Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Anik - ja miałam cc i torbę miałam tak spakowaną jak teraz będę miała - w sumie tociągle nie wiem czy teraz też cc czy sn. Na pewno musisz mieć te podkłady na łózko, bo przez pierwsze 12 godzin zalecane jest leżenie płasko na łóżku, więc żadnego wstawania do łazienki itp. a jak wiadomo krew się pojawi. Jedyne co mi było potrzebne po cc to butelka wody z "dziubkiem" lub słomka do kubka - własnie dlatego, że nie można podnosić głowy po znieczuleniu (choć pić też nie można za wiele) i biszkopty albo sucharki jak już pozwolą jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy uwazacie ze jesli mam napisane ze powinnam zabrac dla dziecka na wyjscie koszulke + spiochy to czy bedzie to wstyd jesli biore je np w pajaca ? tzn mam tam i takie i takie ale nie wiem czy jest jakas roznica? bo jak sie kladzie dziecko spac w nocy to w czym ? w pajacu ? czyli teoretycznie pajac bedzie sluzyl glownie na noc...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i debrałam wyniki wymazu... Cholera dodatni :(:( Czekam właśnie w poczekalni u gina na swoją kolej i się martwię. Dam znać po...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline-a co to za kserowki masz ze sxzkoly rodzenia? celulit to zbity tluszczyk i oczywiscie da sie go pozbyc,ja nie mam go zvyt wiele mam nadzieje ze szybko zniknie. a dziecko w jakiej wierze bedziesz wychowywac? slub tez mozna brac jako ochrzczony ale niewierzacy. u nas to ksiadz liczy tylko na kase,jesli chodzi o chrzest. A dziecko ma obowiazek ochrzcic i zrobi to. Np moja mama wziela slub cywilny i ma mlodego (moj brat) z tego malzenstwa i ksiadz w ogole nie robil problemow.. A w kurii tez nie robia problemow i tlumacza ze przy pierwszym dziecku to roznie bywa i wtedy u nas ksiadz potulnieje i daje chrzest,ale idzie sie przy tym nabiegac. Ale ja idac do ksiedza z mezem postawie sprawe jasno.Najlepsza jest oplata za slub np- co laska, czyli 300-400zl ;p nie wiem ile za chrzest. mnie pytaja o termin z karty porodu i sami licza tygodnie, w karcie mam jeden tydzien do przodu. mysle ze podklady lepiej miec,salowe nie beda zmieniac przescieradla co chwile jesli zdarzyloby sie ze ubrudzilabys kilka razy na dzien vivian-mamy wspolna poczte na onecie,gdzie dzielismy sie numerami do sie siebie,zdjeciami itd. oczarowana-ja mialam usg 21 marca wic ty bardziej mnie ciekawi co u Oli ile wazy jak sie miewa i jak to moje starzejace sie lozysko ktore w 25t mialo II/III stopien ;/ no i te wyniki z labolatorium enzymow watrobowych..a na ktg to pewnie mala znow bedzie dzemac wiec znow zleci mi cale popoludnie na wizycie, ostatnio mialo byc 20-30 minut a dobra bita godzine tam spedzilam na samym ktg. Dziecka ksiadz moze nie ochrzcic tylko w wypadku gdy zyce rodzicow nie rokuje na wychowanie dziecka w przyjetej wierze. Tak mi powiedzial ksiadz jak jakis czas temu pytalam o takie sprawy. Zawsze mozna zrobic 3w1 chrzest komunia bierzmowanie jak dziecko dorosnie i samo zdecyduje. Rodzic chrzestny msi yc bierzmowany i wolny od kar koscielnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline ludzi bylo strasznie duzo ale powiem Ci ze nawet fajnie bylo:) bo jakos nie wyobrazalismy sobie ze taka duza impreze zrobia wlasnie na Lesnicy gdzie jest duzo mnie miejsca niz w centrum ale podobalo mi sie;) No aut bylo sporo, od Kosciola na lesnicy wszedzie auta stały. Ooo to fajnie moze sie przejedziemy w sierpniu bo teraz to juz nie chce jechac tak na weekend na dzialke bo troche sie boje ze cos sie zacznie i co wtedy:( Teraz to juz chyba z Malutka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline- nie musisz przykladnie stosowac sie do tego co napisali, ubierz dziecko na wyjscie w to co uwazasz, nikt nie narzuca Ci w czym zabierzesz dziecko do domu. Wez pod uwage zmiennosc pogody i naszykuj cos stosownego, by dziecku nie bylo za goraco czy za zimno. zebra-daj znac co po wizycie powiedzial gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowka kserówki dostala kazda z nas zeby miec wszystko zapisane ...bo słuchac na tych zajeciach to jedno ale zapamietac to drugie :) ja polowe rzeczy juz zapomnialam dlatego ratuje sie tymi kserówkami :) mamy tam wszystko