Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Cześć dziewczyny, ja dziś walczę z bólem glowy i nawałem pracy. Ale z pozytywnych rzeczy - chyba wczoraj poczułam moje dziecko :) Połozyłam się spać jak zwykle na brzuchu i poczułam delikatne "puk, puk, tak już nie śpimy" ;) Myslałam, że mi si wydaje, pokręciłam się i znów wróciłam na brzuch i znów - puk, puk, łaskotanie. Nie wiem czy to już może być to, ale uczucie było..extra. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zebra - dasz rady jeszcze leżeć na brzuchu? Ja strasznie lubiałam wczesniej spać na brzuchu ale teraz się boje . Jakiś taki wewnętrzny niepokój że przez to dzidziuś ma mniej miejsca i jest mu niewygodnie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowanaaa, no właśnie dotychczas jeszcze zdarzało mi się zasypiać na brzuchu, mam bardzo wygodny materac, nic mnie nie gniotło, nie czułam, że coś robię nie tak. A wczoraj miałam ewidentny sprzeciw organizmu, poczułam, że nie mogę. Więc chyba skończyło się spanie w ulubionej pozycji. Szkoda, ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To skończyło się przyjemne ;-) Ja już od dawna nie dawałam rady bo brzuszek niemalże natychmiast mi wyskoczył a materac mam niedawno kupiony i jest bardzo twardy. Teraz zostaje albo jeden boczek albo drugi bo gdy leżę na plecach to bolą mnie stawy biodrowe więc też nie daje rady. Niewiem co to będzie później bo zapowiada się, że brzuszek będzie ogromny jeśli dalej będzie rósł w takim zastraszającym tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubolinka, zwolnienie mogę wziąć w każdej chwili. Tak właściwie to dopiero 2,5 tyg temu z takowego wróciłam. Jeśli będę się tak źle czuła częściej to od razu pójdę na zwolnienie, póki co dziś jest nawet ok więc popracuję troszkę. Na zwolnieniu ciągle sama w domu też nie czułam sie za dobrze, więc jeśli takie dolegliwości nie beęą się powtarzać to chce jeszcze troszkę popracować. Zobaczymy. Podejście do pracy teraz mam takie, że chodzę tutaj dla lepszego samopoczucia psychicznego, jeśli fizycznie będzie mi źle, to od razu stąd uciekam. Dzidziuś teraz jest najważniejszy :) oczarowana, dzięki za odpowiedź :) widocznie ta pani która mi to obliczała, jednak wiedziała co robi ;) Co do tyłozgięcia, to w ogóle się na tym nie znam, rodzić będę po raz pierwszy, jedynie co to teraz dowiedziałam się na początku, że je właśnie mam (choć w tym momencie macica już jest na właściwym miejscu), a okres u mnie zawsze przebiegał prawie bezobjawowo, nigdy żadnych bóli itp. tak też widocznie nie zawsze tyłozgiecie ma na to wpływ. rubina, no w sumie może i tak :) Ela, ja tez mam wielki brzuchol. Co chwila mi ktoś mówi, że wygląda jakby był juz w 6 miesiącu. Ja tam nie wiem, bo to moja pierwsza ciąża. Waga 3 kg na plusie. asia lipcówka, ja będę rodzić w Siemianowicach. Szpital z tego co wiem jest ok, lekarze dobrzy. Wiele znajomych tam rodziło i złego słowa na ten szpital nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też ponoć mam tyłozgięcie, też nie wiem czym to się różni i na co wpływa :) Ja zostaje przy moim szpitalu w Chorzowie, tym bardziej że moja Pani ginekolog tam pracuje :) , zamierzam też po 25 tyg chodzic do szkoły rodzenia, darmowej z mojego szpitala gdzie zajęcia prowadza położne, więc zapoznam się z personelem :) Mnie boli bardzo kość ogonowa :/ spać mogę tylko na boku :) Mój dzidziuś daje znac o sobie juz od tygodnia, przyklada się do tego coraz bardziej :) jest bezlitosny hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusio tez już pokaźny,piersi również, nie da się ukryć. U mnie 4 kg na plusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczqa - przy tyłozgięciu macicy bardzo często występuja bardzo bolesne miesiączki i odczuwany jest dyskomfort w przypadku niektórych pozycji seksualnych. Mój wcześniejszy lekarz straszył mnie, że tylozgięcie może powodować kłopoty z poczęciem. W moim przypadku się to jednak nie sprawdziło bo zaskoczyłam w pierwszym cyklu starń co mi się nawet nie śniło ;-) U mnie na plusie 3 kilo - nie ma więc tragedii Tak wogóle to zakochalam się w tym oto wózeczku http://allegro.pl/3w1-implast-bolder-sd-ecoline-fotelik-nowosc-i1425887701.