Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Malinówka, wszystkiego dobrego i dużo szczęścia na nowej drodze życia :) Ela, mam nadzieję, że już lepiej ma sie pociecha. Trzymajcie się. rubina, Ty tez się kuruj dzielnie. U mnie nic nowego, prócz nagłego przypływu kg :/ już mam 5 na plusie. Czuję się znośnie, jedynie co to ciągle nie czuje ruchów, ale staram się nie nakręcać i tłumaczę sobie, że jeszcze trochę mamy czasu (u mnie 17 tydzień).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzieki za porade pojde na te usg 16 lutego a teraz zaczynam szukac lekarza prywatnego w mojej okolicy. nie napisalam wam wczoraj o tabletkach jakie mi przepisal gin ogolnie nie wiem na co kazal mi je brac szukalam w necie o tych tabletkach i dalej nie rozumiem...bierze ktoras duphaston?? myslicie ze bedzie widac plec na usg teraz czy sie nie napalac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agabell81
anusiak 1507 Ja też brałam duphaston na początku ciąży. Ten lek zawiera progresteron, który utrzymuje ciąże. Ja miałam na początku krwawienia i plamienia i stąd ten duphaston. Później dostałam tańszą luteinę, która działa tak samo tylko jest dopochwowa. Teraz jestem w 19 tyg. i już nic oprócz witamin nie biorę. Mój lekarz powiedział mi, że teraz łożysko wytwarza odpowiednią ilość hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, podczytuję ten temat od jakiegoś czasu, teraz postanowiłam się ujawnić :) Mam na imię Marysia, jestem z Krakowa. Termin porodu wyznaczono mi na 27.07.2011., czyli właśnie zaczęłam 17tc. Co do płci - na badaniu 3D ujawnił się "zamówiony" chłopak, oby się to nie zmieniło! Kulfon jest okazem zdrowia, ja też nie mam żadnych niedogodności (oprócz senności i wyleczonej infekcji). To moja pierwsza ciąża, udało się nam za pierwszym razem. Zamierzam rodzić w Ujastku lub Siemiradzkim, rozważam poród w wodzie :) Postaram się czasem coś napisać, a tymczasem pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane lipcóweczki :) dżuczek ... kulfon a to dobre hehe Byłam dziś na badaniu moczu i morfologi, wyniki odbieram jutro po południu i prosto do mojej Pani ginekolog :) Nie moge się już doczekać :) po raz pierwszy zabieram ze sobą męża, niech też sobie poogląda a co :P, u mnie to 19 tydz. może podejrzymy płeć :) nie wiem czemu ale wszyscy życzą mi synusia :) Jak dla mnie to może być, oby tylko zdrowy :) Jutro wieczorkiem dam znać co tam u nas słychać :) Wszystkie chore i cierpiące biedactwa, kurujcie się i trzymajcie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dżuczek ja z okolic Krakowa ;-) jak narazie obstawiam Ujastek ale mam do Ciebie pytanie. Piszesz, że robiłaś usg 3d możesz napisać gdzie bo ja jeszcze przed a wolałabym się wybrać do jakoś lekarza sprawdzonego który poświęci mi tyle czasu i uwagi ile trzeba. Na dniach będę musiała się zdecydować bo wiem, że są terminy oczekiwania a chciała bym się wstrzelić w 20 do 21 tydzień. Jutro dla mnie sądny dzień bo wyniki kilku badań z ostatniego grudnia nareszcię będe mogła odebrać i skonsultować . Przynam że trochę się stresuje ale mam nadzieję, że gdyby coś było w wynikach nie tak to by powiadomili natyczmiast. Anusiak: Płeć może być już widać. U mnie dało się ustalić już w 14 tygodniu ale i tak czekam na potwierdzenie podczas usg połówkowego ;-) Malinówka: Ja również życzę Tobie wszytskiego dobrego na nowej drodze życia. Ewentualnymi wpadkami się nie przejmuj. Nigdy nie ma tak, że wszystko wypada tak jakbyśmy tego chcieli w 100 %. Za to potem jest co wspominać i jest się z czego śmiać. Ja pamiętam jak po nałożeniu sobie obrączek ksiądz powiedział memu męzowi, że może mnie pocałować i on zdziwiony prawie się już nade mną nachylił i miał mnie zamiar pocałować a tu ksiądz dokończył " w obrączke oczywiście" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dżuczek masz termin na ten sam dzien co ja:)) uspokoilam sie troszke dobrze ze jest takie forum gdzie sie moge o wszystko zapytac:) jest ktos z okolic katowic kto moze polecic prywatnego dobrego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaaa - chodzę od ponad 3 lat do dr. Artura Filipowicza na ul. Długą 30, ale tam jest tylko zwykły aparat usg. Od niedawna miewa on "gościnne występy" w Studiu Medycznym "Superior", ul. Łokietka 135/4U (tel. 502074071, 12 6351061) - tylko w czwartki od 13:00 do 17:00. Ja go mogę śmiało polecić, całe usg 3D genetyczne (2. trymestr) kosztowało co prawda 280zł, ale miałam okazję pooglądać Kulfona ponad 30 minut w różnych ustawieniach :) Oprócz tego pomiary, tłumaczenie i odpowiadanie na moje pytania. Dostałam również płytkę CD, ale tylko ze zdjęciami. Cała wizyta trwała godzinę. Dr Filipowicz jest uznanym specjalistą od usg, nigdy mnie nie zawiódł i bardzo go lubię, dlatego mogę śmiało polecić :) Daj znać, czy się zdecydujesz! Na szczęście mija mi już ta senność z 1. trymestru, choć lenia mam nadal :) Mąż mówi na nas (mnie i psa): MOJE LENIWCE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dżuczek czy Kulfon to wybrane przez Ciebie imię dla dziecka czy tylko takie pieszczotliwe określenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