wypisane np cwiczenia jak juz bede w szpitalu..potem cwiczenia jak juz urodze ...jak oddychac -wszystko opisane krok po kroku :D Co powinno sie znalezc w apteczce noworodka, krok po kroku -kąpiel noworodka :D, zasady karmienia piersią, oznaki zbliżajacego sie porodu, kiedy zglosic sie do szpitala, co ze soba zabrac, i krok po kroku co mam zrobic jak juz przyjade do szpitala , co gdzie z kim i potem porod opisany w paru punktach co sie dzieje i jak postepuje schematyczny przebieg ... Dziecko bede wychowywac w wierze ewangelickiej czyli mojej. Tez sie zastanawiam ile beda chcieli za chrzest kasy bo pamietam jak cos kiedys mama mi mowila ze u nas jest tak ze trzeba placic podatek raz na rok...i nie wiem ile to sie placi...ja nie place podatku od konfirmacji :D czyli od 14 roku zycia i boje sie ze mogla to urosnac ale co z ludzmi ktorzy sa biedni ? nie moga ochrzcic bo ich nie stac? wątpie..pewnie to jest bezplatne ale wiadomo ze trza dac "co łaska" no i ja bym wtedy dała moze 100zł :) bo wiecej to nie mam zamiaru...nawet 50zł bym była skłonna im rzucić :D bo co ....praca jak kazda inna, zapłacone maja, a nie ze jeszcze "co łaska" -jakis absurd !!! A i wlasnie rodzice chrzestni -podobno- nie musza byc u mnie bierzmowani jesli sa katolikami. Nie wiem jak to jest jesli rodzice chrzestni byliby ewangelikami...bo dowiem sie dopiero w tym tygdoniu bo musze isc na Parafie dowiedziec sie jeszcze paru rzeczy...ale z tego co slyszalam to nie musza miec bierzmowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wyjaśnienie ;) Ile z Was robiło wymaz GBS? Nie robilam tego. I czy to jest obowiązkowe? Pytam,bo w necie różne rzeczy piszą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do slubu koscielnego nie trzeba miec bierzmowania, ale po slubie trzeba go przyjac w jak najszybszym dogodnym terminie. do chrztu rodzic chrz.musi byc bierzmowany. ja robilam gbs, mi zlecila to moja gin ktora prowadzi ciaze,na wynik czekalam 2 dni, placilam 25zl. roznie na to patrza, w szpitalu u mnie wymagaja, koszt niewielki tez dla swietego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivian, GBS (czyli wymaz z pochwy, posiew w kierunku paciorkowca) jest obecnie wymagany w momencie przyjęcia do większości (?) szpitali. I bardzo dobrze, po co narażać dzieciaki na infekcję. Robi się go ok. 36-38. tc, choć mi gin pobrał wymaz w 33tc. Po 3-ech tygodniach nareszcie mam wynik... Flora bakteryjna fizjologiczna, ani śladu paciorka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie moj gin mi nie zlecił...w piatek byłam na ostatniej juz wizycie. Dokumenty do becikowego mi naszykowała,ale wymazu nie robił...hm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam tabelkę :) NICK...........WIEK......TERMIN....PŁEĆ...MIASTO.....PORÓD......IMIĘ. Ela1974............37......02.07.....DZ........Francja.. ..sn Misia 27............27......02.07.....DZ........Irl..mało....sn Beatris81..........30......04.07.....CH.......kuj.-pom.. ..cc.....Ivo kocio-rybka................04.07.....CH....zach.pom....sn MalaGosia69.......27......05.07.....CH.....zach-pom.. .cc......Staś AneczQa...........25......05.07.....CH......Chorzów....sn......Dorian Moni17.............27......07.07.....CH........lubelskie. .sn malinówka376.....20......07.07....DZ....dolnośląskie..sn...Aleksandra Omka...............33......8.07......DZ........W-wa..... cc...Oktawia sasetka84.........27......10.07.....DZ.....lubelskie... sn/cc... Zosia vivian2006.........27.....9.07.......DZ.....dolnośląskie........Antosia balbiina ............27.....10.07.....CH.......CZ-WA......SN/CC.. Maks Oczarowana......25.....13.07.......CH.......Kraków......sn...Klaudiusz morelka22.........25.....15.07......DZ........śląskie......sn Jadzia .............22.....17.07.......DZ.....zach.pom....sn...Hania zebra1807........33.....18.07........DZ.....śląskie.... ...sn dżuczek...........29.....19.07......CH......Kraków.......sn...Aleksander JustynaB28.......28.....19.07......DZ.......Warszawa...s n.....Zuzia Kasia508..........24.....19.07.......DZ......Śląskie... .....sn....Julia Freuline ..........25 .....21.07...... DZ .....