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaaa co do bolesnych miesiączek to niestety prawda :/ dzięki za wytłumaczenie :) Mi też własnie mówili że ciężko zajść w ciążę, w sumie to po stracie pierwszego maleństwa staraliśmy się 3 lata, ale to bardziej był wpływ mojej psychiki po stracie. Zjadłam kolacje 20 min temu i teraz maleństwo szaleje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! po poniedzialkowej wizycie u lekarza wiem, ze z malym wszystko okay. wyniki krwi tez mam dobre. szczegoly jutro. dzis jestem zmeczona i nie mam sily na pisanie. ps. maz mi kupil dzis obiecanego x boxa 3 i moglam sobie wybrac gry!!! :-) maz oczywiscie nie omieszkal kupic sobie fify 11 (mam nadzieje ze w konsekwencji dopusci mnie wieczorami i w weekend do gry...)!!!! to tak w ramach rekomensaty za siedzenie w domu i za inne dolegliwosci ciazowe hihi jutro odbieramy caly zestaw, juz nie moge sie doczekac. Mam nadzieje, ze szybko opanuje np. Simsy bo jestem zielona w temacie gier.. dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wpisalam termin na podstawie OM. Co prawda usg pokazalo kiedys nawet 07.07. ale przeciez to sie jeszcze bedzie zmieniac, wiec najwyzej zmodernizuje potem dane w tabelce jak bedzie trzeba.. NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie xAneczQax.....25............05.07........................ ....śląskie Daria Poznań...21.............07.07............................Wi el kopolskie Moni 17..........26.............07.07............................ l ubelskie MalaGosia69.....27............10.07...................... ......Szczecin balbiina..........26.............10.07..........DZ?...... ........ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH............kuj.-pomorskie Atena02.........26.............13.07....................m ałopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Abecia............31..........14.07...........CH.... .......mazowieckie Rosa 78...........33............14.07..................... ......małopolskie morelka22.......25.............15.07..................... . .....śląsk callaa.............25............15.07................... .........podlasie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07...................... ....śląskie kasztaanka......27............18,07...................... ....łódźkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... . ......Śląskie Justyna..........28.............20.07.................... .....mazowieckie HelloKitty32......32...........22.07..........chłopiec.. ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.................... .....śląskie Kornelka_88.....22.............23.07..................... .....śląskie ebudka...........31.............26.07..............mazowi eckie (Warszawa) anik_82..........28.............27.07.............?...... ......dolnośląskie kubolinka........32.............30.07.................... ......wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć. wizyta u gina wyszła świetnie, dzidzi zdrowe i bryka jak szalone serduszko ładnie bije ❤️ . po 5 dniach kuracji clotrimazolem i cicatridina po infekcji ani śladu, cytologia dobra, a b ole były tylko ze zmęczenia, teraz mam się pobyczyć 2 tygodnie na zwolnieniu. jedyne do czego sie przyczepiła to niskie ciśnienie, ale to u mnie norma ebudka na gardło rób płukanki z soli emskiej, pomaga i nieszkodliwe witam nowe na topiku 🌻 opti tez miałam takie bóle brzucha i pleców i receptą okazał sie wypoczynek, po prostu są rzeczy ważne i ważniejsze oczarowana je tez mam tyłozgięcie, ale miesiączki mam bezbolesne t wcale nie obfite. w ciąży macica sie prostuje, a po porodzie może powrócić do dawnej pozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaaa mnie się również podoba ten wózeczek :) Myślę o czerwonym kolorze i czarnej ramie. Ja również długo mieszkałam na Bykowinie, dopiero w zeszłym roku przeprowadziłam się do Kochłowic. Mam zamiar rodzić na Goduli. Rodziłam już tam syna przez CC, które wspominam dobrze. Również miałam tam wywoływany poród mojego drugiego synka, którego straciłam. Mimo to wspominam ten szpital i personel bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuję się do tabelki bo gdzieś mnie wcięło :) NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie xAneczQax.....25............05.07........................ ....śląskie Daria Poznań...21.............07.07............................Wi el kopolskie Moni 17..........26.............07.07............................ l ubelskie MalaGosia69.....27............10.07...................... ......Szczecin balbiina..........26.............10.07..........DZ?...... ........ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.-pomorskie Atena02.........26.............13.07....................m ałopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............?..............Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH.... .......mazowieckie Rosa 78...........33............14.07..................... ......małopolskie morelka22.......25.............15.07..................... . .....śląsk callaa.............25............15.07................... .........podlasie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07...................... ....śląskie kasztaanka......27............18,07...................... ....łódźkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... . ......Śląskie Justyna..........28.............20.07.................... .....mazowieckie HelloKitty32......32...........22.07..........chłopiec.. ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.................... .....śląskie Kornelka_88.....22.............23.07..................... .....śląskie ebudka...........31.............26.07..............mazowi eckie (Warszawa) anik_82..........28.............27.07.............?...... ......dolnośląskie kubolinka........32.............30.07.................... ......wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Moje dziecię siedzi jak mysz pod miotłą - zaczynam się zastanawiać czy aby na pewno je czułam.Wystraszyła je kichająca i kaszląca matka i schowało się głęboko;-) Rano brzucha zero.Jestem jakaś nie ciążowa.Jakby nie ta zaraza to wyskoczyłabym na jakąś imprezę - w pierwszej ciąży tak się dobrze czułam. Na pewno jestem w ciąży? Spanie na brzuchu u mnie odpada. Na chwilę jeszcze mogę się położyć, na dłużej nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
callaa, tak sobie myślę, że chyba na następnej wizycie zafunduje sobie z 2 tygodnie zwolnienia, więcej nie chcę, bo mi ciągłe siedzenie w domu nie służy, ale troszkę odpoczynku dobrze mi pewnie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowana - ja jestem z Krakowa , a zapytam przy okazji-- Oczarowana, Atena 02 -już wybrałyście szpital ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mnie ginekolog powiedziała, że mogę spać w każdej pozycji (brzuszek, plecy) dopóki będzie mi wygodnie. Pewnie tak jest, że organizm daje znać jeśli któraś pozycja nie jest już wskazana. Gin powiedziała, że śpiąc na brzuchu nie zrobię dziecku krzywdy, po to jest ten cały "worek" w którym siedzi. A wszędzie pisza, że za datę porodu uznaje się date z USG pomiędzy 8-12 tyg, ponieważ jest najdokładniejsza,a potem dziecko juz rośnie każde w innym tempie. Wydrukowali mi nawet tabelkę, że większośc dzieci w 12 tc ma tyle wzrostu, ale iles tam procent dzieci może mieć więcej lub mniej. I mój bobas właśnie poza tą normą jest, ale wciąż ten sam wiek co inne dzieci. Mi z USG w 9 i12 tc wyszedł 18.07, a z OM 14.07 i podaję wszędzie datę z USG jako datę porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie:) Od dzisiaj dwa tygodnie jestem na zwolnieniu lekarskim. Jak już pisałam tydzień temu na ostatniej wizycie moja pani doktor stwierdziła że za bardzo się przemęczam i powinnam zwolnić tempa. Oczywiście chciała od razu dać mi L4 ale ja niestety musiałam chodzić do pracy- w księgowości okres ok. 20 każdego miesiąca jest