callaa, hihi, dobre z tym imieniem :) Kulfon zwany również Zygfrydem (radosna twórczość męża) to "ksywka" tylko i wyłącznie na czas życia płodowego :) anusiak1507 - no zobaczymy, jak się nam te terminy posprawdzają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego spytałam o znaczenie :) żeby się upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) w końcu się zdecydowałam do Was dołączyć ;) jestem w 17 tc termin mam na 14 lipca:) ostatnio mój gin mnie przeraził, bo powiedział coś o przegrodzie w macicy podczas badania usg... jak czytałam w google to płakałam :( jest tu może jakaś kobietka z takim problemem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed godziną odebrałam z analizy wyniki morfologii i moczu. Nie są najlepsze. W morfologii leukocyty w porządku ale czerwonych krwinek zdecydowanie za mało a w moczu liczne bakterie i śluz...Pierwszy raz mam takie złe wyniki. Czy któraś ma podobny problem? Jutro z rana idę po wynik reszty badań i od razu do lekarki. Mam nadzieję, że chociaż cytologia TSH i OWA wyjdzie dobrze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! witam nowe dziewczyny! :-) dopiszcie sie do naszej tableki, znajdziecie ja na wczesniejszych stronach.. ja uciekam bo dalej mnie mdli i zajrzalam tylko by poczytac co slychac, milej nocki! pa! pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimowszystko jak leżałam w szpitalu lekarka po wykonanym usg stwierdziła, że mam przegrodę w macicy i że szansa donoszenia dziecka jest duża, choć czasami kobiety z taką wadą macicy rodzą trochę wcześniej. Macica z przegrodą jest też bardziej narażona na skurcze, więc należy leżeć i przyjmować leki. Dopiero wczoraj poczytałam o tej przegrodzie, przed wizytą u mojego lekarza. Okazało się po badaniu usg, że nie mam żadnej przegrody. Mojemu doktorowi ufam, gdyż ma ogromne doświadczenie, a tamta baba ledwo po stażu. Ale i tak leżę, bo ciąża zagrożona :( i powoli dochodzę psychicznie i fizycznie po ekscesach szpitalnych. Mimowszystko głowa do góry,będzie dobrze, musisz być tylko często kontrolowana przez lekarza i uważać na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaaa - ja ogolnie mam wyniki ksiazkowe co mnie dziwi skoro kilka razy dziennie wymiotuje, jakis tam krwinek mialam za malo, jakis tam troche za duzo ale lekarz prywtany moj ktoremu ufam powiedzial, ze te po boku normy ktore sa wypisane przy naszych wynikach sa ogolne dla normalnych ludzi, a nie dla ciezarnych, komputer ktory drukuje wyniki nie wie ze dana osoba jest w ciazy wiec nie mozna do konca na te normy patrzec. Ja tez sie nakrecilam i nie potrzebnie a lekarz mnie uspokoil. Co do moczu i bakterii to pewnie dostaniesz jakies tabletki czy cos i w pare dni wszystko bedzie cacy.. Takze nie martw sie, bedzie okay. Zmykam. Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana dałaś mi trochę nadziei... jak narazie i tak bede niespokojna do 18tego-mam usg i wszystko sie okaze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się dopisuję :) NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......malopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............3.07...........?........... .....małopolskie xAneczQax.....25............05.07........................ ...śląskie Daria Poznań...21.............07.07..........................Wiel kopolskie Moni 17..........26.............07.07...........................l ubelskie malinówka376..20.............08.07...................... .....dolnoślaskie vivian_2006.....27............09.07...................... ......dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07...................... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.................... ....lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?...... ......ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Atena02.........26.............13.07..................... .......małopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............?........ ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH.... ..........mazowieckie Rosa 78...........33............14.07..................... ......małopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... ........śląsk morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... . . .śląsk callaa.............25............15.07................... .........podlasie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07...................... .....śląskie kasztaanka......27............18,07...................... ....łódźkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... . ....Śląskie Justyna..........28.............20.07.................... .......mazowieckie HelloKitty32......32...........22.07..........chłopiec.. ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.................... .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07..................... .....śląskie ebudka...........31.............26.07.................... .......mazowieckie (Warszawa) anik_82..........28.............27.07.............?...... ......dolnośląskie dżuczek..........29............27.07...........CH...........małpolskie (Kraków) kubolinka........32.............30.07.................... .......wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie gdzieś wymiotło NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......malopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............3.07...........?........... .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH...............zach.pom. xAneczQax.....25............05.07........................ ...śląskie Daria Poznań...21.............07.07..........................Wiel kopolskie Moni 17..........26.............07.07...........................l ubelskie malinówka376..20.............08.07...................... .....dolnoślaskie vivian_2006.....27............09.07...................... ......dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07...................... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.................... ....lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?...... ......ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Atena02.........26.............13.07..................... .......małopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............?........ ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH.... ..........mazowieckie Rosa 78...........33............14.07..................... ......małopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... ........