Śląskie .......SN....Natasza kwoka123.........39.....23.07.......CH.....pomorskie....sn Kornelka_88.......23.....23.07......DZ......Chorzów..... SN...Paulinka asia-lipcówka......30.....23.07......DZ......śląskie......cc/sn ...Karolina przyszła mamuśka.34.....23.07....CH........opol...........cc.... Maks? anik_82............29......24.07.....DZ.......Wrocław.....cc/sn?...Pola ebudka.............31.....27.07......CH.......W-wa.........cc...Antoni anusiak............20.....27.07.......DZ......K-ce.........sn....Martynka agusia1985........26.....27.07.......CH...... Płock.......sn.....Łukaszek kubolinka..........32.....30.07......CH.....wielkopolska ..CC...Adrianek Szczęśliwe MAMUSIE :) nick........ wiek.... płeć..miasto..dzień..porod..imię...waga....długość 1) Abecia......32....CH...W-wa...01.06.....sn....Krzyś..1920gm..49cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do chrztu to rodzice chrzestni muszą być "świętsi" od rodziców albo przynajmniej tak samo :D tzn. że muszą mieć zaświadczenie ze swojej parafii, że są dobrymi katolikami i się nadają na chrzestnych. U nas też wymagają karteczki ze spowiedzi od wszystkich (rodziców + chrzestnych) no i trzeba uczestniczyć w naukach przed chrztem. A co do kosztów to 4 lata temu u mnie było co łaska ale od 50 zł :D ja chyba dałam 100zł. Ale myślę, że jeśli ktoś jest w ciężkiej sytuacji to jakoś można to ominąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivian, wymaz może pobrać zarówno lekarz, jak i osoba w laboratorium. Gin musi mieć takie sterylne "patyczki" i wiedzieć, co i jak ;) Ja robię wszystkie badania u mojego lekarza, bo tak mi wygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma któraś z Was zacięcie do statystyki? Bo jak tak patrzę na tabelkę to ciekawi mnie ile będzie chłopców a ile dziewczynek. Ja liczenia sie nie podejmuję, bo z mateketyką to u mnie na bakier... jakoś nie zawsze 2+2 to mnie 4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivian to raczej lekarz pobiera... a jakie dokumenty przygotował Tobie do becikowego lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 dziewczynek 14 chłopców w tym już nasz bohater krzyś chyba się nie pomyliłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia karta ciąży zostaje w szpitalu więc nie napatrzymy się na nią długo :) ja już wszystkie przyczepione zdjęcia z usg odczepiłam bo szkoda żeby zniknęły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivian - ja miałam próbkę do GBS pobieraną w laboratorium ale z tego co wiem to gin też może ją pobrać tylko tyle, że trzeba ją jak najszybciej dostarczyć do laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a możecie mi napisać jak jest u was z ktg? Macie je robione normalnie w gabinecie u swojego ginekologa prowadzącego czy jedziecie w tym celu do szpitala i tam macie robione na miejscu samo ktg czy pełne badanie? Mi lekarka prowadząca kazała zgłosić się na ktg na 2 tygodnie przed porodem czyli we środę, dodam że nie pracuje w szpitalu w którym zamierzam rodzić w związku z czym z ciekawości zadzwoniłam dziś do swojego szpitala i zapytałam jak wygląda sprawa. Dowiedziałam się między innymi, że ktg które posiadają jest tylko do użytku ich lekarzy w związku z czym nie robią tego badania na zlecenie innych lekarzy nie pracujących w szpitalu. Jeśli więc chce się mieć zrobione KTG konieczne jest zarejestrowanie się w przyszpitalnej poradni dla kobiet, normalna wizyta lekarska i dopiero ich lekarz z poradni decyduje o potrzebie lub braku potrzeby wykonania KTG.... u was też takie dziwne praktyki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freuline a co powinno sie znalezc w apteczce noworodka?? Jak mozesz to napisz bo jestem ciekawa Dziewczyny ale ja mam dzisiaj spanie Jak nigdy nie spie w dzien to dzisiaj juz pol dnia przespalam a glodna jestem niesamowicie Ciagle tylko mysle o jedzeniu Niedlugo zamiast tych 20 kg bede miala 30:):):) na plusie co do celulitu to słyszalam ze jest cos takiego jak celulit ciazowy i ze to jest po prostu duzo nagromadzonej wody i ze to znika po ciazy Tak ze zbytnio sie tym nie przejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zauwazylam ze teraz to ja juz wypijam z trzy i pol litra wody dziennie jak nie wiecej Ja naprawde nie wiem gdzie to sie miesci A w nocy co dwie