najbardziej pracowity. Troche się odrobiłam i od dzisiaj odpoczywam 2 tygodnie. Myślę że dobrze mi to zrobi, bo już powoli nie dawałam rady- oprócz pracy, jeździmy z mężem po sklepach, bo w obecnej chwili wykańczamy nasz domek- przeprowadzkę planujemy na koniec marca. Nad każdą rzeczą trzeba się porządnie zastanowić, więc jeździmy od jednego do drugiego sklepu, później okazuje się że w pierwszym jednak było najlepsze i wieczorem padam... Pisałyście o spaniu na brzuchu, ja od samego początku ciąży przestałam spać w ten sposób. Poprostu się bałam że zgniotę maleństwo. Choć słyszałam, że do momentu aż brzusio nie będzie przeszkadzać to można sobie pozwolić na taki luksus. Ja jednak jako największa pesymistka na naszej planecie- zaniechałam spania na brzuchu;) Zebra1807- pisałaś o bólu głowy, ja też niestety się z nim boryka, a pojawia się on w momentach dużego przemęczenia (zbyt duże tempo w pracy lub stresogenne sytuacje). Po powrocie do domu jak się wyciszę, chwilkę poleżę to jest znacznie lepiej. Ja niestety nie czuję jeszcze ruchów maluszka:( Dzisiaj jestem równiutko 17 tygoni ciąży. Jutro zaczynam 18 tydzień, czyli 17tc1d. Więc pocieszam się, że jeszcze jest wcześniej. Jedyne co wyczuwam to pulsowanie w podbrzuszu, ale z tego co pisałyście to jest tętnica. I raz poczułam delikatne muśnięcie...Czekam na następne znaki mojego maluszka;) Rosa78- ja też jestem z Krakowa:) W marcu uciekamy z miasta na wieś, ale nie daleko bo 15 km od Krakowa. Niestety brakuje nam przestrzeni, w związku z tym wybudowaliśmy domek, i nie możemy się doczekać kiedy w nim zamieszkamy:) Co do szpitala, to ja jeszcze tak bardzo się nad tym nie zastanawiałam, ale myślałam na Szpitalem Żeromskiego. Moja koleżanka rodziła tam we wrzeniu i poleca mi ten szpital. Choć jej poród nie należał do lekkich... W tym szpitalu zapisałam się do darmowej szkoły rodzenia- zajęcia zaczynają sie w maju i trwają 5 tygodni. Ale się rozpisałam:) Pozdrowionka lipcóweczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny ;-) Rosa - ja okolice Krakowa ale rodzić będę oczywiście w Krakowie. Początkowo myślałam że Żeromskiego ale jak byłam tam odwiedzić bratową w zeszłym tygodniu gdy tam leżała właśnie na ginekologii to doznałam takiej odrazy, że teraz to już jestem pewna że moja noga raczej tam nie postanie pomimo, że mam najbliżej. Jak narazie to rozważam Ujastek i Kopernika. A jakie są Twoje typy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowanaaa- moja znajoma rodziła na Kopernika i niestety nie polecała mi tego szpitala. Prawdą jest że mają tam specjalistyczny sprzęt i jakby się coś działo to jest wszystko pod ręką. Ale personel podobno pozostawia wiele do życzenia... Wiadomo, poród porodowi nie równy i ile ich będzie to tyle będzie opinii o danym szpitalu. Ale ja po opowieściach koleżanki napewno tam nie chcę rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atenka - ja powiem szczerze, że do opini podchodze sceptycznie. Nie można generalizować bo wiadomo, że personel się zmienia i i tak tak naprawdę nie wiadomo na jaką zmianę się trafi - na to niestety nie będziemy mieć wpływu. Bratowa mojego męża rodziła bliźniaki na kopernika i nie narzekała na obsługę, ale tak jak mówię w większości przypadków zalezy to od szczęścia i od tego na kogo się poprostu trafi... Wśródł swoich znajomych mam dziewczny które rodziły na siemiradzkiego, na rydygiera i tak naprawdę każda zachwala swój szpital w którym rodziła ;-) Przyznam szczerze że mi powoli zaczyna być to obojętne bo każdy szpital ma swoje plusy i minusy a suma sumarum poród to poród i tak będzie boleć bo musi boleć czy będę rodzić w prywatnej klinice i zapłace za to majątek czy w szpitalu państwowym inaczej nie będzie. Ja jestem wstanie się nawet poświęcić i rodzić bez znieczulenia, w warunkch obozowych przy zgryźliwych polożnych byle by z dzidziusiem było wszystko w porządku, ale niestety tego nam nikt nie może zagwarantować nawet najlepsze warunki i najlepsi specjaliści bo nad tymi sprawami czuwa ktoś na górze. Mam nadzieję, że