śląsk morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... . . .śląsk callaa.............25............15.07................... .........podlasie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07...................... .....śląskie kasztaanka......27............18,07...................... ....łódźkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... . ....Śląskie Justyna..........28.............20.07.................... .......mazowieckie HelloKitty32......32...........22.07..........chłopiec.. ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.................... .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07..................... .....śląskie ebudka...........31.............26.07.................... .......mazowieckie (Warszawa) anik_82..........28.............27.07.............?...... ......dolnośląskie dżuczek..........29............27.07...........CH....... ....małpolskie (Kraków) kubolinka........32.............30.07.................... .......wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio-rybka, grzecznie skopiowałam ostatnią tabelkę... Tak więc jakby co, to nie moja wina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak1507 - szukasz lekarza z okolic Katowic... zależy o którą okolicę Ci chodzi :) ja polecam dra Marka Pabiana - przyjmuje w Zabrzu i Świętochłowicach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy:) Dziewczyny mam pewne obawy, otóż: pierwszy raz dzidzię poczułam w zeszły poniedziałek, potem kilka dni nic i znowu poczułam w piątek i to by było na tyle. Martwię się, bo od piątku to już tydzień i czemu nic nie czuję:( ?mam tylko nadzieję, że wszystko jest ok i że akurat nie poczułam nic, bo np twardo spało... pozdrawiam i miłego dzionka życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......malopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............3.07...........?........... .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. xAneczQax.....25............05.07........................ ...śląskie Daria Poznań...21.............07.07..........................Wiel kopolskie Moni 17..........26.............07.07...........................l ubelskie malinówka376..20.............08.07...................... .....dolnoślaskie vivian_2006.....27............09.07...................... ......dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07...................... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.................... ....lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?...... ......ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Atena02.........26.............13.07..................... .......małopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............?........ ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH.... ..........mazowieckie Rosa 78...........33............14.07..................... ......małopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... ........śląsk morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... . . .śląsk callaa.............25............15.07................... .........podlasie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07...................... .....śląskie kasztaanka......27............18,07...................... ....łódźkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... . ....Śląskie Justyna..........28.............20.07.................... .......mazowieckie HelloKitty32......32...........22.07..........chłopiec.. ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.................... .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07..................... .....śląskie ebudka...........31.............26.07.................... .......mazowieckie (Warszawa) anik_82..........28.............27.07.............?...... ......dolnośląskie dżuczek..........29............27.07...........CH....... ....małpolskie (Kraków) kubolinka........32.............30.07.................... .......wielkopolska mimowszystko..20.............14.07...........................śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrze na ta tabelke i kurcze sie zastanawiam ze juz niektore wiecie co bedziecie miec;p to z badan czy przypuszczen?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie wiem, ale większośc dziewczyn wie z badań, bo się nam chwaliły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie wiem, ale większośc dziewczyn wie z badań, bo się nam chwaliły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczynki! Wpadam tylko na moment,bo jade po Mloda do przedszkola zaraz i na zajecia. Moze zdaze jeszcze poczytac co u Was.Byłam dzis na wynikach ;) I rewelacja! Dzis pierwsze ruchy się pojawiły :D:D:D Nareszcie ;) Cudne wrażenie:) Pamietam je z pierwszej ciazy ;) Nic tego nie jest w stanie pokonac ;P Miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze pytanko: dziewczyny, które zapisały się już do szkoły rodzenia, powiedzcie od którego tygodnia zaczynacie??jak już wspomniałam u mnie w mieście darmowa szkoła rodzenia w szpitalu rusza dopiero od 2 sierpnia, więc z niej nici, ale znalazłam płatną. Dzwoniłam do babki i narazie zbierają chętnych jak się dośc trochę nazbiera to ma mi dac znac, ale może się tak zdarzyc, że w ogóle się nie nazbiera tyle osób:( bardzo bym chciała, bo to moja pierwsza dzidzia będzie i jestem zupełnie zielona, a wiem że troszkę bym się nauczyła z takiej szkole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta 100049
Cześć ja mam termin na 30 lipca pozdrawiam wszystkich gorąco ,to moja kolejna ciąża ,ale czuję się jakby była pierwsza bo najmłodsza pociecha ma 10 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×