoś nie ma dla mnie większego znaczenia. Co do żelaza i magnezu to ja mam go w składzie Femibionu ale muszę zażywać mimo to. I Tak biorę Żelazo (Surbifer Durules) - jedną tabletkę co drugi dzień i Magnez (Magne B6) - po jednej tabletce 3 razy dziennie. Magnez biorę dlatego, że miałam skurcze łydek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisza to musi mieś zdrowie że w takich szpilach śmiga. Ja niestety miesiąc temu musiałam przerzucić się na 3 cm koturenkę ze względu na kręgosłup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak myslicie ile razy i jaka dawke moge zazyc paracetamolu na powiedzmy "grype" bo nie wiem dokladnie co mi dolega oprocz tego ze mam tmp 36.5 czuje sie osłabiona (goraczki to nie pamietam od ilu lat juz nie mam..) no i kaszel ..wzileam w poludnie 2x paracetamol ale troche sie boje zeby nie przegiac i wlasnie chcialam teraz znowu na noc wziac 2 tabletki...Jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline czyli gorączki nie masz, bo to przeciez normalna temperatura... Co Ci właściwie dolega, oprócz osłabienia? Katar, kaszel, gardło itp? Nie widze powodu żebyś brała ten paracetamol, zrób sobie herbatke z cytryną, pod kołderke i już :) Jutro zobaczysz czy coś cie bierze , mam nadzieje ze wypoczniesz i nic ci nie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A już doczytałam , że masz kaszel :) Koniecznie kup ten syrop z prawoślazu, a jak nie masz to zrób sobie z cebuli :) Gorące mleko z czosnkiem, na kaszel możesz się też tzn. ktoś może Ci oklepać plecy np.Amolem czy jakąś maścią i do łóżka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam juz ten syrop i wzielam go w poludnie i z godzine temu... a ten paracetamol przeciez tez jest na przeziebienia wiec nie powinnam go brac ? bo ja to nie wiem no...No kataru nie mam tylko kaszel i to taki z głębi płuc :) i to suchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co kurcze ja nie wiem ale po mojemu to na ten kaszel paracetamol ci nie pomoze. Jak cie meczy ten kaszel to idz do lekarza, widzisz ja myslałam ze jestem przeziebiona a tu zapalenie oskrzeli i antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia1985
odnośnie wózka to ja już mam zakupiony Tako Warrior, model nowszy od Tako Jumper. Bardzo mi się podoba - fakt że dosyć ciężki ale dzięki temu stabilny a i tak mieszkam w domku więc nie ma problemu z dźwiganiem go, dodatkowo w moim mieście jest sklep co ma rewelacyjne ceny Tako Jumper kosztuje 980 zl a Warrior 100zł więcej i jest bardzo duży wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline mi lekarz powiedział ze paracetamol w rzaden sposob nie szkodzi dzidzi bo nie przechodzi przez łożysko i ze mozna go brac 4 razy dziennie po 2 tab. kosmiczna dawka ale jak wezmiesz na noc jeszcze dwie to bedzie ok kuruj sie mała!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline paracetamol to przeciwbólowo i na zbicie gorączki, moim zdaniem w Twoim przypadku jest absolutnie zbędny. Amol w ciąży jest niewskazany i wszelkie maści rozgrzewające też. Na suchy kaszel polecam dropsy Halls czarne i ewentualnie pastylki do ssania Isla z wyciągiem z porostu islandzkiego łagodzą uczucie drapania w gardle. Na suchy kaszel mi pomógł syrop Drosetux, brałam 3 razy dziennie i po kilku dniach przeszło. Jak miałam gorączkę 38,6 to 3 dni leżałam pod kołdrą i kocem pijąc mnóstwo herbaty z miodem i cytryną na przemian z sokiem malinowym i samo mi przeszło bez leków przeciwgorączkowych. Najlepsze są domowe sposoby bo mój mąż chorował równolegle ze mną i miał mniej więcej taką samą gorączkę i pozostałe objawy które leczył Gripexem max, Flavamedem i dojście do zdrowia zajęło mu tyle samo co mi a stosowałam jedynie domowe sposoby, więc można uznać że sprawdziło się porzekadło że "nieleczone trwa tydzień a leczone 7 dni ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na gardło mi jeszcze pomogło płukanie buzi i gardła płynem Listerine zielonym, po każdym myciu zębów, zaraz po tym "zabiegu" czułam że mi te zarazki z gardła się powoli wypłukują bo przynosiło lekką ulgę. Ponadto tak jak pisza dziewczyny powyżej mleko i miód oraz syrop z cebuli też zrobią swoje :) Powodzenia i pochwal się pozytywnymi efektami kuracji !