taki spokój jaki mnie teraz ogarnoł w kwestii porodu i doboru szpitala pozostanie już do samego końca bo pamiętam jak nic gdy byłam nastolatką i wmawiałam swojemu jeszcze wtedy niedoszłemu męzowi że ja mu nigdy dzieci nie urodzę bo boję się panicznie porodu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, szybkie pytanie, jeśli możecie odpowiedzcie też w miarę szybko. czy internista wystawi mi zwolnienie ciążowe (to z kodem B)? nigdy jeszcze nie byłam na zwykłym l4, na ciążowym też nie. wizytę mam po 17 i zastanawiam się czy żeby mieć w 100% płatne będę jeszcze musiała zasuwać do ginekologa przez pół miasta? aha, i czy można wystawić l4 na jeden dzień do przodu, tzn. nie od jutra a od piątku. jutro muszę być w robocie choćby się paliło i waliło, tym bardziej, że po stodalu kaszlę już znacznie mniej. za to od kaszlu potwornie bolą mnie mięśnie pleców, jakby mnie ktoś kijem obił. na szczęście ze stanem podgorączkowym organizm radzi sobie sam, po jakiejś godzinie od pojawienia się, temperatura spada. także mam nadzieję uda się obyć bez prochów. wystarczy mi luteina i heviran. pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik Nie ma znaczenia, kto podczas ciąży wystawia zwolnienie - gin. czy internista - przysługuje Ci 100%. Najlepiej jednak pilnować, żeby internista wpisał na zwolnieniu literkę "B", bo czasami o tym zapominają. Na 100 % też może ci wystawic od jutra L4 czy od piątku ale nigdy dzień wstecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xAneczQax dziękuję ci bardzo, przypilnuje lekarza żeby wpisał pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xAneczQax Anik lekarz może wystawić zwolnienie na 3 wstecz ale nigdy do przodu, idąc dziś do lekarza on nie jest w stanie przewidzieć, że od piątku będziesz na zwolnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie:) Ja po wizycie i uzupelniam tabelke o plec mojej perełki ktora lekarz potwierdzil na 100% choc od poczatku mialam przeczucie ze to kobitka bedzie:):):) NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie xAneczQax.....25............05.07........................ ....śląskie Daria Poznań...21.............07.07............................Wi el kopolskie Moni 17..........26.............07.07............................ l ubelskie MalaGosia69.....27............10.07...................... ......Szczecin balbiina..........26.............10.07..........DZ?...... ........ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.-pomorskie Atena02.........26.............13.07....................m ałopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............?........ ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH.... .......mazowieckie Rosa 78...........33............14.07..................... ......małopolskie morelka22.......25.............15.07.........DZ........... . .....śląsk callaa.............25............15.07................... .........podlasie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07...................... ....śląskie kasztaanka......27............18,07...................... ....łódźkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... . ......Śląskie Justyna..........28.............20.07.................... .....mazowieckie HelloKitty32......32...........22.07..........chłopiec.. ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.................... .....śląskie Kornelka_88.....22.............23.07..................... .....śląskie ebudka...........31.............26.07..............mazowi eckie (Warszawa) anik_82..........28.............27.07.............?...... ......dolnośląskie kubolinka........32.............30.07.................... ......wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka mi wystawia do przodu i nigdy nie robili mi z tego powodu problemu :) Pewnie zależy od lekarza, bądź jego obecnego humoru ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelka super wiadomość :) cieszy mnie że maleństwo zdrowe no i ,że dziewczynka,tak jak chciałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×