godziny do toalety musze wstawac bo tak mnie goni Jak ja sie juz nie moge doczekac kiedy to sie skonczy to chodzenie do toalety To mi najbardziej przeszkadza A wam??? Wogole to ja mam jakiegos dola dzisiaj Czuje sie mega gruba Az mi sie plakac chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokumenty do becikowego to zswiadczenie o badaniach w czasie ciazy z racji ze karte ciazy zabieraja w szpitalu to gin powinna wystawic takie zaswiadczenie. oczarowana- u mnie z ktg jest tak: mimo tego ze gin ktora prowadzi moja ciaze pracuje w szpitalu w ktorym bede rodzic i do ktorego jezdze na ktg to ktg jest platne i mimo tego ze mowie ze jestem z polecenia doktor i zalecala od 26tygodnia to jednak mowia ze platne, ale czasem idzie sie dogadac tak nieoficjalnie.A ogolnie oficjalnie to sie placi.. Mam samo ktg jak jezdze co tydzien. Wyjatek jest jutro, bede miala usg+ktg ( moja gin ma dyzur i zbada mnie w szpitalu). Oczarowana moze na ktg wybierz inny szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja poprawiam tabelke... bo mnie wcięło :D NICK...........WIEK......TERMIN....PŁEĆ...MIASTO.....PO RÓD......IMIĘ. Ela1974............37......02.07.....DZ........Francja.. ..sn Misia 27............27......02.07.....DZ........Irl..mało....sn Beatris81..........30......04.07.....CH.......kuj.-pom.. ..cc.....Ivo kocio-rybka................04.07.....CH....zach.pom....sn MalaGosia69.......27......05.07.....CH.....zach-pom.. .cc......Staś AneczQa...........25......05.07.....CH......Chorzów....s n......Dorian Moni17.............27......07.07.....CH........lubelskie. .sn malinówka376.....20......07.07....DZ....dolnośląskie.. sn...Aleksandra Omka...............33......8.07......DZ........W-wa..... cc...Oktawia sasetka84.........27......10.07.....DZ.....lubelskie... sn/cc... Zosia vivian2006.........27.....9.07.......DZ.....dolnośląski e........Antosia balbiina ............27.....10.07.....CH.......CZ-WA......SN/CC.. Maks Oczarowana......25.....13.07.......CH.......Kraków...... sn...Klaudiusz morelka22.........25.....15.07......DZ........śląskie.. ....sn Mala_miii86.......25.....15.07......CH.......śląskie......sn/cc...Gracjan Jadzia .............22.....17.07.......DZ.....zach.pom....sn...Hani a zebra1807........33.....18.07........DZ.....śląskie.... ...sn dżuczek...........29.....19.07......CH......Kraków..... ..sn...Aleksander JustynaB28.......28.....19.07......DZ.......Warszawa...s n.....Zuzia Kasia508..........24.....19.07.......DZ......Śląskie... .....sn....Julia Freuline ..........25 .....21.07...... DZ .....Śląskie .......SN....Natasza kwoka123.........39.....23.07.......CH.....pomorskie....s n Kornelka_88.......23.....23.07......DZ......Chorzów..... SN...Paulinka asia-lipcówka......30.....23.07......DZ......śląskie.. ....cc/sn ...Karolina przyszła mamuśka.34.....23.07....CH........opol...........cc.... Maks? anik_82............29......24.07.....DZ.......Wrocław... ..cc/sn?...Pola ebudka.............31.....27.07......CH.......W-wa....... ..cc...Antoni anusiak............20.....27.07.......DZ......K-ce....... ..sn....Martynka agusia1985........26.....27.07.......CH...... Płock.......sn.....Łukaszek kubolinka..........32.....30.07......CH.....wielkopolska ..CC...Adrianek Szczęśliwe MAMUSIE nick........ wiek.... płeć..miasto..dzień..porod..imię...waga....długość 1) Abecia......32....CH...W-wa...01.06.....sn....Krzyś..1920gm ..49cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia masz to samo co ja :( ja sie czuje ostatnio jakoś masakrycznie grubo chyba przez to że mi się woda zatrzymuje w organixmie i mam opuchniete nogi rece twarz,doły też mnie coraz częściej łapią ;/ Brzuch mam 3.4 dnia mam napiety brzuchol Gracuś chyba pcha się już na świat jak tylko może,a ja gadam do niego żeby chociaż do 1 lipca wytrzymał aż doktorek wróci z urlopu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka - myślałam o tym, żeby jechać do innego szpitala, tylko co jak mnie zechcą po którymś ktg zatrzymać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie takie zasw.,ze odbywałam wizyty lekarskie mi wystawił ;) Gotowe druki ma w kompie,wprowadził tylko dane i mi wydrukował ...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×