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calla moze masz racje bo j tez czesto sie lecze domowymi sposobami ale mnie dodatkowo wszystko boli tzn wezly chlonne (szyja) i ogolnie dotyk mnie denerwuje cale cialo jakies takie wrazliwe...wiec pomslalam ze to przeziebienie bo czuje to chorubsko nawet w malym palcu u nogi :) Pije kolejna herbe z miodkiem ale apetyt mi odszedl ...od rana zjadlam pol duzej bulki, na obiad tylko rosól bo na drugie nie mialam miejsca...i na kolacje wlasnie zjadlam platki z jogurtem zeby wziac tabletki...bo checi na jedzenie to nie mam...ale pusty zoladek to zle dlatego cos tam powciskalam na sile ...aaa i kawalek sernika i ta herba od rana z miodem i powiem szczerze ze juz mnie mdli od tego slodkiego..nie wiem cz to dobrze... Chce pojsc spac zeby zapomniec o samopoczuciu ale spac mi sie nie chce...dramat... Dziekuje Wam wszystkim za porady z ktorych zreszta skorzystalam :) zaraz wezme syropek i ide nynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha ja mam fioletowa listerine moja ulubiona to tez zrobie jak Ty bo faktycznie wypala cala jame ustna hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freuline możesz mieć wirusówkę tak jak ja, też czułam łamanie w kościach i stawach i taką ogólna wrażliwość na dotyk. Dla pewności możesz przejść się do rodzinnego jeśli chcesz, przynajmniej Cię osłucha czy w płucach nic nie zaczyna się dziać antybiotyk też może przepisać jeśli będzie taka konieczność, ale do tego czasu najlepiej przeleż w łóżku i przede wszystkim ciepłe piciu aplikuj sobie, ja jeszcze brałam na gardło homeopatyczne pastylki pod język Engysol które są bez recepty i ze względu że nie cierpię smaku i zapachu czosnku to łykałam perałki czosnkowe też dozwolone w ciąży ( czosnek to naturalny antybiotyk). Możesz też nogi wymoczyć w wodzie gorącej z solą i potem ciepłe skarpety najlepiej z mikrofibry i do wyra. Nie wiem co Ci jeszcze poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej! Witaj nowy dniu i witajcie lipcóweczki? Jak prognozy? Będzie miły i słoneczny? Mam nadzieję że tak. Trzymajcie się cieplutko a choruszki zdrowiejcie szybciutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem! hehe kubolinka jestes pierwsza :-) my dzis dluzej pospalismy, nawet pies dopiero o 8 byl na dworzu.. teraz wcinam sniadanko, chleb z netella. u nas ogolnie zimno raczej, slonca nie ma. wczoraj sie nie odzywalam bo ten brzuch mnie bolal i glownie lezalam, dzis czuje sie znacznie lepiej, maly sie jeszcze nie odezwal, pewnie spi, w koncu niedziela. jak nasze choruszki? zycze milego dnia! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! U nas tez szaro buro i zimno, na dodatek wciąż krajobraz zimowy, leży śnieg. Tak więc lenia ciąg dalszy. Ja zjadłam bardziej wymyślne śniadanie - kanapki z sałatą, szynką, serem żółtym, jakiem i pomidorkiem, mniaaam. Teraz piję słabą kawę, bo jak zwykle ciśnienie dołuje - 110/70 :) Coś by się przydało zrobić, jakieś zakupy, albo rodziców odwiedzić, ale na razie wciąż w piżamie i szlafroku. A co tam, wolno mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Wczoraj bylismy u wujka na imieninach, oprocz kosza slodko-perfumowego dokupilismy jeszcze kurtke, ale byl zadowolony :) Rodzinne spotkanie chyba sie udalo, kuzynka ktora urodzila 2 dzieci pyta mnie ktory to miesiac i zaczela zazdroscic ze jak na ten czas to w ogole nie widac, zaszalalam wygladalam kwitnaco hihi zalozyam sobie spodnie rurki ze sciagaczem i tunike. Zazdroscila mi ze tak dobrze wygladam bo ona z kolei wygladala jak sama okreslila jak wielki balon. Co jest faktem pierwsze dziecko mialo nie chodzic i nie mowic a smiga i nawija jak stara malenka :) Zdenerwowalam sie troszke przy rodzinnych spotkaniach jak to bywa, jedna ciotka jak mnie ciagle widzi to pyta dlaczego nie jestem z innym chlopakiem ( z ktorym bylam wczesniej) taka mlodziencza milostka bo on taki fajny bla bla bla, a pozniej dodaje ze mojemu mezowi to oczywiscie tez nic nie brakuje i fajny jest i w ogole.. Juz mnie szlag trafia od takich komentarzy, bo na dobra sprawe co ja to interesuje.! Jak nie masz goraczki to nie ma sensu faszerowac sie tabletkami, ja rowniez mialam problem zeby cokolwiek przeknac przez gardlo nic nie szlo tylko duzo pilam albo jadlam scierane rzeczy ktorych zbytnio nie trzeba gryzc np, a plukalam gardlo woda z sola i pomoglo. Ssalam tabletki isla i tantum verde. Pilam herbatke z cytryna, i syrop z cebuli czosnku i cytryny, od samego czosnku robilo mi sie niedobrze dlatego bralam go w tabletkach. No i pod koldra lub kocem :) Ja dzis jeszcze w pizamie :) niedzielka jest a co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×